- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-05-01 02:09:35. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades Assyriska – FC Järfälla i Division 1
Med avspark 16:00 så spelades matchen i Division 1 mellan Assyriska och FC Järfälla, den 3 maj.
Oavgjort mellan Assyriska - FC Järfälla
Det blev till slut oavgjort mellan Assyriska - FC Järfälla och slutsiffrorna blev 3 - 3. Krysset innebär att båda lag tilldelas poäng, och både Assyriska och FC Järfälla kan notera nytt poäng vardera till tabellen i Division 1.
Oddsen inför Assyriska - FC Järfälla
På matchen i Division 1 mellan Assyriska och FC Järfälla så höll spelbolagen Assyriska som favoriter och du kunde spela till det bästa oddset 1.84 hos Unibet. Snittoddset på favoriten Assyriska, hos de 3 spelbolagen, låg på 3,50 gånger pengarna.
Oddset på nederlagstippade FC Järfälla låg som högst på 3.50 hos Unibet. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till FC Järfälla och de 3 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 1,84 på en seger till FC Järfälla.
Ett kryss mellan Assyriska och FC Järfälla gav som högst 3.55 gånger pengarna. Ett odds du kunde spela på hos Unibet. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 3 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 3,55 gånger pengarna.
Poängfacit Assyriska
Assyriska har på hemmaplan i Division 1 spelat 14 matcher och har 0 poäng i tabellen. Över de 14 spelade hemmamatcher har nu Assyriska ett poängsnitt på 0 poäng per match.
Assyriska har på bortaplan i Division 1 denna säsong 18 inspelade poäng på 15 matcher. Så laget har ett facit på 1,20 poäng per bortamatch.
På de 29 matcher Assyriska har spelat denna säsong i Division 1 så har laget tagit 18 poäng. Assyriska har därmed ett poängsnitt per match på 1,20.
Poängfacit FC Järfälla
FC Järfälla har ett hemmafacit i Division 1 spelat 14 matcher och har 0 poäng i tabellen. Och ett hemmafacit som innebär 0 poäng per match.
FC Järfälla har ett facit med 14 poäng i Division 1 på 15 spelade bortamatcher. Så här långt så har FC Järfälla därmed ett bortasnitt på 0,93 poäng per match.
14 poäng har FC Järfälla tagit i Division 1 under säsongen som gått, på de 29 matcher man spelat. FC Järfälla har därmed ett snitt per match på 0,93 poäng.
| Norra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Stockholm Internazionale | 14 | 22 | 32 | 15 | 22 | 32 | 29 | 44 | 64 |
| 2 | FC Arlanda | 15 | 11 | 28 | 14 | 6 | 26 | 29 | 17 | 54 |
| 3 | Athletic Eskilstuna | 14 | -2 | 23 | 15 | 17 | 30 | 29 | 15 | 53 |
| 4 | Enköping | 15 | -98 | 30 | 14 | 2 | 22 | 29 | -96 | 52 |
| 5 | FBK Karlstad | 15 | 1 | 28 | 14 | 6 | 21 | 29 | 7 | 49 |
| 6 | Hammarby TFF | 15 | -91 | 23 | 14 | 16 | 26 | 29 | -75 | 49 |
| 7 | IF Karlstad Fotboll | 14 | 6 | 24 | 15 | 4 | 20 | 29 | 10 | 44 |
| 8 | Umeå FC | 15 | -3 | 21 | 14 | 2 | 21 | 29 | -1 | 42 |
| 9 | Assyriska | 14 | -4 | 17 | 15 | 96 | 21 | 29 | 92 | 38 |
| 10 | Gefle IF | 14 | -2 | 21 | 15 | -9 | 17 | 29 | -11 | 38 |
| 11 | Karlbergs BK | 15 | -2 | 22 | 14 | -6 | 15 | 29 | -8 | 37 |
| 12 | Sollentuna FK | 14 | -2 | 18 | 15 | 91 | 16 | 29 | 89 | 34 |
| 13 | Vasalunds IF | 15 | -10 | 20 | 14 | -11 | 11 | 29 | -21 | 31 |
| 14 | Piteå IF | 15 | -10 | 14 | 14 | -7 | 13 | 29 | -17 | 27 |
| 15 | FC Järfälla | 14 | -15 | 10 | 15 | -6 | 14 | 29 | -21 | 24 |
| 16 | IFK Stocksund | 14 | -10 | 11 | 15 | -14 | 4 | 29 | -24 | 15 |
