- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-10-01 10:12:03. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Tvååkers IF – Hässleholms IF den 3/10
Mötet i Division 1 mellan Tvååkers IF och Hässleholms IF spelades den 3/10 avspark med start kl. 13:00.
Hässleholms IF vann matchen mot Tvååkers IF
Det var dock Hässleholms IF som utgick med seger i mötet med 2 mål mot 1. Vinsten betyder att nya poäng tilldelas Hässleholms IF i tabellen för Division 1. Det blir däremot en poänglös omgång för Tvååkers IF på grund av förlusten.
De bästa & högsta oddsen inför Tvååkers IF - Hässleholms IF
Inför matchen mellan Tvååkers IF och Hässleholms IF i Division 1 så var Hässleholms IF spelbolagens favorit att vinna om vi kikar på oddsen. Och det högsta oddset på Hässleholms IF hittade du hos Unibet till 2.12 gånger pengarna. I vår oddsjämförelse så gav de 1 spelbolagen i snitt oddset 2,80 på att Hässleholms IF skulle vinna matchen.
Unibet gav det högsta odds på Tvååkers IF, som var nederlagstippade mot Hässleholms IF, till 2.80 gånger pengarna. I snitt så kunde du spela på att Tvååkers IF gick vinnande ur detta möte till oddset 2,12 gånger pengarna, hos de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Hos spelbolaget Unibet så hittade du det högsta spelet på matchen mellan Tvååkers IF - Hässleholms IF i Champions League till 3.40 gånger pengarna. Att Tvååkers IF och Hässleholms IF skulle kryssa matchen gav inför mötet i snitt oddset 3,40 hos de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse.
Poängfacit Tvååkers IF
Tvååkers IF har på hemmaplan i Division 1 spelat 14 matcher och har 0 poäng i tabellen. På hemmaplan har Tvååkers IF ett snitt på 0 poäng per match.
Tvååkers IF har ett bortafacit under säsongen i Division 1 med 21 tagna poäng på de 15 matcher laget spelat. Och detta gör att Tvååkers IF har ett poängsnitt på bortaplan med 1,40 poäng per spelad match.
Tvååkers IF har ett facit denna säsong i Division 1 med 21 poäng på de 29 matcher som laget spelat under säsongen. Per match har Tvååkers IF ett snitt på 1,40 poäng.
Poängfacit Hässleholms IF
Hässleholms IF har håvat in 0 poäng så här långt på 14 spelade matcher i Division 1. Detta innebär att Tvååkers IF i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
På bortaplan har Hässleholms IF i Division 1 tagit 27 poäng på 15 matcher. Så här långt så har Hässleholms IF därmed ett bortasnitt på 1,80 poäng per match.
På 29 matcher har Hässleholms IF spelat in 27 poäng denna säsong i event. Hässleholms IF har därmed ett snitt per match på 1,80 poäng.
| Norra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Stockholm Internazionale | 14 | 22 | 32 | 15 | 22 | 32 | 29 | 44 | 64 |
| 2 | FC Arlanda | 15 | 11 | 28 | 14 | 6 | 26 | 29 | 17 | 54 |
| 3 | Athletic Eskilstuna | 14 | -2 | 23 | 15 | 17 | 30 | 29 | 15 | 53 |
| 4 | Enköping | 15 | -98 | 30 | 14 | 2 | 22 | 29 | -96 | 52 |
| 5 | FBK Karlstad | 15 | 1 | 28 | 14 | 6 | 21 | 29 | 7 | 49 |
| 6 | Hammarby TFF | 15 | -91 | 23 | 14 | 16 | 26 | 29 | -75 | 49 |
| 7 | IF Karlstad Fotboll | 14 | 6 | 24 | 15 | 4 | 20 | 29 | 10 | 44 |
| 8 | Umeå FC | 15 | -3 | 21 | 14 | 2 | 21 | 29 | -1 | 42 |
| 9 | Assyriska | 14 | -4 | 17 | 15 | 96 | 21 | 29 | 92 | 38 |
| 10 | Gefle IF | 14 | -2 | 21 | 15 | -9 | 17 | 29 | -11 | 38 |
| 11 | Karlbergs BK | 15 | -2 | 22 | 14 | -6 | 15 | 29 | -8 | 37 |
| 12 | Sollentuna FK | 14 | -2 | 18 | 15 | 91 | 16 | 29 | 89 | 34 |
| 13 | Vasalunds IF | 15 | -10 | 20 | 14 | -11 | 11 | 29 | -21 | 31 |
| 14 | Piteå IF | 15 | -10 | 14 | 14 | -7 | 13 | 29 | -17 | 27 |
| 15 | FC Järfälla | 14 | -15 | 10 | 15 | -6 | 14 | 29 | -21 | 24 |
| 16 | IFK Stocksund | 14 | -10 | 11 | 15 | -14 | 4 | 29 | -24 | 15 |
