- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-12 20:18:49. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchinfo Laholms FK – Tvååkers IF i Division 1
Laholms FK och Tvååkers IF möttes den 19-10-2026 med matchstart 19:00 i Division 1. Ett oavgjort resultat innebär att både Laholms FK och Tvååkers IF kommer tilldelas poäng vardera.
1X2-oddsen på Laholms FK - Tvååkers IF
Inför matchen mellan Laholms FK och Tvååkers IF i Division 1 så var Laholms FK spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Laholms FK hittade du hos Unibet till 2.60 gånger pengarna. I snitt så gav 1 spelbolag oddset 3,80 på att favoriten Laholms FK skulle utgå med seger.
Spelbolagen trodde inte på Tvååkers IF som vinnare i matchen mot Laholms FK. Och inför detta möte så gav Unibet det högsta oddset på Tvååkers IF som vinnare till 3.80 gånger pengarna. Om vi jämför oddsen från de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 2,60 gånger pengarna på Tvååkers IF som vinnare.
Ett spel på krysset mellan Laholms FK och Tvååkers IF gav som högst 2.12 inför matchen och som du hittade hos Unibet. De 1 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt 2,12 gånger pengarna på ett oavgjort resultat.
Poängfacit Laholms FK
Laholms FK hemmafacit så här långt i Division 1 är 0 inspelade poäng på 14 matcher. Och ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
Laholms FK har ett bortafacit under säsongen i Division 1 med 16 tagna poäng på de 15 matcher laget spelat. Detta innebär att Laholms FK har ett poängsnitt på bortaplan med 1,07 poäng per match.
I Division 1 har Laholms FK 16 poäng på 29 spelade matcher totalt. Laholms FK har med det facit ett snitt på 1,07 poäng per match.
Poängfacit Tvååkers IF
Tvååkers IF har i Division 1 14 spelade hemmamatcher 0 inspelade poäng. Detta innebär att Laholms FK i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
På 15 matcher har Tvååkers IF under säsong tagit 21 poäng i event. Detta innebär att Tvååkers IF har ett facit med 1,40 poäng per bortamatch.
Tvååkers IF har tagit 21 poäng i Division 1 under säsong, på 29 spelade matcher. Per spelad match har Tvååkers IF ett poängsnitt på 1,40.
| Norra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Stockholm Internazionale | 14 | 22 | 32 | 15 | 22 | 32 | 29 | 44 | 64 |
| 2 | FC Arlanda | 15 | 11 | 28 | 14 | 6 | 26 | 29 | 17 | 54 |
| 3 | Athletic Eskilstuna | 14 | -2 | 23 | 15 | 17 | 30 | 29 | 15 | 53 |
| 4 | Enköping | 15 | -98 | 30 | 14 | 2 | 22 | 29 | -96 | 52 |
| 5 | FBK Karlstad | 15 | 1 | 28 | 14 | 6 | 21 | 29 | 7 | 49 |
| 6 | Hammarby TFF | 15 | -91 | 23 | 14 | 16 | 26 | 29 | -75 | 49 |
| 7 | IF Karlstad Fotboll | 14 | 6 | 24 | 15 | 4 | 20 | 29 | 10 | 44 |
| 8 | Umeå FC | 15 | -3 | 21 | 14 | 2 | 21 | 29 | -1 | 42 |
| 9 | Assyriska | 14 | -4 | 17 | 15 | 96 | 21 | 29 | 92 | 38 |
| 10 | Gefle IF | 14 | -2 | 21 | 15 | -9 | 17 | 29 | -11 | 38 |
| 11 | Karlbergs BK | 15 | -2 | 22 | 14 | -6 | 15 | 29 | -8 | 37 |
| 12 | Sollentuna FK | 14 | -2 | 18 | 15 | 91 | 16 | 29 | 89 | 34 |
| 13 | Vasalunds IF | 15 | -10 | 20 | 14 | -11 | 11 | 29 | -21 | 31 |
| 14 | Piteå IF | 15 | -10 | 14 | 14 | -7 | 13 | 29 | -17 | 27 |
| 15 | FC Järfälla | 14 | -15 | 10 | 15 | -6 | 14 | 29 | -21 | 24 |
| 16 | IFK Stocksund | 14 | -10 | 11 | 15 | -14 | 4 | 29 | -24 | 15 |
| Södra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Trelleborgs FF | 15 | 17 | 34 | 14 | 17 | 32 | 29 | 34 | 66 |
