- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-05-09 20:18:24. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Charlotte FC – FC Cincinnati den 10/5
Mötet i MLS mellan Charlotte FC och FC Cincinnati spelades den 10/5 matchstart med start kl. 01:30.
Oavgjort mellan Charlotte FC - FC Cincinnati
Matchen mellan Charlotte FC och FC Cincinnati slutade oavgjort med siffrorna 2 - 2. Det oavgjorda resultatet i matchen innebär att Charlotte FC och FC Cincinnati tilldelas poäng vardera. Efter att poängen för den spelade matchen delats ut hittar vi Charlotte FC plats 2 med 1 poäng, och FC Cincinnati på plats 1 med totalt 3 poäng.
De bästa & högsta oddsen inför Charlotte FC - FC Cincinnati
På matchen i MLS mellan Charlotte FC och FC Cincinnati så höll spelbolagen Charlotte FC som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 2.10 hos bet365. Av de 4 spelbolagen i vår oddsjämförelse så var snittoddet 3,10 på Charlotte FC som vinnare mot FC Cincinnati.
Oddset på nederlagstippade FC Cincinnati låg som högst på 3.10 hos bet365. Snittoddset på att underdogen FC Cincinnati skulle vinna matchen gav hos de 4 spelbolagen, som vi jämför oddsen från, 2,10 gånger pengarna inför mötet mot Charlotte FC.
Ett kryss mellan Charlotte FC och FC Cincinnati gav som högst 3.80 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos Unibet. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 4 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 3,75 gånger pengarna.
Poängfacit Charlotte FC
Charlotte FC har ett hemmafacit så här lång i MLS där laget har håvat in 0 poäng på 12 matcher. Och ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
Charlotte FC har ett bortafacit under säsongen i MLS med 11 tagna poäng på de 10 matcher laget spelat. Och detta gör att Charlotte FC har ett poängsnitt på bortaplan med 1,10 poäng per spelad match.
Charlotte FC har på 22 matcher tagit 11 poäng denna här säsongen i event. Med ett facit på 1,10 poäng i snitt per match.
Poängfacit FC Cincinnati
FC Cincinnati har håvat in 0 poäng så här långt på 11 spelade matcher i MLS. Detta innebär att FC Cincinnati har ett hemmasnitt på 0 poäng per match.
Charlotte FC har ett facit på bortaplan denna säsong i MLS med 8 inspelade poäng på 11 matcher man spelat. På bortaplan så har FC Cincinnati därmed tagit 0,73 poäng per match under säsongen.
På 22 matcher har FC Cincinnati spelat in 8 poäng denna säsong i event. FC Cincinnati har därmed ett facit på 0,73 poäng per match.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 12 | 24 | 34 | 10 | 6 | 18 | 22 | 30 | 52 |
| 2 | Inter Miami | 10 | 9 | 16 | 12 | 6 | 26 | 22 | 15 | 42 |
| 3 | Chicago Fire | 10 | 9 | 21 | 11 | 2 | 16 | 21 | 11 | 37 |
| 4 | Charlotte FC | 12 | 13 | 24 | 10 | -5 | 11 | 22 | 8 | 35 |
