Hässleholms IF – Tvååkers IF 26/6, odds, live stream, speltips

Österås IP A-plan 4 - 2(3-1, 1-1)26-06-2026 19:30Division 1 Omgång 14
Upp till 1000 kr att spela för på Hässleholms IF vs Tvååkers IF!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos Unibet.
Upp till 1500 kr i spelkrediter + 100 free spins!
Regler och villkor gäller, 18+, spela ansvarsfullt stodlinjen.se, gäller endast nya kunder hos bet365.
Bästa matchoddsen
1 1.76
X 3.60
2 3.60
Vinstchans
Odds för Hässleholms IF - Tvååkers IF
1-X-2 - Vinnare
Spelbolag
1
X
2
Bonus

Oddsen uppdaterades 2026-06-26 18:55:32. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Matchfakta och matchinfo

Hässleholms IF - Tvååkers IF odds, speltips, resultat i Division 1

Matchinfo Hässleholms IF – Tvååkers IF i Division 1

Matchen mellan Hässleholms IF och Tvååkers IF i Division 1 spelades den 26/6 med avspark kl. 19:30.

Hässleholms IF vann mötet mot Tvååkers IF

Mötet mellan Hässleholms IF och Tvååkers IF slutade till slut med en 4 - 2 seger till Hässleholms IF.  nya poäng tilldelas Hässleholms IF i tabellen för Division 1 för vinsten. Tvååkers IF förlorade mot Hässleholms IF, och kommer därför inte tilldelas några nya poäng i den här omgången.

De bästa oddsen inför Hässleholms IF - Tvååkers IF

Inför mötet mellan Hässleholms IF - Tvååkers IF i Division 1 så talade spelbolagens odds för en seger till Hässleholms IF och Unibet gav då det bästa oddset till 1.76 gånger pengarna. Av de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse så var snittoddet 3,60 på Hässleholms IF som vinnare mot Tvååkers IF.

Oddset på nederlagstippade Tvååkers IF låg som högst på 3.60 hos Unibet. I vår oddsjämförelse på detta möte så gav de 1 spelbolagen i snitt oddset 1,76 på Tvååkers IF som vinnare.

Unibet gav det högsta spelet på ett oavgjort resultat inför mötet mellan Hässleholms IF och Tvååkers IF, till 3.60 gånger pengarna. I snitt gav de 1 spelbolagen, i oddsjämförelsen ovan, ett odds på 3,60 att Hässleholms IF - Tvååkers IF skulle kryssa matchen.

Poängfacit Hässleholms IF

Hässleholms IF har på hemmaplan i Division 1 spelat 15 matcher och har 0 poäng i tabellen. Hässleholms IF har ett hemmafacit med 0 poäng per match.

På bortaplan har Hässleholms IF tagit 27 poäng på 15 spelade matcher i event. På bortaplan så har Hässleholms IF därmed tagit 1,80 poäng per match så här långt.

Hässleholms IF har på 30 matcher tagit 27 poäng denna här säsongen i event. Hässleholms IF har därmed ett poängsnitt per match på 1,80.

Poängfacit Tvååkers IF

På hemmaplan har Tvååkers IF fått ihop 0 poäng i Division 1 denna säsong på 15 spelade matcher. Och ett hemmafacit som innebär 0 poäng per match.

Denna säsong i Division 1 har Tvååkers IF ett facit med 21 poäng på 15 spelade matcher på bortaplan. Så här långt så har Tvååkers IF därmed ett bortasnitt på 1,40 poäng per match.

På 30 matcher har Tvååkers IF spelat in 21 poäng denna säsong i event. Och har ett facit på 1,40 poäng i snitt per match.