| Södra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Trelleborgs FF | 15 | 17 | 34 | 15 | 18 | 35 | 30 | 35 | 69 |
| 2 | Lunds BK | 15 | 13 | 30 | 15 | 8 | 23 | 30 | 21 | 53 |
| 3 | Hässleholms IF | 15 | 9 | 26 | 15 | 8 | 27 | 30 | 17 | 53 |
| 4 | Ariana FC | 15 | 5 | 24 | 15 | 7 | 23 | 30 | 12 | 47 |
| 5 | Åtvidabergs FF | 15 | 14 | 30 | 15 | -7 | 17 | 30 | 7 | 47 |
| 6 | FC Rosengård | 15 | 4 | 24 | 15 | -1 | 19 | 30 | 3 | 43 |
| 7 | Skövde AIK | 15 | 2 | 27 | 15 | -9 | 14 | 30 | -7 | 41 |
| 8 | BK Olympic | 15 | 9 | 24 | 15 | -10 | 16 | 30 | -1 | 40 |
| 9 | Jönköpings Södra | 15 | 13 | 29 | 15 | -10 | 10 | 30 | 3 | 39 |
| 10 | FC Trollhättan | 15 | 0 | 17 | 15 | -5 | 21 | 30 | -5 | 38 |
| 11 | Tvååkers IF | 15 | -2 | 17 | 15 | -3 | 21 | 30 | -5 | 38 |
| 12 | Kristianstads FC | 15 | 3 | 19 | 15 | -7 | 18 | 30 | -4 | 37 |
| 13 | Eskilsminne IF | 15 | -5 | 21 | 15 | -7 | 15 | 30 | -12 | 36 |
| 14 | Ängelholms FF | 15 | -5 | 15 | 15 | -7 | 18 | 30 | -12 | 33 |
| 15 | Laholms FK | 15 | -3 | 16 | 15 | -5 | 16 | 30 | -8 | 32 |
| 16 | Utsiktens BK | 15 | -15 | 8 | 15 | -29 | 8 | 30 | -44 | 16 |
| Assyriska | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 15 | 29 |
| Vunna matcher | 5 | 5 | 10 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 3 | 5 |
| Förlorade matcher | 7 | 7 | 14 |
| Gjorda mål | 28 | 18 | 46 |
| Gjorda mål per match | 2,00 | 1,20 | 3,07 |
| Insläppta mål | 32 | 21 | 53 |
| Insläppta mål per match | 2,29 | 1,40 | 3,53 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 4,29 | 2,60 | 3,41 |
| FC Järfälla | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 14 | 15 | 29 |
| Vunna matcher | 3 | 3 | 6 |
| Oavgjorda matcher | 1 | 5 | 6 |
| Förlorade matcher | 10 | 7 | 17 |
| Gjorda mål | 19 | 21 | 40 |
| Gjorda mål per match | 1,36 | 1,40 | 2,67 |
| Insläppta mål | 34 | 27 | 61 |
| Insläppta mål per match | 2,43 | 1,80 | 4,07 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,79 | 3,20 | 3,48 |
Poängstatistik för Assyriska - FC Järfälla
Ett kryss i matchen betyder att de fem senast spelade matcherna för Assyriska har resulterat i 1 vinster, 4 förluser och 0 kryss. FC Järfälla har på lika många matcher spelat ihop 1 vinster, 2 förluster och 2 kryss.
3 poäng för Assyriska, och 5 poäng för FC Järfälla av de möjliga på de fem senast spelade matcherna är resultatet efter att båda lag tilldelats poäng efter krysset.
Målstatistik för Assyriska och FC Järfälla
På de 14 spelade hemmamatcherna under denna säsongen har Assyriska gjort totalt 28 mål, ett snitt på 2,00 gjorda mål per match. I Division 1 har Assyriska släppt in 32 mål på hemmaplan denna säsongen.
På de 29 matcher Assyriska spelat i Division 1 denna säsong så har laget gjort totalt 46 mål, med ett snitt på 3,07 mål per match. Ser man till antalet insläppta mål under hela säsongen i ligan så har Assyriska ett snitt på 3,53 insläppta mål per match, på de 29 matcher som spelats.
På de 15 bortamatcher som FC Järfälla spelat denna säsong i Division 1 har laget gjort 21 mål, vilket ger ett snitt på 1,40 mål per match. FC Järfälla har på de 15 bortamatcher man spelat i Division 1 släppt in 27 mål och har ett snitt på 1,80 insläppta mål per match.
Per match har FC Järfälla i snitt producerat 2,67 mål framåt på de 29 matcher som spelats i Division 1. Totalt under säsongen i ligan så har FC Järfälla, på 29 spelade matcher, släppt in 4,07 mål i snitt per match.



