- Matchat spel upp till 500 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
- Upp till 1500 kr i spelkrediter
- 1x fastställt spel för att få spelkrediterna
- Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
Oddsen uppdaterades 2026-08-19 22:50:26. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Matchfakta New York Red Bulls – Nashville i MLS
Med matchstart 01:30 så spelades matchen i MLS mellan New York Red Bulls och Nashville, den 20 augusti.
Nashville vann mötet mot New York Red Bulls
Det blev till slut Nashville som gick segrande ur mötet mot New York Red Bulls med siffrorna 1 - 0. Vinsten mot New York Red Bulls innebär nya poäng till Nashville i tabellen för MLS. New York Red Bulls kommer inte tilldelas några nya poäng efter förlusten.
1X2-oddsen på New York Red Bulls - Nashville
Kikade vi på oddsen inför mötet i MLS mellan New York Red Bulls och Nashville så var Nashville oddsfavorit att vinna matchen. Spelbolaget bet365 gav då det högsta oddset till 2.45 gånger pengarna på Nashville som vinnare. Av de 2 spelbolagen i vår oddsjämförelse så var snittoddet 2,68 på Nashville som vinnare mot New York Red Bulls.
New York Red Bulls var spelbolagens under dog i mötet mot Nashville i Champions League. Och det bästa oddset på en vinst till New York Red Bulls gav Unibet till oddset 2.80. Snittoddset på att underdogen New York Red Bulls skulle vinna matchen gav hos de 2 spelbolagen, som vi jämför oddsen från, 2,37 gånger pengarna inför mötet mot Nashville.
Det bästa oddset på ett kryss gav bet365 till 3.80 gånger pengarna. Ett kryss mellan de två gav i snitt, hos det 2 spelbolagen vi jämfört oddsen från, 3,72 gånger pengarna.
Poängfacit New York Red Bulls
New York Red Bulls har tagit 0 poäng så här långt i MLS på 17 spelade matcher. New York Red Bulls har ett hemmafacit med 0 poäng per match.
New York Red Bulls har ett bortafacit i MLS med 18 poäng på 17 spelade matcher. Så laget har ett facit på 1,06 poäng per bortamatch.
På 34 spelade matcher så har New York Red Bulls håvat in 18 poäng under säsongen i event. Per spelad match så har laget tagit 1,06 poäng i snitt.
Poängfacit Nashville
Nashville har ett facit i MLS där laget så här långt har tagit 0 poäng på 17 spelade matcher. Laget har med det ett facit på 0 poäng per spelad match hemma.
På bortaplan har Nashville i MLS tagit 30 poäng på 17 matcher. Nashville har med andra ord 1,76 inspelade poäng per bortamatch.
30 poäng har Nashville tagit i MLS under säsongen som gått, på de 34 matcher man spelat. Nashville har därmed ett snitt per match på 1,76 poäng.
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 17 | 12 | 30 | 34 | 46 | 77 |
| 2 | Inter Miami | 17 | 15 | 27 | 17 | 6 | 33 | 34 | 21 | 60 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 17 | -3 | 23 | 34 | 8 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 17 | 8 | 29 | 17 | 2 | 26 | 34 | 10 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 17 | -6 | 20 | 34 | 15 | 54 |
| 6 | Philadelphia Union | 17 | 13 | 29 | 17 | 1 | 21 | 34 | 14 | 50 |
| 7 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 17 | -3 | 18 | 34 | 7 | 47 |
| 8 | FC Cincinnati | 17 | 7 | 30 | 17 | -15 | 16 | 34 | -8 | 46 |
