- 100 kr i gratisspel + 50 freespins
- Omsättningskrav -, minsta odds 1.80
- Stort fokus på nordisk sport.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-04-18 13:19:22. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchfakta Toronto FC – Austin FC i MLS
Matchen spelades i MLS mellan Toronto FC och Austin FC. Mötets avspark var 19:00 den 18 april.
Oavgjort mellan Toronto FC - Austin FC
Mötet mellan Toronto FC - Austin FC blev till slut oavgjord med resultatet 3 - 3. Det oavgjorda resultatet i matchen innebär att Toronto FC och Austin FC tilldelas poäng vardera.
De bästa & högsta oddsen inför Toronto FC - Austin FC
Inför mötet mellan Toronto FC - Austin FC i MLS så talade spelbolagens odds för en seger till Toronto FC och NordicBet gav då det bästa oddset till 2.22 gånger pengarna. Favoriten Toronto FC kunde du i snitt spela på till oddset 3,63 gånger pengarna som vinnare hos de 6 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Ett spel på Austin FC, som var nederlagstippade hos spelbolagen, kunde du spela till 3.90 gånger pengarna hos bet365. I snitt gav de 6 spelbolagen i vår lista oddset 2,03 att Austin FC skulle ta en oväntad seger.
Ett kryss mellan Toronto FC och Austin FC gav som högst 3.50 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos bet365. Ett oavgjort spel på Toronto FC - Austin FC gav inför mötet i snitt oddset 3,48 gånger pengarna hos de 6 spelbolagen i listan ovan.
Poängfacit Toronto FC
Toronto FC hemmafacit så här långt i MLS är 0 inspelade poäng på 9 matcher. Toronto FC har ett hemmafacit med 0 poäng per match.
3 poäng har Toronto FC facit så här långt på 3 matcher i MLS. Så laget har ett facit på 1,00 poäng per bortamatch.
På 12 spelade matcher så har Toronto FC håvat in 3 poäng under säsongen i event. Detta innebär att Toronto FC har ett snitt på 1,00 poäng per match.
Poängfacit Austin FC
På hemmaplan har Austin FC fått ihop 0 poäng i MLS denna säsong på 6 spelade matcher. Och ett hemmafacit på 0 poäng per spelad match.
Denna säsong i MLS har Austin FC ett facit med 3 poäng på 7 spelade matcher på bortaplan. Och detta innebär att Toronto FC har ett snitt på 0,43 poäng per spelad match på bortaplan.
Denna säsong har Austin FC i MLS håvat in 3 poäng på 13 spelade matcher. Detta gör att Austin FC har ett snitt på 0,43 poäng per match.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 5 | 12 | 13 | 7 | 6 | 14 | 12 | 18 | 27 |
| 2 | Inter Miami | 4 | -1 | 3 | 9 | 8 | 22 | 13 | 7 | 25 |
| 3 | New England Revolution | 7 | 9 | 18 | 5 | -5 | 4 | 12 | 4 | 22 |
| 4 | Chicago Fire | 7 | 6 | 12 | 5 | 2 | 8 | 12 | 8 | 20 |
| 5 | New York City FC | 8 | 6 | 11 | 5 | -1 | 7 | 13 | 5 | 18 |
| 6 | New York Red Bulls | 6 | -1 | 10 | 7 | -7 | 8 | 13 | -8 | 18 |
