Premier League odds 2019/2020 – spelschema, tabell, tv-tider

Match
1
X
2
13:30 19/10
Everton - West Ham Premier League
2.00
3.90
3.85
16:00 19/10
1.78
4.60
4.25
16:00 19/10
1.83
3.80
4.95
16:00 19/10
Chelsea - Newcastle Premier League
1.32
6.00
11.00
16:00 19/10
Leicester - Burnley Premier League
1.58
4.50
6.80
16:00 19/10
Tottenham - Watford Premier League
1.48
4.80
7.40
16:00 19/10
2.40
3.55
3.10
18:30 19/10
12.50
6.60
1.27
17:30 20/10
4.70
4.20
1.77
21:00 21/10
4.00
3.85
1.99
21:00 25/10
3.35
3.55
2.20
13:30 26/10
1.11
11.00
26.75
16:00 26/10
2.05
3.55
3.90
16:00 26/10
Brighton - Everton Premier League
2.70
3.40
2.80
16:00 26/10
2.25
3.85
3.20

Oddsen uppdaterades 2019-10-14 13:14:06. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Liverpool 440012-41244008-212880020-624
2 Manchester City 421114-47430113-59851227-916
3 Arsenal 43108-51041215-65843113-1115
4 Leicester 431010-21041124-54842214-714
5 Chelsea 41216-55430112-99842218-1414
6 Crystal Palace 42204-1842024-7684228-814
7 Burnley 43016-3940315-63833211-912
8 West Ham 42025-7641306-46833211-1112
9 Tottenham 43019-3940225-92832314-1211
10 Bournemouth 41217-7542026-66832313-1311
11 Wolverhampton 41216-7541215-45824211-1110
12 Manchester United 42117-3740222-5282339-89
13 Sheffield United 41032-4341305-3682337-79
14 Brighton 41215-4541123-6482338-109
15 Aston Villa 41215-4541038-83822413-128
16 Newcastle 41212-2541033-11382245-138
17 Southampton 40134-10142024-5682158-157
18 Everton 42025-7640131-6182156-137
19 Norwich 42029-11640041-100820610-216
20 Watford 40223-8240131-12180354-203
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
21:009/8
21:00 9/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
4 - 1
13:3010/8
13:30 10/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 5
16:0010/8
16:00 10/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
16:0010/8
16:00 10/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 0
16:0010/8
16:00 10/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 0
16:0010/8
16:00 10/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 3
18:3010/8
18:30 10/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 1
15:0011/8
15:00 11/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 0
15:0011/8
15:00 11/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 1
17:3011/8
17:30 11/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
4 - 0
Omgång 2
Match
Resultat
13:3017/8
13:30 17/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 1
16:0017/8
16:00 17/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 2
16:0017/8
16:00 17/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
16:0017/8
16:00 17/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 0
16:0017/8
16:00 17/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 1
16:0017/8
16:00 17/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 2
18:3017/8
18:30 17/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 2
15:0018/8
15:00 18/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 0
17:3018/8
17:30 18/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
21:0019/8
21:00 19/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
Omgång 3
Match
Resultat
21:0023/8
21:00 23/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 0
13:3024/8
13:30 24/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 3
16:0024/8
16:00 24/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 2
16:0024/8
16:00 24/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 2
16:0024/8
16:00 24/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 2
16:0024/8
16:00 24/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 3
18:3024/8
18:30 24/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 1
15:0025/8
15:00 25/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 3
17:3025/8
17:30 25/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 1
17:3025/8
17:30 25/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
Omgång 4
Match
Resultat
13:3031/8
13:30 31/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
16:0031/8
16:00 31/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 2
16:0031/8
16:00 31/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 0
16:0031/8
16:00 31/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 1
16:0031/8
16:00 31/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
4 - 0
16:0031/8
16:00 31/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
16:0031/8
16:00 31/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 0
18:3031/8
18:30 31/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 3
15:001/9
15:00 1/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 2
17:301/9
17:30 1/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 2
Omgång 5
Match
Resultat
13:3014/9
13:30 14/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 1
16:0014/9
16:00 14/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
16:0014/9
16:00 14/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 0
16:0014/9
16:00 14/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 1
16:0014/9
16:00 14/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
4 - 0
16:0014/9
16:00 14/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 5
18:3014/9
18:30 14/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 2
15:0015/9
15:00 15/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 1
17:3015/9
17:30 15/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 2
21:0016/9
21:00 16/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 0
Omgång 6
Match
Resultat
21:0020/9
21:00 20/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 3
13:3021/9
13:30 21/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 1
16:0021/9
