- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-24 06:04:59. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Så spelades Hanvikens SK – Grums IK Hockey
Matchen spelades i HockeyEttan mellan Hanvikens SK och Grums IK Hockey. Mötets matchstart var 16:00 den 25 oktober.
Grums IK Hockey vann mötet mot Hanvikens SK
Det blev till slut Grums IK Hockey som gick segrande ur mötet mot Hanvikens SK med siffrorna 6 - 3. Grums IK Hockey gick segrande ur mötet, vilket innebär nya poäng till tabellen. Förlusten för Hanvikens SK innebär att man blir utan nya poäng i den här omgången av HockeyEttan. Hanvikens SK ligger efter matchens avgörande på plats 17 i tabellen med 1 inspelade poäng, samtidigt som Grums IK Hockey med sina 3 poäng återfinns på plats 7 i tabellen för HockeyEttan.
Oddsen inför Hanvikens SK - Grums IK Hockey
På matchen i HockeyEttan mellan Hanvikens SK och Grums IK Hockey så höll spelbolagen Hanvikens SK som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.43 hos Unibet. Av de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse så var snittoddet 5,00 på Hanvikens SK som vinnare mot Grums IK Hockey.
På nederlagstippade Grums IK Hockey så kunde du spela på det högsta oddset 5.00 som du hittade hos Unibet. Snittoddset på att underdogen Grums IK Hockey skulle vinna matchen gav hos de 1 spelbolagen, som vi jämför oddsen från, 1,43 gånger pengarna inför mötet mot Hanvikens SK.
Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan Hanvikens SK och Grums IK Hockey kunde du betta på hos Unibet till intressanta 5.20 gånger pengarna. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 1 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 5,20 gånger pengarna.
Poängfacit Hanvikens SK
Hanvikens SK hemmafacit så här långt i HockeyEttan är 0 inspelade poäng på 5 matcher. Och ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
På bortaplan har Hanvikens SK tagit 16 poäng på 6 spelade matcher i event. I HockeyEttan har Hanvikens SK med andra ord 2,67 inspelade poäng per match på bortaplan.
I HockeyEttan har Hanvikens SK denna säsong 16 inspelade poäng på de 11 matcher man har spelat. Detta innebär att Hanvikens SK har ett snitt på 2,67 poäng per match.
Poängfacit Grums IK Hockey
Grums IK Hockey har håvat in 0 poäng så här långt på 5 spelade matcher i HockeyEttan. Detta innebär att Hanvikens SK i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
Grums IK Hockey har ett facit med 15 poäng i HockeyEttan på 5 spelade bortamatcher. Så laget har ett bortafacit med 3,00 poäng per match.
Grums IK Hockey har tagit 15 poäng i HockeyEttan under säsong, på 10 spelade matcher. Grums IK Hockey har ett snitt på 3,00 poäng per spelad match.
| Norra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Bodens HF | 5 | 4 | 10 | 4 | 18 | 12 | 9 | 22 | 22 |
| 2 | Hudiksvalls HC | 4 | 31 | 12 | 4 | 10 | 8 | 8 | 41 | 20 |
| 3 | Kalix Ungdoms HC | 6 | 13 | 14 | 4 | -1 | 6 | 10 | 12 | 20 |
| 4 | Sundsvall | 5 | 14 | 12 | 4 | 3 | 7 | 9 | 17 | 19 |
| 5 | Örnsköldsvik HF | 5 | -2 | 8 | 4 | 9 | 10 | 9 | 7 | 18 |
| 6 | Surahammars IF | 4 | -5 | 5 | 6 | 5 | 13 | 10 | 0 | 18 |
| 7 | Lindlövens IF | 3 | 5 | 6 | 6 | 3 | 11 | 9 | 8 | 17 |
| 8 | Piteå HC | 5 | 2 | 9 | 4 | 2 | 8 | 9 | 4 | 17 |
| 9 | Väsby | 6 | 10 | 14 | 3 | -7 | 3 | 9 | 3 | 17 |
| 10 | Järfälla HC | 6 | -10 | 5 | 4 | 4 | 9 | 10 | -6 | 14 |
| 11 | Strömsbro IF | 3 | 0 | 5 | 4 | -1 | 7 | 7 | -1 | 12 |
| 12 | Asplöven HC | 4 | -6 | 3 | 5 | -3 | 9 | 9 | -9 | 12 |
| 13 | Kiruna IF | 6 | -3 | 6 | 3 | -1 | 5 | 9 | -4 | 11 |
| 14 | Borlänge HF | 3 | -5 | 1 | 7 | 1 | 10 | 10 | -4 | 11 |
| 15 | IF Vallentuna BK | 4 | 5 | 5 | 4 | -3 | 5 | 8 | 2 | 10 |
| 16 | Sollentuna HC | 4 | -12 | 3 | 6 | -6 | 7 | 10 | -18 | 10 |
| 17 | Norrtälje IK | 3 | 1 | 3 | 6 | -16 | 1 | 9 | -15 | 4 |
| 18 | Enköping | 5 | -10 | 3 | 4 | -12 | 0 | 9 | -22 | 3 |
| 19 | Wings HC Arlanda | 5 | -14 | 0 | 4 | -23 | 3 | 9 | -37 | 3 |
