St. Gallen – FC Nordsjaelland 27/8, odds, streaming, speltips

Upp till 1000 kr att spela för på St. Gallen vs FC Nordsjaelland!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Upp till 1500 kr i spelkrediter + 100 free spins!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Expekt.
Omröstning

Du kan inte längre rösta på matchen mellan St. Gallen - FC Nordsjaelland. Se resultatet från omröstningen nedan.

St. Gallen - FC Nordsjaelland

No ratings yet

1 0
X 0
2 0
Bästa matchoddsen
1 2.12
X 4.20
2 2.88
Vinstchans
Odds för St. Gallen - FC Nordsjaelland

Oddsen uppdaterades 2026-08-27 19:48:32. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

St. Gallen - FC Nordsjaelland odds, speltips, resultat i Conference League

St. Gallen mötte FC Nordsjaelland den 27-08-2026

Matchen spelades i Conference League mellan St. Gallen och FC Nordsjaelland. Mötets matchstart var 20:00 den 27 augusti.

FC Nordsjaelland vann mötet mot St. Gallen

Det blev till slut FC Nordsjaelland som gick segrande ur mötet mot St. Gallen med siffrorna 3 - 2. Vinsten mot St. Gallen innebär nya poäng till FC Nordsjaelland i tabellen för Conference League. St. Gallen kommer inte tilldelas några nya poäng efter förlusten.

1X2-oddsen på St. Gallen - FC Nordsjaelland

Inför mötet mellan St. Gallen - FC Nordsjaelland i Conference League så talade spelbolagens odds för en seger till St. Gallen och Unibet gav då det bästa oddset till 2.12 gånger pengarna. Att St. Gallen skulle infria förväntningarna och vinna matchen gav i snitt oddset 2,82 hos de 2 spelbolagen i listan ovan.

FC Nordsjaelland var spelbolagens under dog i mötet mot St. Gallen i Champions League. Och det bästa oddset på en vinst till FC Nordsjaelland gav bet365 till oddset 2.88. Om vi jämför oddsen från de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 2,06 gånger pengarna på FC Nordsjaelland som vinnare.

Ett kryss mellan St. Gallen och FC Nordsjaelland gav som högst 4.20 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos bet365. Inför matchstart mellan St. Gallen och FC Nordsjaelland så gav de 2 spelbolagen i listan ovan i snitt oddset 3,95 på ett kryss i matchen.

Poängfacit St. Gallen

På 2 spelade matcher har St. Gallen nu 0 insamlade poäng i event. På hemmaplan har St. Gallen ett snitt på 0 poäng per match.

3 poäng har St. Gallen facit så här långt på 2 matcher i Conference League. I Conference League har St. Gallen med andra ord 1,50 inspelade poäng per match på bortaplan.

I Conference League har St. Gallen denna säsong 3 inspelade poäng på de 4 matcher man har spelat. Lagets snitt per spelad match ligger därmed på 1,50 poäng.

Poängfacit FC Nordsjaelland

FC Nordsjaelland facit så här långt är 0 inspelade poäng i Conference League på 3 hemmamatcher. Över 3 spelade matcher på hemmaplan har nu FC Nordsjaelland ett snitt på 0 poäng per match.

FC Nordsjaelland har på bortaplan denna säsong 6 inhåvade poäng i Conference League på 3 spelade matcher. Detta innebär att FC Nordsjaelland har ett facit med 2,00 poäng per bortamatch.

På 6 matcher FC Nordsjaelland har spelat i Conference League under säsong så har laget håvat in 6 poäng. FC Nordsjaelland har därmed denna säsong ett poängsnitt på 2,00 poäng per match.