16:00 21/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 0
16:0021/9
16:00 21/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 2
16:0021/9
16:00 21/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
8 - 0
18:3021/9
18:30 21/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 0
15:0022/9
15:00 22/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
15:0022/9
15:00 22/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 0
17:3022/9
17:30 22/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 2
17:3022/9
17:30 22/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 2
Omgång 7
Match
Resultat
13:3028/9
13:30 28/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 1
16:0028/9
16:00 28/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 2
16:0028/9
16:00 28/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 2
16:0028/9
16:00 28/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 0
16:0028/9
16:00 28/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 0
16:0028/9
16:00 28/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 1
16:0028/9
16:00 28/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 0
18:3028/9
18:30 28/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 3
17:3029/9
17:30 29/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
5 - 0
21:0030/9
21:00 30/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
Omgång 8
Match
Resultat
13:305/10
13:30 5/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
3 - 0
16:005/10
16:00 5/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 0
16:005/10
16:00 5/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 1
16:005/10
16:00 5/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 5
16:005/10
16:00 5/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 0
18:305/10
18:30 5/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 2
15:006/10
15:00 6/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 0
15:006/10
15:00 6/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 2
15:006/10
15:00 6/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 4
17:306/10
17:30 6/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 0
Omgång 9
Match
Resultat
13:3019/10
13:30 19/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0019/10
16:00 19/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0019/10
16:00 19/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0019/10
16:00 19/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0019/10
16:00 19/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0019/10
16:00 19/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0019/10
16:00 19/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
18:3019/10
18:30 19/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
17:3020/10
17:30 20/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
21:0021/10
21:00 21/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 10
Match
Resultat
21:0025/10
21:00 25/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
13:3026/10
13:30 26/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/10
16:00 26/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/10
16:00 26/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/10
16:00 26/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
18:3026/10
18:30 26/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
15:0027/10
15:00 27/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
17:3027/10
17:30 27/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
17:3027/10
17:30 27/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
17:3027/10
17:30 27/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 11
Match
Resultat
13:302/11
13:30 2/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/11
16:00 2/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/11
16:00 2/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/11
16:00 2/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/11
16:00 2/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/11
16:00 2/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/11
16:00 2/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
18:302/11
18:30 2/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
15:003/11
15:00 3/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
17:303/11
17:30 3/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 12
Match
Resultat
21:008/11
21:00 8/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
13:309/11
13:30 9/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/11
16:00 9/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/11
16:00 9/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/11
16:00 9/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/11
16:00 9/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
18:309/11
18:30 9/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
15:0010/11
15:00 10/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
15:0010/11
15:00 10/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
17:3010/11
17:30 10/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 13
Match
Resultat
13:3023/11
13:30 23/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0023/11
16:00 23/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0023/11
16:00 23/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0023/11
16:00 23/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0023/11
16:00 23/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0023/11
16:00 23/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0023/11
16:00 23/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
18:3023/11
18:30 23/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
17:3024/11
17:30 24/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
