Ipswich – Wrexham 22/11, odds, live stream, speltips

Portman Road 0 - 0(0-0, 0-0)22-11-2025 16:00EFL Championship Omgång 16 Stad: Ipswich, Suffolk Underlag: Gräs Kapacitet: 30311
Upp till 1000 kr att spela för på Ipswich vs Wrexham!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt www.stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Spela för 1500 kr på matchen!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt www.stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Expekt.
Omröstning

Du kan inte längre rösta på matchen mellan Ipswich - Wrexham. Se resultatet från omröstningen nedan.

Ipswich - Wrexham

No ratings yet

1 0
X 0
2 0
Bästa matchoddsen
1 1.53
X 4.40
2 7.50
Vinstchans
Odds för Ipswich - Wrexham
Matchfakta och matchinfo

Så spelades Ipswich – Wrexham i EFL Championship

Matchen mellan Ipswich och Wrexham i EFL Championship spelades den 22/11 med matchstart kl. 16:00.

Ipswich - Wrexham kryssade

Det blev ett oavgjort resultat, 0 - 0, i mötet mellan Ipswich och Wrexham. Ipswich och Wrexham kommer båda tilldelas poäng efter att matchen slutat oavgjort.  Efter att matchen spelats och poängen delats ut hittar vi nu Ipswich med poäng på plats , och Wrexham med 0 poäng på plats 3 i tabellen för EFL Championship.

Oddsen inför Ipswich - Wrexham

Inför matchen mellan Ipswich och Wrexham i EFL Championship så var Ipswich spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Ipswich hittade du hos Expekt till 1.53 gånger pengarna. I snitt låg oddset på en vinst till Ipswich på 6,70 gånger pengarna, hos de 7 spelbolagen som finns med på vår lista ovan.

Wrexham var underdogs mot Ipswich och det högsta oddset på nederlagstippade Wrexham kunde du spela på hos spelbolaget bet365 till 7.50 gånger pengarna. I vår oddsjämförelse på detta möte så gav de 7 spelbolagen i snitt oddset 1,47 på Wrexham som vinnare.

Ett kryss mellan Ipswich och Wrexham gav som högst 4.40 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos NordicBet. Att Ipswich - Wrexham skulle kryssa gav inför matchstart oddset 4,31 i snitt om vi kikar hos de 7 spelbolagen i vår oddsjämförelse.

Poängfacit Ipswich

För Ipswich så har laget denna säsong i EFL Championship håvat in 0 poäng på de 23 matcherna som laget har spelat på hemmaplan. Ett facit som innebär 0 poäng per spelad hemmamatch.

På bortaplan har Ipswich tagit 34 poäng på 23 spelade matcher i event. Detta innebär att Ipswich har ett poängsnitt på bortaplan med 1,48 poäng per match.

På de 46 matcher Ipswich har spelat denna säsong i EFL Championship så har laget tagit 34 poäng. Detta innebär att Ipswich har ett snitt på 1,48 poäng per match.

Poängfacit Wrexham

Wrexham har håvat in 0 poäng så här långt på 23 spelade matcher i EFL Championship. Detta innebär att Ipswich i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.

Wrexham har på bortaplan denna säsong 34 inhåvade poäng i EFL Championship på 23 spelade matcher. Så laget har ett bortafacit med 1,48 poäng per match.

På 46 matcher Wrexham har spelat i EFL Championship under säsong så har laget håvat in 34 poäng. Wrexham har ett snitt på 1,48 poäng per spelad match.

