Du kan inte längre rösta på matchen mellan Norrby IF - Falkenbergs FF. Se resultatet från omröstningen nedan.
Norrby IF - Falkenbergs FF
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-04-19 12:19:58. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Norrby IF – Falkenbergs FF i Superettan
Den 19-04-2026 så spelades mötet mellan Norrby IF – Falkenbergs FF i Superettan, med matchstart klockan 13:00.
Norrby IF - Falkenbergs FF kryssade
Mötet mellan Norrby IF - Falkenbergs FF blev till slut oavgjord med resultatet 2 - 2. Norrby IF och FFF kommer båda tilldelas poäng efter att matchen slutat oavgjort.
De bästa oddsen inför Norrby IF - Falkenbergs FF
Kikade vi på oddsen inför mötet i Superettan mellan Norrby IF och FFF så var FFF oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget Unibet gav då det högsta oddset till 2.35 gånger pengarna på FFF som vinnare. Spelbolagen gav i snitt oddset 2,71 att Falkenbergs FF, favoriten hos de 4 spelbolagen, skulle planenligt vinna matchen.
Ett spel på Norrby IF, som var nederlagstippade hos spelbolagen, kunde du spela till 2.75 gånger pengarna hos bet365. Om vi jämför oddsen från de 4 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 2,34 gånger pengarna på Norrby IF som vinnare.
Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan Norrby IF och FFF kunde du betta på hos bet365 till intressanta 3.40 gånger pengarna. Att Norrby IF och Falkenbergs FF skulle kryssa matchen gav inför mötet i snitt oddset 3,36 hos de 4 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Poängfacit Norrby IF
Norrby IF har ett hemmafacit så här lång i Superettan där laget har håvat in 0 poäng på 3 matcher. Detta gör att Norrby IF har ett snitt på 0 poäng per hemmamatch.
3 poäng har Norrby IF facit så här långt på 3 matcher i Superettan. I Superettan har Norrby IF med andra ord 1,00 inspelade poäng per match på bortaplan.
Norrby IF har på 6 matcher tagit 3 poäng denna här säsongen i event. Norrby IF har därmed ett poängsnitt per match på 1,00.
Poängfacit Falkenbergs FF
På 3 matcher i Superettan har FFF nu 0 insamlade poäng. Och ett hemmafacit på 0 poäng per spelad match.
FFF har ett facit med 5 poäng i Superettan på 3 spelade bortamatcher. Detta gör att Norrby IF har ett snitt på bortaplan med 1,67 poäng per match.
På 6 matcher Falkenbergs FF har spelat i Superettan under säsong så har laget håvat in 5 poäng. Laget har därmed i snitt, per spelad match, tagit 1,67 poäng.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nordic United | 3 | 5 | 9 | 3 | -2 | 3 | 6 | 3 | 12 |
| 2 | Falkenbergs FF | 3 | 2 | 7 | 3 | 1 | 5 | 6 | 3 | 12 |
| 3 | Brage | 2 | -1 | 1 | 4 | 3 | 9 | 6 | 2 | 10 |
| 4 | Helsingborgs IF | 3 | 6 | 9 | 3 | -5 | 1 | 6 | 1 | 10 |
| 5 | IFK Norrköping | 2 | 4 | 3 | 4 | 1 | 6 | 6 | 5 | 9 |
| 6 | Varbergs BoIS | 4 | 3 | 7 | 2 | 0 | 2 | 6 | 3 | 9 |
| 7 | Örebro | 4 | -1 | 7 | 2 | 0 | 2 | 6 | -1 | 9 |
| 8 | IFK Värnamo | 2 | 5 | 6 | 4 | -7 | 3 | 6 | -2 | 9 |
| 9 | Landskrona BoIS | 3 | 0 | 4 | 3 | 1 | 4 | 6 | 1 | 8 |
| 10 | IK Oddevold | 3 | -1 | 2 | 3 | 1 | 6 | 6 | 0 | 8 |
| 11 | Östersunds FK | 3 | 1 | 5 | 3 | -1 | 3 | 6 | 0 | 8 |
| 12 | Öster | 2 | 1 | 4 | 4 | -4 | 4 | 6 | -3 | 8 |
| 13 | Sandvikens IF | 4 | 0 | 5 | 2 | -1 | 1 | 6 | -1 | 6 |
| 14 | Norrby IF | 3 | -1 | 2 | 3 | 0 | 3 | 6 | -1 | 5 |
| 15 | Ljungskile SK | 3 | 0 | 3 | 3 | -2 | 1 | 6 | -2 | 4 |
| 16 | GIF Sundsvall | 4 | -4 | 3 | 2 | -4 | 0 | 6 | -8 | 3 |
| Norrby IF | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 0 | 0 | 0 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 3 | 5 |
| Förlorade matcher | 1 | 0 | 1 |
| Gjorda mål | 5 | 4 | 9 |
| Gjorda mål per match | 1,67 | 1,33 | 3,00 |
| Insläppta mål | 6 | 4 | 10 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 1,33 | 3,33 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,67 | 2,67 | 3,17 |
| Falkenbergs FF | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 2 | 3 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 3 | 6 | 9 |
| Gjorda mål per match | 1,00 | 2,00 | 3,00 |
| Insläppta mål | 1 | 5 | 6 |
| Insläppta mål per match | 0,33 | 1,67 | 2,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 1,33 | 3,67 | 2,50 |
Poängstatistik för Norrby IF - Falkenbergs FF
Vi noterar ett kryss för båda lag efter matchen som slutade lika. Det innebär 0 vinster, 3 kryss och 0 förluster för Norrby IF och 1 vinster, 2 kryss och 0 förluster för Falkenbergs FF på de fem senast spelade matcherna för respektive lag.
Krysset innebär nya poäng till båda lagen efter matchen. Med det har Norrby IF spelat in 3 poäng, samtidigt som FFF har spelat in 5 poäng av totalt möjliga på sina fem senaste matcherna.
Målstatistik för Norrby IF och Falkenbergs FF
På hemmaplan har Norrby IF gjort 5 mål i Superettan, vilket innebär att Norrby IF har ett snitt på 1,67 gjorda mål per match. På hemmaplan har Norrby IF släppt in 2,00 mål i genomsnitt denna säsongen i Superettan.
På de 6 matcher Norrby IF spelat i Superettan denna säsong så har laget gjort totalt 9 mål, med ett snitt på 3,00 mål per match. Norrby IF har denna säsongen släppt in totalt 10 mål i ligan. Det innebär att på de 6 matcher som spelats så har Norrby IF 3,33 insläppta mål per match.
På bortaplan har FFF denna säsong ett facit med 6 gjorda mål på 3 spelade matcher. Falkenbergs FF har å sin sida ett bortafacit med 5 insläppta mål under säsongen i Superettan.
Bortalaget FFF har under säsongen i Superettan totalt gjort 9 mål i de 6 matcher som man har spelat. Det innebär att FFF har ett snitt på 3,00 gjorda mål i varje match. Falkenbergs FF har totalt spelat 6 matcher under säsongen och på dessa 6 matcher har man släppt in 6 mål, ett snitt på 2,00 insläppta mål per spelad match.