| 7 | DC United | 5 | -5 | 6 | 8 | 1 | 10 | 13 | -4 | 16 |
| 8 | FC Cincinnati | 6 | 2 | 10 | 7 | -7 | 6 | 13 | -5 | 16 |
| 9 | Charlotte FC | 7 | 6 | 11 | 6 | -8 | 4 | 13 | -2 | 15 |
| 10 | Toronto FC | 9 | -1 | 11 | 3 | -3 | 3 | 12 | -4 | 14 |
| 11 | CF Montréal | 5 | 5 | 10 | 7 | -12 | 3 | 12 | -7 | 13 |
| 12 | Orlando City | 6 | 1 | 9 | 7 | -18 | 4 | 13 | -17 | 13 |
| 13 | Columbus Crew | 6 | 1 | 8 | 7 | -5 | 4 | 13 | -4 | 12 |
| 14 | Atlanta United | 8 | -3 | 7 | 4 | -4 | 3 | 12 | -7 | 10 |
| 15 | Philadelphia Union | 5 | -3 | 2 | 8 | -7 | 4 | 13 | -10 | 6 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 5 | 12 | 13 | 7 | 6 | 14 | 12 | 18 | 27 |
| 2 | Inter Miami | 4 | -1 | 3 | 9 | 8 | 22 | 13 | 7 | 25 |
| 3 | New England Revolution | 7 | 9 | 18 | 5 | -5 | 4 | 12 | 4 | 22 |
| 4 | Chicago Fire | 7 | 6 | 12 | 5 | 2 | 8 | 12 | 8 | 20 |
| 5 | New York City FC | 8 | 6 | 11 | 5 | -1 | 7 | 13 | 5 | 18 |
| 6 | New York Red Bulls | 6 | -1 | 10 | 7 | -7 | 8 | 13 | -8 | 18 |
| 7 | DC United | 5 | -5 | 6 | 8 | 1 | 10 | 13 | -4 | 16 |
| 8 | FC Cincinnati | 6 | 2 | 10 | 7 | -7 | 6 | 13 | -5 | 16 |
| 9 | Charlotte FC | 7 | 6 | 11 | 6 | -8 | 4 | 13 | -2 | 15 |
| 10 | Toronto FC | 9 | -1 | 11 | 3 | -3 | 3 | 12 | -4 | 14 |
| 11 | CF Montréal | 5 | 5 | 10 | 7 | -12 | 3 | 12 | -7 | 13 |
| 12 | Orlando City | 6 | 1 | 9 | 7 | -18 | 4 | 13 | -17 | 13 |
| 13 | Columbus Crew | 6 | 1 | 8 | 7 | -5 | 4 | 13 | -4 | 12 |
| 14 | Atlanta United | 8 | -3 | 7 | 4 | -4 | 3 | 12 | -7 | 10 |
| 15 | Philadelphia Union | 5 | -3 | 2 | 8 | -7 | 4 | 13 | -10 | 6 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | San Jose Earthquakes | 6 | 11 | 13 | 7 | 7 | 16 | 13 | 18 | 29 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 8 | 17 | 21 | 4 | 4 | 8 | 12 | 21 | 29 |
| 3 | Seattle Sounders | 5 | 7 | 13 | 6 | 2 | 11 | 11 | 9 | 24 |
| 4 | Real Salt Lake | 7 | 9 | 18 | 5 | -3 | 4 | 12 | 6 | 22 |
| 5 | Los Angeles FC | 7 | 6 | 13 | 6 | 1 | 8 | 13 | 7 | 21 |
| 6 | Minnesota United | 6 | 1 | 8 | 7 | -4 | 13 | 13 | -3 | 21 |
| 7 | FC Dallas | 9 | 2 | 13 | 4 | 4 | 6 | 13 | 6 | 19 |
| 8 | Houston Dynamo | 7 | 1 | 13 | 6 | -6 | 6 | 13 | -5 | 19 |
| 9 | Colorado Rapids | 5 | 7 | 9 | 8 | -4 | 7 | 13 | 3 | 16 |
| 10 | Los Angeles Galaxy | 6 | 2 | 8 | 7 | -4 | 8 | 13 | -2 | 16 |
| 11 | San Diego FC | 7 | 10 | 11 | 6 | -5 | 5 | 13 | 5 | 16 |
| 12 | Austin FC | 6 | 4 | 11 | 7 | -12 | 3 | 13 | -8 | 14 |
| 13 | Portland Timbers | 5 | 5 | 10 | 7 | -7 | 4 | 12 | -2 | 14 |
| 14 | St. Louis City | 5 | 1 | 7 | 8 | -8 | 6 | 13 | -7 | 13 |
| 15 | Sporting Kansas City | 6 | -4 | 5 | 6 | -18 | 3 | 12 | -22 | 8 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | San Jose Earthquakes | 6 | 11 | 13 | 7 | 7 | 16 | 13 | 18 | 29 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 8 | 17 | 21 | 4 | 4 | 8 | 12 | 21 | 29 |
