West Ham – Arsenal 7/12, odds, streaming, speltips

London Stadium2019-12-07 16:00Premier League Omgång 16 Stad: LondonUnderlag: GräsKapacitet: 60000
Bästa matchoddsen
Vinstchans
Odds för West Ham - Arsenal
Matchfakta och matchinfo

Matchfakta West Ham – Arsenal i 7/12

Matchen mellan West Ham - Arsenal spelas den 7 december i Premier League, med avspark vid klockan 16:00.

West Ham - Arsenal speltips

På vissa matcher plockar vi fram speltips som är fria att använda. Det bästa av allt är att det är helt kostnadsfritt att ta del av våra rekar på West Ham - The Gunners, eller andra matcher, och du väljer helt själv om du ska satsa eller inte. Kika in på vår sida om speltips för att lägga ett spel på fler matcher än Super Irons - Arsenal.

Tabell
Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Liverpool 440012-41244008-212880020-624
2 Manchester City 421114-47430113-59851227-916
3 Arsenal 43108-51041215-65843113-1115
4 Leicester 431010-21041124-54842214-714
5 Chelsea 41216-55430112-99842218-1414
6 Crystal Palace 42204-1842024-7684228-814
7 Burnley 43016-3940315-63833211-912
8 West Ham 42025-7641306-46833211-1112
9 Tottenham 43019-3940225-92832314-1211
10 Bournemouth 41217-7542026-66832313-1311
11 Wolverhampton 41216-7541215-45824211-1110
12 Manchester United 42117-3740222-5282339-89
13 Sheffield United 41032-4341305-3682337-79
14 Brighton 41215-4541123-6482338-109
15 Aston Villa 41215-4541038-83822413-128
16 Newcastle 41212-2541033-11382245-138
17 Southampton 40134-10142024-5682158-157
18 Everton 42025-7640131-6182156-137
19 Norwich 42029-11640041-100820610-216
20 Watford 40223-8240131-12180354-203
Lagens form
Match
Resultat
18:305/10
5/10 18:30
1 - 2
16:0028/9
28/9 16:00
2 - 2
15:0022/9
22/9 15:00
Premier League
2 - 0
21:0016/9
16/9 21:00
0 - 0
16:0031/8
31/8 16:00
Premier League
2 - 0
16:0024/8
24/8 16:00
Premier League
1 - 3
16:0017/8
17/8 16:00
Premier League
1 - 1
13:3010/8
10/8 13:30
Premier League
0 - 5
Match
Resultat
15:006/10
6/10 15:00
Premier League
1 - 0
21:0030/9
30/9 21:00
Premier League
1 - 1
17:3022/9
22/9 17:30
Premier League
3 - 2
17:3015/9
15/9 17:30
Premier League
2 - 2
17:301/9
1/9 17:30
Premier League
2 - 2
18:3024/8
24/8 18:30
Premier League
3 - 1
13:3017/8
17/8 13:30
Premier League
2 - 1
15:0011/8
11/8 15:00
Premier League
0 - 1
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
Match
Resultat
13:3012/1
12/1 13:30
Premier League
1 - 0
16:0025/82018
2018 25/8 16:00
Premier League
3 - 1
14:3022/42018
2018 22/4 14:30
Premier League
4 - 1
20:4519/122017
2017 19/12 20:45
Engelska Ligacupen
1 - 0
21:0013/122017
2017 13/12 21:00
Premier League
0 - 0
20:455/42017
2017 5/4 20:45
Premier League
3 - 0
18:303/122016
2016 3/12 18:30
Premier League
1 - 5
13:459/42016
2016 9/4 13:45
Premier League
3 - 3
14:309/82015
2015 9/8 14:30
Premier League
0 - 2
16:0014/32015
2015 14/3 16:00
Premier League
3 - 0
Lagens statistik i Premier League
West Ham HemmaBortaTotalt
Spelade matcher448
Vunna matcher213
Oavgjorda matcher033
Förlorade matcher202
Gjorda mål5611
Gjorda mål per match1,251,501,38
Insläppta mål7411
Insläppta mål per match1,751,001,38
Insläppta och gjorda mål per match3,002,502,75
Arsenal HemmaBortaTotalt
Spelade matcher448
Vunna matcher314
Oavgjorda matcher123
Förlorade matcher011
Gjorda mål8513
Gjorda mål per match2,001,251,63
Insläppta mål5611
Insläppta mål per match1,251,501,38
Insläppta och gjorda mål per match3,252,753,00

Målstatistik för West Ham och Arsenal

På de 4 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har The Hammers gjort totalt 5 mål, ett snitt på 1,25 gjorda mål per match. I Premier League har The Irons släppt in 7 mål på hemmaplan denna säsongen.

Per match har West Ham ett snitt på 1,38 gjorda mål, på de 8 matcher som spelats i Premier League under säsongen som gått. West Ham har under säsongen släppt in totalt 11 mål i ligan på de 8 matcher som spelats.

Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Arsenal 5 gjorda mål sammanlagt i de 4 bortamatcher man spelat. The Gunners har å sin sida ett bortafacit med 6 insläppta mål under säsongen i Premier League.

The Gunners har ett facit denna säsongen i Premier League med 13 gjorda mål. På de 8 matcher som The Gunners har spelat så har man ett snitt på 1,63 producerade mål framåt per match. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att Arsenal släppt in 1,38 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 8 matcher som har spelats.