Serie A odds 2019/2020 – spelschema, tabell, tv-tider

Match
1
X
2
15:00 19/10
2.30
3.90
2.90
18:00 19/10
1.22
6.95
15.50
20:45 19/10
1.37
5.05
10.50
12:30 20/10
5.25
3.75
1.75
15:00 20/10
2.90
3.25
2.65
15:00 20/10
2.15
3.40
3.75
15:00 20/10
3.30
3.65
2.20
18:00 20/10
2.50
3.30
3.10
20:45 20/10
1.50
4.50
8.00
20:45 21/10
3.90
3.70
2.00
20:45 25/10
2.70
3.30
2.80
15:00 26/10
9.25
5.25
1.40
18:00 26/10
1.33
5.50
11.50
20:45 26/10
1.95
3.90
3.85
12:30 27/10
1.95
3.90
3.90

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 04:20:13. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
Serie A - 2019/20 (Italien)
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Juventus 33008-4943105-210761013-619
2 Inter 43017-2933007-29760114-418
3 Atalanta 31117-64440011-412751118-1016
4 Napoli 32014-26421111-87741215-1013
5 Lazio 32107-1741126-54732213-611
6 Cagliari 41125-5432105-27732210-711
7 Fiorentina 42116-5731116-54732212-1011
8 Roma 41218-8531203-25724111-1010
9 Torino 42115-4731025-63731310-1010
10 Hellas Verona 41213-2531113-3472326-59
11 Bologna 31114-4441215-5572329-99
12 Parma 42025-6631023-4373048-109
13 Milan 31022-5342024-4673046-99
14 Udinese 42023-4630120-2172143-67
15 Lecce 30121-5142026-9672147-147
16 Sassuolo 32018-5630033-70620411-126
17 Brescia 20024-6042023-3662047-96
18 SPAL 42026-7630030-6072056-136
19 Genoa 41124-5430124-10171248-155
20 Sampdoria 31022-6340042-10071064-163
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
18:0024/8
18:00 24/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 1
20:4524/8
20:45 24/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
3 - 4
18:0025/8
18:00 25/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
20:4525/8
20:45 25/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
3 - 3
20:4525/8
20:45 25/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 1
20:4525/8
20:45 25/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 1
20:4525/8
20:45 25/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 3
20:4525/8
20:45 25/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 3
20:4525/8
20:45 25/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 1
20:4526/8
20:45 26/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
4 - 0
Omgång 2
Match
Resultat
20:4530/8
20:45 30/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
18:0031/8
18:00 31/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
20:4531/8
20:45 31/8
Serie A - 2019/20 (Italien)
4 - 3
18:001/9
18:00 1/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 1
20:451/9
20:45 1/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 3
20:451/9
20:45 1/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 2
20:451/9
20:45 1/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 1
20:451/9
20:45 1/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 1
20:451/9
20:45 1/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
4 - 1
20:451/9
20:45 1/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 3
Omgång 3
Match
Resultat
15:0014/9
15:00 14/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 0
18:0014/9
18:00 14/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 0
20:4514/9
20:45 14/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
12:3015/9
12:30 15/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 2
15:0015/9
15:00 15/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
3 - 4
15:0015/9
15:00 15/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 3
15:0015/9
15:00 15/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 1
18:0015/9
18:00 15/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
4 - 2
20:4515/9
20:45 15/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 1
20:4516/9
20:45 16/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 2
Omgång 4
Match
Resultat
20:4520/9
20:45 20/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
3 - 1
15:0021/9
15:00 21/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 1
18:0021/9
18:00 21/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 1
20:4521/9
20:45 21/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 2
12:3022/9
12:30 22/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
3 - 0
15:0022/9
15:00 22/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 2
15:0022/9
15:00 22/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 4
15:0022/9
15:00 22/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
18:0022/9
18:00 22/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 2
20:4522/9
20:45 22/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 0
Omgång 5
Match
Resultat
19:0024/9
19:00 24/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 0
21:0024/9
21:00 24/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 2
19:0025/9
19:00 25/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 2
21:0025/9
21:00 25/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 1
21:0025/9
21:00 25/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 0
21:0025/9
21:00 25/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
21:0025/9
21:00 25/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 1
21:0025/9
21:00 25/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
21:0025/9
21:00 25/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 3
21:0026/9
21:00 26/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 1
Omgång 6
Match
Resultat
15:0028/9
15:00 28/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 0
18:0028/9
18:00 28/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 3
20:4528/9
20:45 28/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 4
12:3029/9
12:30 29/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 1
15:0029/9
15:00 29/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
4 - 0
15:0029/9
15:00 29/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 0
