Du kan inte längre rösta på matchen mellan Inter - Como. Se resultatet från omröstningen nedan.
Inter - Como
No ratings yet
- 100 kr i gratisspel + 50 freespins
- Omsättningskrav -, minsta odds 1.80
- Stort fokus på nordisk sport.
- Gratisspel för 100 kr + 50 freespins
- Omsättningskrav: -, minsta odds 1.80
Oddsen uppdaterades 2026-04-21 17:51:53. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Como
3-4-2-1
Cesc Fabregas
Målvakt 13
Försvarare 25
Försvarare 15
Försvarare 30
Mittfältare 11
Mittfältare 23
Mittfältare 20
Mittfältare 7
Mittfältare 32
Anfallare 9
Anfallare 14
Målvakt 1
Målvakt 12
Försvarare 36
Mittfältare 22
Försvarare 2
Mittfältare 16
Mittfältare 17
Anfallare 94
Mittfältare 8
Anfallare 48
Försvarare 31
Försvarare 51
Målvakt
Försvarare
Försvarare
Försvarare
Mittfältare
Mittfältare
Mittfältare
Mittfältare
Anfallare
Anfallare
Anfallare
Målvakt
Målvakt
Målvakt
Anfallare
Försvarare
Anfallare
Anfallare
Försvarare
Försvarare
Försvarare
Mittfältare
Anfallare
Mittfältare
Mittfältare
Matchinfo Inter – Como i 21 april
Matchen mellan Inter och Como i Coppa Italia spelades den 21/4 med matchstart kl. 21:00.
Inter vann matchen mot Como
Mötet mellan Inter och Como slutade till slut med en 3 - 2 seger till Inter. Inter gick segrande ur mötet mot Como, vilket innebär att de plockar nya poäng i Coppa Italia. Förlusten innebär att Como inte kommer tilldelas några nya poäng.
1X2-oddsen på Inter - Como
Kikade vi på oddsen inför mötet i Coppa Italia mellan Inter och Como så var Inter oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget Unibet gav då det högsta oddset till 1.82 gånger pengarna på Inter som vinnare. Av de 7 spelbolagen i vår oddsjämförelse så var snittoddet 4,69 på Inter som vinnare mot Como.
Como var underdogs mot Inter och det högsta oddset på nederlagstippade Como kunde du spela på hos spelbolaget Betsafe till 5.40 gånger pengarna. Om vi jämför oddsen från de 7 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 1,75 gånger pengarna på Como som vinnare.
Det bästa spelet på ett oavgjort resultat mellan Inter och Como hittade du hos NordicBet till oddset 4.00. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 7 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 3,74 gånger pengarna.
Poängfacit Inter
På hemmaplan har Inter samlat ihop 0 poäng så här långt på 3 matcher i Coppa Italia. Detta innebär att Inter i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
På bortaplan så har Inter under säsongen 4 insamlade poäng på de 2 matcher laget har spelat i event. Detta innebär att Inter har ett poängsnitt på bortaplan med 2,00 poäng per match.
Inter har ett facit denna säsong i Coppa Italia med 4 poäng på de 5 matcher som laget spelat under säsongen. Inter har därmed ett facit med 2,00 inspelade poäng per match.
Poängfacit Como
Como har ett facit i Coppa Italia där laget så här långt har tagit 0 poäng på 3 spelade matcher. Detta innebär att Como har ett hemmasnitt på 0 poäng per match.
På 3 matcher har Como under säsong tagit 6 poäng i event. På bortaplan har Como tagit 2,00 poäng per spelad match.
På totalt 6 matcher Como har spelat under säsongen har man håvat in 6 poäng i event. Como har därmed denna säsong ett poängsnitt på 2,00 poäng per match.
| Inter | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 2 | 5 |
| Vunna matcher | 3 | 1 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 10 | 2 | 12 |
| Gjorda mål per match | 3,33 | 1,00 | 6,00 |
| Insläppta mål | 4 | 0 | 4 |
| Insläppta mål per match | 1,33 | 0,00 | 2,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,67 | 1,00 | 3,20 |
| Como | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 2 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål | 6 | 13 | 19 |
| Gjorda mål per match | 2,00 | 4,33 | 6,33 |
| Insläppta mål | 1 | 11 | 12 |
| Insläppta mål per match | 0,33 | 3,67 | 4,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,33 | 8,00 | 5,17 |
Poängstatistik för Inter - Como
1 vinster, 0 förluster och 1 oavgjorda matcher är resultaten från Inter fem senaste matcher efter vinsten mot Como. Förlusten innebär att vi kan konstatera ett facit om 2 vinster, 1 förluster och 0 kryssade matcher för Como på de fem senaste matcherna.
De nya poängen från mötet mot Como innebär att Inter har plockat totalt 4 poäng av möjliga i sina 5 senast spelade matcher. Como får inte med sig några nya poäng efter förlusten, och har därmed spelat in 6 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher.
Målstatistik för Inter och Como
På de 3 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Inter gjort totalt 10 mål, ett snitt på 3,33 gjorda mål per match. På hemmaplan har Inter släppt in 1,33 mål i genomsnitt denna säsongen i Coppa Italia.
Totalt har Inter producerat 12 mål i Coppa Italia under säsongen som har gått. På de 5 matcher laget spelat så har Inter ett snitt på 6,00 gjorda mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Inter ett snitt på 2,00 insläppta mål per match, på de 5 matcher som spelats.
På bortaplan har Como denna säsong ett facit med 13 gjorda mål på 3 spelade matcher. På bortaplan har Como i genomsnitt släppt in 3,67 mål på de 3 bortamatcher man spelat.
Offensivt har Como gjort 6,33 mål per match i Coppa Italia på de 6 matcher som spelats under säsongen. Como har totalt spelat 6 matcher under säsongen och på dessa 6 matcher har man släppt in 12 mål, ett snitt på 4,00 insläppta mål per spelad match.




