- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-07-17 01:25:52. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Montreal Impact – Toronto FC i MLS
Montreal Impact och Toronto FC gjorde upp den 17 juli. Matchen spelades i MLS med avspark 01:30.
Oavgjort mellan Montreal Impact - Toronto FC
Matchen mellan Montreal Impact och Toronto FC slutade oavgjort med siffrorna 0 - 0. Att matchen mellan Montreal Impact och Toronto FC slutade lika innebär att båda lag tilldelas poäng till tabellen i MLS.
1X2-oddsen på Montreal Impact - Toronto FC
Inför matchen mellan Montreal Impact och Toronto FC i MLS så var Montreal Impact spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Montreal Impact hittade du hos Unibet till 2.25 gånger pengarna. De 2 spelbolagen i vår lista ovan gav i snitt oddset 2,93 att favoriten Montreal Impact skulle vinna matchen.
Ett spel på Toronto FC, som var nederlagstippade hos spelbolagen, kunde du spela till 3.00 gånger pengarna hos bet365. De 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse ovan gav snittoddset 2,20 att Toronto FC skulle vinna matchen.
Unibet gav det högsta spelet på ett oavgjort resultat inför mötet mellan Montreal Impact och Toronto FC, till 3.70 gånger pengarna. I snitt gav de 2 spelbolagen, i oddsjämförelsen ovan, ett odds på 3,65 att Montreal Impact - Toronto FC skulle kryssa matchen.
Poängfacit Montreal Impact
Montreal Impact hemmafacit så här långt i MLS är 0 inspelade poäng på 15 matcher. Ett facit som innebär 0 poäng per spelad hemmamatch.
På 15 spelade matcher har Montreal Impact denna säsong i MLS tagit 8 poäng. Och detta gör att Montreal Impact har ett poängsnitt på bortaplan med 0,53 poäng per spelad match.
Montreal Impact har samlat in 8 poäng denna säsong i event, på de 30 matcher laget har spelat. Per spelad match så har laget tagit 0,53 poäng i snitt.
Poängfacit Toronto FC
På 16 matcher i MLS har Toronto FC nu 0 insamlade poäng. Toronto FC har ett facit på 0 poäng per hemmamatch.
På 14 matcher har Toronto FC under säsong tagit 12 poäng i event. Toronto FC har med andra ord 0,86 inspelade poäng per bortamatch.
På 30 matcher Toronto FC har spelat i MLS under säsong så har laget håvat in 12 poäng. Toronto FC har ett snitt på 0,86 poäng per spelad match.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 15 | 33 | 43 | 15 | 8 | 24 | 30 | 41 | 67 |
| 2 | Inter Miami | 15 | 15 | 25 | 15 | 7 | 30 | 30 | 22 | 55 |
| 3 | New England Revolution | 15 | 11 | 32 | 15 | -3 | 20 | 30 | 8 | 52 |
| 4 | Chicago Fire | 15 | 9 | 28 | 15 | -1 | 20 | 30 | 8 | 48 |
| 5 | Charlotte FC | 15 | 13 | 28 | 15 | -5 | 19 | 30 | 8 | 47 |
| 6 | Philadelphia Union | 15 | 11 | 26 | 15 | 2 | 20 | 30 | 13 | 46 |
| 7 | Orlando City | 15 | 10 | 29 | 15 | -22 | 12 | 30 | -12 | 41 |