21:0025/11
21:00 25/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 14
Match
Resultat
13:3030/11
13:30 30/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0030/11
16:00 30/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0030/11
16:00 30/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0030/11
16:00 30/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0030/11
16:00 30/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
18:3030/11
18:30 30/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
15:001/12
15:00 1/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
15:001/12
15:00 1/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
17:301/12
17:30 1/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
17:301/12
17:30 1/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 15
Match
Resultat
20:453/12
20:45 3/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:453/12
20:45 3/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:453/12
20:45 3/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:453/12
20:45 3/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:453/12
20:45 3/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
21:003/12
21:00 3/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:454/12
20:45 4/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:454/12
20:45 4/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
21:004/12
21:00 4/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
21:004/12
21:00 4/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 16
Match
Resultat
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 17
Match
Resultat
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 18
Match
Resultat
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 19
Match
Resultat
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 20
Match
Resultat
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 21
Match
Resultat
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 22
Match
Resultat
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 23
Match
Resultat
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 24
Match
Resultat
20:4521/1
20:45 21/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:4521/1
20:45 21/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:4521/1
20:45 21/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:4521/1
20:45 21/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:4521/1
20:45 21/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:4521/1
20:45 21/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
21:0021/1
21:00 21/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:4522/1
20:45 22/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
20:4522/1
20:45 22/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
21:0022/1
21:00 22/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 25
Match
Resultat
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 26
Match
Resultat
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 27
Match
Resultat
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 28
Match
Resultat
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 29
Match
Resultat
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 30
Match
Resultat
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 31
Match
Resultat
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 32
Match
Resultat
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 33
Match
Resultat
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 34
Match
Resultat
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 35
Match
Resultat
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 36
Match
Resultat
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 37
Match
Resultat
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 38
Match
Resultat
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Resultat
Match
Resultat
17:306/10
6/10 17:30
1 - 0
15:006/10
6/10 15:00
0 - 2
15:006/10
6/10 15:00
Premier League
1 - 4
15:006/10
6/10 15:00
Premier League
1 - 0
18:305/10
5/10 18:30
1 - 2
16:005/10
5/10 16:00
Premier League
2 - 1
16:005/10
5/10 16:00
Premier League
1 - 5
16:005/10
5/10 16:00
Premier League
1 - 0
16:005/10
5/10 16:00
Premier League
0 - 0
13:305/10
5/10 13:30
Premier League
3 - 0
Formtabell 5 senaste matcher i Premier League
MaVOFGM-IMMSP
1 Liverpool 550011-3815
2 Chelsea 531114-7710
3 Crystal Palace 53116-6010
4 Manchester City 530217-6119
5 Leicester 530211-569
6 Arsenal 52309-729
7 West Ham 52217-438
8 Burnley 52216-608
9 Bournemouth 52129-817
10 Tottenham 52129-817
11 Wolverhampton 52129-907
12 Aston Villa 51229-725
13 Sheffield United 51224-405
14 Manchester United 51223-5-25
15 Brighton 51224-7-35
16 Newcastle 51223-9-65
17 Southampton 51135-10-54
18 Everton 51045-11-63
19 Norwich 51044-13-93
20 Watford 50323-13-103
Lagens målform i Premier League
OffensivtGjorda mål/match
1Manchester City3.3750
2Liverpool2.5000
3Chelsea2.2500
4Leicester1.7500
5Tottenham1.7500
6Arsenal1.6250
7Aston Villa1.6250
8Bournemouth1.6250
9Burnley1.3750
10West Ham1.3750
11Wolverhampton1.3750
12Norwich1.2500
13Manchester United1.1250
14Brighton1.0000
15Crystal Palace1.0000
16Southampton1.0000
17Sheffield United0.8750
18Everton0.7500
19Newcastle0.6250
20Watford0.5000
DefensivtGjorda mål/match
1Liverpool 0.7500
2Leicester 0.8750
3Sheffield United 0.8750
4Crystal Palace 1.0000
5Manchester United 1.0000
6Burnley 1.1250
7Manchester City 1.1250
8Brighton 1.2500
9Arsenal 1.3750
10West Ham 1.3750
11Wolverhampton 1.3750
12Aston Villa 1.5000
13Tottenham 1.5000
14Bournemouth 1.6250
15Everton 1.6250
16Newcastle 1.6250
17Chelsea 1.7500
18Southampton 1.8750
19Watford 2.5000
20Norwich 2.6250

Premier League, odds, stream, tabell, spelschema, resultat, tv-tider

Oddsen och favoriterna att vinna Premier League 2019/2020

Förra säsongen blev ett otroligt jämnt race mellan Manchester City och Liverpool. Trots att Liverpool skaffade sig ett försprång i början av året så kunde ett urstarkt Manchester City gå om och hålla undan. Manchester City ser minst lika starka ut inför den här säsongen har gjort intressanta värvningar.

Spelbolaget Unibet håller Manchester City som klara favoriter att försvara sin titel till relativt låga 1,50 gånger pengarna. Liverpool är klar andrahandsfavorit men till relativt hög 3,75 gånger pengarna.

Bakom de två toppfavoriterna så är vinnaroddsen höga på övriga ”Big Six”. Tottenham är av de fyra främsta favoriten till 19,00 gånger pengarna. Därefter spelas Manchester United och Chelsea till oddset 34,00 och Arsenal till 51,00 gånger pengarna.

Gå till Unibet för de senaste oddsen på Premier League

Så slutar Premier League 2019/2020 enligt vinnaroddsen

Vinnare Odds
Manchester City 1,50
Liverpool 3,75
Tottenham 19,00
Chelsea 34,00
Manchester United 34,00
Arsenal 51,00
Everton 151,00
Wolverhampton 151,00
Leicester 251,00
West Ham 501,00
Aston Villa 1001,00
Bournemouth 1001,00
Crystal Palace 1001,00
Newcastle 1001,00
Southampton 1001,00
Watford 1001,00
Brighton 1501,00
Burnley 1501,00
Norwich City 2001,00
Sheffield United 2001,00

Oddsen är hämtade från Unibet den 31/7 2019

Gå till Unibet för de senaste oddsen på Premier League

Spelbolag med bra Premier League odds

  • Upp till 1000 kr i spelkrediter
  • 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
  • Läs mer om Bet365
  • Minsta insats 50kr och erbjudadet gäller nya kunder
  • Minsta odds, spel och betalningsmetod exkluderingar gäller
  • Utbetalningar exkluderar insatser i spelkrediter
  • 100% bonus upp till 2000 kr
  • Omsättningskrav 6x, minsta odds 1,40
  • Läs mer om Unibet
  • Välj bonusen som passar dig
  • Nya erbjudanden, tävlingar & kampanjer varje vecka
  • Live streaming i högklass
  • 100% bonus upp till 1000 kr
  • Omsättningskrav 4x, minsta odds 1,80
  • Läs mer om Bethard
  • Stort oddsutbud
  • Zlatans spelbolag
  • Live streaming

Så följer du kampen om Premier League-titeln

Är du intresserad av att spela på Premier League och följa den kommande säsongen, så kan du göra det hos på Odds Online. Vi tillhandahåller de senaste oddsen, det aktuella spelschemat med de senaste resultaten, aktuella tabellen, statistik, fakta, nyheter och mycket annat.

Spelschema och resultat

Spelschemat för en Premier League-säsong sträcker sig från augusti till och med maj månad. Vill du följa säsongen med de senaste resultaten så kan du göra det ovan och se alla matcher för respektive lag i vårt spelschema.

Tabell – Följ hur det går för ditt lag

Laget som slutligen vinner Premier League-titeln måste placera sig högst upp i tabellen efter att alla de 38 omgångarna är spelade. Att placera sig som tabelletta är det ett fåtal klubbar som har en rimlig chans att göra med tanke på den hårda konkurrensen i ligan.

Premier League live stream hos Viaplay

Premier League kan du se live stream hos Viaplay som äger rättigheterna för att sända matcherna över nätet. Viaplay har en smidig app för live stream som du kan använda till alla dina enheter som mobilen och plattan.

Gå till Viaplay för att se Premier League live stream

Tv-tiderna och tv-tablån

TV-tablån för Premier League är vanligtvis matcher från fredag till söndag och som sänds i Viasats TV-kanaler. Under vissa veckor så sänds matcher även under veckodagar. TV-tiderna för matcherna är mellan 13::0-18:30på helgerna och 21:00 på vardagar.

