- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-08-01 14:45:20. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchinfo FC Järfälla – FC Stockholm Internazionale i Division 1
Matchen spelades i Division 1 mellan FC Järfälla och FC Stockholm Internazionale. Mötets matchstart var 16:00 den 1 augusti.
FC Stockholm Internazionale vann matchen mot FC Järfälla
Matchen slutade med en seger till FC Stockholm Internazionale med 4 mål mot 0. FC Stockholm Internazionale plockar nya poäng i Division 1 efter vinsten mot FC Järfälla. Förlusten för FC Järfällainnebär att de går poänglösa från mötet med FC Stockholm Internazionale.
1X2-oddsen på FC Järfälla - FC Stockholm Internazionale
Kikade vi på oddsen inför mötet i Division 1 mellan FC Järfälla och FC Stockholm Internazionale så var FC Stockholm Internazionale oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget Unibet gav då det högsta oddset till 1.50 gånger pengarna på FC Stockholm Internazionale som vinnare. I snitt låg oddset på en vinst till FC Stockholm Internazionale på 5,10 gånger pengarna, hos de 1 spelbolagen som finns med på vår lista ovan.
Unibet gav det högsta odds på FC Järfälla, som var nederlagstippade mot FC Stockholm Internazionale, till 5.10 gånger pengarna. I snitt så kunde du spela på att FC Järfälla gick vinnande ur detta möte till oddset 1,50 gånger pengarna, hos de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Ett spel på krysset mellan FC Järfälla och FC Stockholm Internazionale gav som högst 3.90 inför matchen och som du hittade hos Unibet. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 1 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 3,90 gånger pengarna.
Poängfacit FC Järfälla
För FC Järfälla så har laget denna säsong i Division 1 håvat in 0 poäng på de 14 matcherna som laget har spelat på hemmaplan. Detta gör att FC Järfälla har ett snitt på 0 poäng per hemmamatch.
På 15 spelade matcher har FC Järfälla denna säsong i Division 1 tagit 14 poäng. Och detta gör att FC Järfälla har ett poängsnitt på bortaplan med 0,93 poäng per spelad match.
På de totalt 29 matcher FC Järfälla har spelat under säsongen i Division 1 så har laget kammat hem 14 poäng. FC Järfälla har under säsongen ett snitt på 0,93 poäng per match.
Poängfacit FC Stockholm Internazionale
På 14 matcher i Division 1 har FC Stockholm Internazionale nu 0 insamlade poäng. Över 14 spelade matcher på hemmaplan har nu FC Stockholm Internazionale ett snitt på 0 poäng per match.
På bortaplan har FC Stockholm Internazionale i Division 1 tagit 32 poäng på 15 matcher. Och detta innebär att FC Järfälla har ett snitt på 2,13 poäng per spelad match på bortaplan.
På totalt 29 matcher FC Stockholm Internazionale har spelat under säsongen har man håvat in 32 poäng i event. FC Stockholm Internazionale har därmed denna säsong ett poängsnitt på 2,13 poäng per match.
| Norra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Stockholm Internazionale | 14 | 22 | 32 | 15 | 22 | 32 | 29 | 44 | 64 |
| 2 | FC Arlanda | 15 | 11 | 28 | 14 | 6 | 26 | 29 | 17 | 54 |
| 3 | Athletic Eskilstuna | 14 | -2 | 23 | 15 | 17 | 30 | 29 | 15 | 53 |
| 4 | Enköping | 15 | -98 | 30 | 14 | 2 | 22 | 29 | -96 | 52 |
| 5 | FBK Karlstad | 15 | 1 | 28 | 14 | 6 | 21 | 29 | 7 | 49 |
| 6 | Hammarby TFF | 15 | -91 | 23 | 14 | 16 | 26 | 29 | -75 | 49 |
| 7 | IF Karlstad Fotboll | 14 | 6 | 24 | 15 | 4 | 20 | 29 | 10 | 44 |
| 8 | Umeå FC | 15 | -3 | 21 | 14 | 2 | 21 | 29 | -1 | 42 |
| 9 | Assyriska | 14 | -4 | 17 | 15 | 96 | 21 | 29 | 92 | 38 |
| 10 | Gefle IF | 14 | -2 | 21 | 15 | -9 | 17 | 29 | -11 | 38 |
| 11 | Karlbergs BK | 15 | -2 | 22 | 14 | -6 | 15 | 29 | -8 | 37 |
| 12 | Sollentuna FK | 14 | -2 | 18 | 15 | 91 | 16 | 29 | 89 | 34 |
| 13 | Vasalunds IF | 15 | -10 | 20 | 14 | -11 | 11 | 29 | -21 | 31 |
| 14 | Piteå IF | 15 | -10 | 14 | 14 | -7 | 13 | 29 | -17 | 27 |
