Du kan inte längre rösta på matchen mellan Dinamo Zagreb - NEC Nijmegen. Se resultatet från omröstningen nedan.
Dinamo Zagreb - NEC Nijmegen
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-10-22 18:21:44. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Dinamo Zagreb – NEC Nijmegen i Europa League
Matchen mellan Dinamo Zagreb och NEC Nijmegen i Europa League spelades den 22/10 med avspark kl. 18:45.
NEC Nijmegen vann mötet mot Dinamo Zagreb
NEC Nijmegen vann matchen mot Dinamo Zagreb med resultatet 4 - 2. nya poäng tilldelas NEC Nijmegen i tabellen för Europa League för vinsten. Dinamo Zagreb förlorade mot NEC Nijmegen, och kommer därför inte tilldelas några nya poäng i den här omgången.
Oddsen inför Dinamo Zagreb - NEC Nijmegen
Inför mötet mellan Dinamo Zagreb - NEC Nijmegen i Europa League så talade spelbolagens odds för en seger till Dinamo Zagreb och bet365 gav då det bästa oddset till 1.53 gånger pengarna. De 2 spelbolagen i vår lista ovan gav i snitt oddset 5,68 att favoriten Dinamo Zagreb skulle vinna matchen.
NEC Nijmegen var spelbolagens under dog i mötet mot Dinamo Zagreb i Champions League. Och det bästa oddset på en vinst till NEC Nijmegen gav bet365 till oddset 5.75. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till NEC Nijmegen och de 2 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 1,53 på en seger till NEC Nijmegen.
Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan Dinamo Zagreb och NEC Nijmegen kunde du betta på hos Unibet till intressanta 4.60 gånger pengarna. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 2 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 4,47 gånger pengarna.
Poängfacit Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb har på hemmaplan i Europa League spelat 2 matcher och har 0 poäng i tabellen. Detta gör att Dinamo Zagreb har ett snitt på 0 poäng per hemmamatch.
Dinamo Zagreb har på bortaplan i Europa League denna säsong 1 inspelade poäng på 1 matcher. I Europa League har Dinamo Zagreb med andra ord 1,00 inspelade poäng per match på bortaplan.
På 3 spelade matcher så har Dinamo Zagreb håvat in 1 poäng under säsongen i event. Dinamo Zagreb har därmed ett facit med 1,00 inspelade poäng per match.
Poängfacit NEC Nijmegen
På 1 matcher i Europa League har NEC Nijmegen nu 0 insamlade poäng. Detta innebär att Dinamo Zagreb i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
På 2 matcher har NEC Nijmegen under säsong tagit 3 poäng i event. På bortaplan så har NEC Nijmegen därmed tagit 1,50 poäng per match under säsongen.
NEC Nijmegen har tagit 3 poäng i Europa League under säsong, på 3 spelade matcher. NEC Nijmegen har därmed ett snitt per match på 1,50 poäng.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Olympiakos | 2 | 2 | 6 | 2 | 1 | 4 | 4 | 3 | 10 |
| 2 | Benfica | 1 | 3 | 3 | 2 | 5 | 6 | 3 | 8 | 9 |
| 3 | Bayer Leverkusen | 1 | 2 | 3 | 2 | 6 | 6 | 3 | 8 | 9 |
| 4 | Bournemouth | 2 | 6 | 6 | 1 | 1 | 3 | 3 | 7 | 9 |
| 5 | Ferencváros | 2 | 4 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 6 | 9 |
| 6 | Royale Union | 2 | 4 | 4 | 1 | 3 | 3 | 3 | 7 | 7 |
| 7 | Juventus | 2 | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 3 | 6 | 7 |
| 8 | Besiktas | 2 | 3 | 4 | 1 | 1 | 3 | 3 | 4 | 7 |
| 9 | Sunderland | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 | 4 | 3 | 2 | 7 |
| 10 | AZ Alkmaar | 1 | 1 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 6 |
| 11 | Omonia | 2 | -2 | 3 | 1 | 3 | 3 | 3 | 1 | 6 |
| 12 | Rennes | 2 | 1 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 1 | 6 |
| 13 | Lyon | 1 | 1 | 3 | 2 | -2 | 3 | 3 | -1 | 6 |
| 14 | Real Sociedad | 1 | -1 | 0 | 2 | 6 | 4 | 3 | 5 | 4 |
| 15 | Crystal Palace | 1 | 4 | 3 | 2 | -1 | 1 | 3 | 3 | 4 |