| Södra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Tingsryd | 6 | 18 | 16 | 5 | 4 | 9 | 11 | 22 | 25 |
| 2 | Mariestad | 5 | 11 | 12 | 5 | 12 | 11 | 10 | 23 | 23 |
| 3 | Karlskrona HK | 5 | 8 | 13 | 5 | 10 | 10 | 10 | 18 | 23 |
| 4 | Borås | 5 | 18 | 15 | 6 | 5 | 7 | 11 | 23 | 22 |
| 5 | Vita Hästen | 5 | 9 | 11 | 5 | 5 | 11 | 10 | 14 | 22 |
| 6 | HC Dalen | 6 | 6 | 14 | 4 | 5 | 6 | 10 | 11 | 20 |
| 7 | Boro/Vetlanda HC | 5 | -2 | 6 | 6 | 3 | 13 | 11 | 1 | 19 |
| 8 | Halmstad Hammers HC | 5 | 11 | 14 | 5 | -5 | 4 | 10 | 6 | 18 |
| 9 | Tranås AIF IF | 4 | 3 | 8 | 7 | -5 | 9 | 11 | -2 | 17 |
| 10 | Västerviks IK | 5 | 1 | 6 | 6 | -3 | 10 | 11 | -2 | 16 |
| 11 | Huddinge | 6 | -5 | 8 | 5 | -1 | 7 | 11 | -6 | 15 |
| 12 | Tyringe SoSS | 5 | 5 | 8 | 6 | -3 | 6 | 11 | 2 | 14 |
| 13 | Hanvikens SK | 5 | 0 | 7 | 6 | -5 | 7 | 11 | -5 | 14 |
| 14 | Kungälvs IK | 6 | -7 | 6 | 5 | -2 | 8 | 11 | -9 | 14 |
| 15 | Mjölby HC | 5 | 11 | 12 | 5 | -10 | 1 | 10 | 1 | 13 |
| 16 | Troja/Ljungby | 5 | -6 | 7 | 5 | -6 | 3 | 10 | -12 | 10 |
| 17 | Mörrums GoIS IK | 6 | -12 | 6 | 5 | -6 | 3 | 11 | -18 | 9 |
| 18 | Grästorps IK | 5 | -12 | 3 | 6 | -10 | 6 | 11 | -22 | 9 |
| 19 | Nyköpings HK | 7 | -13 | 8 | 4 | -15 | 1 | 11 | -28 | 9 |
| 20 | Grums IK Hockey | 5 | -13 | 3 | 5 | -4 | 3 | 10 | -17 | 6 |
| Hanvikens SK | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 6 | 11 |
| Vunna matcher | 2 | 2 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 1 | 2 |
| Förlorade matcher | 2 | 3 | 5 |
| Gjorda mål | 18 | 13 | 31 |
| Gjorda mål per match | 3,60 | 2,17 | 5,17 |
| Insläppta mål | 18 | 18 | 36 |
| Insläppta mål per match | 3,60 | 3,00 | 6,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 7,20 | 5,17 | 6,09 |
| Grums IK Hockey | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 5 | 10 |
| Vunna matcher | 1 | 1 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Gjorda mål | 12 | 12 | 24 |
| Gjorda mål per match | 2,40 | 2,40 | 4,80 |
| Insläppta mål | 25 | 16 | 41 |
| Insläppta mål per match | 5,00 | 3,20 | 8,20 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 7,40 | 5,60 | 6,50 |
Poängstatistik för Hanvikens SK - Grums IK Hockey
Vinsten innebär att på de seaste 5 matcherna har Grums IK Hockey vunnit 1, spelat 0 oavgjorda och förlorat 4 matcher. Hanvikens SK har vunnit 2, kryssat 1 och förlorat 2 av sina fem senast spelade matcher, men förlusten mot Grums IK Hockey inräknat.
Vinsten innebär att Grums IK Hockey plockar nya poäng, och har tagit totalt 15 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher. Förlusten för Hanvikens SK innebär noll poäng, och de har nu ett facit av 13 inspelade poäng av möjliga på de 5 senaste matcherna.
Målstatistik för Hanvikens SK och Grums IK Hockey
På de 5 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Hanvikens SK gjort totalt 18 mål, ett snitt på 3,60 gjorda mål per match. Hanvikens SK har totalt släppt in 18 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i HockeyEttan. På de 5 hemmamatcherna så har Hanvikens SK därmed ett snitt på 3,60 insläppta mål per match.
Totalt har Hanvikens SK producerat 31 mål i HockeyEttan under säsongen som har gått. På de 11 matcher laget spelat så har Hanvikens SK ett snitt på 5,17 gjorda mål per match. Under den gångna säsongen har Hanvikens SK ett facit med 36 insläppta mål på de 11 matcher som spelats i ligan. I snitt har Hanvikens SK släppt in 6,00 mål per match.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Grums IK Hockey 12 gjorda mål sammanlagt i de 5 bortamatcher man spelat. Grums IK Hockey har å sin sida ett bortafacit med 16 insläppta mål under säsongen i HockeyEttan.
Offensivt har Grums IK Hockey gjort 4,80 mål per match i HockeyEttan på de 10 matcher som spelats under säsongen. Grums IK Hockey har totalt spelat 10 matcher under säsongen och på dessa 10 matcher har man släppt in 41 mål, ett snitt på 8,20 insläppta mål per spelad match.


