Du kan inte längre rösta på matchen mellan West Ham - Queens Park Rangers. Se resultatet från omröstningen nedan.
West Ham - Queens Park Rangers
No ratings yet
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-09 20:27:31. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
West Ham – Queens Park Rangers i EFL Championship
West Ham och Queens Park Rangers gjorde upp den 9 oktober. Matchen spelades i EFL Championship med avspark 21:00.
West Ham - Queens Park Rangers kryssade
West Ham och Queens Park Rangers kryssade till slut i mötet med slutresultatet 1 - 1. Vi noterar ett kryss i matchen mellan Super Irons och Queens Park Rangers, vilket innebär att båda lag tilldelas poäng.
1X2-oddsen på West Ham - Queens Park Rangers
Kikade vi på oddsen inför mötet i EFL Championship mellan West Ham och Queens Park Rangers så var The Hammers oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget Unibet gav då det högsta oddset till 1.45 gånger pengarna på The Hammers som vinnare. I snitt så gav 2 bettingsidor oddset 6,05 på att favoriten West Ham skulle utgå med seger.
Spelbolagen trodde inte på Queens Park Rangers som vinnare i matchen mot West Ham. Och inför detta möte så gav Unibet det högsta oddset på Queens Park Rangers som vinnare till 6.10 gånger pengarna. Snittoddset på Queens Park Rangers som segrare låg på 1,43 gånger pengarna inför matchen.
Det bästa spelet på ett oavgjort resultat mellan West Ham och Queens Park Rangers hittade du hos bet365 till oddset 4.75. Ett oavgjort spel på West Ham - Queens Park Rangers gav inför mötet i snitt oddset 4,63 gånger pengarna hos de 2 spelbolagen i listan ovan.
Poängfacit West Ham
Hemmalaget The Irons har på 5 spelade matcher 0 poäng i event. Detta innebär att West Ham United FC i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
På bortaplan har West Ham United Football Club tagit 6 poäng på 4 spelade matcher i event. Så här långt har Super Irons ett poängsnitt på 1,50 poäng per match på bortaplan.
På de totalt 9 matcher West Ham har spelat under säsongen i EFL Championship så har laget kammat hem 6 poäng. Med ett facit på 1,50 poäng i snitt per match.
Poängfacit Queens Park Rangers
På 4 matcher i EFL Championship har Queens Park Rangers nu 0 insamlade poäng. Och ett hemmafacit som innebär 0 poäng per match.
Denna säsong i EFL Championship har Queens Park Rangers ett facit med 9 poäng på 5 spelade matcher på bortaplan. Så laget har ett bortafacit med 1,80 poäng per match.
På 9 matcher har Queens Park Rangers spelat in 9 poäng denna säsong i event. Per spelad match har Queens Park Rangers ett poängsnitt på 1,80.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Swansea | 5 | 5 | 11 | 4 | 3 | 9 | 9 | 8 | 20 |
| 2 | Middlesbrough | 5 | 5 | 13 | 4 | 0 | 5 | 9 | 5 | 18 |
| 3 | Southampton | 5 | 12 | 15 | 4 | -2 | 2 | 9 | 10 | 17 |
| 4 | West Ham | 5 | 10 | 10 | 4 | 1 | 6 | 9 | 11 | 16 |
| 5 | Stoke | 4 | 5 | 9 | 5 | -3 | 7 | 9 | 2 | 16 |
| 6 | Wolverhampton Wanderers | 3 | 4 | 7 | 5 | 0 | 7 | 8 | 4 | 14 |
| 7 | Queens Park Rangers | 4 | 0 | 5 | 5 | 3 | 9 | 9 | 3 | 14 |
| 8 | Birmingham City | 4 | 0 | 4 | 5 | 2 | 10 | 9 | 2 | 14 |
| 9 | Millwall | 4 | 4 | 7 | 5 | -3 | 7 | 9 | 1 | 14 |
| 10 | West Bromwich Albion | 5 | 2 | 8 | 4 | -1 | 6 | 9 | 1 | 14 |
| 11 | Bristol City | 4 | -1 | 6 | 5 | 0 | 8 | 9 | -1 | 14 |