| 8 | FC Cincinnati | 13 | 9 | 24 | 15 | -17 | 12 | 28 | -8 | 36 |
| 9 | New York Red Bulls | 15 | -7 | 18 | 15 | -10 | 18 | 30 | -17 | 36 |
| 10 | Toronto FC | 16 | 2 | 24 | 14 | -11 | 12 | 30 | -9 | 36 |
| 11 | New York City FC | 15 | 5 | 17 | 15 | -3 | 17 | 30 | 2 | 34 |
| 12 | DC United | 15 | -6 | 20 | 14 | -8 | 13 | 29 | -14 | 33 |
| 13 | Columbus Crew | 15 | 5 | 23 | 14 | -8 | 9 | 29 | -3 | 32 |
| 14 | Atlanta United | 15 | -8 | 14 | 15 | -6 | 16 | 30 | -14 | 30 |
| 15 | CF Montréal | 15 | -2 | 17 | 15 | -22 | 8 | 30 | -24 | 25 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 15 | 33 | 43 | 15 | 8 | 24 | 30 | 41 | 67 |
| 2 | Inter Miami | 15 | 15 | 25 | 15 | 7 | 30 | 30 | 22 | 55 |
| 3 | New England Revolution | 15 | 11 | 32 | 15 | -3 | 20 | 30 | 8 | 52 |
| 4 | Chicago Fire | 15 | 9 | 28 | 15 | -1 | 20 | 30 | 8 | 48 |
| 5 | Charlotte FC | 15 | 13 | 28 | 15 | -5 | 19 | 30 | 8 | 47 |
| 6 | Philadelphia Union | 15 | 11 | 26 | 15 | 2 | 20 | 30 | 13 | 46 |
| 7 | Orlando City | 15 | 10 | 29 | 15 | -22 | 12 | 30 | -12 | 41 |
| 8 | FC Cincinnati | 13 | 9 | 24 | 15 | -17 | 12 | 28 | -8 | 36 |
| 9 | New York Red Bulls | 15 | -7 | 18 | 15 | -10 | 18 | 30 | -17 | 36 |
| 10 | Toronto FC | 16 | 2 | 24 | 14 | -11 | 12 | 30 | -9 | 36 |
| 11 | New York City FC | 15 | 5 | 17 | 15 | -3 | 17 | 30 | 2 | 34 |
| 12 | DC United | 15 | -6 | 20 | 14 | -8 | 13 | 29 | -14 | 33 |
| 13 | Columbus Crew | 15 | 5 | 23 | 14 | -8 | 9 | 29 | -3 | 32 |
| 14 | Atlanta United | 15 | -8 | 14 | 15 | -6 | 16 | 30 | -14 | 30 |
| 15 | CF Montréal | 15 | -2 | 17 | 15 | -22 | 8 | 30 | -24 | 25 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 15 | 21 | 29 | 15 | 11 | 26 | 30 | 32 | 55 |
| 2 | St. Louis City | 15 | 15 | 31 | 16 | 0 | 21 | 31 | 15 | 52 |
| 3 | FC Dallas | 14 | 6 | 26 | 16 | 2 | 25 | 30 | 8 | 51 |
| 4 | Houston Dynamo | 16 | 5 | 29 | 15 | -3 | 19 | 31 | 2 | 48 |
| 5 | San Jose Earthquakes | 15 | 3 | 22 | 15 | 7 | 26 | 30 | 10 | 48 |
| 6 | Los Angeles FC | 15 | 16 | 30 | 16 | -1 | 16 | 31 | 15 | 46 |
| 7 | Seattle Sounders | 15 | 3 | 25 | 15 | -1 | 17 | 30 | 2 | 42 |
| 8 | Los Angeles Galaxy | 16 | 2 | 24 | 15 | -11 | 16 | 31 | -9 | 40 |
| 9 | Colorado Rapids | 15 | 13 | 30 | 15 | -13 | 9 | 30 | 0 | 39 |
| 10 | Real Salt Lake | 15 | 7 | 27 | 15 | -10 | 9 | 30 | -3 | 36 |
| 11 | Minnesota United | 15 | -1 | 16 | 15 | -7 | 18 | 30 | -8 | 34 |
| 12 | Portland Timbers | 15 | 6 | 25 | 15 | -11 | 9 | 30 | -5 | 34 |
| 13 | San Diego FC | 15 | 8 | 22 | 15 | -11 | 12 | 30 | -3 | 34 |
| 14 | Austin FC | 15 | 0 | 18 | 15 | -18 | 13 | 30 | -18 | 31 |
| 15 | Sporting Kansas City | 15 | -10 | 13 | 15 | -29 | 9 | 30 | -39 | 22 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 15 | 21 | 29 | 15 | 11 | 26 | 30 | 32 | 55 |
| 2 | St. Louis City | 15 | 15 | 31 | 16 | 0 | 21 | 31 | 15 | 52 |
