- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-01 07:07:52. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Nyköpings Hockeyklubb – Tyringe SoSS nedsläpp 2 oktober
Nyköpings Hockeyklubb och Tyringe SoSS gjorde upp den 2 oktober. Matchen spelades i HockeyEttan med matchstart 19:00.
Nyköpings Hockeyklubb vann matchen mot Tyringe SoSS
Matchen slutade med en seger till Nyköpings Hockeyklubb med 2 mål mot 1. Nyköpings Hockeyklubb plockar nya poäng i HockeyEttan efter vinsten mot Tyringe SoSS. Förlusten för Tyringe SoSSinnebär att de går poänglösa från mötet med Nyköpings Hockeyklubb. Nyköpings Hockeyklubb ligger efter matchens avgörande på plats 4 i tabellen med 4 inspelade poäng, samtidigt som Tyringe SoSS med sina 6 poäng återfinns på plats 2 i tabellen för HockeyEttan.
1X2-oddsen på Nyköpings Hockeyklubb - Tyringe SoSS
Inför matchen mellan Nyköpings Hockeyklubb och Tyringe SoSS i HockeyEttan så var Tyringe SoSS spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Tyringe SoSS hittade du hos Unibet till 2.12 gånger pengarna. Av de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse så var snittoddet 2,65 på Tyringe SoSS som vinnare mot Nyköpings Hockeyklubb.
På nederlagstippade Nyköpings Hockeyklubb så kunde du spela på det högsta oddset 2.65 som du hittade hos Unibet. Nederlagstippade Nyköpings Hockeyklubb var som sagt ingen favorit i mötet mot Tyringe SoSS och i snitt gav ett spel hos de 1 spelbolagen ovan oddset 2,12.
Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan Nyköpings Hockeyklubb och Tyringe SoSS kunde du betta på hos Unibet till intressanta 4.00 gånger pengarna. Före avspark mellan Nyköpings Hockeyklubb - Tyringe SoSS så gav ett spel på ett oavgjort resultat i snitt oddset 4,00.
Poängfacit Nyköpings Hockeyklubb
På 7 spelade matcher har Nyköpings Hockeyklubb nu 0 insamlade poäng i event. Nyköpings Hockeyklubb har ett hemmafacit med 0 poäng per match.
På bortaplan har Nyköpings Hockeyklubb tagit 10 poäng på 4 spelade matcher i event. I HockeyEttan har Nyköpings Hockeyklubb med andra ord 2,50 inspelade poäng per match på bortaplan.
I HockeyEttan har Nyköpings Hockeyklubb denna säsong 10 inspelade poäng på de 11 matcher man har spelat. Per match har Nyköpings Hockeyklubb ett snitt på 2,50 poäng.
Poängfacit Tyringe SoSS
Tyringe SoSS facit så här långt är 0 inspelade poäng i HockeyEttan på 5 hemmamatcher. Laget har med det ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
Nyköpings Hockeyklubb har ett facit på bortaplan denna säsong i HockeyEttan med 14 inspelade poäng på 6 matcher man spelat. Så laget har ett bortafacit med 2,33 poäng per match.
Tyringe SoSS har på 11 spelade matcher i HockeyEttan tagit 14 poäng denna säsongen. Per spelad match har Tyringe SoSS ett poängsnitt på 2,33.
| Norra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Bodens HF | 5 | 4 | 10 | 4 | 18 | 12 | 9 | 22 | 22 |
| 2 | Hudiksvalls HC | 4 | 31 | 12 | 4 | 10 | 8 | 8 | 41 | 20 |
| 3 | Kalix Ungdoms HC | 6 | 13 | 14 | 4 | -1 | 6 | 10 | 12 | 20 |
| 4 | Sundsvall | 5 | 14 | 12 | 4 | 3 | 7 | 9 | 17 | 19 |
| 5 | Örnsköldsvik HF | 5 | -2 | 8 | 4 | 9 | 10 | 9 | 7 | 18 |
| 6 | Surahammars IF | 4 | -5 | 5 | 6 | 5 | 13 | 10 | 0 | 18 |
| 7 | Lindlövens IF | 3 | 5 | 6 | 6 | 3 | 11 | 9 | 8 | 17 |
| 8 | Piteå HC | 5 | 2 | 9 | 4 | 2 | 8 | 9 | 4 | 17 |
| 9 | Väsby | 6 | 10 | 14 | 3 | -7 | 3 | 9 | 3 | 17 |
| 10 | Järfälla HC | 6 | -10 | 5 | 4 | 4 | 9 | 10 | -6 | 14 |
| 11 | Strömsbro IF | 3 | 0 | 5 | 4 | -1 | 7 | 7 | -1 | 12 |
| 12 | Asplöven HC | 4 | -6 | 3 | 5 | -3 | 9 | 9 | -9 | 12 |
| 13 | Kiruna IF | 6 | -3 | 6 | 3 | -1 | 5 | 9 | -4 | 11 |
| 14 | Borlänge HF | 3 | -5 | 1 | 7 | 1 | 10 | 10 | -4 | 11 |
| 15 | IF Vallentuna BK | 4 | 5 | 5 | 4 | -3 | 5 | 8 | 2 | 10 |
| 16 | Sollentuna HC | 4 | -12 | 3 | 6 | -6 | 7 | 10 | -18 | 10 |
| 17 | Norrtälje IK | 3 | 1 | 3 | 6 | -16 | 1 | 9 | -15 | 4 |
| 18 | Enköping | 5 | -10 | 3 | 4 | -12 | 0 | 9 | -22 | 3 |