| 12 | Charlton | 5 | 2 | 9 | 4 | -5 | 4 | 9 | -3 | 13 |
| 13 | Blackburn | 5 | 2 | 9 | 4 | -1 | 3 | 9 | 1 | 12 |
| 14 | Sheffield United | 5 | 1 | 7 | 4 | 0 | 5 | 9 | 1 | 12 |
| 15 | Wrexham | 4 | 0 | 5 | 5 | -3 | 6 | 9 | -3 | 11 |
| 16 | Lincoln | 4 | -3 | 2 | 5 | -1 | 9 | 9 | -4 | 11 |
| 17 | Bolton | 5 | -1 | 6 | 4 | -4 | 4 | 9 | -5 | 10 |
| 18 | Norwich | 4 | 2 | 6 | 5 | -4 | 3 | 9 | -2 | 9 |
| 19 | Portsmouth | 4 | -2 | 4 | 4 | 0 | 4 | 8 | -2 | 8 |
| 20 | Watford | 5 | -3 | 7 | 4 | -4 | 1 | 9 | -7 | 8 |
| 21 | Cardiff City | 4 | 2 | 6 | 5 | -5 | 1 | 9 | -3 | 7 |
| 22 | Burnley | 4 | -1 | 3 | 5 | -3 | 4 | 9 | -4 | 7 |
| 23 | Derby County | 5 | -5 | 2 | 4 | -2 | 4 | 9 | -7 | 6 |
| 24 | Preston | 5 | -5 | 3 | 4 | -3 | 1 | 9 | -8 | 4 |
| West Ham | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 5 | 4 | 9 |
| Vunna matcher | 3 | 1 | 4 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 3 | 4 |
| Förlorade matcher | 1 | 0 | 1 |
| Gjorda mål | 15 | 8 | 23 |
| Gjorda mål per match | 3,00 | 2,00 | 5,75 |
| Insläppta mål | 5 | 7 | 12 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 1,75 | 3,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,00 | 3,75 | 3,89 |
| Queens Park Rangers | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 4 | 5 | 9 |
| Vunna matcher | 1 | 2 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 3 | 5 |
| Förlorade matcher | 1 | 0 | 1 |
| Gjorda mål | 4 | 7 | 11 |
| Gjorda mål per match | 1,00 | 1,40 | 2,20 |
| Insläppta mål | 4 | 4 | 8 |
| Insläppta mål per match | 1,00 | 0,80 | 1,60 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,00 | 2,20 | 2,11 |
Poängstatistik för West Ham - Queens Park Rangers
Matchresultatet innebär ett kryss i båda lagens facit. Det innebär totalt 1 vinster, 3 kryss och 0 förluster för West Ham, och 2 vinster, 3 kryss och 0 förluster på fem matcher för Queens Park Rangers.
Krysset innebär nya poäng till båda lagen efter matchen. Med det har West Ham spelat in 6 poäng, samtidigt som Queens Park Rangers har spelat in 9 poäng av totalt möjliga på sina fem senaste matcherna.
Målstatistik för West Ham och Queens Park Rangers
På de 5 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har West Ham gjort totalt 15 mål, ett snitt på 3,00 gjorda mål per match. På de 5 hemmamatcher som Super Irons spelat denna säsong så har man släppt in 5 mål totalt och per match blir det 1,00 mål i snitt.
Totalt har West Ham producerat 23 mål i EFL Championship under säsongen som har gått. På de 9 matcher laget spelat så har West Ham ett snitt på 5,75 gjorda mål per match. West Ham har denna säsongen släppt in totalt 12 mål i ligan. Det innebär att på de 9 matcher som spelats så har West Ham 3,00 insläppta mål per match.
På de 5 bortamatcher som Queens Park Rangers spelat denna säsong i EFL Championship har laget gjort 7 mål, vilket ger ett snitt på 1,40 mål per match. På bortaplan har Queens Park Rangers i genomsnitt släppt in 0,80 mål på de 5 bortamatcher man spelat.
Queens Park Rangers har ett facit denna säsongen i EFL Championship med 11 gjorda mål. På de 9 matcher som Queens Park Rangers har spelat så har man ett snitt på 2,20 producerade mål framåt per match. Queens Park Rangers har totalt spelat 9 matcher under säsongen och på dessa 9 matcher har man släppt in 8 mål, ett snitt på 1,60 insläppta mål per spelad match.



