- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-22 08:45:10. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Tyringe SoSS – Halmstad Hammers HC den 23/10
Tyringe SoSS och Halmstad Hammers HC möttes den 23-10-2026 med matchstart 19:00 i HockeyEttan.
Tyringe SoSS vann mötet mot Halmstad Hammers HC
Det blev till slut Tyringe SoSS som gick segrande ur mötet mot Halmstad Hammers HC med siffrorna 3 - 2. Vinsten betyder att nya poäng tilldelas Tyringe SoSS i tabellen för HockeyEttan. Det blir däremot en poänglös omgång för Halmstad Hammers HC på grund av förlusten. Tyringe SoSS hittar vi på plats 2 i tabellen för HockeyEttan med 6 poäng efter att matchen avgjorts, och Halmstad Hammers HC ligger med sina 2 poäng på plats 15.
De bästa oddsen inför Tyringe SoSS - Halmstad Hammers HC
Inför matchen mellan Tyringe SoSS och Halmstad Hammers HC i HockeyEttan så var Halmstad Hammers HC spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Halmstad Hammers HC hittade du hos Unibet till 1.65 gånger pengarna. Spelbolagen gav i snitt oddset 3,80 att Halmstad Hammers HC, favoriten hos de 1 spelbolagen, skulle planenligt vinna matchen.
Tyringe SoSS var nederlagstippade i mötet mot Halmstad Hammers HC och det högsta oddset på Tyringe SoSS som vinnare hittade du hos Unibet till oddset 3.80. I snitt gav de 1 spelbolagen i vår lista oddset 1,65 att Tyringe SoSS skulle ta en oväntad seger.
Hos spelbolaget Unibet så hittade du det högsta spelet på matchen mellan Tyringe SoSS - Halmstad Hammers HC i Champions League till 4.50 gånger pengarna. De 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav i snitt oddset 4,50 gånger pengarna på ett oavgjort resultat mellan Tyringe SoSS - Halmstad Hammers HC.
Poängfacit Tyringe SoSS
Tyringe SoSS har ett hemmafacit så här lång i HockeyEttan där laget har håvat in 0 poäng på 5 matcher. Tyringe SoSS har ett hemmafacit med 0 poäng per match.
Tyringe SoSS har ett bortafacit under säsongen i HockeyEttan med 14 tagna poäng på de 6 matcher laget spelat. I HockeyEttan har Tyringe SoSS med andra ord 2,33 inspelade poäng per match på bortaplan.
I HockeyEttan har Tyringe SoSS 14 poäng på 11 spelade matcher totalt. Lagets snitt per spelad match ligger därmed på 2,33 poäng.
Poängfacit Halmstad Hammers HC
Halmstad Hammers HC facit så här långt är 0 inspelade poäng i HockeyEttan på 5 hemmamatcher. Laget har med det ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
13 poäng har Halmstad Hammers HC i bortafacit så här långt på de 5 matcher man spelat i HockeyEttan. Detta gör att Tyringe SoSS har ett snitt på bortaplan med 2,60 poäng per match.
Halmstad Hammers HC har i HockeyEttan 13 poäng på 10 matcher totalt. Halmstad Hammers HC har ett snitt på 2,60 poäng per spelad match.
| Norra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Bodens HF | 5 | 4 | 10 | 4 | 18 | 12 | 9 | 22 | 22 |
| 2 | Hudiksvalls HC | 4 | 31 | 12 | 4 | 10 | 8 | 8 | 41 | 20 |
| 3 | Kalix Ungdoms HC | 6 | 13 | 14 | 4 | -1 | 6 | 10 | 12 | 20 |
| 4 | Sundsvall | 5 | 14 | 12 | 4 | 3 | 7 | 9 | 17 | 19 |
| 5 | Örnsköldsvik HF | 5 | -2 | 8 | 4 | 9 | 10 | 9 | 7 | 18 |
| 6 | Surahammars IF | 3 | -1 | 5 | 6 | 5 | 13 | 9 | 4 | 18 |
| 7 | Lindlövens IF | 3 | 5 | 6 | 6 | 3 | 11 | 9 | 8 | 17 |
| 8 | Piteå HC | 5 | 2 | 9 | 4 | 2 | 8 | 9 | 4 | 17 |
| 9 | Väsby | 6 | 10 | 14 | 3 | -7 | 3 | 9 | 3 | 17 |
| 10 | Järfälla HC | 6 | -10 | 5 | 4 | 4 | 9 | 10 | -6 | 14 |
| 11 | Strömsbro IF | 3 | 0 | 5 | 4 | -1 | 7 | 7 | -1 | 12 |
| 12 | Asplöven HC | 4 | -6 | 3 | 5 | -3 | 9 | 9 | -9 | 12 |
| 13 | Kiruna IF | 6 | -3 | 6 | 3 | -1 | 5 | 9 | -4 | 11 |
| 14 | Borlänge HF | 3 | -5 | 1 | 7 | 1 | 10 | 10 | -4 | 11 |
| 15 | IF Vallentuna BK | 4 | 5 | 5 | 4 | -3 | 5 | 8 | 2 | 10 |
| 16 | Sollentuna HC | 4 | -12 | 3 | 5 | -10 | 4 | 9 | -22 | 7 |
| 17 | Norrtälje IK | 3 | 1 | 3 | 6 | -16 | 1 | 9 | -15 | 4 |
| 18 | Enköping | 5 | -10 | 3 | 4 | -12 | 0 | 9 | -22 | 3 |
| 19 | Wings HC Arlanda | 5 | -14 | 0 | 4 | -23 | 3 | 9 | -37 | 3 |