Tabell
Tabell & Poängställning
Ettan (Division 1) 2026
Norra 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 Stockholm Internazionale 14 10 2 2 22 32 15 10 2 3 22 32 29 20 4 5 44 64
2 FC Arlanda 15 8 4 3 11 28 14 8 2 4 6 26 29 16 6 7 17 54
3 Athletic Eskilstuna 14 7 2 5 -2 23 15 9 3 3 17 30 29 16 5 8 15 53
4 Enköping 15 9 3 4 -98 30 14 7 1 6 2 22 29 16 4 10 -96 52
5 FBK Karlstad 15 8 4 3 1 28 14 6 3 5 6 21 29 14 7 8 7 49
6 Hammarby TFF 15 6 5 5 -91 23 14 8 2 4 16 26 29 14 7 9 -75 49
7 IF Karlstad Fotboll 14 7 3 4 6 24 15 5 5 5 4 20 29 12 8 9 10 44
8 Umeå FC 15 6 3 6 -3 21 14 6 3 5 2 21 29 12 6 11 -1 42
9 Assyriska 14 5 2 7 -4 17 15 6 3 7 96 21 29 11 5 14 92 38
10 Gefle IF 14 6 3 5 -2 21 15 5 2 8 -9 17 29 11 5 13 -11 38
11 Karlbergs BK 15 6 4 5 -2 22 14 4 3 7 -6 15 29 10 7 12 -8 37
12 Sollentuna FK 14 5 3 6 -2 18 15 3 7 6 91 16 29 8 10 12 89 34
13 Vasalunds IF 15 6 2 7 -10 20 14 2 5 7 -11 11 29 8 7 14 -21 31
14 Piteå IF 15 3 5 7 -10 14 14 3 4 7 -7 13 29 6 9 14 -17 27
15 FC Järfälla 14 3 1 10 -15 10 15 3 5 7 -6 14 29 6 6 17 -21 24
16 IFK Stocksund 14 2 5 7 -10 11 15 1 1 13 -14 4 29 3 6 20 -24 15
Ettan (Division 1) 2026
Södra 5 Senaste Ma V O F +/- P
1 Trelleborgs FF 15 10 4 1 17 34 15 11 2 2 18 35 30 21 6 3 35 69
2 Lunds BK 15 10 0 5 13 30 15 5 8 2 8 23 30 15 8 7 21 53
3 Hässleholms IF 15 8 2 5 9 26 15 8 3 4 8 27 30 16 5 9 17 53
4 Ariana FC 15 7 3 5 5 24 15 6 5 4 7 23 30 13 8 9 12 47
5 Åtvidabergs FF 15 9 3 3 14 30 15 4 5 6 -7 17 30 13 8 9 7 47
6 FC Rosengård 15 7 3 5 4 24 15 4 7 4 -1 19 30 11 10 9 3 43
7 Skövde AIK 15 7 6 2 2 27 15 3 5 7 -9 14 30 10 11 9 -7 41
8 BK Olympic 15 7 3 5 9 24 15 5 1 9 -10 16 30 12 4 14 -1 40
9 Jönköpings Södra 15 9 2 4 13 29 15 2 4 9 -10 10 30 11 6 13 3 39
10 FC Trollhättan 15 4 5 6 0 17 15 6 3 6 -5 21 30 10 8 12 -5 38
11 Tvååkers IF 15 4 5 6 -2 17 15 6 3 6 -3 21 30 10 8 12 -5 38
12 Kristianstads FC 15 5 4 6 3 19 15 5 3 7 -7 18 30 10 7 13 -4 37
13 Eskilsminne IF 15 6 3 6 -5 21 15 4 3 8 -7 15 30 10 6 14 -12 36
14 Ängelholms FF 15 3 6 6 -5 15 15 5 3 7 -7 18 30 8 9 13 -12 33
15 Laholms FK 15 4 4 7 -3 16 15 5 1 9 -5 16 30 9 5 16 -8 32
16 Utsiktens BK 15 1 5 9 -15 8 15 2 2 11 -29 8 30 3 7 20 -44 16
Lagens form
15:00 7/11
Division 1 - Omgång 30
0 - 1
19:00 30/10
Division 1 - Omgång 29
1 - 1
16:00 24/10
Division 1 - Omgång 28
1 - 1
16:00 17/10
Division 1 - Omgång 27
1 - 2
13:00 10/10
1 - 0
13:00 3/10
Division 1 - Omgång 25
1 - 2
13:00 26/9
Division 1 - Omgång 24
2 - 1
16:00 20/9
Division 1 - Omgång 23
0 - 1
19:00 16/9
Division 1 - Omgång 22
2 - 0
13:00 12/9
Division 1 - Omgång 21
2 - 1
15:00 7/11
Division 1 - Omgång 30
1 - 2
13:00 31/10
Division 1 - Omgång 29
1 - 0
19:00 23/10
Division 1 - Omgång 28
1 - 4
13:00 17/10
Division 1 - Omgång 27
1 - 1
19:00 12/10
Division 1 - Omgång 26
1 - 1
13:00 3/10
Division 1 - Omgång 25
1 - 2
13:00 26/9
Division 1 - Omgång 24
4 - 2
13:00 20/9
Division 1 - Omgång 23
0 - 1
19:00 17/9
Division 1 - Omgång 22
4 - 2
16:00 12/9
Division 1 - Omgång 21
0 - 0
Resultat inbördes möten
Resultat inbördes möten
13:00 3/10
Division 1 - Omgång 25
1 - 2
19:30 26/6
Division 1 - Omgång 14
4 - 2
Lagens statistik i Division 1
Hässleholms IF Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 15 15 30
Vunna matcher 8 8 16
Oavgjorda matcher 2 3 5
Förlorade matcher 5 4 9
Gjorda mål 23 28 51
Gjorda mål per match 1,53 1,87 3,40
Insläppta mål 14 20 34
Insläppta mål per match 0,93 1,33 2,27
Insläppta och gjorda mål per match 2,47 3,20 2,83
Tvååkers IF Hemma Borta Totalt
Spelade matcher 15 15 30
Vunna matcher 4 6 10
Oavgjorda matcher 5 3 8
Förlorade matcher 6 6 12
Gjorda mål 17 23 40
Gjorda mål per match 1,13 1,53 2,67
Insläppta mål 19 26 45
Insläppta mål per match 1,27 1,73 3,00
Insläppta och gjorda mål per match 2,40 3,27 2,83