| 9 | Orlando City | 17 | 11 | 33 | 17 | -26 | 13 | 34 | -15 | 46 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 17 | -2 | 21 | 34 | 4 | 42 |
| 11 | New York Red Bulls | 17 | -2 | 24 | 17 | -12 | 18 | 34 | -14 | 42 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 17 | -18 | 12 | 34 | -15 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 17 | -10 | 16 | 34 | -17 | 33 |
| 14 | DC United | 17 | -9 | 20 | 17 | -13 | 13 | 34 | -22 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 17 | -6 | 17 | 17 | -26 | 9 | 34 | -32 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 17 | 12 | 30 | 34 | 46 | 77 |
| 2 | Inter Miami | 17 | 15 | 27 | 17 | 6 | 33 | 34 | 21 | 60 |
| 3 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 17 | -3 | 23 | 34 | 8 | 58 |
| 4 | Chicago Fire | 17 | 8 | 29 | 17 | 2 | 26 | 34 | 10 | 55 |
| 5 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 17 | -6 | 20 | 34 | 15 | 54 |
| 6 | Philadelphia Union | 17 | 13 | 29 | 17 | 1 | 21 | 34 | 14 | 50 |
| 7 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 17 | -3 | 18 | 34 | 7 | 47 |
| 8 | FC Cincinnati | 17 | 7 | 30 | 17 | -15 | 16 | 34 | -8 | 46 |
| 9 | Orlando City | 17 | 11 | 33 | 17 | -26 | 13 | 34 | -15 | 46 |
| 10 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 17 | -2 | 21 | 34 | 4 | 42 |
| 11 | New York Red Bulls | 17 | -2 | 24 | 17 | -12 | 18 | 34 | -14 | 42 |
| 12 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 17 | -18 | 12 | 34 | -15 | 39 |
| 13 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 17 | -10 | 16 | 34 | -17 | 33 |
| 14 | DC United | 17 | -9 | 20 | 17 | -13 | 13 | 34 | -22 | 33 |
| 15 | CF Montréal | 17 | -6 | 17 | 17 | -26 | 9 | 34 | -32 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 17 | 12 | 29 | 34 | 40 | 64 |
| 2 | FC Dallas | 17 | 9 | 32 | 17 | 2 | 26 | 34 | 11 | 58 |
| 3 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -2 | 23 | 34 | 11 | 54 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 17 | 2 | 26 | 34 | 6 | 52 |
| 5 | Houston Dynamo | 17 | 4 | 29 | 17 | -4 | 22 | 34 | 0 | 51 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 17 | -2 | 16 | 34 | 12 | 47 |
| 7 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 17 | -8 | 15 | 34 | 1 | 46 |
| 8 | Seattle Sounders | 17 | 3 | 28 | 17 | -5 | 18 | 34 | -2 | 46 |
| 9 | Real Salt Lake | 17 | 11 | 33 | 17 | -10 | 12 | 34 | 1 | 45 |
| 10 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 17 | -12 | 17 | 34 | -7 | 44 |
| 11 | Minnesota United | 17 | 3 | 22 | 17 | -5 | 22 | 34 | -2 | 44 |
| 12 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 17 | -15 | 10 | 34 | -3 | 43 |
| 13 | San Diego FC | 17 | 7 | 23 | 17 | -13 | 15 | 34 | -6 | 38 |
| 14 | Austin FC | 17 | -3 | 18 | 17 | -20 | 16 | 34 | -23 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 17 | -30 | 12 | 34 | -41 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 17 | 12 | 29 | 34 | 40 | 64 |
| 2 | FC Dallas | 17 | 9 | 32 | 17 | 2 | 26 | 34 | 11 | 58 |
| 3 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -2 | 23 | 34 | 11 | 54 |
| 4 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 17 | 2 | 26 | 34 | 6 | 52 |