| 5 | New England Revolution | 12 | 11 | 26 | 9 | -4 | 8 | 21 | 7 | 34 |
| 6 | FC Cincinnati | 11 | 10 | 23 | 11 | -12 | 8 | 22 | -2 | 31 |
| 7 | New York City FC | 11 | 7 | 15 | 11 | -2 | 13 | 22 | 5 | 28 |
| 8 | New York Red Bulls | 12 | -5 | 15 | 10 | -9 | 11 | 22 | -14 | 26 |
| 9 | DC United | 11 | -7 | 13 | 11 | -1 | 12 | 22 | -8 | 25 |
| 10 | Orlando City | 11 | 2 | 17 | 11 | -19 | 8 | 22 | -17 | 25 |
| 11 | Toronto FC | 12 | 0 | 16 | 10 | -6 | 9 | 22 | -6 | 25 |
| 12 | Philadelphia Union | 10 | 1 | 13 | 12 | -6 | 11 | 22 | -5 | 24 |
| 13 | Atlanta United | 11 | -3 | 13 | 11 | -10 | 8 | 22 | -13 | 21 |
| 14 | CF Montréal | 11 | 2 | 14 | 11 | -18 | 7 | 22 | -16 | 21 |
| 15 | Columbus Crew | 10 | 2 | 14 | 11 | -8 | 6 | 21 | -6 | 20 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 12 | 24 | 34 | 10 | 6 | 18 | 22 | 30 | 52 |
| 2 | Inter Miami | 10 | 9 | 16 | 12 | 6 | 26 | 22 | 15 | 42 |
| 3 | Chicago Fire | 10 | 9 | 21 | 11 | 2 | 16 | 21 | 11 | 37 |
| 4 | Charlotte FC | 12 | 13 | 24 | 10 | -5 | 11 | 22 | 8 | 35 |
| 5 | New England Revolution | 12 | 11 | 26 | 9 | -4 | 8 | 21 | 7 | 34 |
| 6 | FC Cincinnati | 11 | 10 | 23 | 11 | -12 | 8 | 22 | -2 | 31 |
| 7 | New York City FC | 11 | 7 | 15 | 11 | -2 | 13 | 22 | 5 | 28 |
| 8 | New York Red Bulls | 12 | -5 | 15 | 10 | -9 | 11 | 22 | -14 | 26 |
| 9 | DC United | 11 | -7 | 13 | 11 | -1 | 12 | 22 | -8 | 25 |
| 10 | Orlando City | 11 | 2 | 17 | 11 | -19 | 8 | 22 | -17 | 25 |
| 11 | Toronto FC | 12 | 0 | 16 | 10 | -6 | 9 | 22 | -6 | 25 |
| 12 | Philadelphia Union | 10 | 1 | 13 | 12 | -6 | 11 | 22 | -5 | 24 |
| 13 | Atlanta United | 11 | -3 | 13 | 11 | -10 | 8 | 22 | -13 | 21 |
| 14 | CF Montréal | 11 | 2 | 14 | 11 | -18 | 7 | 22 | -16 | 21 |
| 15 | Columbus Crew | 10 | 2 | 14 | 11 | -8 | 6 | 21 | -6 | 20 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 11 | 21 | 25 | 10 | 9 | 18 | 21 | 30 | 43 |
| 2 | Houston Dynamo | 12 | 6 | 24 | 11 | -2 | 16 | 23 | 4 | 40 |
| 3 | Los Angeles FC | 12 | 12 | 23 | 11 | 2 | 13 | 23 | 14 | 36 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 11 | 0 | 14 | 11 | 6 | 20 | 22 | 6 | 34 |
| 5 | St. Louis City | 10 | 7 | 20 | 12 | -4 | 14 | 22 | 3 | 34 |
| 6 | FC Dallas | 9 | 2 | 13 | 12 | 2 | 20 | 21 | 4 | 33 |
| 7 | Colorado Rapids | 11 | 12 | 24 | 11 | -9 | 7 | 22 | 3 | 31 |
| 8 | San Diego FC | 12 | 14 | 21 | 10 | -7 | 9 | 22 | 7 | 30 |
| 9 | Minnesota United | 11 | 0 | 12 | 11 | -2 | 17 | 22 | -2 | 29 |
| 10 | Portland Timbers | 11 | 6 | 20 | 11 | -6 | 8 | 22 | 0 | 28 |
| 11 | Real Salt Lake | 10 | 9 | 22 | 11 | -8 | 6 | 21 | 1 | 28 |
| 12 | Los Angeles Galaxy | 11 | -2 | 13 | 12 | -5 | 13 | 23 | -7 | 26 |
| 13 | Seattle Sounders | 10 | -2 | 14 | 11 | -3 | 12 | 21 | -5 | 26 |
| 14 | Austin FC | 10 | 4 | 15 | 12 | -17 | 9 | 22 | -13 | 24 |
