- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-09-10 01:06:18. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Toronto FC – Nashville den 10/9
Toronto FC och Nashville i MLS med avspark 01:30 den10 september.
Toronto FC vann matchen mot Nashville
Toronto FC vann matchen mot Nashville med resultatet 2 - 1. Toronto FC plockar nya poäng i MLS efter vinsten mot Nashville. Förlusten för Nashvilleinnebär att de går poänglösa från mötet med Toronto FC.
1X2-oddsen på Toronto FC - Nashville
På matchen i MLS mellan Toronto FC och Nashville så höll spelbolagen Nashville som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.98 hos Unibet. Att Nashville skulle infria förväntningarna och vinna matchen gav i snitt oddset 3,45 hos de 2 spelbolagen i listan ovan.
Toronto FC var spelbolagens under dog i mötet mot Nashville i Champions League. Och det bästa oddset på en vinst till Toronto FC gav bet365 till oddset 3.50. Snittoddset på att underdogen Toronto FC skulle vinna matchen gav hos de 2 spelbolagen, som vi jämför oddsen från, 1,97 gånger pengarna inför mötet mot Nashville.
Inför mötet mellan Toronto FC och Nashville så var det högsta oddset på ett oavgjort resultat 3.70 som du hittade hos bet365. Snittoddet hos de 2 spelbolagen vi jämfört oddsen från låg på 3,68 gånger pengarna innan matchen.
Poängfacit Toronto FC
Hemmalaget Toronto FC har på 17 spelade matcher 0 poäng i event. Detta gör att Toronto FC har ett snitt på 0 poäng per hemmamatch.
Denna säsong har Toronto FC ett bortafacit med 12 poäng på 16 spelade matcher i event. På bortaplan så har Toronto FC därmed tagit 0,75 poäng per match så här långt.
På de 33 matcher Toronto FC har spelat denna säsong i MLS så har laget tagit 12 poäng. Toronto FC har därmed ett poängsnitt per match på 0,75.
Poängfacit Nashville
På 17 matcher i MLS har Nashville nu 0 insamlade poäng. Detta innebär att Toronto FC i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
Denna säsong i MLS har Nashville ett facit med 27 poäng på 16 spelade matcher på bortaplan. Så här långt så har Nashville därmed ett bortasnitt på 1,69 poäng per match.
Nashville har tagit 27 poäng i MLS under säsong, på 33 spelade matcher. Nashville har därmed ett facit på 1,69 poäng per match.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 3 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 4 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 5 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 6 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 7 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 8 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 9 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 10 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 11 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 12 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 13 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 14 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 15 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 16 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 17 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 18 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 19 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 20 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 21 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 22 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 23 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 24 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 25 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 26 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 27 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 28 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 29 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| 30 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Toronto FC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 17 | 16 | 33 |
| Vunna matcher | 6 | 3 | 9 |
| Oavgjorda matcher | 9 | 3 | 12 |
| Förlorade matcher | 2 | 10 | 12 |
| Gjorda mål | 36 | 15 | 51 |
| Gjorda mål per match | 2,12 | 0,94 | 3,19 |
| Insläppta mål | 33 | 30 | 63 |
| Insläppta mål per match | 1,94 | 1,88 | 3,94 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,06 | 2,81 | 3,45 |
| Nashville | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 17 | 16 | 33 |
| Vunna matcher | 15 | 7 | 22 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 6 | 8 |
| Förlorade matcher | 0 | 3 | 3 |
| Gjorda mål | 48 | 21 | 69 |
| Gjorda mål per match | 2,82 | 1,31 | 4,31 |
| Insläppta mål | 14 | 11 | 25 |
| Insläppta mål per match | 0,82 | 0,69 | 1,56 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,65 | 2,00 | 2,85 |
Poängstatistik för Toronto FC - Nashville
Efter vinsten kan vi konstatera ett facit av 1 vinster, 4 förluster och 0 oavgjorda matcher på de fem senaste för Toronto FC. Nashville gick förlorande ur mötet – och har med 1 förluster på sina fem senast spelade matcher, ihop med 2 kryss och 2 vinster.
De nya poängen från mötet mot Nashville innebär att Toronto FC har plockat totalt 3 poäng av möjliga i sina 5 senast spelade matcher. Nashville får inte med sig några nya poäng efter förlusten, och har därmed spelat in 8 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher.
Målstatistik för Toronto FC och Nashville
Toronto FC har gjort 36 mål totalt hemma denna säsong i MLS, ett snitt på 2,12 mål/match. På hemmaplan har Toronto FC släppt in 1,94 mål i genomsnitt denna säsongen i MLS.
Under denna säsongen i MLS har Toronto FC gjort totalt 51 mål på 33 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 3,19 mål per match. Under den gångna säsongen har Toronto FC ett facit med 63 insläppta mål på de 33 matcher som spelats i ligan. I snitt har Toronto FC släppt in 3,94 mål per match.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Nashville 21 gjorda mål sammanlagt i de 16 bortamatcher man spelat. Nashville har på de 16 bortamatcher man spelat i MLS släppt in 11 mål och har ett snitt på 0,69 insläppta mål per match.
Bortalaget Nashville har under säsongen i MLS totalt gjort 69 mål i de 33 matcher som man har spelat. Det innebär att Nashville har ett snitt på 4,31 gjorda mål i varje match. Under den gångna säsongen i ligan så har Nashville släppt in totalt 25 mål. Detta innebär att Nashville har ett målsnitt på 1,56 insläppta mål totalt under de 33 matcher som spelats under säsongen i MLS.