15:0029/9
15:00 29/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
18:0029/9
18:00 29/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 1
20:4529/9
20:45 29/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 3
20:4530/9
20:45 30/9
Serie A - 2019/20 (Italien)
3 - 2
Omgång 7
Match
Resultat
15:005/10
15:00 5/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
18:005/10
18:00 5/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 0
20:455/10
20:45 5/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 2
12:306/10
12:30 6/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 0
15:006/10
15:00 6/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 1
15:006/10
15:00 6/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
3 - 1
15:006/10
15:00 6/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
2 - 2
18:006/10
18:00 6/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
0 - 0
20:456/10
20:45 6/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
1 - 2
20:4518/12
20:45 18/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 8
Match
Resultat
15:0019/10
15:00 19/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:0019/10
18:00 19/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4519/10
20:45 19/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
12:3020/10
12:30 20/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0020/10
15:00 20/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0020/10
15:00 20/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0020/10
15:00 20/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:0020/10
18:00 20/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4520/10
20:45 20/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4521/10
20:45 21/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 9
Match
Resultat
20:4525/10
20:45 25/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/10
15:00 26/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:0026/10
18:00 26/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4526/10
20:45 26/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
12:3027/10
12:30 27/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0027/10
15:00 27/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0027/10
15:00 27/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0027/10
15:00 27/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:0027/10
18:00 27/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4527/10
20:45 27/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 10
Match
Resultat
19:0029/10
19:00 29/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
21:0029/10
21:00 29/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
19:0030/10
19:00 30/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
21:0030/10
21:00 30/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
21:0030/10
21:00 30/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
21:0030/10
21:00 30/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
21:0030/10
21:00 30/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
21:0030/10
21:00 30/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
21:0030/10
21:00 30/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
21:0031/10
21:00 31/10
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 11
Match
Resultat
15:002/11
15:00 2/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:002/11
18:00 2/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:452/11
20:45 2/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
12:303/11
12:30 3/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/11
15:00 3/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/11
15:00 3/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/11
15:00 3/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:003/11
18:00 3/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:453/11
20:45 3/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:454/11
20:45 4/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 12
Match
Resultat
20:458/11
20:45 8/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:009/11
15:00 9/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:009/11
18:00 9/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:459/11
20:45 9/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
12:3010/11
12:30 10/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/11
15:00 10/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/11
15:00 10/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/11
15:00 10/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:0010/11
18:00 10/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4510/11
20:45 10/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 13
Match
Resultat
15:0023/11
15:00 23/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:0023/11
18:00 23/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4523/11
20:45 23/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
12:3024/11
12:30 24/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/11
15:00 24/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/11
15:00 24/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/11
15:00 24/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:0024/11
18:00 24/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4524/11
20:45 24/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4525/11
20:45 25/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 14
Match
Resultat
15:0030/11
15:00 30/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:0030/11
18:00 30/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4530/11
20:45 30/11
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
12:301/12
12:30 1/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:001/12
15:00 1/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:001/12
