Cardiff City odds, spelschema, live stream

Match
1
X
2
20:45 18/10
Cardiff - Sheffield W EFL Championship
2.28
3.30
3.40
20:45 22/10
Millwall - Cardiff EFL Championship
3.00
3.30
2.40

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 00:19:31. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 West Bromwich 532013-81163218-5111164121-1322
2 Nottingham 53117-31063309-6121164116-922
3 Preston 651018-61651225-651163223-1221
4 Swansea 631210-71053206-2111163216-921
5 Leeds 52214-38640211-4121162315-720
6 Bristol City 52216-58633012-8121155118-1320
7 Fulham 632112-51152218-581154220-1019
8 Sheffield Wednesday 53116-310630310-691161416-919
9 Queens Park Rangers 631212-111053026-891161418-1919
10 Charlton 63127-51052218-781153315-1218
11 Cardiff City 54109-31360337-1331144316-1616
12 Birmingham 53117-41062044-1061151511-1416
13 Derby County FC 62318-6951317-961136215-1515
14 Blackburn 62226-5852037-1061142513-1514
15 Millwall 53116-41060424-1041135310-1414
16 Hull 62228-9851226-751134414-1613
17 Brentford 51315-3662044-66113359-912
18 Luton 51227-10562048-1061132615-2011
19 Wigan 53116-41060153-121113269-1611
20 Middlesbrough 62225-7850236-921124511-1610
21 Huddersfield 61146-9451136-941122712-188
22 Reading 51046-11361235-651122711-178
23 Barnsley 61237-12550141-101111378-226
24 Stoke 60156-13151135-941112811-225
Resultat
Match
Resultat
16:005/10
5/10 16:00
EFL Championship
4 - 2
20:452/10
2/10 20:45
EFL Championship
3 - 0
16:0028/9
28/9 16:00
EFL Championship
2 - 2
16:0021/9
21/9 16:00
EFL Championship
1 - 0
20:4513/9
13/9 20:45
EFL Championship
1 - 1
20:4530/8
30/8 20:45
EFL Championship
1 - 1
16:0024/8
24/8 16:00
EFL Championship
0 - 0
20:4521/8
21/8 20:45
EFL Championship
2 - 1
13:0018/8
18/8 13:00
EFL Championship
3 - 0
16:0010/8
10/8 16:00
EFL Championship
2 - 1
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
16:003/8
16:00 3/8
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
3 - 2
Omgång 2
Match
Resultat
16:0010/8
16:00 10/8
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
2 - 1
Omgång 3
Match
Resultat
13:0018/8
13:00 18/8
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
3 - 0
Omgång 4
Match
Resultat
20:4521/8
20:45 21/8
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
2 - 1
Omgång 5
Match
Resultat
16:0024/8
16:00 24/8
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
0 - 0
Omgång 6
Match
Resultat
20:4530/8
20:45 30/8
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
1 - 1
Omgång 7
Match
Resultat
20:4513/9
20:45 13/9
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
1 - 1
Omgång 8
Match
Resultat
16:0021/9
16:00 21/9
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
1 - 0
Omgång 9
Match
Resultat
16:0028/9
16:00 28/9
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
2 - 2
Omgång 10
Match
Resultat
20:452/10
20:45 2/10
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
3 - 0
Omgång 11
Match
Resultat
16:005/10
16:00 5/10
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
4 - 2
Omgång 12
Match
Resultat
20:4518/10
20:45 18/10
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 13
Match
Resultat
20:4522/10
20:45 22/10
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 14
Match
Resultat
13:0027/10
13:00 27/10
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 15
Match
Resultat
16:002/11
16:00 2/11
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 16
Match
Resultat
13:0010/11
13:00 10/11
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 17
Match
Resultat
13:3023/11
13:30 23/11
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 18
Match
Resultat
20:4526/11
20:45 26/11
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 19
Match
Resultat
16:0030/11
16:00 30/11
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 20
Match
Resultat
16:007/12
16:00 7/12
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 21
Match
Resultat
20:4511/12
20:45 11/12
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 22
Match
Resultat
16:0014/12
16:00 14/12
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 23
Match
Resultat
16:0021/12
16:00 21/12
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 24
Match
Resultat
16:0026/12
16:00 26/12
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 25
Match
Resultat
16:0029/12
16:00 29/12
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 26
Match
Resultat
16:001/1
16:00 1/1
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 27
Match
Resultat
16:0011/1
16:00 11/1
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 28
Match
Resultat
16:0018/1
16:00 18/1
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 29
Match
Resultat
16:0025/1
16:00 25/1
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 30
Match
Resultat
16:001/2
16:00 1/2
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 31
Match
Resultat
16:008/2
16:00 8/2
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 32
Match
Resultat
20:4512/2
20:45 12/2
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 33
Match
Resultat
16:0015/2
16:00 15/2
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 34
Match
Resultat
16:0022/2
16:00 22/2
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 35
Match
Resultat
20:4525/2
20:45 25/2
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 36
Match
Resultat
16:0029/2
16:00 29/2
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 37
Match
Resultat
16:007/3
16:00 7/3
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 38
Match
Resultat
16:0014/3
16:00 14/3
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 39
Match
Resultat
20:4517/3
20:45 17/3
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 40
Match
Resultat
16:0021/3
16:00 21/3
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 41
Match
Resultat
16:004/4
16:00 4/4
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 42
Match
Resultat
16:0010/4
16:00 10/4
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 43
Match
Resultat
16:0013/4
16:00 13/4
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 44
Match
Resultat
16:0018/4
16:00 18/4
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 45
Match
Resultat
16:0025/4
16:00 25/4
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 46
Match
Resultat
13:302/5
13:30 2/5
EFL Championship 2019/20 - Grundserien
-

Cardiff City Fotboll

Cardiff City spelar sina hemmamatcher på Cardiff City Stadium i Caerdydd som har en publikkapacitet på 33280 personer.

Cardiff City mötte West Bromwich i den senaste omgången och förlorade med 2-4.

Cardiff City möter Sheffield Wednesday i nästa omgång på hemmaplan, med avspark 20:45 den 18/10.

Ligatitlar: 0

Hemmaarena: Cardiff City Stadium
Kapacitet: 33280
Stad: Caerdydd
Underlag: Gräs

Webbplats: