Du kan inte längre rösta på matchen mellan Brann - Paok. Se resultatet från omröstningen nedan.
Brann - Paok
No ratings yet
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-08-27 17:01:11. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchfakta Brann – Paok i Conference League
Med matchstart 19:00 så spelades matchen i Conference League mellan Brann och Paok, den 27 augusti.
Brann vann mötet mot Paok
Brann vann matchen mot Paok med resultatet 3 - 2. Vinsten innebär att Brann plockar nya poäng. Paok förlorade mötet, och går alltså från denna omgång av Conference League utan nya poäng.
De bästa oddsen inför Brann - Paok
Kikade vi på oddsen inför mötet i Conference League mellan Brann och Paok så var Brann oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget Unibet gav då det högsta oddset till 2.55 gånger pengarna på Brann som vinnare. Av de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse så var snittoddet 2,52 på Brann som vinnare mot Paok.
Paok var underdogs mot Brann och det högsta oddset på nederlagstippade Paok kunde du spela på hos spelbolaget bet365 till 2.60 gånger pengarna. Om vi jämför oddsen från de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 2,45 gånger pengarna på Paok som vinnare.
Bet365 var det spelbolag som gav det bästa oddset 3.50 på att Brann och Paok skulle kryssa i mötet. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 2 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 3,43 gånger pengarna.
Poängfacit Brann
På 4 spelade matcher har Brann nu 0 insamlade poäng i event. Och ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
På 3 spelade matcher har Brann denna säsong i Conference League tagit 5 poäng. Detta gör att Brann har ett bortafacit med 1,67 poäng per match.
Brann har ett facit denna säsong i Conference League med 5 poäng på de 7 matcher som laget spelat under säsongen. Brann har därmed ett facit med 1,67 inspelade poäng per match.
Poängfacit Paok
På 1 matcher i Conference League har Paok nu 0 insamlade poäng. Detta innebär att Paok har ett hemmasnitt på 0 poäng per match.
På 1 matcher har Paok under säsong tagit 0 poäng i event. Detta gör att Brann har ett snitt på bortaplan med 0,00 poäng per match.
På 2 matcher Paok har spelat i Conference League under säsong så har laget håvat in 0 poäng. Paok har därmed denna säsong ett poängsnitt på 0,00 poäng per match.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Brighton and Hove Albion | 1 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 |
| 2 | FC Köpenhamn | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 |
| 3 | Trabzonspor | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 |
| 4 | Atalanta | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 5 | Sint-Truiden | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 6 | Mjällby AIF | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 |
| 7 | FC Lugano | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 8 | Freiburg | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 9 | Monaco | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 3 |
| 10 | Panathinaikos | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 11 | Hajduk Split | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 12 | Brann | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 13 | Twente | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 14 | AA Gent | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 15 | FC Nordsjaelland | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 16 | Getafe | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 17 | Midtjylland | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 18 | Kairat Almaty | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 19 | Hearts | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 20 | Riga FC | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 21 | Egnatia | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 22 | Universitatea Craiova | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 23 | Röda Stjärnan | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 24 | Jablonec | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 25 | Lincoln | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 26 | Borac Banja Luka | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 27 | Ajax | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 28 | CSKA Sofia | 1 | -1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 29 | Århus | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 30 | Thun | 0 | 0 | 0 | 1 | -1 | 0 | 1 | -1 | 0 |
| 31 | KuPS | 1 | -2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 32 | AEP Paphos | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 33 | Iberia 1999 | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 34 | Inter Club d'Escaldes | 0 | 0 | 0 | 1 | -2 | 0 | 1 | -2 | 0 |
| 35 | Braga | 0 | 0 | 0 | 1 | -3 | 0 | 1 | -3 | 0 |
| 36 | Kauno Žalgiris | 0 | 0 | 0 | 1 | -4 | 0 | 1 | -4 | 0 |
| Brann | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 3 | 7 |
| Vunna matcher | 3 | 1 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 2 | 2 |
| Förlorade matcher | 1 | 0 | 1 |
| Gjorda mål | 8 | 7 | 15 |
| Gjorda mål per match | 2,00 | 2,33 | 5,00 |
| Insläppta mål | 5 | 5 | 10 |
| Insläppta mål per match | 1,25 | 1,67 | 3,33 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,25 | 4,00 | 3,57 |
| Paok | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 1 | 1 | 2 |
| Vunna matcher | 0 | 0 | 0 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål | 1 | 2 | 3 |
| Gjorda mål per match | 1,00 | 2,00 | 3,00 |
| Insläppta mål | 1 | 3 | 4 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 3,00 | 4,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,00 | 5,00 | 3,50 |
Poängstatistik för Brann - Paok
Efter vinsten kan vi konstatera ett facit av 1 vinster, 0 förluster och 2 oavgjorda matcher på de fem senaste för Brann. Paok gick förlorande ur mötet – och har med 1 förluster på sina fem senast spelade matcher, ihop med 0 kryss och 0 vinster.
På sina fem senast spelade matcher har Brann efter sin vinst mot Paok plockat 5 poäng av möjliga. Förlusten innebär att Paok inte tilldelas några nya poäng, och poängtappet innebär att de av möjliga har spelat in 0 poäng på sina fem senaste matcher.
Målstatistik för Brann och Paok
På de 4 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Brann gjort totalt 8 mål, ett snitt på 2,00 gjorda mål per match. I Conference League har Brann släppt in 5 mål på hemmaplan denna säsongen.
Totalt har Brann producerat 15 mål i Conference League under säsongen som har gått. På de 7 matcher laget spelat så har Brann ett snitt på 5,00 gjorda mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Brann ett snitt på 3,33 insläppta mål per match, på de 7 matcher som spelats.
På bortaplan har Paok denna säsong ett facit med 2 gjorda mål på 1 spelade matcher. Paok har å sin sida ett bortafacit med 3 insläppta mål under säsongen i Conference League.
Per match har Paok i snitt producerat 3,00 mål framåt på de 2 matcher som spelats i Conference League. Under den gångna säsongen i ligan så har Paok släppt in totalt 4 mål. Detta innebär att Paok har ett målsnitt på 4,00 insläppta mål totalt under de 2 matcher som spelats under säsongen i Conference League.