| 15 | Sporting Kansas City | 11 | -9 | 9 | 11 | -25 | 6 | 22 | -34 | 15 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 11 | 21 | 25 | 10 | 9 | 18 | 21 | 30 | 43 |
| 2 | Houston Dynamo | 12 | 6 | 24 | 11 | -2 | 16 | 23 | 4 | 40 |
| 3 | Los Angeles FC | 12 | 12 | 23 | 11 | 2 | 13 | 23 | 14 | 36 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 11 | 0 | 14 | 11 | 6 | 20 | 22 | 6 | 34 |
| 5 | St. Louis City | 10 | 7 | 20 | 12 | -4 | 14 | 22 | 3 | 34 |
| 6 | FC Dallas | 9 | 2 | 13 | 12 | 2 | 20 | 21 | 4 | 33 |
| 7 | Colorado Rapids | 11 | 12 | 24 | 11 | -9 | 7 | 22 | 3 | 31 |
| 8 | San Diego FC | 12 | 14 | 21 | 10 | -7 | 9 | 22 | 7 | 30 |
| 9 | Minnesota United | 11 | 0 | 12 | 11 | -2 | 17 | 22 | -2 | 29 |
| 10 | Portland Timbers | 11 | 6 | 20 | 11 | -6 | 8 | 22 | 0 | 28 |
| 11 | Real Salt Lake | 10 | 9 | 22 | 11 | -8 | 6 | 21 | 1 | 28 |
| 12 | Los Angeles Galaxy | 11 | -2 | 13 | 12 | -5 | 13 | 23 | -7 | 26 |
| 13 | Seattle Sounders | 10 | -2 | 14 | 11 | -3 | 12 | 21 | -5 | 26 |
| 14 | Austin FC | 10 | 4 | 15 | 12 | -17 | 9 | 22 | -13 | 24 |
| 15 | Sporting Kansas City | 11 | -9 | 9 | 11 | -25 | 6 | 22 | -34 | 15 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 12 | 24 | 34 | 10 | 6 | 18 | 22 | 30 | 52 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 11 | 21 | 25 | 10 | 9 | 18 | 21 | 30 | 43 |
| 3 | Inter Miami | 10 | 9 | 16 | 12 | 6 | 26 | 22 | 15 | 42 |
| 4 | Houston Dynamo | 12 | 6 | 24 | 11 | -2 | 16 | 23 | 4 | 40 |
| 5 | Chicago Fire | 10 | 9 | 21 | 11 | 2 | 16 | 21 | 11 | 37 |
| 6 | Los Angeles FC | 12 | 12 | 23 | 11 | 2 | 13 | 23 | 14 | 36 |
| 7 | Charlotte FC | 12 | 13 | 24 | 10 | -5 | 11 | 22 | 8 | 35 |
| 8 | New England Revolution | 12 | 11 | 26 | 9 | -4 | 8 | 21 | 7 | 34 |
| 9 | San Jose Earthquakes | 11 | 0 | 14 | 11 | 6 | 20 | 22 | 6 | 34 |
| 10 | St. Louis City | 10 | 7 | 20 | 12 | -4 | 14 | 22 | 3 | 34 |
| 11 | FC Dallas | 9 | 2 | 13 | 12 | 2 | 20 | 21 | 4 | 33 |
| 12 | Colorado Rapids | 11 | 12 | 24 | 11 | -9 | 7 | 22 | 3 | 31 |
| 13 | FC Cincinnati | 11 | 10 | 23 | 11 | -12 | 8 | 22 | -2 | 31 |
| 14 | San Diego FC | 12 | 14 | 21 | 10 | -7 | 9 | 22 | 7 | 30 |
| 15 | Minnesota United | 11 | 0 | 12 | 11 | -2 | 17 | 22 | -2 | 29 |
| 16 | New York City FC | 11 | 7 | 15 | 11 | -2 | 13 | 22 | 5 | 28 |
| 17 | Real Salt Lake | 10 | 9 | 22 | 11 | -8 | 6 | 21 | 1 | 28 |
| 18 | Portland Timbers | 11 | 6 | 20 | 11 | -6 | 8 | 22 | 0 | 28 |
| 19 | Seattle Sounders | 10 | -2 | 14 | 11 | -3 | 12 | 21 | -5 | 26 |
| 20 | Los Angeles Galaxy | 11 | -2 | 13 | 12 | -5 | 13 | 23 | -7 | 26 |
| 21 | New York Red Bulls | 12 | -5 | 15 | 10 | -9 | 11 | 22 | -14 | 26 |
| 22 | Toronto FC | 12 | 0 | 16 | 10 | -6 | 9 | 22 | -6 | 25 |
| 23 | DC United | 11 | -7 | 13 | 11 | -1 | 12 | 22 | -8 | 25 |
| 24 | Orlando City | 11 | 2 | 17 | 11 | -19 | 8 | 22 | -17 | 25 |