| 2 | Hässleholms IF | 14 | 10 | 26 | 15 | 8 | 27 | 29 | 18 | 53 |
| 3 | Lunds BK | 15 | 13 | 30 | 14 | 7 | 20 | 29 | 20 | 50 |
| 4 | Ariana FC | 15 | 5 | 24 | 14 | 8 | 23 | 29 | 13 | 47 |
| 5 | Åtvidabergs FF | 15 | 14 | 30 | 14 | -4 | 17 | 29 | 10 | 47 |
| 6 | FC Rosengård | 14 | 3 | 21 | 15 | -1 | 19 | 29 | 2 | 40 |
| 7 | Jönköpings Södra | 14 | 14 | 29 | 15 | -10 | 10 | 29 | 4 | 39 |
| 8 | FC Trollhättan | 14 | 2 | 17 | 15 | -5 | 21 | 29 | -3 | 38 |
| 9 | Tvååkers IF | 14 | -1 | 17 | 15 | -3 | 21 | 29 | -4 | 38 |
| 10 | Skövde AIK | 15 | 2 | 27 | 14 | -10 | 11 | 29 | -8 | 38 |
| 11 | BK Olympic | 15 | 9 | 24 | 14 | -12 | 13 | 29 | -3 | 37 |
| 12 | Kristianstads FC | 15 | 3 | 19 | 14 | -7 | 17 | 29 | -4 | 36 |
| 13 | Eskilsminne IF | 14 | -8 | 18 | 15 | -7 | 15 | 29 | -15 | 33 |
| 14 | Laholms FK | 14 | -2 | 16 | 15 | -5 | 16 | 29 | -7 | 32 |
| 15 | Ängelholms FF | 15 | -5 | 15 | 14 | -8 | 15 | 29 | -13 | 30 |
| 16 | Utsiktens BK | 14 | -15 | 7 | 15 | -29 | 8 | 29 | -44 | 15 |
| Laholms FK | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 15 | 29 |
| Vunna matcher | 4 | 5 | 9 |
| Oavgjorda matcher | 4 | 1 | 5 |
| Förlorade matcher | 6 | 9 | 15 |
| Gjorda mål | 22 | 18 | 40 |
| Gjorda mål per match | 1,57 | 1,20 | 2,67 |
| Insläppta mål | 24 | 23 | 47 |
| Insläppta mål per match | 1,71 | 1,53 | 3,13 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,29 | 2,73 | 3,00 |
| Tvååkers IF | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 15 | 29 |
| Vunna matcher | 4 | 6 | 10 |
| Oavgjorda matcher | 5 | 3 | 8 |
| Förlorade matcher | 5 | 6 | 11 |
| Gjorda mål | 16 | 23 | 39 |
| Gjorda mål per match | 1,14 | 1,53 | 2,60 |
| Insläppta mål | 17 | 26 | 43 |
| Insläppta mål per match | 1,21 | 1,73 | 2,87 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,36 | 3,27 | 2,83 |
Poängstatistik för Laholms FK - Tvååkers IF
Likaresultatet innebär att Laholms FK på sina fem senaste matcher har plockat 2 vinster, 1 kryss och 2 förluster. Tvååkers IF har vunnit 1, spelat lika 1 och förlorat 3 av sina 5 senaste.
Poäng för båda lagen efter det oavgjorda resultatet innebär att Laholms FK har spelat in 7 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher, samtidigt som Tvååkers IF har säkrat 4 poäng.
Målstatistik för Laholms FK och Tvååkers IF
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i Division 1 så har Laholms FK ett genomsnitt på 1,57 per match, på totalt 14 matcher. Under säsongen som har gått har Laholms FK släppt in totalt 24 mål på 14 matcher som laget spelat på hemmaplan i Division 1, det innebär att Laholms FK släppt in 1,71 mål per match i snitt.
Totalt har Laholms FK producerat 40 mål i Division 1 under säsongen som har gått. På de 29 matcher laget spelat så har Laholms FK ett snitt på 2,67 gjorda mål per match. Laholms FK har denna säsongen släppt in totalt 47 mål i ligan. Det innebär att på de 29 matcher som spelats så har Laholms FK 3,13 insläppta mål per match.
På bortaplan har Tvååkers IF denna säsong ett facit med 23 gjorda mål på 15 spelade matcher. På bortaplan har Tvååkers IF i genomsnitt släppt in 1,73 mål på de 15 bortamatcher man spelat.
Offensivt har Tvååkers IF gjort 2,60 mål per match i Division 1 på de 29 matcher som spelats under säsongen. Under den gångna säsongen i ligan så har Tvååkers IF släppt in totalt 43 mål. Detta innebär att Tvååkers IF har ett målsnitt på 2,87 insläppta mål totalt under de 29 matcher som spelats under säsongen i Division 1.



