Du kan inte längre rösta på matchen mellan Nordirland - Ungern. Se resultatet från omröstningen nedan.
Nordirland - Ungern
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-09-28 20:27:57. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Nordirland – Ungern
Nordirland och Ungern i UEFA Nations League med matchstart 20:45 den28 september.
Nordirland - Ungern kryssade
Mötet mellan Nordirland - Ungern blev till slut oavgjord med resultatet 0 - 0. Nordirland och Ungern kommer båda tilldelas poäng efter att matchen slutat oavgjort. Efter att matchen avgjorts ligger Nordirland nu på plats 2 med 3 poäng, samtidigt som Ungern med sina 0 poäng ligger på plats 3 i tabellen för UEFA Nations League.
De bästa & högsta oddsen inför Nordirland - Ungern
Inför matchen mellan Nordirland och Ungern i UEFA Nations League så var Ungern spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Ungern hittade du hos bet365 till 2.80 gånger pengarna. Spelbolagen gav i snitt oddset 2,80 att Ungern, favoriten hos de 2 spelbolagen, skulle planenligt vinna matchen.
Nordirland var spelbolagens under dog i mötet mot Ungern i Champions League. Och det bästa oddset på en vinst till Nordirland gav bet365 till oddset 2.80. Om vi jämför oddsen från de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 2,72 gånger pengarna på Nordirland som vinnare.
Ett kryss mellan Nordirland och Ungern gav som högst 3.00 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos Unibet. Att Nordirland - Ungern skulle kryssa gav inför matchstart oddset 2,94 i snitt om vi kikar hos de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Poängfacit Nordirland
Nordirland har tagit 0 poäng så här långt i UEFA Nations League på 2 spelade matcher. Ett facit som innebär 0 poäng per spelad hemmamatch.
På bortaplan så har Nordirland under säsongen 6 insamlade poäng på de 2 matcher laget har spelat i event. På bortaplan har Nordirland därmed 3,00 poäng per match.
6 poäng har Nordirland än så länge håvat in under den gångna säsongen i event, på totalt 4 spelade matcher. Detta innebär att Nordirland har ett snitt på 3,00 poäng per match.
Poängfacit Ungern
På hemmaplan har Ungern fått ihop 0 poäng i UEFA Nations League denna säsong på 2 spelade matcher. Och ett hemmafacit som innebär 0 poäng per match.
Nordirland har ett facit på bortaplan denna säsong i UEFA Nations League med 4 inspelade poäng på 2 matcher man spelat. Detta gör att Nordirland har ett snitt på bortaplan med 2,00 poäng per match.
På totalt 4 matcher Ungern har spelat under säsongen har man håvat in 4 poäng i event. Per match har laget därmed tagit 2,00 poäng i snitt.
