- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-09-30 18:47:28. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
New York Red Bulls – St. Louis City i MLS
Mötet i MLS mellan New York Red Bulls och St. Louis City spelades den 1/10 avspark med start kl. 01:30.
St. Louis City vann matchen mot New York Red Bulls
St. Louis City vann till slutet mötet mot New York Red Bulls med resultatet 3 - 0. St. Louis City plockar nya poäng till tabellen efter att ha besegrat New York Red Bulls. New York Red Bulls å andra sidan blir poänglösa i den här omgången av MLS i och med förlusten. Efter att matchen mellan de båda lagen avgjorts hittar vi nu New York Red Bulls på plats i tabellen på poäng, och St. Louis City med sina 1 poäng på plats 3.
Oddsen inför New York Red Bulls - St. Louis City
På matchen i MLS mellan New York Red Bulls och St. Louis City så höll spelbolagen St. Louis City som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.86 hos Unibet. Att St. Louis City skulle infria förväntningarna och vinna matchen gav i snitt oddset 3,60 hos de 2 spelbolagen i listan ovan.
3.70 var det högsta oddset på nederlagstippade New York Red Bulls som vinnare i mötet mot St. Louis City. Och detta odds kunde du spela på hos bet365. Nederlagstippade New York Red Bulls var som sagt ingen favorit i mötet mot St. Louis City och i snitt gav ett spel hos de 2 spelbolagen ovan oddset 1,81.
Det högsta spelet på ett kryss i mötet mellan New York Red Bulls och St. Louis City kunde du betta på hos bet365 till intressanta 4.33 gånger pengarna. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 2 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 4,17 gånger pengarna.
Poängfacit New York Red Bulls
På hemmaplan har New York Red Bulls samlat ihop 0 poäng så här långt på 16 matcher i MLS. Laget har därmed ett hammafacit på 0 poäng per spelad match.
På 17 spelade matcher har New York Red Bulls denna säsong i MLS tagit 18 poäng. Detta innebär att New York Red Bulls har ett poängsnitt på bortaplan med 1,06 poäng per match.
På de 33 matcher New York Red Bulls har spelat denna säsong i MLS så har laget tagit 18 poäng. New York Red Bulls har därmed ett poängsnitt per match på 1,06.
Poängfacit St. Louis City
St. Louis City har i MLS 17 spelade hemmamatcher 0 inspelade poäng. Laget har med det ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
På 17 matcher har St. Louis City under säsong tagit 21 poäng i event. Detta innebär att St. Louis City har ett facit med 1,24 poäng per bortamatch.
På 34 matcher St. Louis City har spelat i MLS under säsong så har laget håvat in 21 poäng. Per match har laget därmed tagit 1,24 poäng i snitt.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 6 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 7 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 8 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 9 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 11 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 14 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 2 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 3 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 5 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 7 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 8 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 9 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 10 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 11 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 12 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 13 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 14 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 16 | 10 | 27 | 33 | 44 | 74 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 16 | 10 | 26 | 33 | 38 | 61 |
| 3 | Inter Miami | 16 | 15 | 26 | 17 | 6 | 33 | 33 | 21 | 59 |
| 4 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 16 | -2 | 23 | 33 | 9 | 58 |
| 5 | Chicago Fire | 16 | 9 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 11 | 55 |
| 6 | FC Dallas | 16 | 7 | 29 | 17 | 2 | 26 | 33 | 9 | 55 |
| 7 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 16 | -6 | 19 | 33 | 15 | 53 |
| 8 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -3 | 21 | 34 | 10 | 52 |
| 9 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 16 | 4 | 26 | 33 | 8 | 52 |