| 3 | Seattle Sounders | 5 | 7 | 13 | 6 | 2 | 11 | 11 | 9 | 24 |
| 4 | Real Salt Lake | 7 | 9 | 18 | 5 | -3 | 4 | 12 | 6 | 22 |
| 5 | Los Angeles FC | 7 | 6 | 13 | 6 | 1 | 8 | 13 | 7 | 21 |
| 6 | Minnesota United | 6 | 1 | 8 | 7 | -4 | 13 | 13 | -3 | 21 |
| 7 | FC Dallas | 9 | 2 | 13 | 4 | 4 | 6 | 13 | 6 | 19 |
| 8 | Houston Dynamo | 7 | 1 | 13 | 6 | -6 | 6 | 13 | -5 | 19 |
| 9 | Colorado Rapids | 5 | 7 | 9 | 8 | -4 | 7 | 13 | 3 | 16 |
| 10 | Los Angeles Galaxy | 6 | 2 | 8 | 7 | -4 | 8 | 13 | -2 | 16 |
| 11 | San Diego FC | 7 | 10 | 11 | 6 | -5 | 5 | 13 | 5 | 16 |
| 12 | Austin FC | 6 | 4 | 11 | 7 | -12 | 3 | 13 | -8 | 14 |
| 13 | Portland Timbers | 5 | 5 | 10 | 7 | -7 | 4 | 12 | -2 | 14 |
| 14 | St. Louis City | 5 | 1 | 7 | 8 | -8 | 6 | 13 | -7 | 13 |
| 15 | Sporting Kansas City | 6 | -4 | 5 | 6 | -18 | 3 | 12 | -22 | 8 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 8 | 17 | 21 | 4 | 4 | 8 | 12 | 21 | 29 |
| 2 | San Jose Earthquakes | 6 | 11 | 13 | 7 | 7 | 16 | 13 | 18 | 29 |
| 3 | Nashville | 5 | 12 | 13 | 7 | 6 | 14 | 12 | 18 | 27 |
| 4 | Inter Miami | 4 | -1 | 3 | 9 | 8 | 22 | 13 | 7 | 25 |
| 5 | Seattle Sounders | 5 | 7 | 13 | 6 | 2 | 11 | 11 | 9 | 24 |
| 6 | Real Salt Lake | 7 | 9 | 18 | 5 | -3 | 4 | 12 | 6 | 22 |
| 7 | New England Revolution | 7 | 9 | 18 | 5 | -5 | 4 | 12 | 4 | 22 |
| 8 | Los Angeles FC | 7 | 6 | 13 | 6 | 1 | 8 | 13 | 7 | 21 |
| 9 | Minnesota United | 6 | 1 | 8 | 7 | -4 | 13 | 13 | -3 | 21 |
| 10 | Chicago Fire | 7 | 6 | 12 | 5 | 2 | 8 | 12 | 8 | 20 |
| 11 | FC Dallas | 9 | 2 | 13 | 4 | 4 | 6 | 13 | 6 | 19 |
| 12 | Houston Dynamo | 7 | 1 | 13 | 6 | -6 | 6 | 13 | -5 | 19 |
| 13 | New York City FC | 8 | 6 | 11 | 5 | -1 | 7 | 13 | 5 | 18 |
| 14 | New York Red Bulls | 6 | -1 | 10 | 7 | -7 | 8 | 13 | -8 | 18 |
| 15 | San Diego FC | 7 | 10 | 11 | 6 | -5 | 5 | 13 | 5 | 16 |
| 16 | Colorado Rapids | 5 | 7 | 9 | 8 | -4 | 7 | 13 | 3 | 16 |
| 17 | Los Angeles Galaxy | 6 | 2 | 8 | 7 | -4 | 8 | 13 | -2 | 16 |
| 18 | DC United | 5 | -5 | 6 | 8 | 1 | 10 | 13 | -4 | 16 |
| 19 | FC Cincinnati | 6 | 2 | 10 | 7 | -7 | 6 | 13 | -5 | 16 |
| 20 | Charlotte FC | 7 | 6 | 11 | 6 | -8 | 4 | 13 | -2 | 15 |
| 21 | Portland Timbers | 5 | 5 | 10 | 7 | -7 | 4 | 12 | -2 | 14 |
| 22 | Toronto FC | 9 | -1 | 11 | 3 | -3 | 3 | 12 | -4 | 14 |
| 23 | Austin FC | 6 | 4 | 11 | 7 | -12 | 3 | 13 | -8 | 14 |
| 24 | CF Montréal | 5 | 5 | 10 | 7 | -12 | 3 | 12 | -7 | 13 |
| 25 | St. Louis City | 5 | 1 | 7 | 8 | -8 | 6 | 13 | -7 | 13 |
| 26 | Orlando City | 6 | 1 | 9 | 7 | -18 | 4 | 13 | -17 | 13 |
| 27 | Columbus Crew | 6 | 1 | 8 | 7 | -5 | 4 | 13 | -4 | 12 |