15:00 1/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:001/12
15:00 1/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:001/12
18:00 1/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:451/12
20:45 1/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:452/12
20:45 2/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 15
Match
Resultat
20:456/12
20:45 6/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:007/12
15:00 7/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:007/12
18:00 7/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:457/12
20:45 7/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
12:308/12
12:30 8/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:008/12
15:00 8/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:008/12
15:00 8/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:008/12
15:00 8/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
18:008/12
18:00 8/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:458/12
20:45 8/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 16
Match
Resultat
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/12
16:00 15/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 17
Match
Resultat
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/12
16:00 22/12
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 18
Match
Resultat
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:005/1
16:00 5/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 19
Match
Resultat
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0012/1
16:00 12/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 20
Match
Resultat
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0019/1
16:00 19/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 21
Match
Resultat
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0026/1
16:00 26/1
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 22
Match
Resultat
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:002/2
16:00 2/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 23
Match
Resultat
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:009/2
16:00 9/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 24
Match
Resultat
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0016/2
16:00 16/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 25
Match
Resultat
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0023/2
16:00 23/2
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 26
Match
Resultat
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:001/3
16:00 1/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 27
Match
Resultat
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:008/3
16:00 8/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 28
Match
Resultat
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0015/3
16:00 15/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 29
Match
Resultat
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
16:0022/3
16:00 22/3
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 30
Match
Resultat
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:005/4
15:00 5/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 31
Match
Resultat
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0011/4
15:00 11/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 32
Match
Resultat
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0019/4
15:00 19/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 33
Match
Resultat
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
20:4522/4
20:45 22/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 34
Match
Resultat
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0026/4
15:00 26/4
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 35
Match
Resultat
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:003/5
15:00 3/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 36
Match
Resultat
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0010/5
15:00 10/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 37
Match
Resultat
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0017/5
15:00 17/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Omgång 38
Match
Resultat
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
15:0024/5
15:00 24/5
Serie A - 2019/20 (Italien)
-
Resultat
Match
Resultat
20:456/10
6/10 20:45
1 - 2
18:006/10
6/10 18:00
0 - 0
15:006/10
6/10 15:00
3 - 1
15:006/10
6/10 15:00
2 - 2
15:006/10
6/10 15:00
1 - 1
12:306/10
6/10 12:30
1 - 0
20:455/10
5/10 20:45
1 - 2
18:005/10
5/10 18:00
2 - 0
15:005/10
5/10 15:00
1 - 0
20:4530/9
30/9 20:45
3 - 2
Formtabell 5 senaste matcher i Serie A
MaVOFGM-IMMSP
1 Atalanta 541013-5813
2 Juventus 54108-3513
3 Inter 54018-3512
4 Cagliari 53209-4511
5 Fiorentina 53208-4411
6 Napoli 53118-3510
7 Roma 52217-618
8 Lazio 52129-547
9 Lecce 52127-9-27
10 Sassuolo 520310-1006
11 Milan 52035-8-36
12 Parma 52035-8-36
13 SPAL 52034-9-56
14 Hellas Verona 51224-405
15 Bologna 51227-8-15
16 Torino 51135-7-24
17 Udinese 51131-3-24
18 Brescia 51046-9-33
19 Sampdoria 51043-9-63
20 Genoa 50143-11-81
Lagens målform i Serie A
OffensivtGjorda mål/match
1Atalanta2.5714
2Napoli2.1429
3Inter2.0000
4Juventus1.8571
5Lazio1.8571
6Sassuolo1.8333
7Fiorentina1.7143
8Roma1.5714
9Cagliari1.4286
10Torino1.4286
11Bologna1.2857
12Brescia1.1667
13Genoa1.1429
14Parma1.1429
15Lecce1.0000
16Hellas Verona0.8571
17Milan0.8571
18SPAL0.8571
19Sampdoria0.5714
20Udinese0.4286
DefensivtGjorda mål/match
1Inter 0.5714
2Hellas Verona 0.7143
3Juventus 0.8571
4Lazio 0.8571
5Udinese 0.8571
6Cagliari 1.0000
7Bologna 1.2857
8Milan 1.2857
9Atalanta 1.4286
10Fiorentina 1.4286
11Napoli 1.4286
12Parma 1.4286
13Roma 1.4286
14Torino 1.4286
15Brescia 1.5000
16SPAL 1.8571
17Lecce 2.0000
18Sassuolo 2.0000
19Genoa 2.1429
20Sampdoria 2.2857