| 10 | Houston Dynamo | 17 | 5 | 30 | 17 | -4 | 22 | 34 | 1 | 52 |
| 11 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 16 | -1 | 16 | 33 | 13 | 47 |
| 12 | Philadelphia Union | 16 | 10 | 26 | 17 | 1 | 21 | 33 | 11 | 47 |
| 13 | FC Cincinnati | 16 | 9 | 30 | 17 | -15 | 16 | 33 | -6 | 46 |
| 14 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 16 | -4 | 15 | 33 | 6 | 44 |
| 15 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 16 | -11 | 17 | 33 | -6 | 44 |
| 16 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 16 | -10 | 12 | 33 | -1 | 43 |
| 17 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 16 | -13 | 10 | 33 | -1 | 43 |
| 18 | Seattle Sounders | 16 | 2 | 25 | 17 | -5 | 18 | 33 | -3 | 43 |
| 19 | Orlando City | 16 | 10 | 30 | 17 | -26 | 13 | 33 | -16 | 43 |
| 20 | Real Salt Lake | 16 | 10 | 30 | 17 | -10 | 12 | 33 | 0 | 42 |
| 21 | Minnesota United | 16 | 1 | 19 | 17 | -5 | 22 | 33 | -4 | 41 |
| 22 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 16 | -3 | 18 | 33 | 3 | 39 |
| 23 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 16 | -15 | 12 | 33 | -12 | 39 |
| 24 | New York Red Bulls | 16 | -5 | 21 | 17 | -12 | 18 | 33 | -17 | 39 |
| 25 | San Diego FC | 16 | 8 | 23 | 17 | -13 | 15 | 33 | -5 | 38 |
| 26 | Austin FC | 16 | -1 | 18 | 17 | -20 | 16 | 33 | -21 | 34 |
| 27 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 16 | -7 | 16 | 33 | -14 | 33 |
| 28 | DC United | 16 | -8 | 20 | 17 | -13 | 13 | 33 | -21 | 33 |
| 29 | CF Montréal | 16 | -4 | 17 | 17 | -26 | 9 | 33 | -30 | 26 |
| 30 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 16 | -31 | 9 | 33 | -42 | 23 |
| New York Red Bulls | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 16 | 17 | 33 |
| Vunna matcher | 6 | 5 | 11 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 3 | 6 |
| Förlorade matcher | 7 | 9 | 16 |
| Gjorda mål | 24 | 21 | 45 |
| Gjorda mål per match | 1,50 | 1,24 | 2,65 |
| Insläppta mål | 29 | 33 | 62 |
| Insläppta mål per match | 1,81 | 1,94 | 3,65 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,31 | 3,18 | 3,24 |
| St. Louis City | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 17 | 17 | 34 |
| Vunna matcher | 9 | 5 | 14 |
| Oavgjorda matcher | 4 | 6 | 10 |
| Förlorade matcher | 4 | 6 | 10 |
| Gjorda mål | 36 | 23 | 59 |
| Gjorda mål per match | 2,12 | 1,35 | 3,47 |
| Insläppta mål | 23 | 26 | 49 |
| Insläppta mål per match | 1,35 | 1,53 | 2,88 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,47 | 2,88 | 3,18 |
Poängstatistik för New York Red Bulls - St. Louis City
1 vinster, 2 förluster och 2 oavgjorda matcher är resultaten från St. Louis City fem senaste matcher efter vinsten mot New York Red Bulls. Förlusten innebär att vi kan konstatera ett facit om 2 vinster, 3 förluster och 0 kryssade matcher för New York Red Bulls på de fem senaste matcherna.
Vinsten innebär att St. Louis City plockar nya poäng, och har tagit totalt 5 poäng av möjliga på sina fem senaste matcher. Förlusten för New York Red Bulls innebär noll poäng, och de har nu ett facit av 6 inspelade poäng av möjliga på de 5 senaste matcherna.
Målstatistik för New York Red Bulls och St. Louis City
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i MLS så har New York Red Bulls ett genomsnitt på 1,50 per match, på totalt 16 matcher. På de 16 hemmamatcher som New York Red Bulls spelat denna säsong så har man släppt in 29 mål totalt och per match blir det 1,81 mål i snitt.
Under denna säsongen i MLS har New York Red Bulls gjort totalt 45 mål på 33 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 2,65 mål per match. Under den gångna säsongen har New York Red Bulls ett facit med 62 insläppta mål på de 33 matcher som spelats i ligan. I snitt har New York Red Bulls släppt in 3,65 mål per match.
På bortaplan har St. Louis City denna säsong ett facit med 23 gjorda mål på 17 spelade matcher. St. Louis City har å sin sida ett bortafacit med 26 insläppta mål under säsongen i MLS.
Per match har St. Louis City i snitt producerat 3,47 mål framåt på de 34 matcher som spelats i MLS. Under den gångna säsongen i ligan så har St. Louis City släppt in totalt 49 mål. Detta innebär att St. Louis City har ett målsnitt på 2,88 insläppta mål totalt under de 34 matcher som spelats under säsongen i MLS.



