- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-10-11 01:28:55. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
New York Red Bulls mötte San Diego FC den 11-10-2026
Den 11-10-2026 så spelades mötet mellan New York Red Bulls – San Diego FC i MLS, med avspark klockan 01:30.
New York Red Bulls vann matchen mot San Diego FC
Det var dock New York Red Bulls som utgick med seger i mötet med 4 mål mot 1. Vinsten betyder att nya poäng tilldelas New York Red Bulls i tabellen för MLS. Det blir däremot en poänglös omgång för San Diego FC på grund av förlusten.
Oddsen inför New York Red Bulls - San Diego FC
Kikade vi på oddsen inför mötet i MLS mellan New York Red Bulls och San Diego FC så var New York Red Bulls oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget Unibet gav då det högsta oddset till 2.48 gånger pengarna på New York Red Bulls som vinnare. I snitt låg oddset på en vinst till New York Red Bulls på 2,50 gånger pengarna, hos de 2 spelbolagen som finns med på vår lista ovan.
Spelbolaget bet365 gav det högsta oddset på San Diego FC som vinnare, till oddset 2.55 gånger pengarna. Om vi jämför oddsen från de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse så gav ett spel i snitt 2,44 gånger pengarna på San Diego FC som vinnare.
Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan New York Red Bulls och San Diego FC kunde du betta på hos bet365 till intressanta 3.80 gånger pengarna. Ett oavgjort spel på New York Red Bulls - San Diego FC gav inför mötet i snitt oddset 3,80 gånger pengarna hos de 2 spelbolagen i listan ovan.
Poängfacit New York Red Bulls
På hemmaplan har New York Red Bulls samlat ihop 0 poäng så här långt på 14 matcher i MLS. Detta innebär att New York Red Bulls i snitt tar 0 poäng per match på hemmaplan.
18 poäng har New York Red Bulls facit så här långt på 14 matcher i MLS. I MLS har New York Red Bulls med andra ord 1,29 inspelade poäng per match på bortaplan.
På de totalt 28 matcher New York Red Bulls har spelat under säsongen i MLS så har laget kammat hem 18 poäng. Per spelad match så har laget tagit 1,29 poäng i snitt.
Poängfacit San Diego FC
På hemmaplan har San Diego FC fått ihop 0 poäng i MLS denna säsong på 14 spelade matcher. San Diego FC har ett facit på 0 poäng per hemmamatch.
New York Red Bulls har ett facit på bortaplan denna säsong i MLS med 11 inspelade poäng på 14 matcher man spelat. På bortaplan så har San Diego FC därmed tagit 0,79 poäng per match under säsongen.
San Diego FC har i MLS ett facit på 11 poäng på 28 spelade matcher under säsongen. Laget har därmed i snitt, per spelad match, tagit 0,79 poäng.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 14 | 29 | 40 | 14 | 8 | 23 | 28 | 37 | 63 |
| 2 | Inter Miami | 14 | 13 | 22 | 14 | 5 | 27 | 28 | 18 | 49 |
| 3 | Chicago Fire | 14 | 11 | 28 | 14 | 0 | 20 | 28 | 11 | 48 |
| 4 | Charlotte FC | 15 | 13 | 28 | 13 | -3 | 18 | 28 | 10 | 46 |
