Du kan inte längre rösta på matchen mellan Serbien - Nederländerna. Se resultatet från omröstningen nedan.
Serbien - Nederländerna
No ratings yet
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-09-27 17:14:48. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Serbien – Nederländerna
Serbien och Nederländerna gjorde upp den 27 september. Matchen spelades i UEFA Nations League med matchstart 18:00.
Nederländerna vann matchen mot Serbien
Nederländerna utgick till slut med seger i mötet med Serbien med siffrorna 2 mål mot 1. Vinsten betyder att nya poäng tilldelas Nederländerna i tabellen för UEFA Nations League. Det blir däremot en poänglös omgång för Serbien på grund av förlusten. Efter att matchen spelats och poängen delats ut hittar vi nu Serbien med 0 poäng på plats 4, och Nederländerna med 1 poäng på plats 3 i tabellen för UEFA Nations League.
Oddsen inför Serbien - Nederländerna
Inför mötet mellan Serbien - Nederländerna i UEFA Nations League så talade spelbolagens odds för en seger till Nederländerna och bet365 gav då det bästa oddset till 1.40 gånger pengarna. I snitt så gav 2 spelbolag oddset 7,00 på att favoriten Nederländerna skulle utgå med seger.
Oddset på nederlagstippade Serbien låg som högst på 7.00 hos bet365. Snittoddset på att underdogen Serbien skulle vinna matchen gav hos de 2 spelbolagen, som vi jämför oddsen från, 1,39 gånger pengarna inför mötet mot Nederländerna.
Inför mötet mellan Serbien och Nederländerna så var det högsta oddset på ett oavgjort resultat 5.00 som du hittade hos bet365. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 2 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 4,95 gånger pengarna.
Poängfacit Serbien
Serbien har ett hemmafacit så här lång i UEFA Nations League där laget har håvat in 0 poäng på 2 matcher. Serbien har ett hemmafacit med 0 poäng per match.
På 2 spelade matcher har Serbien denna säsong i UEFA Nations League tagit 0 poäng. Detta gör att Serbien har ett bortafacit med 0,00 poäng per match.
Serbien har på 4 matcher tagit 0 poäng denna här säsongen i event. Serbien har därmed ett poängsnitt per match på 0,00.
Poängfacit Nederländerna
Nederländerna har ett facit i UEFA Nations League där laget så här långt har tagit 0 poäng på 2 spelade matcher. Detta innebär att Nederländerna har ett hemmasnitt på 0 poäng per match.
På bortaplan har Nederländerna i UEFA Nations League tagit 4 poäng på 2 matcher. På bortaplan så har Nederländerna därmed tagit 2,00 poäng per match under säsongen.
Nederländerna har i UEFA Nations League ett facit på 4 poäng på 4 spelade matcher under säsongen. Nederländerna har därmed ett snitt per match på 2,00 poäng.