Tabell
Tabell & Poängställning
EFL Championship 2025/26
Grundserie 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 Coventry 23 17 4 2 32 55 23 11 7 5 20 40 46 28 11 7 52 95
2 Ipswich 23 14 8 1 26 50 23 9 7 7 7 34 46 23 15 8 33 84
3 Millwall 23 13 3 7 8 42 23 11 8 4 7 41 46 24 11 11 15 83
4 Southampton 23 12 8 3 19 44 23 10 6 7 7 36 46 22 14 10 26 80
5 Middlesbrough 23 12 6 5 16 42 23 10 8 5 9 38 46 22 14 10 25 80
6 Hull 23 11 5 7 1 38 23 10 5 8 3 35 46 21 10 15 4 73
7 Wrexham 23 10 7 6 4 37 23 9 7 7 0 34 46 19 14 13 4 71
8 Derby County 23 10 6 7 4 36 23 10 3 10 4 33 46 20 9 17 8 69
9 Norwich 23 9 3 11 -1 30 23 10 5 8 8 35 46 19 8 19 7 65
10 Birmingham City 23 12 8 3 17 44 23 5 5 13 -16 20 46 17 13 16 1 64
11 Swansea 23 11 6 6 7 39 23 7 4 12 -9 25 46 18 10 18 -2 64
12 Bristol City 23 9 4 10 2 31 23 8 7 8 -2 31 46 17 11 18 0 62
13 Sheffield United 23 9 4 10 5 31 23 9 2 12 -5 29 46 18 6 22 0 60
14 Preston 23 8 7 8 -2 31 23 7 8 8 -5 29 46 15 15 16 -7 60
15 Queens Park Rangers 23 10 3 10 3 33 23 6 7 10 -15 25 46 16 10 20 -12 58
16 Watford 23 10 7 6 3 37 23 4 8 11 -15 20 46 14 15 17 -12 57
17 Stoke 23 9 6 8 6 33 23 6 4 13 -11 22 46 15 10 21 -5 55
18 Blackburn 24 5 9 10 -7 24 23 9 4 10 -6 31 47 14 13 20 -13 55
19 Portsmouth 23 8 6 9 2 30 23 6 7 10 -17 25 46 14 13 19 -15 55
20 West Bromwich Albion 23 8 10 5 3 34 23 5 4 14 -13 19 46 13 14 19 -10 53
21 Charlton 23 9 4 10 -3 31 23 4 10 9 -11 22 46 13 14 19 -14 53
22 Leicester 23 7 7 9 -3 28 23 5 9 9 -7 24 46 12 16 18 -10 52
23 Oxford Utd 23 7 8 8 -3 29 23 4 6 13 -11 18 46 11 14 21 -14 47
24 Sheffield Wednesday 23 1 7 15 -30 10 24 1 5 18 -31 8 47 2 12 33 -61 18
Lagens form
13:30 2/5
EFL Championship - Omgång 46
3 - 0
20:45 28/4
EFL Championship - Omgång 40
2 - 2
13:30 25/4
EFL Championship - Omgång 45
0 - 0
20:45 22/4
EFL Championship - Omgång 44
1 - 2
13:00 19/4
EFL Championship - Omgång 43
2 - 2
21:00 14/4
EFL Championship - Omgång 26
2 - 0
13:30 11/4
EFL Championship - Omgång 42
0 - 2
16:00 6/4
EFL Championship - Omgång 41
2 - 1
13:30 21/3
EFL Championship - Omgång 39
1 - 1
16:00 14/3
EFL Championship - Omgång 38
0 - 2
13:30 2/5
EFL Championship - Omgång 46
2 - 2
13:00 26/4
EFL Championship - Omgång 45
3 - 1
20:45 21/4
EFL Championship - Omgång 44
0 - 1
16:00 18/4
EFL Championship - Omgång 43
2 - 0
13:00 12/4
EFL Championship - Omgång 42
2 - 0
21:00 7/4
EFL Championship - Omgång 41
1 - 5
16:00 3/4
EFL Championship - Omgång 40
2 - 2
16:00 21/3
EFL Championship - Omgång 39
1 - 2
20:45 17/3
EFL Championship - Omgång 36
3 - 1
21:00 13/3
EFL Championship - Omgång 38
2 - 0
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
16:00 21/2
EFL Championship - Omgång 33
5 - 3
20:45 13/2
FA-cupen - Omgång 4
1 - 0
22/11 2025
EFL Championship - Omgång 16
0 - 0
Lagens statistik i EFL Championship
Ipswich Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 23 23 46
Vunna matcher 14 9 23
Oavgjorda matcher 8 7 15
Förlorade matcher 1 7 8
Gjorda mål 43 37 80
Gjorda mål per match 1,87 1,61 3,48
Insläppta mål 17 30 47
Insläppta mål per match 0,74 1,30 2,04
Insläppta och gjorda mål per match 2,61 2,91 2,76
Wrexham Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 23 23 46
Vunna matcher 10 9 19
Oavgjorda matcher 7 7 14
Förlorade matcher 6 7 13
Gjorda mål 41 28 69
Gjorda mål per match 1,78 1,22 3,00
Insläppta mål 37 28 65
Insläppta mål per match 1,61 1,22 2,83
Insläppta och gjorda mål per match 3,39 2,43 2,91

Poängstatistik för Ipswich - Wrexham

Vi noterar ett kryss för båda lag efter matchen som slutade lika. Det innebär 2 vinster, 2 kryss och 1 förluster för Ipswich och 2 vinster, 1 kryss och 2 förluster för Wrexham på de fem senast spelade matcherna för respektive lag.

8 poäng för Ipswich, och 7 poäng för Wrexham av de möjliga på de fem senast spelade matcherna är resultatet efter att båda lag tilldelats poäng efter krysset.

Målstatistik för Ipswich och Wrexham

Ipswich har ett målsnitt på 1,87 gjorda mål per hemmamatch i EFL Championship. På hemmaplan har Ipswich släppt in 0,74 mål i genomsnitt denna säsongen i EFL Championship.

På de 46 matcher Ipswich spelat i EFL Championship denna säsong så har laget gjort totalt 80 mål, med ett snitt på 3,48 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Ipswich ett snitt på 2,04 insläppta mål per match, på de 46 matcher som spelats.

Under säsongen i EFL Championship har Wrexham gjort 28 mål på de 23 bortamatcher man spelat. Wrexham har på de 23 bortamatcher man spelat i EFL Championship släppt in 28 mål och har ett snitt på 1,22 insläppta mål per match.

Offensivt har Wrexham gjort 3,00 mål per match i EFL Championship på de 46 matcher som spelats under säsongen. Wrexham har totalt spelat 46 matcher under säsongen och på dessa 46 matcher har man släppt in 65 mål, ett snitt på 2,83 insläppta mål per spelad match.