| Södra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Trelleborgs FF | 15 | 17 | 34 | 14 | 17 | 32 | 29 | 34 | 66 |
| 2 | Hässleholms IF | 14 | 10 | 26 | 15 | 8 | 27 | 29 | 18 | 53 |
| 3 | Lunds BK | 15 | 13 | 30 | 14 | 7 | 20 | 29 | 20 | 50 |
| 4 | Ariana FC | 15 | 5 | 24 | 14 | 8 | 23 | 29 | 13 | 47 |
| 5 | Åtvidabergs FF | 15 | 14 | 30 | 14 | -4 | 17 | 29 | 10 | 47 |
| 6 | FC Rosengård | 14 | 3 | 21 | 15 | -1 | 19 | 29 | 2 | 40 |
| 7 | Jönköpings Södra | 14 | 14 | 29 | 15 | -10 | 10 | 29 | 4 | 39 |
| 8 | FC Trollhättan | 14 | 2 | 17 | 15 | -5 | 21 | 29 | -3 | 38 |
| 9 | Tvååkers IF | 14 | -1 | 17 | 15 | -3 | 21 | 29 | -4 | 38 |
| 10 | Skövde AIK | 15 | 2 | 27 | 14 | -10 | 11 | 29 | -8 | 38 |
| 11 | BK Olympic | 15 | 9 | 24 | 14 | -12 | 13 | 29 | -3 | 37 |
| 12 | Kristianstads FC | 15 | 3 | 19 | 14 | -7 | 17 | 29 | -4 | 36 |
| 13 | Eskilsminne IF | 14 | -8 | 18 | 15 | -7 | 15 | 29 | -15 | 33 |
| 14 | Laholms FK | 14 | -2 | 16 | 15 | -5 | 16 | 29 | -7 | 32 |
| 15 | Ängelholms FF | 15 | -5 | 15 | 14 | -8 | 15 | 29 | -13 | 30 |
| 16 | Utsiktens BK | 14 | -15 | 7 | 15 | -29 | 8 | 29 | -44 | 15 |
| Tvååkers IF | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 15 | 29 |
| Vunna matcher | 4 | 6 | 10 |
| Oavgjorda matcher | 5 | 3 | 8 |
| Förlorade matcher | 5 | 6 | 11 |
| Gjorda mål | 16 | 23 | 39 |
| Gjorda mål per match | 1,14 | 1,53 | 2,60 |
| Insläppta mål | 17 | 26 | 43 |
| Insläppta mål per match | 1,21 | 1,73 | 2,87 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,36 | 3,27 | 2,83 |
| Hässleholms IF | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 15 | 29 |
| Vunna matcher | 8 | 8 | 16 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 3 | 5 |
| Förlorade matcher | 4 | 4 | 8 |
| Gjorda mål | 23 | 28 | 51 |
| Gjorda mål per match | 1,64 | 1,87 | 3,40 |
| Insläppta mål | 13 | 20 | 33 |
| Insläppta mål per match | 0,93 | 1,33 | 2,20 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 2,57 | 3,20 | 2,90 |
Poängstatistik för Tvååkers IF - Hässleholms IF
Hässleholms IF har ett facit av 2 vunna, 1 oavgjorda och 2 förlorade på sina fem senaste matcher efter att ha besegrat Tvååkers IF. På Tvååkers IF fem senast spelade matcher har man stått för 1 vinster, 3 förluster och 1 kryss – med förlusten mot Hässleholms IF inräknat.
7 poäng av möjliga är vad Hässleholms IF har plockat på sina 5 senast spelade matcher, med poängen från vinsten mot Tvååkers IF inräknade. Tvååkers IF tilldelas inte några nya poäng efter matchen, vilket innebär att på sina fem senaste matcher har de spelat in 4 poäng av möjliga.
Målstatistik för Tvååkers IF och Hässleholms IF
Tvååkers IF har gjort 16 mål totalt hemma denna säsong i Division 1, ett snitt på 1,14 mål/match. Tvååkers IF har totalt släppt in 17 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Division 1. På de 14 hemmamatcherna så har Tvååkers IF därmed ett snitt på 1,21 insläppta mål per match.
Per match har Tvååkers IF ett snitt på 2,60 gjorda mål, på de 29 matcher som spelats i Division 1 under säsongen som gått. Tvååkers IF har under säsongen släppt in totalt 43 mål i ligan på de 29 matcher som spelats.
Hässleholms IF har ett snitt på 1,87 gjorda bortamål i Division 1 på de 15 bortamatcher man spelat under säsongen. Hässleholms IF har på bortaplan släppt in 20 mål i Division 1. På de 15 bortamatcher som Hässleholms IF spelat så har man ett genomsnitt på 1,33 insläppta mål.
Hässleholms IF har ett facit denna säsongen i Division 1 med 51 gjorda mål. På de 29 matcher som Hässleholms IF har spelat så har man ett snitt på 3,40 producerade mål framåt per match. Hässleholms IF har totalt spelat 29 matcher under säsongen och på dessa 29 matcher har man släppt in 33 mål, ett snitt på 2,20 insläppta mål per spelad match.