| 25 | Philadelphia Union | 10 | 1 | 13 | 12 | -6 | 11 | 22 | -5 | 24 |
| 26 | Austin FC | 10 | 4 | 15 | 12 | -17 | 9 | 22 | -13 | 24 |
| 27 | Atlanta United | 11 | -3 | 13 | 11 | -10 | 8 | 22 | -13 | 21 |
| 28 | CF Montréal | 11 | 2 | 14 | 11 | -18 | 7 | 22 | -16 | 21 |
| 29 | Columbus Crew | 10 | 2 | 14 | 11 | -8 | 6 | 21 | -6 | 20 |
| 30 | Sporting Kansas City | 11 | -9 | 9 | 11 | -25 | 6 | 22 | -34 | 15 |
| Charlotte FC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 12 | 10 | 22 |
| Vunna matcher | 7 | 3 | 10 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 2 | 5 |
| Förlorade matcher | 2 | 5 | 7 |
| Gjorda mål | 26 | 14 | 40 |
| Gjorda mål per match | 2,17 | 1,40 | 4,00 |
| Insläppta mål | 13 | 19 | 32 |
| Insläppta mål per match | 1,08 | 1,90 | 3,20 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,25 | 3,30 | 3,27 |
| FC Cincinnati | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 11 | 11 | 22 |
| Vunna matcher | 7 | 1 | 8 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 5 | 7 |
| Förlorade matcher | 2 | 5 | 7 |
| Gjorda mål | 31 | 18 | 49 |
| Gjorda mål per match | 2,82 | 1,64 | 4,45 |
| Insläppta mål | 21 | 30 | 51 |
| Insläppta mål per match | 1,91 | 2,73 | 4,64 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,73 | 4,36 | 4,55 |
Poängstatistik för Charlotte FC - FC Cincinnati
Båda lagen kan notera ett kryss i sitt facit för de fem senaste matcherna. Det innebär ett facit av 2 vinster, 1 kryss och 2 förluster för Charlotte FC, och totalt 0 vinster, 3 kryss och 2 förluster för FC Cincinnati.
Poäng för båda lagen efter det oavgjorda resultatet innebär att Charlotte FC har spelat in 7 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher, samtidigt som FC Cincinnati har säkrat 3 poäng.
Målstatistik för Charlotte FC och FC Cincinnati
På de 12 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Charlotte FC gjort totalt 26 mål, ett snitt på 2,17 gjorda mål per match. I MLS har Charlotte FC släppt in 13 mål på hemmaplan denna säsongen.
Totalt har Charlotte FC producerat 40 mål i MLS under säsongen som har gått. På de 22 matcher laget spelat så har Charlotte FC ett snitt på 4,00 gjorda mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Charlotte FC ett snitt på 3,20 insläppta mål per match, på de 22 matcher som spelats.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har FC Cincinnati 18 gjorda mål sammanlagt i de 11 bortamatcher man spelat. FC Cincinnati har på de 11 bortamatcher man spelat i MLS släppt in 30 mål och har ett snitt på 2,73 insläppta mål per match.
Offensivt har FC Cincinnati gjort 4,45 mål per match i MLS på de 22 matcher som spelats under säsongen. FC Cincinnati har totalt spelat 22 matcher under säsongen och på dessa 22 matcher har man släppt in 51 mål, ett snitt på 4,64 insläppta mål per spelad match.