Serie A odds, live stream, tabell, spelschema, resultat, tv-tider

Oddsen och favoriterna att vinna Serie A 2019/2020

I Serie A är det odiskutabelt så att Juventus är den stora titelfavoriten. Inte så konstigt då Juventus har 8 raka titlar på sitt CV och investerar stort inför varje säsong och med Cristiano Ronaldo i truppen så är det svårt att se att något annat lag vinner Scudetto:n.

Hos Unibet ger ett vinnarspel på Juventus låga 1,45 vilket är talande om nått. Inter spelas därefter till oddset 5,00 och Napoli till 7,00 gånger pengarna. Milan och Roma är outsiders hos spelbolaget till oddset 26,00 respektive 41,00 gånger pengarna.

Gå till Unibet för de senaste oddsen på Serie A

Så slutar Serie A 2019/2020 enligt vinnaroddsen

Vinnare Odds
Juventus 1,45
Inter 5,00
Napoli 7,00
Milan 26,00
Roma 41,00
Atalanta 61,00
Lazio 101,00
Fiorentina 151,00
Torino 201,00
Sampdoria 501,00
Sassuolo 501,00
Bologna 751,00
Genoa 751,00
Parma 1001,00
Cagliari 2001,00
Spal 2001,00
Udinese 2001,00
Brescia 2501,00
Hellas Verona 3001,00
Lecce 3001,00

Oddsen är hämtade från Unibet den 31/7 2019

Gå till Unibet för de senaste oddsen på Serie A

Betta på Serie A hos

  • Upp till 1000 kr i spelkrediter
  • 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
  • Läs mer om Bet365
  • Minsta insats 50kr och erbjudadet gäller nya kunder
  • Minsta odds, spel och betalningsmetod exkluderingar gäller
  • Utbetalningar exkluderar insatser i spelkrediter
  • 100% bonus upp till 1000 kr
  • Omsättningskrav 8x, minsta odds 1,80
  • Läs mer om NordicBet
  • Sätt in minst 500 kr och få 100 kr i gratisspel
  • Fokus på nordisk sport och har odds på lägre divisioner
  • Norskt spelbolag grundat 2002
  • 100% bonus upp till 2000 kr
  • Omsättningskrav 6x, minsta odds 1,40
  • Läs mer om Unibet
  • Välj bonusen som passar dig
  • Nya erbjudanden, tävlingar & kampanjer varje vecka
  • Live streaming i högklass
  • Ingen välkomstbonus
  • Inga omsättningskrav
  • Läs mer om ScandiBet
  • Stort oddsutbud
  • Konkurrenskraftiga odds
  • Trevlig bettingupplevelse

Så följer du Serie A

Serie A kan du följa hos oss på Odds Online med de senaste resultaten och spelschemat på Serie A samt hålla dig uppdaterad med den senaste tabellen. Hos oss hittar du även nyttig statistik och fakta om ligan samt att vi självklart ger dig de senaste oddsen inför varje match och omgång.

Spelschema och resultat

Serie A-spelschemat börjar i mitten eller slutet av augusti till att avslutas i den senare delen av maj månad. Spelschemat är indelat i totalt 38 omgångar och i varje omgång spelar alla de 20 lagen som deltar i ligan. I spelschemat så spelas oftast under helgen men ibland kan matcher även spelas under vardagar beroende på hur spelschemat ser ut för andra cuper eller turneringar eller om en match har flyttats.

Tabell – Följ hur det går för ditt lag

I tabellen ovan kan du följa hur det går för ditt lag i jakten på Scudetton. För att vinna titeln så gäller det helt enkelt att toppa tabellen när alla de 38 omgångarna är avgjorde. Dock är det mer än bara titeln i potten då lag 1-4 i tabellen går vidare till Champions League-gruppspelet samt att plats 5 och 6 får en biljett till gruppspelet respektive kvalspelet i Europa League.