| Grupp A2 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nederländerna | 2 | 1 | 4 | 2 | 1 | 4 | 4 | 2 | 8 |
| 2 | Grekland | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 | 6 | 4 | 2 | 8 |
| 3 | Tyskland | 2 | 1 | 3 | 2 | 0 | 2 | 4 | 1 | 5 |
| 4 | Serbien | 2 | -2 | 0 | 2 | -3 | 0 | 4 | -5 | 0 |
| Grupp B1 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Schweiz | 2 | 4 | 6 | 2 | 6 | 6 | 4 | 10 | 12 |
| 2 | Slovenien | 2 | 2 | 4 | 2 | 0 | 3 | 4 | 2 | 7 |
| 3 | Skottland | 2 | -4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 4 | -2 | 4 |
| 4 | Nordmakedonien | 2 | -5 | 0 | 2 | -5 | 0 | 4 | -10 | 0 |
| Grupp B2 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nordirland | 2 | 0 | 2 | 2 | 4 | 6 | 4 | 4 | 8 |
| 2 | Ungern | 2 | 0 | 3 | 2 | 1 | 4 | 4 | 1 | 7 |
| 3 | Ukraina | 2 | -4 | 0 | 2 | 1 | 4 | 4 | -3 | 4 |
| 4 | Georgien | 2 | -1 | 1 | 2 | -1 | 1 | 4 | -2 | 2 |
| Grupp C1 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Albanien | 2 | 3 | 6 | 2 | 2 | 3 | 4 | 5 | 9 |
| 2 | Finland | 2 | 1 | 4 | 2 | 6 | 3 | 4 | 7 | 7 |
| 3 | Belarus | 2 | 5 | 6 | 2 | -2 | 1 | 4 | 3 | 7 |
| 4 | San Marino | 2 | -10 | 0 | 2 | -5 | 0 | 4 | -15 | 0 |
| Grupp C2 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Montenegro | 2 | 1 | 4 | 2 | 2 | 6 | 4 | 3 | 10 |
| 2 | Cypern | 2 | 3 | 6 | 2 | -1 | 1 | 4 | 2 | 7 |
| 3 | Armenien | 2 | 1 | 3 | 2 | -2 | 1 | 4 | -1 | 4 |
| 4 | Lettland | 2 | -1 | 1 | 2 | -3 | 0 | 4 | -4 | 1 |
| Grupp D2 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Azerbajdzjan | 2 | 1 | 4 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 5 |
| 2 | Litauen | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 3 | 3 | 1 | 4 |
| 3 | Liechtenstein | 1 | -2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | -2 | 1 |
| Nordirland | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 0 | 2 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 0 | 2 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 0 | 4 | 4 |
| Gjorda mål per match | 0,00 | 2,00 | 2,00 |
| Insläppta mål | 0 | 0 | 0 |
| Insläppta mål per match | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 0,00 | 2,00 | 1,00 |
| Ungern | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 1 | 1 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 1 | 1 |
| Förlorade matcher | 1 | 0 | 1 |
| Gjorda mål | 1 | 2 | 3 |
| Gjorda mål per match | 0,50 | 1,00 | 1,50 |
| Insläppta mål | 1 | 1 | 2 |
| Insläppta mål per match | 0,50 | 0,50 | 1,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 1,00 | 1,50 | 1,25 |
Poängstatistik för Nordirland - Ungern
Ett kryss i matchen betyder att de fem senast spelade matcherna för Nordirland har resulterat i 2 vinster, 0 förluser och 0 kryss. Ungern har på lika många matcher spelat ihop 1 vinster, 0 förluster och 1 kryss.
Poäng för båda lagen efter det oavgjorda resultatet innebär att Nordirland har spelat in 6 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher, samtidigt som Ungern har säkrat 4 poäng.
Målstatistik för Nordirland och Ungern
På hemmaplan har Nordirland gjort 0 mål i UEFA Nations League, vilket innebär att Nordirland har ett snitt på 0,00 gjorda mål per match. I UEFA Nations League har Nordirland släppt in 0 mål på hemmaplan denna säsongen.
På de 4 matcher Nordirland spelat i UEFA Nations League denna säsong så har laget gjort totalt 4 mål, med ett snitt på 2,00 mål per match. Nordirland har denna säsongen släppt in totalt 0 mål i ligan. Det innebär att på de 4 matcher som spelats så har Nordirland 0,00 insläppta mål per match.
På bortaplan har Ungern denna säsong ett facit med 2 gjorda mål på 2 spelade matcher. Ungern har på de 2 bortamatcher man spelat i UEFA Nations League släppt in 1 mål och har ett snitt på 0,50 insläppta mål per match.
Per match har Ungern i snitt producerat 1,50 mål framåt på de 4 matcher som spelats i UEFA Nations League. Under den gångna säsongen i ligan så har Ungern släppt in totalt 2 mål. Detta innebär att Ungern har ett målsnitt på 1,00 insläppta mål totalt under de 4 matcher som spelats under säsongen i UEFA Nations League.


