Watford odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
16:00 19/10
Tottenham - Watford Premier League
1.48
4.75
7.40
16:00 26/10
2.25
3.85
3.20
20:45 29/10
Everton - Watford Engelska Ligacupen
1.83
3.75
4.50
16:00 01/02
Watford - Everton Premier League
2.30
3.50
2.60

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 04:21:21. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Liverpool 440012-41244008-212880020-624
2 Manchester City 421114-47430113-59851227-916
3 Arsenal 43108-51041215-65843113-1115
4 Leicester 431010-21041124-54842214-714
5 Chelsea 41216-55430112-99842218-1414
6 Crystal Palace 42204-1842024-7684228-814
7 Burnley 43016-3940315-63833211-912
8 West Ham 42025-7641306-46833211-1112
9 Tottenham 43019-3940225-92832314-1211
10 Bournemouth 41217-7542026-66832313-1311
11 Wolverhampton 41216-7541215-45824211-1110
12 Manchester United 42117-3740222-5282339-89
13 Sheffield United 41032-4341305-3682337-79
14 Brighton 41215-4541123-6482338-109
15 Aston Villa 41215-4541038-83822413-128
16 Newcastle 41212-2541033-11382245-138
17 Southampton 40134-10142024-5682158-157
18 Everton 42025-7640131-6182156-137
19 Norwich 42029-11640041-100820610-216
20 Watford 40223-8240131-12180354-203
Resultat
Match
Resultat
16:005/10
5/10 16:00
Premier League
0 - 0
16:0028/9
28/9 16:00
2 - 0
16:0021/9
21/9 16:00
Premier League
8 - 0
17:3015/9
15/9 17:30
Premier League
2 - 2
16:0031/8
31/8 16:00
Premier League
1 - 1
16:0024/8
24/8 16:00
Premier League
1 - 3
16:0017/8
17/8 16:00
Premier League
1 - 0
16:0010/8
10/8 16:00
Premier League
0 - 3
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
16:0010/8
16:00 10/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 3
Omgång 2
Match
Resultat
16:0017/8
16:00 17/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 0
Omgång 3
Match
Resultat
16:0024/8
16:00 24/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 3
Omgång 4
Match
Resultat
16:0031/8
16:00 31/8
Premier League 2019/20 - Grundserie
1 - 1
Omgång 5
Match
Resultat
17:3015/9
17:30 15/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 2
Omgång 6
Match
Resultat
16:0021/9
16:00 21/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
8 - 0
Omgång 7
Match
Resultat
16:0028/9
16:00 28/9
Premier League 2019/20 - Grundserie
2 - 0
Omgång 8
Match
Resultat
16:005/10
16:00 5/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
0 - 0
Omgång 9
Match
Resultat
16:0019/10
16:00 19/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 10
Match
Resultat
16:0026/10
16:00 26/10
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 11
Match
Resultat
18:302/11
18:30 2/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 12
Match
Resultat
21:008/11
21:00 8/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 13
Match
Resultat
16:0023/11
16:00 23/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 14
Match
Resultat
18:3030/11
18:30 30/11
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 15
Match
Resultat
20:453/12
20:45 3/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 16
Match
Resultat
16:007/12
16:00 7/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 17
Match
Resultat
16:0014/12
16:00 14/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 18
Match
Resultat
16:0021/12
16:00 21/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 19
Match
Resultat
16:0026/12
16:00 26/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 20
Match
Resultat
16:0028/12
16:00 28/12
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 21
Match
Resultat
16:001/1
16:00 1/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 22
Match
Resultat
16:0011/1
16:00 11/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 23
Match
Resultat
16:0018/1
16:00 18/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 24
Match
Resultat
20:4521/1
20:45 21/1
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 25
Match
Resultat
16:001/2
16:00 1/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 26
Match
Resultat
16:008/2
16:00 8/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 27
Match
Resultat
16:0022/2
16:00 22/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 28
Match
Resultat
16:0029/2
16:00 29/2
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 29
Match
Resultat
16:007/3
16:00 7/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 30
Match
Resultat
16:0014/3
16:00 14/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 31
Match
Resultat
16:0021/3
16:00 21/3
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 32
Match
Resultat
16:004/4
16:00 4/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 33
Match
Resultat
16:0011/4
16:00 11/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 34
Match
Resultat
16:0018/4
16:00 18/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 35
Match
Resultat
16:0025/4
16:00 25/4
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 36
Match
Resultat
16:002/5
16:00 2/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 37
Match
Resultat
16:009/5
16:00 9/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-
Omgång 38
Match
Resultat
16:0017/5
16:00 17/5
Premier League 2019/20 - Grundserie
-

Watford Fotboll

Watford spelar sina hemmamatcher på Vicarage Road i Watford som har en publikkapacitet på 23700 personer.

Watford mötte Sheffield United i den senaste omgången och matchen slutade oavgjort 0-0.

Watford möter Tottenham i nästa omgång på bortaplan, med avspark 16:00 den 19/10.

Ligatitlar: 0

Hemmaarena: Vicarage Road
Kapacitet: 23700
Stad: Watford
Underlag: Gräs

Webbplats: http://www.watfordfc.com/