| 5 | New England Revolution | 14 | 10 | 29 | 14 | -4 | 17 | 28 | 6 | 46 |
| 6 | Philadelphia Union | 14 | 11 | 25 | 14 | 0 | 17 | 28 | 11 | 42 |
| 7 | Orlando City | 14 | 7 | 26 | 14 | -22 | 11 | 28 | -15 | 37 |
| 8 | FC Cincinnati | 12 | 10 | 24 | 15 | -17 | 12 | 27 | -7 | 36 |
| 9 | New York Red Bulls | 14 | -5 | 18 | 14 | -9 | 18 | 28 | -14 | 36 |
| 10 | New York City FC | 14 | 5 | 16 | 14 | -1 | 17 | 28 | 4 | 33 |
| 11 | Toronto FC | 15 | 2 | 23 | 13 | -13 | 9 | 28 | -11 | 32 |
| 12 | DC United | 14 | -7 | 17 | 13 | -5 | 13 | 27 | -12 | 30 |
| 13 | Columbus Crew | 14 | 3 | 20 | 14 | -8 | 9 | 28 | -5 | 29 |
| 14 | Atlanta United | 14 | -6 | 14 | 14 | -9 | 13 | 28 | -15 | 27 |
| 15 | CF Montréal | 14 | 1 | 17 | 14 | -22 | 7 | 28 | -21 | 24 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 14 | 29 | 40 | 14 | 8 | 23 | 28 | 37 | 63 |
| 2 | Inter Miami | 14 | 13 | 22 | 14 | 5 | 27 | 28 | 18 | 49 |
| 3 | Chicago Fire | 14 | 11 | 28 | 14 | 0 | 20 | 28 | 11 | 48 |
| 4 | Charlotte FC | 15 | 13 | 28 | 13 | -3 | 18 | 28 | 10 | 46 |
| 5 | New England Revolution | 14 | 10 | 29 | 14 | -4 | 17 | 28 | 6 | 46 |
| 6 | Philadelphia Union | 14 | 11 | 25 | 14 | 0 | 17 | 28 | 11 | 42 |
| 7 | Orlando City | 14 | 7 | 26 | 14 | -22 | 11 | 28 | -15 | 37 |
| 8 | FC Cincinnati | 12 | 10 | 24 | 15 | -17 | 12 | 27 | -7 | 36 |
| 9 | New York Red Bulls | 14 | -5 | 18 | 14 | -9 | 18 | 28 | -14 | 36 |
| 10 | New York City FC | 14 | 5 | 16 | 14 | -1 | 17 | 28 | 4 | 33 |
| 11 | Toronto FC | 15 | 2 | 23 | 13 | -13 | 9 | 28 | -11 | 32 |
| 12 | DC United | 14 | -7 | 17 | 13 | -5 | 13 | 27 | -12 | 30 |
| 13 | Columbus Crew | 14 | 3 | 20 | 14 | -8 | 9 | 28 | -5 | 29 |
| 14 | Atlanta United | 14 | -6 | 14 | 14 | -9 | 13 | 28 | -15 | 27 |
| 15 | CF Montréal | 14 | 1 | 17 | 14 | -22 | 7 | 28 | -21 | 24 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | St. Louis City | 14 | 15 | 30 | 15 | 1 | 21 | 29 | 16 | 51 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 15 | 21 | 29 | 13 | 10 | 22 | 28 | 31 | 51 |
| 3 | FC Dallas | 13 | 5 | 23 | 15 | 2 | 24 | 28 | 7 | 47 |
| 4 | Houston Dynamo | 15 | 5 | 28 | 14 | -3 | 18 | 29 | 2 | 46 |
| 5 | San Jose Earthquakes | 14 | 3 | 21 | 14 | 7 | 25 | 28 | 10 | 46 |
| 6 | Los Angeles FC | 14 | 14 | 27 | 15 | -1 | 15 | 29 | 13 | 42 |
| 7 | Seattle Sounders | 14 | 3 | 24 | 14 | 0 | 17 | 28 | 3 | 41 |
| 8 | Colorado Rapids | 14 | 13 | 29 | 14 | -13 | 8 | 28 | 0 | 37 |
| 9 | Los Angeles Galaxy | 14 | 0 | 20 | 15 | -11 | 16 | 29 | -11 | 36 |
| 10 | Portland Timbers | 14 | 6 | 24 | 14 | -9 | 9 | 28 | -3 | 33 |
| 11 | Real Salt Lake | 14 | 7 | 26 | 14 | -12 | 6 | 28 | -5 | 32 |
| 12 | San Diego FC | 14 | 8 | 21 | 14 | -11 | 11 | 28 | -3 | 32 |
| 13 | Austin FC | 14 | 1 | 18 | 14 | -16 | 13 | 28 | -15 | 31 |
| 14 | Minnesota United | 14 | -2 | 13 | 14 | -7 | 17 | 28 | -9 | 30 |
