Lada Togliatti odds, spelschema, match

Tabell
Division
Konferens
Ligan
Eastern Conference
Chernyshev division
Grundserie 5 Senaste Ma V ÖV ÖF F GM-IM P
1 Admiral Vladivostok 34 9 3 6 16 82-92 30 32 5 4 5 18 61-97 23 66 14 7 11 34 143-189 53
2 Amur Chabarovsk 34 16 0 6 12 89-87 38 32 7 6 6 13 65-83 32 66 23 6 12 25 154-170 70
3 Avangard Omsk 34 20 5 1 8 123-82 51 32 11 7 4 10 85-93 40 66 31 12 5 18 208-175 91
4 Barys Nur-Sultan 32 7 4 6 15 74-87 28 34 2 5 4 23 65-120 18 66 9 9 10 38 139-207 46
5 Salavat Yulaev UFA 32 20 3 1 8 99-54 47 34 15 3 5 11 92-84 41 66 35 6 6 19 191-138 88
6 Sibir Novosibirsk 34 12 4 7 11 83-89 39 32 7 6 4 15 69-93 30 66 19 10 11 26 152-182 69
Kharlamov division
Grundserie 5 Senaste Ma V ÖV ÖF F GM-IM P
1 AK Bars Kazan 32 17 7 1 7 93-64 49 34 14 1 1 18 74-72 31 66 31 8 2 25 167-136 80
2 Avtomobilist Jekaterinburg 33 14 7 5 7 79-72 47 34 11 4 3 16 82-85 33 67 25 11 8 23 161-157 80
3 Lada Togliatti 34 17 2 5 10 86-74 43 32 6 5 9 12 70-91 31 66 23 7 14 22 156-165 74
4 Metallurg Magnitogorsk 32 20 4 3 5 112-70 51 34 13 5 4 12 95-95 40 66 33 9 7 17 207-165 91
5 Neftekhimik Nizhnekamsk 34 12 5 11 6 84-85 45 33 7 2 4 20 69-114 22 67 19 7 15 26 153-199 67
6 Traktor Chelyabinsk 32 17 4 2 9 85-58 44 34 10 4 4 16 91-104 32 66 27 8 6 25 176-162 76
Eastern Conference
Grundserie 5 Senaste Ma V ÖV ÖF F GM-IM P
1 AK Bars Kazan 32 17 7 1 7 93-64 49 34 14 1 1 18 74-72 31 66 31 8 2 25 167-136 80
2 Admiral Vladivostok 34 9 3 6 16 82-92 30 32 5 4 5 18 61-97 23 66 14 7 11 34 143-189 53
3 Amur Chabarovsk 34 16 0 6 12 89-87 38 32 7 6 6 13 65-83 32 66 23 6 12 25 154-170 70
4 Avangard Omsk 34 20 5 1 8 123-82 51 32 11 7 4 10 85-93 40 66 31 12 5 18 208-175 91
5 Avtomobilist Jekaterinburg 33 14 7 5 7 79-72 47 34 11 4 3 16 82-85 33 67 25 11 8 23 161-157 80
6 Barys Nur-Sultan 32 7 4 6 15 74-87 28 34 2 5 4 23 65-120 18 66 9 9 10 38 139-207 46
7 Lada Togliatti 34 17 2 5 10 86-74 43 32 6 5 9 12 70-91 31 66 23 7 14 22 156-165 74
8 Metallurg Magnitogorsk 32 20 4 3 5 112-70 51 34 13 5 4 12 95-95 40 66 33 9 7 17 207-165 91
9 Neftekhimik Nizhnekamsk 34 12 5 11 6 84-85 45 33 7 2 4 20 69-114 22 67 19 7 15 26 153-199 67
10 Salavat Yulaev UFA 32 20 3 1 8 99-54 47 34 15 3 5 11 92-84 41 66 35 6 6 19 191-138 88
11 Sibir Novosibirsk 34 12 4 7 11 83-89 39 32 7 6 4 15 69-93 30 66 19 10 11 26 152-182 69
12 Traktor Chelyabinsk 32 17 4 2 9 85-58 44 34 10 4 4 16 91-104 32 66 27 8 6 25 176-162 76
Western Conference
Bobrov division
Grundserie 5 Senaste Ma V ÖV ÖF F GM-IM P
1 SKA St Petersburg 34 21 3 2 8 118-63 50 33 19 3 1 10 100-73 45 67 40 6 3 18 218-136 95
2 Sotji 33 11 1 5 16 90-122 29 34 8 3 2 21 76-127 24 67 19 4 7 37 166-249 53
3 Spartak Moskva 32 18 4 0 10 118-94 44 34 17 0 8 9 108-88 42 66 35 4 8 19 226-182 86
4 Torpedo Nizhny Novgorod 32 14 5 3 10 93-82 41 34 13 2 3 16 91-91 33 66 27 7 6 26 184-173 74
5 Vitjaz Podolsk 33 5 5 2 21 67-109 22 32 9 1 5 17 62-108 25 65 14 6 7 38 129-217 47
Tarasov division
Grundserie 5 Senaste Ma V ÖV ÖF F GM-IM P
1 CSKA Moskva 34 16 2 2 14 103-80 38 32 13 2 5 12 85-81 35 66 29 4 7 26 188-161 73
2 Dinamo Minsk 34 14 2 4 14 81-84 36 32 10 4 1 17 92-90 29 66 24 6 5 31 173-174 65
3 Dynamo Moskva 32 16 6 2 8 109-75 46 34 15 7 4 8 98-79 48 66 31 13 6 16 207-154 94
4 HC Red Star Kunlun 32 8 4 5 15 79-97 29 34 6 5 1 22 75-122 23 66 14 9 6 37 154-219 52
5 Lokomotiv Jaroslavl 34 14 6 2 12 81-75 42 33 20 4 3 6 93-62 51 67 34 10 5 18 174-137 93
6 Severstal Cherepovec 34 15 3 5 11 102-98 41 32 15 3 3 11 95-78 39 66 30 6 8 22 197-176 80
Western Conference
Grundserie 5 Senaste Ma V ÖV ÖF F GM-IM P
1 CSKA Moskva 34 16 2 2 14 103-80 38 32 13 2 5 12 85-81 35 66 29 4 7 26 188-161 73
2 Dinamo Minsk 34 14 2 4 14 81-84 36 32 10 4 1 17 92-90 29 66 24 6 5 31 173-174 65