När säsongen är över och alla resultaten är inhämtade så kommer de tre sista lagen i tabellen att flytts ned till Serie B den kommande säsongen.

Live stream hos Strive och spelbolagen

Om du är intresserad av att följa den italienska fotbollen så kan du se matcherna live stream hos Strive, som äger rättigheterna i Sverige. Men det är inte bara Strive som sänder Serie A live stream på nätet. Även spelbolag som Unibet och LeoVegas sänder matcher live stream. För att följa matcherna hos spelbolagen så räcker det med ett konto med insatta medel, sedan kan du följa matchen på streamen samtidigt som du bettar.

Tv-tiderna och tv-tablån

TV-tiderna för Serie A är mellan 12:30 – 20:45 på helgerna och matcherna på vardagarna läggs gärna så sent som möjligt i TV-tablån, oftast vid 18:30 eller 20:45. Tyvärr är det inget TV-bolag som ännu förvärvat rättigheterna.

Serie A – Fakta och historia

Sedan 1929 har Serie A varit den högsta ligan i Italien. Ligan räknas som en av de fyra bästa i Europa tillsammans med La Liga, Bundesliga och Premier League och är mycket populär även utanför fotbollstokiga Italien. I Italien är fotboll som en religion vilket inte minst märks då många spelare och fans är mycket hängivna sina lag.

Vinnaren av Serie A får bära ”Scudetton” under den nästkommande säsongen samt kvalar också in till Champions League och får möta vinnaren av Coppa Italia i Italienska Supercupen.

Det defensiva tänket har präglat spelet under många år

De italienska klubblagen har genom åren varit kända för sin defensiva spel som benämns genom med ordet ”Catenaccio”, som är det italienska ordet för hänglås. Detta har dock förändrats mycket under 1990-talet samt 2000-talet. I dag så är lagen i Serie A mycket mer offensiva i sitt spel och spelar en mycket teknisk fotboll. Men trots det så finns fortfarande den defensiva tänket och spelidén kvar. Den italienska ligan har också fått ett rykte att många spelare spelare faller lätt och filmar, dock är detta något som många spelare, oavsett, liga ägnar sig åt. Så detta är egentligen inget specifikt för just Serie A längre.

Skandalerna har avlöst varandra

Serie A har varit en skandalomsusad liga med uppgjorda matcher, dopning, huliganism och spelskandaler. Så sent som 2006 uppdagades en domarskandal där klubbarna Juventus, Lazio, Fiorentina och AC Milan var inblandade, vilket resulterade i nedflyttningar och poängavdrag. Dessutom så förlorade Juventus sina två titlar för säsongerna 2004/05 samt 2005/06.

Flera svenskar har gjort avtryck i Serie A genom åren

Genom åren har flera svenskar gjort avtryck i Serie A. På 2000-talet är det framförallt den svenske storstjärnan Zlatan Ibrahimovic som har varit en av de största profilerna i ligan och bland annat vunnit skytteligan två gånger.

Gunnar Nordahl, Gunnar Gren och Nils Liedholm är en trio som spelade tillsamman i AC Milan mellan åren 1949 – 53. Den trion gjorde en sådan succé att de har fått namnet ”Gre-No-Li” och är fortfarande en trio som det pratas om i Serie A trots att det var över 50 år sedan de spelade. Gunnar Nordahl var dock den mest framstående av dessa tre och vann skytteligan hela fem gånger, vilket gör honom unik i Serie A och en prestation ingen har varit i närheten av sedan dess. Dessutom ligger han tvåa i den totala skytteligan i Serie A med totalt 225 mål på de 291 matcher han spelade i ligan.

Efter Gunnar Nordahl är Kurt Hamrin den främsta svensken med totalt 190 mål under de femton år han spelade i ligan mellan åren 1956 – 71.