| 28 | Atlanta United | 8 | -3 | 7 | 4 | -4 | 3 | 12 | -7 | 10 |
| 29 | Sporting Kansas City | 6 | -4 | 5 | 6 | -18 | 3 | 12 | -22 | 8 |
| 30 | Philadelphia Union | 5 | -3 | 2 | 8 | -7 | 4 | 13 | -10 | 6 |
| Toronto FC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 9 | 3 | 12 |
| Vunna matcher | 2 | 1 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 5 | 0 | 5 |
| Förlorade matcher | 2 | 2 | 4 |
| Gjorda mål | 17 | 3 | 20 |
| Gjorda mål per match | 1,89 | 1,00 | 6,67 |
| Insläppta mål | 18 | 6 | 24 |
| Insläppta mål per match | 2,00 | 2,00 | 8,00 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,89 | 3,00 | 3,67 |
| Austin FC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 6 | 7 | 13 |
| Vunna matcher | 3 | 0 | 3 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 3 | 5 |
| Förlorade matcher | 1 | 4 | 5 |
| Gjorda mål | 8 | 10 | 18 |
| Gjorda mål per match | 1,33 | 1,43 | 2,57 |
| Insläppta mål | 4 | 22 | 26 |
| Insläppta mål per match | 0,67 | 3,14 | 3,71 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,00 | 4,57 | 3,38 |
Poängstatistik för Toronto FC - Austin FC
Matchresultatet innebär ett kryss i båda lagens facit. Det innebär totalt 1 vinster, 0 kryss och 2 förluster för Toronto FC, och 0 vinster, 3 kryss och 2 förluster på fem matcher för Austin FC.
3 poäng för Toronto FC, och 3 poäng för Austin FC av de möjliga på de fem senast spelade matcherna är resultatet efter att båda lag tilldelats poäng efter krysset.
Målstatistik för Toronto FC och Austin FC
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i MLS så har Toronto FC ett genomsnitt på 1,89 per match, på totalt 9 matcher. Under säsongen som har gått har Toronto FC släppt in totalt 18 mål på 9 matcher som laget spelat på hemmaplan i MLS, det innebär att Toronto FC släppt in 2,00 mål per match i snitt.
På de 12 matcher Toronto FC spelat i MLS denna säsong så har laget gjort totalt 20 mål, med ett snitt på 6,67 mål per match. Toronto FC har denna säsongen släppt in totalt 24 mål i ligan. Det innebär att på de 12 matcher som spelats så har Toronto FC 8,00 insläppta mål per match.
Austin FC har ett snitt på 1,43 gjorda bortamål i MLS på de 7 bortamatcher man spelat under säsongen. Austin FC har på de 7 bortamatcher man spelat i MLS släppt in 22 mål och har ett snitt på 3,14 insläppta mål per match.
Austin FC har ett facit denna säsongen i MLS med 18 gjorda mål. På de 13 matcher som Austin FC har spelat så har man ett snitt på 2,57 producerade mål framåt per match. Under den gångna säsongen i ligan så har Austin FC släppt in totalt 26 mål. Detta innebär att Austin FC har ett målsnitt på 3,71 insläppta mål totalt under de 13 matcher som spelats under säsongen i MLS.