Tabell
Tabell & Poängställning
Conference League 2026/27
Gruppspel 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 AA Gent 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 AEP Paphos 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Ajax 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Atalanta 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Borac Banja Luka 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Braga 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Brann 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Brighton and Hove Albion 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
9 CSKA Sofia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Egnatia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
11 FC Köpenhamn 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
12 FC Lugano 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
13 FC Nordsjaelland 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Freiburg 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Getafe 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Hajduk Split 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Hearts 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Iberia 1999 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
19 Inter Club d'Escaldes 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
20 Jablonec 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
21 Kairat Almaty 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
22 Kauno Žalgiris 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
23 KuPS 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
24 Lincoln 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
25 Midtjylland 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
26 Mjällby AIF 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
27 Monaco 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
28 Panathinaikos 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
29 Riga FC 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
30 Röda Stjärnan 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
31 Sint-Truiden 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
32 Thun 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
33 Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
34 Twente 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
35 Universitatea Craiova 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
36 Århus 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Lagens form
20:00 27/8
2 - 3
19:00 20/8
1 - 0
20:00 13/8
5 - 1
19:00 6/8
1 - 3
20:00 27/8
2 - 3
19:00 20/8
1 - 0
19:00 13/8
Kvalomgång 3 - 2:2
5 - 0
20:30 6/8
Kvalomgång 3 - 1:2
0 - 2
19:00 30/7
Kvalomgång 2 - 2:2
6 - 0
19:00 23/7
Kvalomgång 2 - 1:2
1 - 0
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
20:00 27/8
2 - 3
19:00 20/8
1 - 0
Lagens statistik i Conference League
St. Gallen Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 2 2 4
Vunna matcher 1 1 2
Oavgjorda matcher 0 0 0
Förlorade matcher 1 1 2
Gjorda mål 7 3 10
Gjorda mål per match 3,50 1,50 5,00
Insläppta mål 4 2 6
Insläppta mål per match 2,00 1,00 3,00
Insläppta och gjorda mål per match 5,50 2,50 4,00
FC Nordsjaelland Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 3 3 6
Vunna matcher 3 2 5
Oavgjorda matcher 0 0 0
Förlorade matcher 0 1 1
Gjorda mål 12 5 17
Gjorda mål per match 4,00 1,67 5,67
Insläppta mål 0 3 3
Insläppta mål per match 0,00 1,00 1,00
Insläppta och gjorda mål per match 4,00 2,67 3,33

Poängstatistik för St. Gallen - FC Nordsjaelland

Vinsten mot St. Gallen innebär att FC Nordsjaelland har ett facit av 2 vinster, 1 förluster och 0 oavgjorda matcher på sina fem senaste matcher. St. Gallen har efter förlusten ett facit av 1 vinster, 1 förluster och 0 oavgjorda resultat på sina fem senaste matcher.

På sina fem senast spelade matcher har FC Nordsjaelland efter sin vinst mot St. Gallen plockat 6 poäng av möjliga. Förlusten innebär att St. Gallen inte tilldelas några nya poäng, och poängtappet innebär att de av möjliga har spelat in 3 poäng på sina fem senaste matcher.

Målstatistik för St. Gallen och FC Nordsjaelland

På hemmaplan har St. Gallen gjort 7 mål i Conference League, vilket innebär att St. Gallen har ett snitt på 3,50 gjorda mål per match. På hemmaplan har St. Gallen släppt in 2,00 mål i genomsnitt denna säsongen i Conference League.

Under denna säsongen i Conference League har St. Gallen gjort totalt 10 mål på 4 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 5,00 mål per match. Under den gångna säsongen har St. Gallen ett facit med 6 insläppta mål på de 4 matcher som spelats i ligan. I snitt har St. Gallen släppt in 3,00 mål per match.

På bortaplan har FC Nordsjaelland denna säsong ett facit med 5 gjorda mål på 3 spelade matcher. FC Nordsjaelland har på de 3 bortamatcher man spelat i Conference League släppt in 3 mål och har ett snitt på 1,00 insläppta mål per match.

FC Nordsjaelland har ett facit denna säsongen i Conference League med 17 gjorda mål. På de 6 matcher som FC Nordsjaelland har spelat så har man ett snitt på 5,67 producerade mål framåt per match. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att FC Nordsjaelland släppt in 1,00 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 6 matcher som har spelats.