Poängstatistik för Hässleholms IF - Tvååkers IF

Efter vinsten kan vi konstatera ett facit av 2 vinster, 2 förluster och 1 oavgjorda matcher på de fem senaste för Hässleholms IF. Tvååkers IF gick förlorande ur mötet – och har med 3 förluster på sina fem senast spelade matcher, ihop med 1 kryss och 1 vinster.

De nya poängen från mötet mot Tvååkers IF innebär att Hässleholms IF har plockat totalt 7 poäng av möjliga i sina 5 senast spelade matcher. Tvååkers IF får inte med sig några nya poäng efter förlusten, och har därmed spelat in 4 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher.

Målstatistik för Hässleholms IF och Tvååkers IF

Hässleholms IF har ett målsnitt på 1,53 gjorda mål per hemmamatch i Division 1. På hemmaplan har Hässleholms IF släppt in 0,93 mål i genomsnitt denna säsongen i Division 1.

Totalt har Hässleholms IF producerat 51 mål i Division 1 under säsongen som har gått. På de 30 matcher laget spelat så har Hässleholms IF ett snitt på 3,40 gjorda mål per match. Hässleholms IF har under säsongen släppt in totalt 34 mål i ligan på de 30 matcher som spelats.

Under säsongen i Division 1 har Tvååkers IF gjort 23 mål på de 15 bortamatcher man spelat. Tvååkers IF har i genomsnitt släppt in 1,73 mål per bortamatch i Division 1.

Tvååkers IF har ett facit denna säsongen i Division 1 med 40 gjorda mål. På de 30 matcher som Tvååkers IF har spelat så har man ett snitt på 2,67 producerade mål framåt per match. Totalt under säsongen i ligan så har Tvååkers IF, på 30 spelade matcher, släppt in 3,00 mål i snitt per match.