VAR i Premier League

Säsongen 2019/20 så implementerades det nya videodomarsystem, VAR. Tidigare har systemet använts i både damernas och herrarnas världsmästerskap samt Champions League med lyckade resultat. VAR är dock på gott och ont. Systemet tillåter inga misstag men samtidigt så förstörs lite av rytmen i spelet. VAR är högst omdebatterat men vi kan trots det räkna med att VAR är här för att stanna.

Fakta om Premier League

EnglandPremier League är den högsta fotbollsligan i England sedan säsongen 1992/93 och är numera ansedd som en av världens bästa ligor i ständig kamp med La Liga, Bundesliga och Serie A. Den engelska ligan bildades ur det anrika seriesystemet ”The Football League”, som fortfarande finns kvar och med de lägre divisionerna och serierna. The Football League bildades redan 1888 och är världens äldsta ligasystem.

Premier League är ekonomiskt fristående från ”The Football League”. Det innebär att ligan själv styr rättigheterna gällande sponsring och tv-sändningar, vilket var också var en av anledningarna till att ligan bildades. Klubbarna ville själva styra hur dessa pengar skulle användas och vilka som sponsra ligan, utan inblandning av förbundet. Premier League drivs som ett aktiebolag där varje klubb i ligan är delägare.

Trots att Premier League är fristående från de övriga ligorna i England rent ekonomiskt så har de ändå en sportslig koppling. Vid utbrytningen 1992 så var det bara de ekonomiska förutsättningarna som förändrades. Premier League fortsatte dock att vara en del av det föregående ligasystemet rent sportsligt. Vilket innebär att lag från serien under kan ta en plats i Premier League och vise versa, beroende på de sportsliga resultaten. Dock finns det undantagsfall där en klubb kan tvångsnedflyttad, men det händer sällan.

Framgångar i Europa för de engelska klubbarna

Satsningen på den nya ligan har gett resultat och från ha varit en liga med svårigheter att behålla och locka till sig de unga talangerna är Premier League nu en av de mest stjärntätaste ligorna i världen. Och i de flesta startelvor så hittar du numera allt fler spelare av utländskt ursprung. Det har också varit en framgångsfaktor för ligan vilket har gett resultat med att flera klubbar som Liverpool, Chelsea och Manchester United haft stora framgångar ute i Europa.

Premier League är världens populäraste liga

Det är inte bara i England som populariteten för ligan har ökat. I dag är Premier League världens populäraste och mest välkända liga som tv-sänds i över 202 länder och med en dryg halv miljard människor som följer ligan varje år.

Så spelas Premier League

Under varje säsong av Premier League deltar 20 klubbar som ska spela totalt 38 omgångar, en borta- och hemmamatch mot varje klubb i ligan. Förutom att jaga den åtråvärda ligatiteln så har Premier League tre direktplatser till Champions League och en play-off plats och ytterligare en play-off plats i Europa League att slåss om varje säsong.

I dag har ligan under Premier League, The Championship, två direktplatser till Premier League och en plats som lag 3-6 gör upp om. Det innebär att varje säsong så kommer de tre lag med minst poäng att flyttas ned från Premier League till spel i the Championship istället.

Lag från Premier League deltar också i de engelska cuperna: FA-cupen, Engelska ligacupen och FA Community Shield (engelska supercupen). Så det finns många titlar att aspirera på för de engelska lagen, även om just de inhemska cuptitlarna inte smäller lika högt som en ligatitel eller Europacuptitel.

Många intressanta derbyn

I Premier League finns det många intressanta derbyn som Manchester-derbyt (Manchester United – Manchester City), Merseyside-derbyt (Liverpool – Everton) och Norra London-derbyt (Arsenal – Tottenham). I London-området är det derbyn för jämnan då Arsenal, Chelsea, Tottenham, West Ham, Watford och Crystal Palace alla ligger i regionen.

Super Sunday

Derbyn och heta matcher i Premier League läggs ofta på söndagar och därmed har begreppet ”Super Sunday” växt fram.