| 3 | FC Dallas | 14 | 6 | 26 | 16 | 2 | 25 | 30 | 8 | 51 |
| 4 | Houston Dynamo | 16 | 5 | 29 | 15 | -3 | 19 | 31 | 2 | 48 |
| 5 | San Jose Earthquakes | 15 | 3 | 22 | 15 | 7 | 26 | 30 | 10 | 48 |
| 6 | Los Angeles FC | 15 | 16 | 30 | 16 | -1 | 16 | 31 | 15 | 46 |
| 7 | Seattle Sounders | 15 | 3 | 25 | 15 | -1 | 17 | 30 | 2 | 42 |
| 8 | Los Angeles Galaxy | 16 | 2 | 24 | 15 | -11 | 16 | 31 | -9 | 40 |
| 9 | Colorado Rapids | 15 | 13 | 30 | 15 | -13 | 9 | 30 | 0 | 39 |
| 10 | Real Salt Lake | 15 | 7 | 27 | 15 | -10 | 9 | 30 | -3 | 36 |
| 11 | Minnesota United | 15 | -1 | 16 | 15 | -7 | 18 | 30 | -8 | 34 |
| 12 | Portland Timbers | 15 | 6 | 25 | 15 | -11 | 9 | 30 | -5 | 34 |
| 13 | San Diego FC | 15 | 8 | 22 | 15 | -11 | 12 | 30 | -3 | 34 |
| 14 | Austin FC | 15 | 0 | 18 | 15 | -18 | 13 | 30 | -18 | 31 |
| 15 | Sporting Kansas City | 15 | -10 | 13 | 15 | -29 | 9 | 30 | -39 | 22 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 15 | 33 | 43 | 15 | 8 | 24 | 30 | 41 | 67 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 15 | 21 | 29 | 15 | 11 | 26 | 30 | 32 | 55 |
| 3 | Inter Miami | 15 | 15 | 25 | 15 | 7 | 30 | 30 | 22 | 55 |
| 4 | St. Louis City | 15 | 15 | 31 | 16 | 0 | 21 | 31 | 15 | 52 |
| 5 | New England Revolution | 15 | 11 | 32 | 15 | -3 | 20 | 30 | 8 | 52 |
| 6 | FC Dallas | 14 | 6 | 26 | 16 | 2 | 25 | 30 | 8 | 51 |
| 7 | San Jose Earthquakes | 15 | 3 | 22 | 15 | 7 | 26 | 30 | 10 | 48 |
| 8 | Chicago Fire | 15 | 9 | 28 | 15 | -1 | 20 | 30 | 8 | 48 |
| 9 | Houston Dynamo | 16 | 5 | 29 | 15 | -3 | 19 | 31 | 2 | 48 |
| 10 | Charlotte FC | 15 | 13 | 28 | 15 | -5 | 19 | 30 | 8 | 47 |
| 11 | Los Angeles FC | 15 | 16 | 30 | 16 | -1 | 16 | 31 | 15 | 46 |
| 12 | Philadelphia Union | 15 | 11 | 26 | 15 | 2 | 20 | 30 | 13 | 46 |
| 13 | Seattle Sounders | 15 | 3 | 25 | 15 | -1 | 17 | 30 | 2 | 42 |
| 14 | Orlando City | 15 | 10 | 29 | 15 | -22 | 12 | 30 | -12 | 41 |
| 15 | Los Angeles Galaxy | 16 | 2 | 24 | 15 | -11 | 16 | 31 | -9 | 40 |
| 16 | Colorado Rapids | 15 | 13 | 30 | 15 | -13 | 9 | 30 | 0 | 39 |
| 17 | Real Salt Lake | 15 | 7 | 27 | 15 | -10 | 9 | 30 | -3 | 36 |
| 18 | FC Cincinnati | 13 | 9 | 24 | 15 | -17 | 12 | 28 | -8 | 36 |
| 19 | Toronto FC | 16 | 2 | 24 | 14 | -11 | 12 | 30 | -9 | 36 |
| 20 | New York Red Bulls | 15 | -7 | 18 | 15 | -10 | 18 | 30 | -17 | 36 |
| 21 | New York City FC | 15 | 5 | 17 | 15 | -3 | 17 | 30 | 2 | 34 |
| 22 | San Diego FC | 15 | 8 | 22 | 15 | -11 | 12 | 30 | -3 | 34 |
| 23 | Portland Timbers | 15 | 6 | 25 | 15 | -11 | 9 | 30 | -5 | 34 |
| 24 | Minnesota United | 15 | -1 | 16 | 15 | -7 | 18 | 30 | -8 | 34 |
| 25 | DC United | 15 | -6 | 20 | 14 | -8 | 13 | 29 | -14 | 33 |
| 26 | Columbus Crew | 15 | 5 | 23 | 14 | -8 | 9 | 29 | -3 | 32 |