| 15 | Sporting Kansas City | 14 | -8 | 13 | 14 | -25 | 9 | 28 | -33 | 22 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | St. Louis City | 14 | 15 | 30 | 15 | 1 | 21 | 29 | 16 | 51 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 15 | 21 | 29 | 13 | 10 | 22 | 28 | 31 | 51 |
| 3 | FC Dallas | 13 | 5 | 23 | 15 | 2 | 24 | 28 | 7 | 47 |
| 4 | Houston Dynamo | 15 | 5 | 28 | 14 | -3 | 18 | 29 | 2 | 46 |
| 5 | San Jose Earthquakes | 14 | 3 | 21 | 14 | 7 | 25 | 28 | 10 | 46 |
| 6 | Los Angeles FC | 14 | 14 | 27 | 15 | -1 | 15 | 29 | 13 | 42 |
| 7 | Seattle Sounders | 14 | 3 | 24 | 14 | 0 | 17 | 28 | 3 | 41 |
| 8 | Colorado Rapids | 14 | 13 | 29 | 14 | -13 | 8 | 28 | 0 | 37 |
| 9 | Los Angeles Galaxy | 14 | 0 | 20 | 15 | -11 | 16 | 29 | -11 | 36 |
| 10 | Portland Timbers | 14 | 6 | 24 | 14 | -9 | 9 | 28 | -3 | 33 |
| 11 | Real Salt Lake | 14 | 7 | 26 | 14 | -12 | 6 | 28 | -5 | 32 |
| 12 | San Diego FC | 14 | 8 | 21 | 14 | -11 | 11 | 28 | -3 | 32 |
| 13 | Austin FC | 14 | 1 | 18 | 14 | -16 | 13 | 28 | -15 | 31 |
| 14 | Minnesota United | 14 | -2 | 13 | 14 | -7 | 17 | 28 | -9 | 30 |
| 15 | Sporting Kansas City | 14 | -8 | 13 | 14 | -25 | 9 | 28 | -33 | 22 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 14 | 29 | 40 | 14 | 8 | 23 | 28 | 37 | 63 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 15 | 21 | 29 | 13 | 10 | 22 | 28 | 31 | 51 |
| 3 | St. Louis City | 14 | 15 | 30 | 15 | 1 | 21 | 29 | 16 | 51 |
| 4 | Inter Miami | 14 | 13 | 22 | 14 | 5 | 27 | 28 | 18 | 49 |
| 5 | Chicago Fire | 14 | 11 | 28 | 14 | 0 | 20 | 28 | 11 | 48 |
| 6 | FC Dallas | 13 | 5 | 23 | 15 | 2 | 24 | 28 | 7 | 47 |
| 7 | San Jose Earthquakes | 14 | 3 | 21 | 14 | 7 | 25 | 28 | 10 | 46 |
| 8 | Charlotte FC | 15 | 13 | 28 | 13 | -3 | 18 | 28 | 10 | 46 |
| 9 | New England Revolution | 14 | 10 | 29 | 14 | -4 | 17 | 28 | 6 | 46 |
| 10 | Houston Dynamo | 15 | 5 | 28 | 14 | -3 | 18 | 29 | 2 | 46 |
| 11 | Los Angeles FC | 14 | 14 | 27 | 15 | -1 | 15 | 29 | 13 | 42 |
| 12 | Philadelphia Union | 14 | 11 | 25 | 14 | 0 | 17 | 28 | 11 | 42 |
| 13 | Seattle Sounders | 14 | 3 | 24 | 14 | 0 | 17 | 28 | 3 | 41 |
| 14 | Colorado Rapids | 14 | 13 | 29 | 14 | -13 | 8 | 28 | 0 | 37 |
| 15 | Orlando City | 14 | 7 | 26 | 14 | -22 | 11 | 28 | -15 | 37 |
| 16 | FC Cincinnati | 12 | 10 | 24 | 15 | -17 | 12 | 27 | -7 | 36 |
| 17 | Los Angeles Galaxy | 14 | 0 | 20 | 15 | -11 | 16 | 29 | -11 | 36 |
| 18 | New York Red Bulls | 14 | -5 | 18 | 14 | -9 | 18 | 28 | -14 | 36 |
| 19 | New York City FC | 14 | 5 | 16 | 14 | -1 | 17 | 28 | 4 | 33 |
| 20 | Portland Timbers | 14 | 6 | 24 | 14 | -9 | 9 | 28 | -3 | 33 |
| 21 | San Diego FC | 14 | 8 | 21 | 14 | -11 | 11 | 28 | -3 | 32 |
| 22 | Real Salt Lake | 14 | 7 | 26 | 14 | -12 | 6 | 28 | -5 | 32 |
| 23 | Toronto FC | 15 | 2 | 23 | 13 | -13 | 9 | 28 | -11 | 32 |
| 24 | Austin FC | 14 | 1 | 18 | 14 | -16 | 13 | 28 | -15 | 31 |