| 16 | Sparta Prag | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 4 |
| 17 | Levski Sofia | 1 | -1 | 0 | 2 | 1 | 4 | 3 | 0 | 4 |
| 18 | Dinamo Zagreb | 2 | -1 | 3 | 1 | 0 | 1 | 3 | -1 | 4 |
| 19 | Sturm Graz | 2 | 1 | 4 | 1 | -3 | 0 | 3 | -2 | 4 |
| 20 | NEC Nijmegen | 1 | 0 | 1 | 2 | -3 | 3 | 3 | -3 | 4 |
| 21 | Red Bull Salzburg | 1 | -4 | 0 | 2 | 1 | 4 | 3 | -3 | 4 |
| 22 | Anderlecht | 1 | -1 | 0 | 2 | 2 | 3 | 3 | 1 | 3 |
| 23 | Hoffenheim | 2 | 2 | 3 | 1 | -2 | 0 | 3 | 0 | 3 |
| 24 | Milan | 1 | -2 | 0 | 2 | 1 | 3 | 3 | -1 | 3 |
| 25 | Celta Vigo | 1 | -1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | -1 | 3 |
| 26 | OFI Kreta | 2 | 0 | 3 | 1 | -1 | 0 | 3 | -1 | 3 |
| 27 | Jagiellonia Bialystok | 2 | -1 | 3 | 1 | -1 | 0 | 3 | -2 | 3 |
| 28 | Torreense | 1 | -1 | 0 | 2 | -2 | 3 | 3 | -3 | 3 |
| 29 | Celje | 2 | -3 | 1 | 1 | -2 | 0 | 3 | -5 | 1 |
| 30 | Hapoel Beer Sheva FC | 1 | 0 | 1 | 2 | -5 | 0 | 3 | -5 | 1 |
| 31 | Lilleström | 2 | -7 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | -7 | 1 |
| 32 | Lech Poznan | 2 | -4 | 1 | 1 | -4 | 0 | 3 | -8 | 1 |
| 33 | Viktoria Plzen | 2 | -4 | 0 | 1 | -1 | 0 | 3 | -5 | 0 |
| 34 | Marseille | 1 | -1 | 0 | 2 | -4 | 0 | 3 | -5 | 0 |
| 35 | Celtic | 2 | -3 | 0 | 1 | -3 | 0 | 3 | -6 | 0 |
| 36 | Ararat-Armenien | 2 | -7 | 0 | 1 | -2 | 0 | 3 | -9 | 0 |
| Dinamo Zagreb | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 1 | 3 |
| Vunna matcher | 1 | 0 | 1 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 0 | 1 |
| Gjorda mål | 3 | 0 | 3 |
| Gjorda mål per match | 1,50 | 0,00 | 3,00 |
| Insläppta mål | 4 | 0 | 4 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 0,00 | 4,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,50 | 0,00 | 2,33 |
| NEC Nijmegen | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 1 | 2 | 3 |
| Vunna matcher | 0 | 1 | 1 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål | 1 | 4 | 5 |
| Gjorda mål per match | 1,00 | 2,00 | 2,50 |
| Insläppta mål | 1 | 7 | 8 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 3,50 | 4,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,00 | 5,50 | 4,33 |
Poängstatistik för Dinamo Zagreb - NEC Nijmegen
De fem senaste matcherna har inneburit 1 vinster, 1 förluster och 0 oavgjorda resultat för NEC Nijmegen, som alltså besegrade Dinamo Zagreb. 0 vinster, 1 kryss och 0 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Dinamo Zagreb.
Vinsten innebär att NEC Nijmegen plockar nya poäng, och har tagit totalt 3 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher. Förlusten för Dinamo Zagreb innebär noll poäng, och de har nu ett facit av 1 inspelade poäng av möjliga på de 5 senaste matcherna.
Målstatistik för Dinamo Zagreb och NEC Nijmegen
Dinamo Zagreb har gjort 3 mål totalt hemma denna säsong i Europa League, ett snitt på 1,50 mål/match. På de 2 hemmamatcher som Dinamo Zagreb spelat denna säsong så har man släppt in 4 mål totalt och per match blir det 2,00 mål i snitt.
Per match har Dinamo Zagreb ett snitt på 3,00 gjorda mål, på de 3 matcher som spelats i Europa League under säsongen som gått. Dinamo Zagreb har denna säsongen släppt in totalt 4 mål i ligan. Det innebär att på de 3 matcher som spelats så har Dinamo Zagreb 4,00 insläppta mål per match.
Under säsongen i Europa League har NEC Nijmegen gjort 4 mål på de 2 bortamatcher man spelat. NEC Nijmegen har å sin sida ett bortafacit med 7 insläppta mål under säsongen i Europa League.
Offensivt har NEC Nijmegen gjort 2,50 mål per match i Europa League på de 3 matcher som spelats under säsongen. Totalt under säsongen i ligan så har NEC Nijmegen, på 3 spelade matcher, släppt in 4,00 mål i snitt per match.