| Grupp A2 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nederländerna | 2 | 1 | 4 | 2 | 1 | 4 | 4 | 2 | 8 |
| 2 | Grekland | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 | 6 | 4 | 2 | 8 |
| 3 | Tyskland | 2 | 1 | 3 | 2 | 0 | 2 | 4 | 1 | 5 |
| 4 | Serbien | 2 | -2 | 0 | 2 | -3 | 0 | 4 | -5 | 0 |
| Grupp B1 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Schweiz | 2 | 4 | 6 | 2 | 6 | 6 | 4 | 10 | 12 |
| 2 | Slovenien | 2 | 2 | 4 | 2 | 0 | 3 | 4 | 2 | 7 |
| 3 | Skottland | 2 | -4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 4 | -2 | 4 |
| 4 | Nordmakedonien | 2 | -5 | 0 | 2 | -5 | 0 | 4 | -10 | 0 |
| Grupp B2 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nordirland | 2 | 0 | 2 | 2 | 4 | 6 | 4 | 4 | 8 |
| 2 | Ungern | 2 | 0 | 3 | 2 | 1 | 4 | 4 | 1 | 7 |
| 3 | Ukraina | 2 | -4 | 0 | 2 | 1 | 4 | 4 | -3 | 4 |
| 4 | Georgien | 2 | -1 | 1 | 2 | -1 | 1 | 4 | -2 | 2 |
| Grupp C1 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Albanien | 2 | 3 | 6 | 2 | 2 | 3 | 4 | 5 | 9 |
| 2 | Finland | 2 | 1 | 4 | 2 | 6 | 3 | 4 | 7 | 7 |
| 3 | Belarus | 2 | 5 | 6 | 2 | -2 | 1 | 4 | 3 | 7 |
| 4 | San Marino | 2 | -10 | 0 | 2 | -5 | 0 | 4 | -15 | 0 |
| Grupp C2 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Montenegro | 2 | 1 | 4 | 2 | 2 | 6 | 4 | 3 | 10 |
| 2 | Cypern | 2 | 3 | 6 | 2 | -1 | 1 | 4 | 2 | 7 |
| 3 | Armenien | 2 | 1 | 3 | 2 | -2 | 1 | 4 | -1 | 4 |
| 4 | Lettland | 2 | -1 | 1 | 2 | -3 | 0 | 4 | -4 | 1 |
| Grupp D2 | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Azerbajdzjan | 2 | 1 | 4 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 5 |
| 2 | Litauen | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 3 | 3 | 1 | 4 |
| 3 | Liechtenstein | 1 | -2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | -2 | 1 |
| Serbien | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 0 | 0 | 0 |
| Oavgjorda matcher | 0 | 0 | 0 |
| Förlorade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Gjorda mål | 2 | 1 | 3 |
| Gjorda mål per match | 1,00 | 0,50 | 1,50 |
| Insläppta mål | 4 | 4 | 8 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 2,00 | 4,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,00 | 2,50 | 2,75 |
| Nederländerna | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Vunna matcher | 1 | 1 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 1 | 2 |
| Förlorade matcher | 0 | 0 | 0 |
| Gjorda mål | 3 | 4 | 7 |
| Gjorda mål per match | 1,50 | 2,00 | 3,50 |
| Insläppta mål | 2 | 3 | 5 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 1,50 | 2,50 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,50 | 3,50 | 3,00 |
Poängstatistik för Serbien - Nederländerna
Nederländerna har vunnit 1, kryssat 1 och förlorat 0 av sina fem senast spelade matcher, med vinsten mot Serbien inräknat. Förlusten för Serbien innebär att man på de 5 senaste matcherna har vunnit 0, spelat 0 oavgjorda och förlorat 2 matcher.
På sina fem senast spelade matcher har Nederländerna efter sin vinst mot Serbien plockat 4 poäng av möjliga. Förlusten innebär att Serbien inte tilldelas några nya poäng, och poängtappet innebär att de av möjliga har spelat in 0 poäng på sina fem senaste matcher.
Målstatistik för Serbien och Nederländerna
På de 2 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Serbien gjort totalt 2 mål, ett snitt på 1,00 gjorda mål per match. På hemmaplan har Serbien släppt in 2,00 mål i genomsnitt denna säsongen i UEFA Nations League.
Totalt har Serbien producerat 3 mål i UEFA Nations League under säsongen som har gått. På de 4 matcher laget spelat så har Serbien ett snitt på 1,50 gjorda mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Serbien ett snitt på 4,00 insläppta mål per match, på de 4 matcher som spelats.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Nederländerna 4 gjorda mål sammanlagt i de 2 bortamatcher man spelat. Nederländerna har på de 2 bortamatcher man spelat i UEFA Nations League släppt in 3 mål och har ett snitt på 1,50 insläppta mål per match.
Offensivt har Nederländerna gjort 3,50 mål per match i UEFA Nations League på de 4 matcher som spelats under säsongen. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att Nederländerna släppt in 2,50 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 4 matcher som har spelats.