| 19 | Wings HC Arlanda | 5 | -14 | 0 | 4 | -23 | 3 | 9 | -37 | 3 |
| Södra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Tingsryd | 6 | 18 | 16 | 5 | 4 | 9 | 11 | 22 | 25 |
| 2 | Mariestad | 5 | 11 | 12 | 5 | 12 | 11 | 10 | 23 | 23 |
| 3 | Karlskrona HK | 5 | 8 | 13 | 5 | 10 | 10 | 10 | 18 | 23 |
| 4 | Borås | 5 | 18 | 15 | 6 | 5 | 7 | 11 | 23 | 22 |
| 5 | Vita Hästen | 5 | 9 | 11 | 5 | 5 | 11 | 10 | 14 | 22 |
| 6 | HC Dalen | 6 | 6 | 14 | 4 | 5 | 6 | 10 | 11 | 20 |
| 7 | Boro/Vetlanda HC | 5 | -2 | 6 | 6 | 3 | 13 | 11 | 1 | 19 |
| 8 | Halmstad Hammers HC | 5 | 11 | 14 | 5 | -5 | 4 | 10 | 6 | 18 |
| 9 | Tranås AIF IF | 4 | 3 | 8 | 7 | -5 | 9 | 11 | -2 | 17 |
| 10 | Västerviks IK | 5 | 1 | 6 | 6 | -3 | 10 | 11 | -2 | 16 |
| 11 | Huddinge | 6 | -5 | 8 | 5 | -1 | 7 | 11 | -6 | 15 |
| 12 | Tyringe SoSS | 5 | 5 | 8 | 6 | -3 | 6 | 11 | 2 | 14 |
| 13 | Hanvikens SK | 5 | 0 | 7 | 6 | -5 | 7 | 11 | -5 | 14 |
| 14 | Kungälvs IK | 6 | -7 | 6 | 5 | -2 | 8 | 11 | -9 | 14 |
| 15 | Mjölby HC | 5 | 11 | 12 | 5 | -10 | 1 | 10 | 1 | 13 |
| 16 | Troja/Ljungby | 5 | -6 | 7 | 5 | -6 | 3 | 10 | -12 | 10 |
| 17 | Mörrums GoIS IK | 6 | -12 | 6 | 5 | -6 | 3 | 11 | -18 | 9 |
| 18 | Grästorps IK | 5 | -12 | 3 | 6 | -10 | 6 | 11 | -22 | 9 |
| 19 | Nyköpings HK | 7 | -13 | 8 | 4 | -15 | 1 | 11 | -28 | 9 |
| 20 | Grums IK Hockey | 5 | -13 | 3 | 5 | -4 | 3 | 10 | -17 | 6 |
| Nyköpings Hockeyklubb | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 7 | 4 | 11 |
| Vunna matcher | 2 | 0 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 1 | 3 |
| Förlorade matcher | 3 | 3 | 6 |
| Gjorda mål | 8 | 7 | 15 |
| Gjorda mål per match | 1,14 | 1,75 | 3,75 |
| Insläppta mål | 21 | 22 | 43 |
| Insläppta mål per match | 3,00 | 5,50 | 10,75 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,14 | 7,25 | 5,27 |
| Tyringe SoSS | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 6 | 11 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 2 | 3 |
| Förlorade matcher | 2 | 3 | 5 |
| Gjorda mål | 20 | 16 | 36 |
| Gjorda mål per match | 4,00 | 2,67 | 6,00 |
| Insläppta mål | 15 | 19 | 34 |
| Insläppta mål per match | 3,00 | 3,17 | 5,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 7,00 | 5,83 | 6,36 |
Poängstatistik för Nyköpings Hockeyklubb - Tyringe SoSS
De fem senaste matcherna har inneburit 0 vinster, 3 förluster och 1 oavgjorda resultat för Nyköpings Hockeyklubb, som alltså besegrade Tyringe SoSS. 0 vinster, 2 kryss och 3 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Tyringe SoSS.
Vinsten innebär att Nyköpings Hockeyklubb plockar nya poäng, och har tagit totalt 10 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher. Förlusten för Tyringe SoSS innebär noll poäng, och de har nu ett facit av 11 inspelade poäng av möjliga på de 5 senaste matcherna.
Målstatistik för Nyköpings Hockeyklubb och Tyringe SoSS
På hemmaplan har Nyköpings Hockeyklubb gjort 8 mål i HockeyEttan, vilket innebär att Nyköpings Hockeyklubb har ett snitt på 1,14 gjorda mål per match. På hemmaplan har Nyköpings Hockeyklubb släppt in 3,00 mål i genomsnitt denna säsongen i HockeyEttan.
Totalt har Nyköpings Hockeyklubb producerat 15 mål i HockeyEttan under säsongen som har gått. På de 11 matcher laget spelat så har Nyköpings Hockeyklubb ett snitt på 3,75 gjorda mål per match. Nyköpings Hockeyklubb har denna säsongen släppt in totalt 43 mål i ligan. Det innebär att på de 11 matcher som spelats så har Nyköpings Hockeyklubb 10,75 insläppta mål per match.
På bortaplan har Tyringe SoSS denna säsong ett facit med 16 gjorda mål på 6 spelade matcher. Tyringe SoSS har å sin sida ett bortafacit med 19 insläppta mål under säsongen i HockeyEttan.
Offensivt har Tyringe SoSS gjort 6,00 mål per match i HockeyEttan på de 11 matcher som spelats under säsongen. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att Tyringe SoSS släppt in 5,67 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 11 matcher som har spelats.



