- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-07-23 01:16:35. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchfakta FC Cincinnati – Vancouver Whitecaps i MLS
Matchen mellan FC Cincinnati och Vancouver Whitecaps i MLS spelades den 23/7 med avspark kl. 01:30.
FC Cincinnati vann matchen mot Vancouver Whitecaps
FC Cincinnati utgick med seger i mötet mot Vancouver Whitecaps med 4 mål mot 3. FC Cincinnati plockar nya poäng i MLS efter vinsten mot Vancouver Whitecaps. Förlusten för Vancouver Whitecapsinnebär att de går poänglösa från mötet med FC Cincinnati.
1X2-oddsen på FC Cincinnati - Vancouver Whitecaps
På matchen i MLS mellan FC Cincinnati och Vancouver Whitecaps så höll spelbolagen Vancouver Whitecaps som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.86 hos bet365. Spelbolagen gav i snitt oddset 3,63 att Vancouver Whitecaps, favoriten hos de 2 spelbolagen, skulle planenligt vinna matchen.
Unibet gav det högsta odds på FC Cincinnati, som var nederlagstippade mot Vancouver Whitecaps, till 3.85 gånger pengarna. I vår oddsjämförelse på detta möte så gav de 2 spelbolagen i snitt oddset 1,82 på FC Cincinnati som vinnare.
Inför mötet mellan FC Cincinnati och Vancouver Whitecaps så var det högsta oddset på ett oavgjort resultat 4.10 som du hittade hos bet365. I snitt gav de 2 spelbolagen, i oddsjämförelsen ovan, ett odds på 4,10 att FC Cincinnati - Vancouver Whitecaps skulle kryssa matchen.
Poängfacit FC Cincinnati
På 16 spelade matcher har FC Cincinnati nu 0 insamlade poäng i event. Över de 16 spelade hemmamatcher har nu FC Cincinnati ett poängsnitt på 0 poäng per match.
På bortaplan så har FC Cincinnati under säsongen 16 insamlade poäng på de 17 matcher laget har spelat i event. På bortaplan så har FC Cincinnati därmed tagit 0,94 poäng per match så här långt.
På 33 spelade matcher så har FC Cincinnati håvat in 16 poäng under säsongen i event. Per spelad match så har laget tagit 0,94 poäng i snitt.
Poängfacit Vancouver Whitecaps
På 17 matcher i MLS har Vancouver Whitecaps nu 0 insamlade poäng. Laget har med det ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
På bortaplan har Vancouver Whitecaps i MLS tagit 26 poäng på 16 matcher. Vancouver Whitecaps har med andra ord 1,63 inspelade poäng per bortamatch.
Vancouver Whitecaps har tagit 26 poäng i MLS under säsong, på 33 spelade matcher. Vancouver Whitecaps har därmed ett facit på 1,63 poäng per match.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 3 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 4 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 5 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 6 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 7 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 8 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 9 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 10 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 11 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 12 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 13 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 14 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 15 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 16 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 17 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 18 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 19 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 20 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 21 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 22 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 23 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 24 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 25 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 26 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 27 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 28 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 29 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| 30 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| FC Cincinnati | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 16 | 17 | 33 |
| Vunna matcher | 9 | 3 | 12 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 7 | 10 |
| Förlorade matcher | 4 | 7 | 11 |
| Gjorda mål | 39 | 28 | 67 |
| Gjorda mål per match | 2,44 | 1,65 | 3,94 |
| Insläppta mål | 30 | 43 | 73 |
| Insläppta mål per match | 1,88 | 2,53 | 4,29 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,31 | 4,18 | 4,24 |
| Vancouver Whitecaps | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 17 | 16 | 33 |
| Vunna matcher | 11 | 7 | 18 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 5 | 7 |
| Förlorade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Gjorda mål | 44 | 28 | 72 |
| Gjorda mål per match | 2,59 | 1,75 | 4,50 |
| Insläppta mål | 16 | 18 | 34 |
| Insläppta mål per match | 0,94 | 1,13 | 2,13 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,53 | 2,88 | 3,21 |
Poängstatistik för FC Cincinnati - Vancouver Whitecaps
Efter vinsten kan vi konstatera ett facit av 2 vinster, 1 förluster och 2 oavgjorda matcher på de fem senaste för FC Cincinnati. Vancouver Whitecaps gick förlorande ur mötet – och har med 2 förluster på sina fem senast spelade matcher, ihop med 2 kryss och 1 vinster.
Vinsten innebär nya poäng för FC Cincinnati, som nu har plockat 8 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Tappade poäng för Vancouver Whitecaps innebär att man har samlat på sig 5 poäng på sina senaste 5 matcher, av totalt möjliga.
Målstatistik för FC Cincinnati och Vancouver Whitecaps
FC Cincinnati har ett målsnitt på 2,44 gjorda mål per hemmamatch i MLS. På de 16 hemmamatcher som FC Cincinnati spelat denna säsong så har man släppt in 30 mål totalt och per match blir det 1,88 mål i snitt.
På de 33 matcher FC Cincinnati spelat i MLS denna säsong så har laget gjort totalt 67 mål, med ett snitt på 3,94 mål per match. FC Cincinnati har under säsongen släppt in totalt 73 mål i ligan på de 33 matcher som spelats.
Under säsongen i MLS har Vancouver Whitecaps gjort 28 mål på de 16 bortamatcher man spelat. Vancouver Whitecaps har på de 16 bortamatcher man spelat i MLS släppt in 18 mål och har ett snitt på 1,13 insläppta mål per match.
Vancouver Whitecaps har ett facit denna säsongen i MLS med 72 gjorda mål. På de 33 matcher som Vancouver Whitecaps har spelat så har man ett snitt på 4,50 producerade mål framåt per match. Totalt under säsongen i ligan så har Vancouver Whitecaps, på 33 spelade matcher, släppt in 2,13 mål i snitt per match.



