Du kan inte längre rösta på matchen mellan NEC Nijmegen - Omonia. Se resultatet från omröstningen nedan.
NEC Nijmegen - Omonia
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-11-05 17:56:11. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
NEC Nijmegen mötte Omonia den 05-11-2026
NEC Nijmegen och Omonia möttes den 05-11-2026 med avspark 18:45 i Europa League.
NEC Nijmegen vann mötet mot Omonia
Mötet mellan NEC Nijmegen och Omonia slutade med en 3 - 1 seger till NEC Nijmegen. NEC Nijmegen gick segrande ur mötet, vilket innebär nya poäng till tabellen. Förlusten för Omonia innebär att man blir utan nya poäng i den här omgången av Europa League. Resultatet i den spelade matchen innebär totalt poäng för NEC Nijmegen och 3 poäng för Omonia – som nu återfinns på plats respektive 1 i tabellen för Europa League.
De bästa & högsta oddsen inför NEC Nijmegen - Omonia
På matchen i Europa League mellan NEC Nijmegen och Omonia så höll spelbolagen NEC Nijmegen som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.73 hos bet365. Spelbolagen gav i snitt oddset 4,30 att NEC Nijmegen, favoriten hos de 2 spelbolagen, skulle planenligt vinna matchen.
Ett spel på Omonia, som var nederlagstippade hos spelbolagen, kunde du spela till 4.40 gånger pengarna hos Unibet. Snittoddset på Omonia som segrare låg på 1,72 gånger pengarna inför matchen.
Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan NEC Nijmegen och Omonia kunde du betta på hos bet365 till intressanta 4.10 gånger pengarna. Snittoddet hos de 2 spelbolagen vi jämfört oddsen från låg på 4,10 gånger pengarna innan matchen.
Poängfacit NEC Nijmegen
NEC Nijmegen har tagit 0 poäng så här långt i Europa League på 2 spelade matcher. Detta gör att NEC Nijmegen har ett snitt på 0 poäng per hemmamatch.
NEC Nijmegen har på bortaplan i Europa League denna säsong 3 inspelade poäng på 2 matcher. Och detta gör att NEC Nijmegen har ett poängsnitt på bortaplan med 1,50 poäng per spelad match.
Under säsongen i Europa League så har NEC Nijmegen spelat in 3 poäng på 4 matcher. Med ett facit på 1,50 poäng i snitt per match.
Poängfacit Omonia
Omonia har håvat in 0 poäng så här långt på 4 spelade matcher i Europa League. Detta innebär att NEC Nijmegen i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
Omonia har på bortaplan denna säsong 4 inhåvade poäng i Europa League på 4 spelade matcher. Så laget har ett bortafacit med 1,00 poäng per match.
Denna säsong har Omonia i Europa League håvat in 4 poäng på 8 spelade matcher. Laget har därmed i snitt, per spelad match, tagit 1,00 poäng.
| Gruppspel | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Benfica | 2 | 5 | 6 | 2 | 5 | 6 | 4 | 10 | 12 |
| 2 | Bournemouth | 2 | 6 | 6 | 2 | 3 | 6 | 4 | 9 | 12 |
| 3 | Ferencváros | 2 | 4 | 6 | 2 | 4 | 6 | 4 | 8 | 12 |
| 4 | Juventus | 2 | 5 | 4 | 2 | 2 | 6 | 4 | 7 | 10 |
| 5 | Olympiakos | 2 | 2 | 6 | 2 | 1 | 4 | 4 | 3 | 10 |
| 6 | Bayer Leverkusen | 2 | 1 | 3 | 2 | 6 | 6 | 4 | 7 | 9 |
| 7 | Royale Union | 2 | 4 | 4 | 1 | 3 | 3 | 3 | 7 | 7 |
| 8 | Besiktas | 2 | 3 | 4 | 2 | 0 | 3 | 4 | 3 | 7 |
| 9 | Dinamo Zagreb | 2 | -1 | 3 | 2 | 2 | 4 | 4 | 1 | 7 |
| 10 | Levski Sofia | 2 | 0 | 3 | 2 | 1 | 4 | 4 | 1 | 7 |
| 11 | Sunderland | 2 | -1 | 3 | 2 | 1 | 4 | 4 | 0 | 7 |
| 12 | NEC Nijmegen | 2 | 2 | 4 | 2 | -3 | 3 | 4 | -1 | 7 |
| 13 | Lyon | 1 | 1 | 3 | 3 | -2 | 4 | 4 | -1 | 7 |
| 14 | AZ Alkmaar | 2 | 0 | 3 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 | 6 |
| 15 | Anderlecht | 2 | 1 | 3 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 6 |
| 16 | OFI Kreta | 2 | 0 | 3 | 2 | 1 | 3 | 4 | 1 | 6 |
| 17 | Rennes | 2 | 1 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 1 | 6 |
| 18 | Omonia | 2 | -2 | 3 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 6 |
| 19 | Real Sociedad | 2 | -1 | 1 | 2 | 6 | 4 | 4 | 5 | 5 |
| 20 | Crystal Palace | 2 | 4 | 4 | 2 | -1 | 1 | 4 | 3 | 5 |
| 21 | Sparta Prag | 2 | -2 | 1 | 2 | 2 | 3 | 4 | 0 | 4 |
| 22 | Hoffenheim | 2 | 2 | 3 | 2 | -2 | 1 | 4 | 0 | 4 |
| 23 | Sturm Graz | 3 | 0 | 4 | 1 | -3 | 0 | 4 | -3 | 4 |
| 24 | Celje | 2 | -3 | 1 | 2 | -1 | 3 | 4 | -4 | 4 |
| 25 | Red Bull Salzburg | 1 | -4 | 0 | 3 | -1 | 4 | 4 | -5 | 4 |
| 26 | Celta Vigo | 1 | -1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | -1 | 3 |
| 27 | Torreense | 1 | -1 | 0 | 2 | -2 | 3 | 3 | -3 | 3 |
| 28 | Milan | 2 | -4 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | -3 | 3 |
| 29 | Jagiellonia Bialystok | 2 | -1 | 3 | 2 | -2 | 0 | 4 | -3 | 3 |
| 30 | Viktoria Plzen | 2 | -4 | 0 | 2 | 0 | 3 | 4 | -4 | 3 |
| 31 | Marseille | 1 | -1 | 0 | 3 | -3 | 3 | 4 | -4 | 3 |
| 32 | Celtic | 3 | -2 | 3 | 1 | -3 | 0 | 4 | -5 | 3 |
| 33 | Hapoel Beer Sheva FC | 2 | -2 | 1 | 2 | -5 | 0 | 4 | -7 | 1 |
| 34 | Lilleström | 3 | -8 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | -8 | 1 |
| 35 | Lech Poznan | 2 | -4 | 1 | 2 | -6 | 0 | 4 | -10 | 1 |
| 36 | Ararat-Armenien | 2 | -7 | 0 | 1 | -2 | 0 | 3 | -9 | 0 |
| NEC Nijmegen | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 1 | 1 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 0 | 1 |
| Förlorade matcher | 0 | 1 | 1 |
| Gjorda mål | 4 | 4 | 8 |
| Gjorda mål per match | 2,00 | 2,00 | 4,00 |
| Insläppta mål | 2 | 7 | 9 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 3,50 | 4,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,00 | 5,50 | 4,25 |
| Omonia | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Vunna matcher | 3 | 1 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 2 | 3 |
| Gjorda mål | 7 | 5 | 12 |
| Gjorda mål per match | 1,75 | 1,25 | 3,00 |
| Insläppta mål | 6 | 5 | 11 |
| Insläppta mål per match | 1,50 | 1,25 | 2,75 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,25 | 2,50 | 2,88 |
Poängstatistik för NEC Nijmegen - Omonia
Efter vinsten kan vi konstatera ett facit av 1 vinster, 1 förluster och 0 oavgjorda matcher på de fem senaste för NEC Nijmegen. Omonia gick förlorande ur mötet – och har med 2 förluster på sina fem senast spelade matcher, ihop med 1 kryss och 1 vinster.
På sina fem senast spelade matcher har NEC Nijmegen efter sin vinst mot Omonia plockat 3 poäng av möjliga. Förlusten innebär att Omonia inte tilldelas några nya poäng, och poängtappet innebär att de av möjliga har spelat in 4 poäng på sina fem senaste matcher.
Målstatistik för NEC Nijmegen och Omonia
NEC Nijmegen har ett målsnitt på 2,00 gjorda mål per hemmamatch i Europa League. På de 2 hemmamatcher som NEC Nijmegen spelat denna säsong så har man släppt in 2 mål totalt och per match blir det 1,00 mål i snitt.
På de 4 matcher NEC Nijmegen spelat i Europa League denna säsong så har laget gjort totalt 8 mål, med ett snitt på 4,00 mål per match. NEC Nijmegen har denna säsongen släppt in totalt 9 mål i ligan. Det innebär att på de 4 matcher som spelats så har NEC Nijmegen 4,50 insläppta mål per match.
På de 4 bortamatcher som Omonia spelat denna säsong i Europa League har laget gjort 5 mål, vilket ger ett snitt på 1,25 mål per match. Omonia har å sin sida ett bortafacit med 5 insläppta mål under säsongen i Europa League.
Omonia har ett facit denna säsongen i Europa League med 12 gjorda mål. På de 8 matcher som Omonia har spelat så har man ett snitt på 3,00 producerade mål framåt per match. Omonia har totalt spelat 8 matcher under säsongen och på dessa 8 matcher har man släppt in 11 mål, ett snitt på 2,75 insläppta mål per spelad match.