| Södra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Tingsryd | 6 | 18 | 16 | 5 | 4 | 9 | 11 | 22 | 25 |
| 2 | Mariestad | 5 | 11 | 12 | 5 | 12 | 11 | 10 | 23 | 23 |
| 3 | Karlskrona HK | 5 | 8 | 13 | 5 | 10 | 10 | 10 | 18 | 23 |
| 4 | Borås | 5 | 18 | 15 | 6 | 5 | 7 | 11 | 23 | 22 |
| 5 | Vita Hästen | 5 | 9 | 11 | 5 | 5 | 11 | 10 | 14 | 22 |
| 6 | Boro/Vetlanda HC | 5 | -2 | 6 | 6 | 3 | 13 | 11 | 1 | 19 |
| 7 | Halmstad Hammers HC | 5 | 11 | 14 | 5 | -5 | 4 | 10 | 6 | 18 |
| 8 | HC Dalen | 5 | 5 | 11 | 4 | 5 | 6 | 9 | 10 | 17 |
| 9 | Tranås AIF IF | 4 | 3 | 8 | 7 | -5 | 9 | 11 | -2 | 17 |
| 10 | Västerviks IK | 5 | 1 | 6 | 6 | -3 | 10 | 11 | -2 | 16 |
| 11 | Huddinge | 6 | -5 | 8 | 5 | -1 | 7 | 11 | -6 | 15 |
| 12 | Tyringe SoSS | 5 | 5 | 8 | 6 | -3 | 6 | 11 | 2 | 14 |
| 13 | Hanvikens SK | 5 | 0 | 7 | 6 | -5 | 7 | 11 | -5 | 14 |
| 14 | Kungälvs IK | 6 | -7 | 6 | 5 | -2 | 8 | 11 | -9 | 14 |
| 15 | Mjölby HC | 5 | 11 | 12 | 5 | -10 | 1 | 10 | 1 | 13 |
| 16 | Troja/Ljungby | 5 | -6 | 7 | 4 | -5 | 3 | 9 | -11 | 10 |
| 17 | Mörrums GoIS IK | 6 | -12 | 6 | 5 | -6 | 3 | 11 | -18 | 9 |
| 18 | Grästorps IK | 5 | -12 | 3 | 6 | -10 | 6 | 11 | -22 | 9 |
| 19 | Nyköpings HK | 7 | -13 | 8 | 4 | -15 | 1 | 11 | -28 | 9 |
| 20 | Grums IK Hockey | 5 | -13 | 3 | 5 | -4 | 3 | 10 | -17 | 6 |
| Tyringe SoSS | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 6 | 11 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 2 | 3 |
| Förlorade matcher | 2 | 3 | 5 |
| Gjorda mål | 20 | 16 | 36 |
| Gjorda mål per match | 4,00 | 2,67 | 6,00 |
| Insläppta mål | 15 | 19 | 34 |
| Insläppta mål per match | 3,00 | 3,17 | 5,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 7,00 | 5,83 | 6,36 |
| Halmstad Hammers HC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 5 | 10 |
| Vunna matcher | 4 | 1 | 5 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 1 | 2 |
| Förlorade matcher | 0 | 3 | 3 |
| Gjorda mål | 21 | 12 | 33 |
| Gjorda mål per match | 4,20 | 2,40 | 6,60 |
| Insläppta mål | 10 | 17 | 27 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 3,40 | 5,40 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 6,20 | 5,80 | 6,00 |
Poängstatistik för Tyringe SoSS - Halmstad Hammers HC
De fem senaste matcherna har inneburit 0 vinster, 3 förluster och 2 oavgjorda resultat för Tyringe SoSS, som alltså besegrade Halmstad Hammers HC. 1 vinster, 1 kryss och 3 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för Halmstad Hammers HC.
En vinst på kontot innebär att Tyringe SoSS nu har spelat in 11 poäng av möjliga på de fem senaste matcherna. Inga nya poäng tilldelas Halmstad Hammers HC efter förlusten – vilket innebär totalt 13 poäng av möjliga på deras fem senast spelade matcher.
Målstatistik för Tyringe SoSS och Halmstad Hammers HC
På de 5 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Tyringe SoSS gjort totalt 20 mål, ett snitt på 4,00 gjorda mål per match. Under säsongen som har gått har Tyringe SoSS släppt in totalt 15 mål på 5 matcher som laget spelat på hemmaplan i HockeyEttan, det innebär att Tyringe SoSS släppt in 3,00 mål per match i snitt.
På de 11 matcher Tyringe SoSS spelat i HockeyEttan denna säsong så har laget gjort totalt 36 mål, med ett snitt på 6,00 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Tyringe SoSS ett snitt på 5,67 insläppta mål per match, på de 11 matcher som spelats.
Halmstad Hammers HC har ett snitt på 2,40 gjorda bortamål i HockeyEttan på de 5 bortamatcher man spelat under säsongen. Halmstad Hammers HC har på bortaplan släppt in 17 mål i HockeyEttan. På de 5 bortamatcher som Halmstad Hammers HC spelat så har man ett genomsnitt på 3,40 insläppta mål.
Offensivt har Halmstad Hammers HC gjort 6,60 mål per match i HockeyEttan på de 10 matcher som spelats under säsongen. Under den gångna säsongen i ligan så har Halmstad Hammers HC släppt in totalt 27 mål. Detta innebär att Halmstad Hammers HC har ett målsnitt på 5,40 insläppta mål totalt under de 10 matcher som spelats under säsongen i HockeyEttan.