| 15 | FC Järfälla | 14 | -15 | 10 | 15 | -6 | 14 | 29 | -21 | 24 |
| 16 | IFK Stocksund | 14 | -10 | 11 | 15 | -14 | 4 | 29 | -24 | 15 |
| Södra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Trelleborgs FF | 15 | 17 | 34 | 15 | 18 | 35 | 30 | 35 | 69 |
| 2 | Lunds BK | 15 | 13 | 30 | 15 | 8 | 23 | 30 | 21 | 53 |
| 3 | Hässleholms IF | 15 | 9 | 26 | 15 | 8 | 27 | 30 | 17 | 53 |
| 4 | Ariana FC | 15 | 5 | 24 | 15 | 7 | 23 | 30 | 12 | 47 |
| 5 | Åtvidabergs FF | 15 | 14 | 30 | 15 | -7 | 17 | 30 | 7 | 47 |
| 6 | FC Rosengård | 15 | 4 | 24 | 15 | -1 | 19 | 30 | 3 | 43 |
| 7 | Skövde AIK | 15 | 2 | 27 | 15 | -9 | 14 | 30 | -7 | 41 |
| 8 | BK Olympic | 15 | 9 | 24 | 15 | -10 | 16 | 30 | -1 | 40 |
| 9 | Jönköpings Södra | 15 | 13 | 29 | 15 | -10 | 10 | 30 | 3 | 39 |
| 10 | FC Trollhättan | 15 | 0 | 17 | 15 | -5 | 21 | 30 | -5 | 38 |
| 11 | Tvååkers IF | 15 | -2 | 17 | 15 | -3 | 21 | 30 | -5 | 38 |
| 12 | Kristianstads FC | 15 | 3 | 19 | 15 | -7 | 18 | 30 | -4 | 37 |
| 13 | Eskilsminne IF | 15 | -5 | 21 | 15 | -7 | 15 | 30 | -12 | 36 |
| 14 | Ängelholms FF | 15 | -5 | 15 | 15 | -7 | 18 | 30 | -12 | 33 |
| 15 | Laholms FK | 15 | -3 | 16 | 15 | -5 | 16 | 30 | -8 | 32 |
| 16 | Utsiktens BK | 15 | -15 | 8 | 15 | -29 | 8 | 30 | -44 | 16 |
| FC Järfälla | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 15 | 29 |
| Vunna matcher | 3 | 3 | 6 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 5 | 6 |
| Förlorade matcher | 10 | 7 | 17 |
| Gjorda mål | 19 | 21 | 40 |
| Gjorda mål per match | 1,36 | 1,40 | 2,67 |
| Insläppta mål | 34 | 27 | 61 |
| Insläppta mål per match | 2,43 | 1,80 | 4,07 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,79 | 3,20 | 3,48 |
| FC Stockholm Internazionale | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 15 | 29 |
| Vunna matcher | 10 | 10 | 20 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 2 | 4 |
| Förlorade matcher | 2 | 3 | 5 |
| Gjorda mål | 33 | 36 | 69 |
| Gjorda mål per match | 2,36 | 2,40 | 4,60 |
| Insläppta mål | 11 | 14 | 25 |
| Insläppta mål per match | 0,79 | 0,93 | 1,67 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,14 | 3,33 | 3,24 |
Poängstatistik för FC Järfälla - FC Stockholm Internazionale
De fem senaste matcherna har inneburit 4 vinster, 1 förluster och 0 oavgjorda resultat för FC Stockholm Internazionale, som alltså besegrade FC Järfälla. 1 vinster, 2 kryss och 2 förluster på de fem senaste matcherna är vad förlusten innebär för FC Järfälla.
Nya poäng tilldelas FC Stockholm Internazionale efter vinsten, vilket innebär att de på sina 5 senaste matcher har spelat in 12 av totalt möjliga poäng. Förlusten innebär poängtapp för FC Järfälla, som på sina fem senaste matcher har tagit 5 poäng av möjliga.
Målstatistik för FC Järfälla och FC Stockholm Internazionale
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i Division 1 så har FC Järfälla ett genomsnitt på 1,36 per match, på totalt 14 matcher. På de 14 hemmamatcher som FC Järfälla spelat denna säsong så har man släppt in 34 mål totalt och per match blir det 2,43 mål i snitt.
På de 29 matcher FC Järfälla spelat i Division 1 denna säsong så har laget gjort totalt 40 mål, med ett snitt på 2,67 mål per match. FC Järfälla har under säsongen släppt in totalt 61 mål i ligan på de 29 matcher som spelats.
FC Stockholm Internazionale har ett snitt på 2,40 gjorda bortamål i Division 1 på de 15 bortamatcher man spelat under säsongen. På bortaplan har FC Stockholm Internazionale i genomsnitt släppt in 0,93 mål på de 15 bortamatcher man spelat.
Per match har FC Stockholm Internazionale i snitt producerat 4,60 mål framåt på de 29 matcher som spelats i Division 1. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att FC Stockholm Internazionale släppt in 1,67 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 29 matcher som har spelats.



