- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-08-01 23:24:21. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
FC Cincinnati mötte San Jose Earthquakes den 02-08-2026
Med matchstart 01:30 så spelades matchen i MLS mellan FC Cincinnati och San Jose Earthquakes, den 2 augusti.
FC Cincinnati vann mötet mot San Jose Earthquakes
FC Cincinnati utgick med seger i mötet mot San Jose Earthquakes med 4 mål mot 2. nya poäng tilldelas FC Cincinnati i tabellen för MLS för vinsten. San Jose Earthquakes förlorade mot FC Cincinnati, och kommer därför inte tilldelas några nya poäng i den här omgången.
De bästa & högsta oddsen inför FC Cincinnati - San Jose Earthquakes
Inför mötet mellan FC Cincinnati - San Jose Earthquakes i MLS så talade spelbolagens odds för en seger till FC Cincinnati och Unibet gav då det bästa oddset till 1.85 gånger pengarna. De 1 spelbolagen i vår lista ovan gav i snitt oddset 3,45 att favoriten FC Cincinnati skulle vinna matchen.
San Jose Earthquakes var spelbolagens under dog i mötet mot FC Cincinnati i Champions League. Och det bästa oddset på en vinst till San Jose Earthquakes gav Unibet till oddset 3.45. I snitt gav de 1 spelbolagen i vår lista oddset 1,85 att San Jose Earthquakes skulle ta en oväntad seger.
Inför mötet mellan FC Cincinnati och San Jose Earthquakes så var det högsta oddset på ett oavgjort resultat 4.25 som du hittade hos Unibet. De 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav i snitt oddset 4,25 gånger pengarna på ett oavgjort resultat mellan FC Cincinnati - San Jose Earthquakes.
Poängfacit FC Cincinnati
FC Cincinnati har ett hemmafacit så här lång i MLS där laget har håvat in 0 poäng på 16 matcher. Laget har därmed ett hammafacit på 0 poäng per spelad match.
FC Cincinnati har på bortaplan i MLS denna säsong 16 inspelade poäng på 17 matcher. På bortaplan har FC Cincinnati därmed 0,94 poäng per match.
FC Cincinnati har på 33 matcher tagit 16 poäng denna här säsongen i event. Detta innebär att FC Cincinnati har ett snitt på 0,94 poäng per match.
Poängfacit San Jose Earthquakes
På 17 matcher i MLS har San Jose Earthquakes nu 0 insamlade poäng. Och ett hemmafacit som innebär 0 poäng per match.
På bortaplan har San Jose Earthquakes i MLS tagit 26 poäng på 16 matcher. Så här långt så har San Jose Earthquakes därmed ett bortasnitt på 1,63 poäng per match.
San Jose Earthquakes har i MLS ett facit på 26 poäng på 33 spelade matcher under säsongen. San Jose Earthquakes har därmed ett snitt per match på 1,63 poäng.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 3 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 4 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 5 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 6 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 7 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 8 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 9 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 10 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 11 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 12 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 13 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 14 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 15 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 16 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 17 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 18 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 19 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 20 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 21 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 22 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 23 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 24 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 25 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 26 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 27 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 28 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 29 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| 30 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| FC Cincinnati | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 16 | 17 | 33 |
| Vunna matcher | 9 | 3 | 12 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 7 | 10 |
| Förlorade matcher | 4 | 7 | 11 |
| Gjorda mål | 39 | 28 | 67 |
| Gjorda mål per match | 2,44 | 1,65 | 3,94 |
| Insläppta mål | 30 | 43 | 73 |
| Insläppta mål per match | 1,88 | 2,53 | 4,29 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,31 | 4,18 | 4,24 |
| San Jose Earthquakes | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 17 | 16 | 33 |
| Vunna matcher | 7 | 7 | 14 |
| Oavgjorda matcher | 5 | 5 | 10 |
| Förlorade matcher | 5 | 4 | 9 |
| Gjorda mål | 30 | 26 | 56 |
| Gjorda mål per match | 1,76 | 1,63 | 3,50 |
| Insläppta mål | 26 | 22 | 48 |
| Insläppta mål per match | 1,53 | 1,38 | 3,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,29 | 3,00 | 3,15 |
Poängstatistik för FC Cincinnati - San Jose Earthquakes
De fem senaste matcherna har inneburit 2 vinster, 1 förluster och 2 oavgjorda resultat för FC Cincinnati, som alltså besegrade San Jose Earthquakes. 1 vinster, 3 kryss och 1 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för San Jose Earthquakes.
De nya poängen från mötet mot San Jose Earthquakes innebär att FC Cincinnati har plockat totalt 8 poäng av möjliga i sina 5 senast spelade matcher. San Jose Earthquakes får inte med sig några nya poäng efter förlusten, och har därmed spelat in 6 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher.
Målstatistik för FC Cincinnati och San Jose Earthquakes
FC Cincinnati har gjort 39 mål totalt hemma denna säsong i MLS, ett snitt på 2,44 mål/match. På hemmaplan har FC Cincinnati släppt in 1,88 mål i genomsnitt denna säsongen i MLS.
Per match har FC Cincinnati ett snitt på 3,94 gjorda mål, på de 33 matcher som spelats i MLS under säsongen som gått. Under den gångna säsongen har FC Cincinnati ett facit med 73 insläppta mål på de 33 matcher som spelats i ligan. I snitt har FC Cincinnati släppt in 4,29 mål per match.
San Jose Earthquakes har ett snitt på 1,63 gjorda bortamål i MLS på de 16 bortamatcher man spelat under säsongen. San Jose Earthquakes har på de 16 bortamatcher man spelat i MLS släppt in 22 mål och har ett snitt på 1,38 insläppta mål per match.
Per match har San Jose Earthquakes i snitt producerat 3,50 mål framåt på de 33 matcher som spelats i MLS. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att San Jose Earthquakes släppt in 3,00 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 33 matcher som har spelats.



