- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-11 01:58:28. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Austin FC – Nashville i MLS
Matchen mellan Austin FC och Nashville i MLS spelades den 11/10 med avspark kl. 02:30.
Nashville vann mötet mot Austin FC
Mötet mellan Austin FC och Nashville slutade med en 4 - 1 seger till Nashville. Vinsten betyder att nya poäng tilldelas Nashville i tabellen för MLS. Det blir däremot en poänglös omgång för Austin FC på grund av förlusten.
De bästa oddsen inför Austin FC - Nashville
På matchen i MLS mellan Austin FC och Nashville så höll spelbolagen Nashville som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.89 hos Unibet. I vår oddsjämförelse så gav de 2 spelbolagen i snitt oddset 4,04 på att Nashville skulle vinna matchen.
Austin FC var underdogs mot Nashville och det högsta oddset på nederlagstippade Austin FC kunde du spela på hos spelbolaget bet365 till 4.33 gånger pengarna. I snitt så kunde du spela på att Austin FC gick vinnande ur detta möte till oddset 1,80 gånger pengarna, hos de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Ett kryss mellan Austin FC och Nashville gav som högst 4.00 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos bet365. Snittoddet hos de 2 spelbolagen vi jämfört oddsen från låg på 3,83 gånger pengarna innan matchen.
Poängfacit Austin FC
Austin FC har tagit 0 poäng så här långt i MLS på 16 spelade matcher. På hemmaplan har Austin FC ett snitt på 0 poäng per match.
På bortaplan har Austin FC tagit 16 poäng på 17 spelade matcher i event. Så laget har ett facit på 0,94 poäng per bortamatch.
Under säsongen i MLS så har Austin FC spelat in 16 poäng på 33 matcher. Austin FC har med det facit ett snitt på 0,94 poäng per match.
Poängfacit Nashville
På 17 matcher i MLS har Nashville nu 0 insamlade poäng. Nashville har ett facit på 0 poäng per hemmamatch.
27 poäng har Nashville i bortafacit så här långt på de 16 matcher man spelat i MLS. Och detta innebär att Austin FC har ett snitt på 1,69 poäng per spelad match på bortaplan.
Denna säsong har Nashville i MLS håvat in 27 poäng på 33 spelade matcher. Detta gör att Nashville har ett snitt på 1,69 poäng per match.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 3 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 4 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 5 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 6 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 7 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 8 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 9 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 10 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 11 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 12 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 13 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 14 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 15 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 16 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 17 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 18 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 19 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 20 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 21 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 22 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 23 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 24 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 25 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 26 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 27 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 28 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 29 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| 30 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Austin FC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 16 | 17 | 33 |
| Vunna matcher | 4 | 4 | 8 |
| Oavgjorda matcher | 6 | 4 | 10 |
| Förlorade matcher | 6 | 9 | 15 |
| Gjorda mål | 22 | 20 | 42 |
| Gjorda mål per match | 1,38 | 1,18 | 2,47 |
| Insläppta mål | 23 | 40 | 63 |
| Insläppta mål per match | 1,44 | 2,35 | 3,71 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,81 | 3,53 | 3,18 |
| Nashville | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 17 | 16 | 33 |
| Vunna matcher | 15 | 7 | 22 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 6 | 8 |
| Förlorade matcher | 0 | 3 | 3 |
| Gjorda mål | 48 | 21 | 69 |
| Gjorda mål per match | 2,82 | 1,31 | 4,31 |
| Insläppta mål | 14 | 11 | 25 |
| Insläppta mål per match | 0,82 | 0,69 | 1,56 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,65 | 2,00 | 2,85 |
Poängstatistik för Austin FC - Nashville
De fem senaste matcherna har inneburit 2 vinster, 1 förluster och 2 oavgjorda resultat för Nashville, som alltså besegrade Austin FC. 2 vinster, 1 kryss och 2 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Austin FC.
En vinst på kontot innebär att Nashville nu har spelat in 8 poäng av möjliga på de fem senaste matcherna. Inga nya poäng tilldelas Austin FC efter förlusten – vilket innebär totalt 7 poäng av möjliga på deras fem senast spelade matcher.
Målstatistik för Austin FC och Nashville
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i MLS så har Austin FC ett genomsnitt på 1,38 per match, på totalt 16 matcher. På de 16 hemmamatcher som Austin FC spelat denna säsong så har man släppt in 23 mål totalt och per match blir det 1,44 mål i snitt.
Per match har Austin FC ett snitt på 2,47 gjorda mål, på de 33 matcher som spelats i MLS under säsongen som gått. Austin FC har under säsongen släppt in totalt 63 mål i ligan på de 33 matcher som spelats.
Nashville har ett snitt på 1,31 gjorda bortamål i MLS på de 16 bortamatcher man spelat under säsongen. Nashville har på de 16 bortamatcher man spelat i MLS släppt in 11 mål och har ett snitt på 0,69 insläppta mål per match.
Nashville har ett facit denna säsongen i MLS med 69 gjorda mål. På de 33 matcher som Nashville har spelat så har man ett snitt på 4,31 producerade mål framåt per match. Nashville har totalt spelat 33 matcher under säsongen och på dessa 33 matcher har man släppt in 25 mål, ett snitt på 1,56 insläppta mål per spelad match.