| 25 | Minnesota United | 14 | -2 | 13 | 14 | -7 | 17 | 28 | -9 | 30 |
| 26 | DC United | 14 | -7 | 17 | 13 | -5 | 13 | 27 | -12 | 30 |
| 27 | Columbus Crew | 14 | 3 | 20 | 14 | -8 | 9 | 28 | -5 | 29 |
| 28 | Atlanta United | 14 | -6 | 14 | 14 | -9 | 13 | 28 | -15 | 27 |
| 29 | CF Montréal | 14 | 1 | 17 | 14 | -22 | 7 | 28 | -21 | 24 |
| 30 | Sporting Kansas City | 14 | -8 | 13 | 14 | -25 | 9 | 28 | -33 | 22 |
| New York Red Bulls | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 14 | 28 |
| Vunna matcher | 5 | 5 | 10 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 3 | 6 |
| Förlorade matcher | 6 | 6 | 12 |
| Gjorda mål | 22 | 16 | 38 |
| Gjorda mål per match | 1,57 | 1,14 | 2,71 |
| Insläppta mål | 27 | 25 | 52 |
| Insläppta mål per match | 1,93 | 1,79 | 3,71 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,50 | 2,93 | 3,21 |
| San Diego FC | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 14 | 28 |
| Vunna matcher | 6 | 2 | 8 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 5 | 8 |
| Förlorade matcher | 5 | 7 | 12 |
| Gjorda mål | 32 | 16 | 48 |
| Gjorda mål per match | 2,29 | 1,14 | 3,43 |
| Insläppta mål | 24 | 27 | 51 |
| Insläppta mål per match | 1,71 | 1,93 | 3,64 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,00 | 3,07 | 3,54 |
Poängstatistik för New York Red Bulls - San Diego FC
Vinnarna tilldelas nya poäng, vilket innebär att New York Red Bulls nu har spelat in 7 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. San Diego FC går poänglösa från matchen och har nu av möjliga poäng spelat in 2 på sina 5 senaste matcher.
Vinsten innebär nya poäng för New York Red Bulls, som nu har plockat 7 poäng av möjliga på sina 5 senaste matcher. Tappade poäng för San Diego FC innebär att man har samlat på sig 2 poäng på sina senaste 5 matcher, av totalt möjliga.
Målstatistik för New York Red Bulls och San Diego FC
På hemmaplan har New York Red Bulls gjort 22 mål i MLS, vilket innebär att New York Red Bulls har ett snitt på 1,57 gjorda mål per match. I MLS har New York Red Bulls släppt in 27 mål på hemmaplan denna säsongen.
På de 28 matcher New York Red Bulls spelat i MLS denna säsong så har laget gjort totalt 38 mål, med ett snitt på 2,71 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har New York Red Bulls ett snitt på 3,71 insläppta mål per match, på de 28 matcher som spelats.
På bortaplan har San Diego FC denna säsong ett facit med 16 gjorda mål på 14 spelade matcher. San Diego FC har å sin sida ett bortafacit med 27 insläppta mål under säsongen i MLS.
San Diego FC har ett facit denna säsongen i MLS med 48 gjorda mål. På de 28 matcher som San Diego FC har spelat så har man ett snitt på 3,43 producerade mål framåt per match. Ser vi till antalet insläppta mål under säsongen så kan vi konstatera att San Diego FC släppt in 3,64 mål per spelad match i snitt i ligan, på de totalt 28 matcher som har spelats.