3 Dynamo Moskva 32 16 6 2 8 109-75 46 34 15 7 4 8 98-79 48 66 31 13 6 16 207-154 94
4 HC Red Star Kunlun 32 8 4 5 15 79-97 29 34 6 5 1 22 75-122 23 66 14 9 6 37 154-219 52
5 Lokomotiv Jaroslavl 34 14 6 2 12 81-75 42 33 20 4 3 6 93-62 51 67 34 10 5 18 174-137 93
6 SKA St Petersburg 34 21 3 2 8 118-63 50 33 19 3 1 10 100-73 45 67 40 6 3 18 218-136 95
7 Severstal Cherepovec 34 15 3 5 11 102-98 41 32 15 3 3 11 95-78 39 66 30 6 8 22 197-176 80
8 Sotji 33 11 1 5 16 90-122 29 34 8 3 2 21 76-127 24 67 19 4 7 37 166-249 53
9 Spartak Moskva 32 18 4 0 10 118-94 44 34 17 0 8 9 108-88 42 66 35 4 8 19 226-182 86
10 Torpedo Nizhny Novgorod 32 14 5 3 10 93-82 41 34 13 2 3 16 91-91 33 66 27 7 6 26 184-173 74
11 Vitjaz Podolsk 33 5 5 2 21 67-109 22 32 9 1 5 17 62-108 25 65 14 6 7 38 129-217 47
KHL 2023/24 - Grundserie
Grundserie 5 Senaste Ma V ÖV ÖF F GM-IM P
1 SKA St Petersburg 34 21 3 2 8 118-63 50 33 19 3 1 10 100-73 45 67 40 6 3 18 218-136 95
2 Dynamo Moskva 32 16 6 2 8 109-75 46 34 15 7 4 8 98-79 48 66 31 13 6 16 207-154 94
3 Lokomotiv Jaroslavl 34 14 6 2 12 81-75 42 33 20 4 3 6 93-62 51 67 34 10 5 18 174-137 93
4 Metallurg Magnitogorsk 32 20 4 3 5 112-70 51 34 13 5 4 12 95-95 40 66 33 9 7 17 207-165 91
5 Avangard Omsk 34 20 5 1 8 123-82 51 32 11 7 4 10 85-93 40 66 31 12 5 18 208-175 91
6 Salavat Yulaev UFA 32 20 3 1 8 99-54 47 34 15 3 5 11 92-84 41 66 35 6 6 19 191-138 88
7 Spartak Moskva 32 18 4 0 10 118-94 44 34 17 0 8 9 108-88 42 66 35 4 8 19 226-182 86
8 AK Bars Kazan 32 17 7 1 7 93-64 49 34 14 1 1 18 74-72 31 66 31 8 2 25 167-136 80
9 Severstal Cherepovec 34 15 3 5 11 102-98 41 32 15 3 3 11 95-78 39 66 30 6 8 22 197-176 80
10 Avtomobilist Jekaterinburg 33 14 7 5 7 79-72 47 34 11 4 3 16 82-85 33 67 25 11 8 23 161-157 80
11 Traktor Chelyabinsk 32 17 4 2 9 85-58 44 34 10 4 4 16 91-104 32 66 27 8 6 25 176-162 76
12 Torpedo Nizhny Novgorod 32 14 5 3 10 93-82 41 34 13 2 3 16 91-91 33 66 27 7 6 26 184-173 74
13 Lada Togliatti 34 17 2 5 10 86-74 43 32 6 5 9 12 70-91 31 66 23 7 14 22 156-165 74
14 CSKA Moskva 34 16 2 2 14 103-80 38 32 13 2 5 12 85-81 35 66 29 4 7 26 188-161 73
15 Amur Chabarovsk 34 16 0 6 12 89-87 38 32 7 6 6 13 65-83 32 66 23 6 12 25 154-170 70
16 Sibir Novosibirsk 34 12 4 7 11 83-89 39 32 7 6 4 15 69-93 30 66 19 10 11 26 152-182 69
17 Neftekhimik Nizhnekamsk 34 12 5 11 6 84-85 45 33 7 2 4 20 69-114 22 67 19 7 15 26 153-199 67
18 Dinamo Minsk 34 14 2 4 14 81-84 36 32 10 4 1 17 92-90 29 66 24 6 5 31 173-174 65
19 Admiral Vladivostok 34 9 3 6 16 82-92 30 32 5 4 5 18 61-97 23 66 14 7 11 34 143-189 53
20 Sotji 33 11 1 5 16 90-122 29 34 8 3 2 21 76-127 24 67 19 4 7 37 166-249 53
21 HC Red Star Kunlun 32 8 4 5 15 79-97 29 34 6 5 1 22 75-122 23 66 14 9 6 37 154-219 52
22 Vitjaz Podolsk 33 5 5 2 21 67-109 22 32 9 1 5 17 62-108 25 65 14 6 7 38 129-217 47
23 Barys Nur-Sultan 32 7 4 6 15 74-87 28 34 2 5 4 23 65-120 18 66 9 9 10 38 139-207 46
Resultat
Match
Resultat
14:30 22/2
2 - 3 öt
13:30 20/2
KHL - Grundserie
3 - 0
17:30 15/2
KHL - Grundserie
3 - 1
17:30 13/2
KHL - Grundserie
2 - 1
16:00 8/2
KHL - Grundserie
0 - 1 str
16:00 5/2
2 - 4
15:00 1/2
5 - 2
17:00 30/1
4 - 3 öt
15:00 28/1
0 - 2
16:00 26/1
KHL - Grundserie
2 - 0
Spelschema
KHL 2023/24 - Grundserie
15:00 2/9
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 2
17:00 4/9
KHL 2023/24 - Grundserie
0 - 3
17:00 6/9
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 5
15:30 9/9
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 1
16:00 12/9
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 3
16:00 14/9
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 2 öt
14:00 16/9
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 3
16:00 18/9
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 2
17:00 21/9
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 1