| 27 | Austin FC | 15 | 0 | 18 | 15 | -18 | 13 | 30 | -18 | 31 |
| 28 | Atlanta United | 15 | -8 | 14 | 15 | -6 | 16 | 30 | -14 | 30 |
| 29 | CF Montréal | 15 | -2 | 17 | 15 | -22 | 8 | 30 | -24 | 25 |
| 30 | Sporting Kansas City | 15 | -10 | 13 | 15 | -29 | 9 | 30 | -39 | 22 |
| Montreal Impact | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 15 | 15 | 30 |
| Vunna matcher | 4 | 2 | 6 |
| Oavgjorda matcher | 5 | 2 | 7 |
| Förlorade matcher | 6 | 11 | 17 |
| Gjorda mål | 19 | 17 | 36 |
| Gjorda mål per match | 1,27 | 1,13 | 2,40 |
| Insläppta mål | 21 | 39 | 60 |
| Insläppta mål per match | 1,40 | 2,60 | 4,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,67 | 3,73 | 3,20 |
| Toronto FC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 16 | 14 | 30 |
| Vunna matcher | 5 | 3 | 8 |
| Oavgjorda matcher | 9 | 3 | 12 |
| Förlorade matcher | 2 | 8 | 10 |
| Gjorda mål | 34 | 12 | 46 |
| Gjorda mål per match | 2,13 | 0,86 | 3,29 |
| Insläppta mål | 32 | 23 | 55 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 1,64 | 3,93 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,13 | 2,50 | 3,37 |
Poängstatistik för Montreal Impact - Toronto FC
Matchresultatet innebär ett kryss i båda lagens facit. Det innebär totalt 0 vinster, 1 kryss och 4 förluster för Montreal Impact, och 2 vinster, 0 kryss och 3 förluster på fem matcher för Toronto FC.
Krysset innebär nya poäng till båda lagen efter matchen. Med det har Montreal Impact spelat in 1 poäng, samtidigt som Toronto FC har spelat in 6 poäng av totalt möjliga på sina fem senaste matcherna.
Målstatistik för Montreal Impact och Toronto FC
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i MLS så har Montreal Impact ett genomsnitt på 1,27 per match, på totalt 15 matcher. Under säsongen som har gått har Montreal Impact släppt in totalt 21 mål på 15 matcher som laget spelat på hemmaplan i MLS, det innebär att Montreal Impact släppt in 1,40 mål per match i snitt.
Per match har Montreal Impact ett snitt på 2,40 gjorda mål, på de 30 matcher som spelats i MLS under säsongen som gått. Montreal Impact har denna säsongen släppt in totalt 60 mål i ligan. Det innebär att på de 30 matcher som spelats så har Montreal Impact 4,00 insläppta mål per match.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Toronto FC 12 gjorda mål sammanlagt i de 14 bortamatcher man spelat. Toronto FC har i genomsnitt släppt in 1,64 mål per bortamatch i MLS.
Toronto FC har ett facit denna säsongen i MLS med 46 gjorda mål. På de 30 matcher som Toronto FC har spelat så har man ett snitt på 3,29 producerade mål framåt per match. Under den gångna säsongen i ligan så har Toronto FC släppt in totalt 55 mål. Detta innebär att Toronto FC har ett målsnitt på 3,93 insläppta mål totalt under de 30 matcher som spelats under säsongen i MLS.



