Wolverhampton – Leicester 8/2, odds, speltips, streaming

Molineux Stadium2020-02-08 16:00Premier League Omgång 26 Stad: Wolverhampton, West MidlandsUnderlag: GräsKapacitet: 31700
Bästa matchoddsen
Vinstchans
Odds för Wolverhampton - Leicester
Matchfakta och matchinfo

Avspark 2020-02-08 16:00

Wolverhampton möter Leicester lördagen den 8/2 i Premier League med avspark klockan 16:00.

Wolverhampton - Leicester speltips

På utvalda matcher har vi skrivit rekar som du kan ta del av. rekar som är framtagna av våra skribenter så att du kan maximera dina vinster när du exempelvis bettar på vårt Wolverhampton - Leicester speltips. I menyn hittar du speltips på fler matcher förutom Wolverhampton - Leicester, odds tips som vi publicerar dagligen.

är favorit om vi kikar på oddsen och spelbolaget ger just nu det bästa oddset till gånger pengarna. Spelbolagen håller därmed som underdog i denna match och det högsta oddset på ger spelbolaget till gånger pengarna.

Oavgjort senast Wolverhampton - Leicester möttes

I Premier League slutade det senaste mötet mellan Wolverhampton och Leicester, söndagen den 11 augusti, oavgjort. Resultatet i det mötet blev till slut 0 - 0.

Maxa dina vinster med BetOmaten

Förbättra dina chanser att vinna så mycket som möjligt genom att använda vårt verktyg BetOmaten, för att kombinera odds från flera bettingsidor. För att lägga in ett spel i BetOmaten så trycker du på .

Jämför oddsen på Wolverhampton - Leicester

Om du vill betta på Wolverhampton - Leicester så kan du jämföra oddsen från spelbolagen på denna sida, för att hitta de bästa oddsen på olika speltyper som spelbolagen erbjuder.

Tabell
Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Liverpool 440012-41244008-212880020-624
2 Manchester City 421114-47430113-59851227-916
3 Arsenal 43108-51041215-65843113-1115
4 Leicester 431010-21041124-54842214-714
5 Chelsea 41216-55430112-99842218-1414
6 Crystal Palace 42204-1842024-7684228-814
7 Burnley 43016-3940315-63833211-912
8 West Ham 42025-7641306-46833211-1112
9 Tottenham 43019-3940225-92832314-1211
10 Bournemouth 41217-7542026-66832313-1311
11 Wolverhampton 41216-7541215-45824211-1110
12 Manchester United 42117-3740222-5282339-89
13 Sheffield United 41032-4341305-3682337-79
14 Brighton 41215-4541123-6482338-109
15 Aston Villa 41215-4541038-83822413-128
16 Newcastle 41212-2541033-11382245-138
17 Southampton 40134-10142024-5682158-157
18 Everton 42025-7640131-6182156-137
19 Norwich 42029-11640041-100820610-216
20 Watford 40223-8240131-12180354-203
Lagens form
Match
Resultat
15:006/10
6/10 15:00
0 - 2
16:0028/9
28/9 16:00
2 - 0
15:0022/9
22/9 15:00
1 - 1
16:0014/9
14/9 16:00
2 - 5
15:001/9
1/9 15:00
3 - 2
17:3025/8
25/8 17:30
1 - 1
21:0019/8
19/8 21:00
1 - 1
15:0011/8
11/8 15:00
0 - 0
Match
Resultat
16:005/10
5/10 16:00
Premier League
2 - 1
17:3029/9
29/9 17:30
Premier League
5 - 0
13:3021/9
21/9 13:30
Premier League
2 - 1
16:0014/9
14/9 16:00
1 - 0
16:0031/8
31/8 16:00
3 - 1
16:0024/8
24/8 16:00
1 - 2
17:3018/8
18/8 17:30
Premier League
1 - 1
15:0011/8
11/8 15:00
0 - 0
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
Match
Resultat
15:0011/8
11/8 15:00
0 - 0
13:3019/1
19/1 13:30
4 - 3
20:4525/92018
2018 25/9 20:45
Engelska Ligacupen
1 - 3 öt
16:0018/82018
2018 18/8 16:00
2 - 0
20:4531/12013
2013 31/1 20:45
2 - 1
14:1516/92012
2012 16/9 14:15
2 - 1
Lagens statistik i Premier League
Wolverhampton HemmaBortaTotalt
Spelade matcher448
Vunna matcher112
Oavgjorda matcher224
Förlorade matcher112
Gjorda mål6511
Gjorda mål per match1,501,251,38
Insläppta mål7411
Insläppta mål per match1,751,001,38
Insläppta och gjorda mål per match3,252,252,75
Leicester HemmaBortaTotalt
Spelade matcher448
Vunna matcher314
Oavgjorda matcher112
Förlorade matcher022
Gjorda mål10414
Gjorda mål per match2,501,001,75
Insläppta mål257
Insläppta mål per match0,501,250,88
Insläppta och gjorda mål per match3,002,252,63

Målstatistik för Wolverhampton och Leicester

Wolverhampton har gjort 6 mål totalt hemma denna säsong i Premier League, ett snitt på 1,50 mål/match. Wolverhampton har totalt släppt in 7 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Premier League. På de 4 hemmamatcherna så har Wolverhampton därmed ett snitt på 1,75 insläppta mål per match.

Under denna säsongen i Premier League har Wolverhampton gjort totalt 11 mål på 8 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 1,38 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Wolverhampton ett snitt på 1,38 insläppta mål per match, på de 8 matcher som spelats.

På de 4 bortamatcher som Leicester spelat denna säsong i Premier League har laget gjort 4 mål, vilket ger ett snitt på 1,00 mål per match. På bortaplan har Leicester i genomsnitt släppt in 1,25 mål på de 4 bortamatcher man spelat.

Offensivt har Leicester gjort 1,75 mål per match i Premier League på de 8 matcher som spelats under säsongen. Totalt under säsongen i ligan så har Leicester, på 8 spelade matcher, släppt in 0,88 mål i snitt per match.