15:00 23/9
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 1
17:00 25/9
KHL 2023/24 - Grundserie
0 - 1 öt
18:00 28/9
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 0 öt
16:10 30/9
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 2 öt
17:00 2/10
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 2
11:30 5/10
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 1 öt
11:30 6/10
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 2
09:00 8/10
KHL 2023/24 - Grundserie
4 - 2
11:00 10/10
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 0
15:00 14/10
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 1
17:00 16/10
KHL 2023/24 - Grundserie
0 - 4
17:00 18/10
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 1
17:00 20/10
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 3
18:30 23/10
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 4 öt
18:30 25/10
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 4 str
17:00 27/10
KHL 2023/24 - Grundserie
6 - 3
15:00 29/10
KHL 2023/24 - Grundserie
4 - 3
16:00 30/10
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 1
16:00 2/11
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 4
11:00 5/11
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 4
16:00 9/11
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 2
12:30 11/11
KHL 2023/24 - Grundserie
4 - 3 str
17:30 16/11
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 4 str
12:00 18/11
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 3
16:00 20/11
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 1
17:00 23/11
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 1 öt
13:00 25/11
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 2 öt
17:00 28/11
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 0
15:00 30/11
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 2
11:30 2/12
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 3 str
16:00 5/12
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 4
16:00 7/12
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 0
16:00 19/12
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 2 öt
16:00 21/12
KHL 2023/24 - Grundserie
4 - 1
14:30 24/12
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 5
16:00 26/12
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 1
16:00 28/12
KHL 2023/24 - Grundserie
4 - 0
13:00 30/12
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 2
15:30 4/1
KHL 2023/24 - Grundserie
4 - 3 öt
12:00 6/1
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 3
16:00 9/1
KHL 2023/24 - Grundserie
1 - 4
16:00 11/1
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 3 str
13:00 13/1
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 4 öt
14:30 15/1
KHL 2023/24 - Grundserie
0 - 3
17:00 18/1
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 1
14:00 20/1
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 1 str
16:00 22/1
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 4 str
16:00 26/1
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 0
15:00 28/1
KHL 2023/24 - Grundserie
0 - 2
17:00 30/1
KHL 2023/24 - Grundserie
4 - 3 öt
15:00 1/2
KHL 2023/24 - Grundserie
5 - 2
16:00 5/2
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 4
16:00 8/2
KHL 2023/24 - Grundserie
0 - 1 str
17:30 13/2
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 1
17:30 15/2
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 1
13:30 20/2
KHL 2023/24 - Grundserie
3 - 0
14:30 22/2
KHL 2023/24 - Grundserie
2 - 3 öt
12:00 24/2
KHL 2023/24 - Grundserie
-
17:30 26/2
KHL 2023/24 - Grundserie
-

Lada Togliatti mötte Avangard Omsk senaste i KHL och vann med 3-2.

Lada Togliatti möter Barys Astana härnäst på bortaplan i KHL, med avspark 12:00 den 24/2.