| 5 | Houston Dynamo | 17 | 4 | 29 | 17 | -4 | 22 | 34 | 0 | 51 |
| 6 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 17 | -2 | 16 | 34 | 12 | 47 |
| 7 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 17 | -8 | 15 | 34 | 1 | 46 |
| 8 | Seattle Sounders | 17 | 3 | 28 | 17 | -5 | 18 | 34 | -2 | 46 |
| 9 | Real Salt Lake | 17 | 11 | 33 | 17 | -10 | 12 | 34 | 1 | 45 |
| 10 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 17 | -12 | 17 | 34 | -7 | 44 |
| 11 | Minnesota United | 17 | 3 | 22 | 17 | -5 | 22 | 34 | -2 | 44 |
| 12 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 17 | -15 | 10 | 34 | -3 | 43 |
| 13 | San Diego FC | 17 | 7 | 23 | 17 | -13 | 15 | 34 | -6 | 38 |
| 14 | Austin FC | 17 | -3 | 18 | 17 | -20 | 16 | 34 | -23 | 34 |
| 15 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 17 | -30 | 12 | 34 | -41 | 26 |
| Grundserie | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Nashville | 17 | 34 | 47 | 17 | 12 | 30 | 34 | 46 | 77 |
| 2 | Vancouver Whitecaps | 17 | 28 | 35 | 17 | 12 | 29 | 34 | 40 | 64 |
| 3 | Inter Miami | 17 | 15 | 27 | 17 | 6 | 33 | 34 | 21 | 60 |
| 4 | FC Dallas | 17 | 9 | 32 | 17 | 2 | 26 | 34 | 11 | 58 |
| 5 | New England Revolution | 17 | 11 | 35 | 17 | -3 | 23 | 34 | 8 | 58 |
| 6 | Chicago Fire | 17 | 8 | 29 | 17 | 2 | 26 | 34 | 10 | 55 |
| 7 | Charlotte FC | 17 | 21 | 34 | 17 | -6 | 20 | 34 | 15 | 54 |
| 8 | St. Louis City | 17 | 13 | 31 | 17 | -2 | 23 | 34 | 11 | 54 |
| 9 | San Jose Earthquakes | 17 | 4 | 26 | 17 | 2 | 26 | 34 | 6 | 52 |
| 10 | Houston Dynamo | 17 | 4 | 29 | 17 | -4 | 22 | 34 | 0 | 51 |
| 11 | Philadelphia Union | 17 | 13 | 29 | 17 | 1 | 21 | 34 | 14 | 50 |
| 12 | Los Angeles FC | 17 | 14 | 31 | 17 | -2 | 16 | 34 | 12 | 47 |
| 13 | Columbus Crew | 17 | 10 | 29 | 17 | -3 | 18 | 34 | 7 | 47 |
| 14 | Portland Timbers | 17 | 9 | 31 | 17 | -8 | 15 | 34 | 1 | 46 |
| 15 | Seattle Sounders | 17 | 3 | 28 | 17 | -5 | 18 | 34 | -2 | 46 |
| 16 | FC Cincinnati | 17 | 7 | 30 | 17 | -15 | 16 | 34 | -8 | 46 |
| 17 | Orlando City | 17 | 11 | 33 | 17 | -26 | 13 | 34 | -15 | 46 |
| 18 | Real Salt Lake | 17 | 11 | 33 | 17 | -10 | 12 | 34 | 1 | 45 |
| 19 | Minnesota United | 17 | 3 | 22 | 17 | -5 | 22 | 34 | -2 | 44 |
| 20 | Los Angeles Galaxy | 17 | 5 | 27 | 17 | -12 | 17 | 34 | -7 | 44 |
| 21 | Colorado Rapids | 17 | 12 | 33 | 17 | -15 | 10 | 34 | -3 | 43 |
| 22 | New York City FC | 17 | 6 | 21 | 17 | -2 | 21 | 34 | 4 | 42 |
| 23 | New York Red Bulls | 17 | -2 | 24 | 17 | -12 | 18 | 34 | -14 | 42 |
| 24 | Toronto FC | 17 | 3 | 27 | 17 | -18 | 12 | 34 | -15 | 39 |
| 25 | San Diego FC | 17 | 7 | 23 | 17 | -13 | 15 | 34 | -6 | 38 |
| 26 | Austin FC | 17 | -3 | 18 | 17 | -20 | 16 | 34 | -23 | 34 |
| 27 | Atlanta United | 17 | -7 | 17 | 17 | -10 | 16 | 34 | -17 | 33 |
| 28 | DC United | 17 | -9 | 20 | 17 | -13 | 13 | 34 | -22 | 33 |
| 29 | CF Montréal | 17 | -6 | 17 | 17 | -26 | 9 | 34 | -32 | 26 |
| 30 | Sporting Kansas City | 17 | -11 | 14 | 17 | -30 | 12 | 34 | -41 | 26 |
| New York Red Bulls | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 17 | 17 | 34 |
| Vunna matcher | 7 | 5 | 12 |
| Oavgjorda matcher | 3 | 3 | 6 |
| Förlorade matcher | 7 | 9 | 16 |
| Gjorda mål | 27 | 21 | 48 |
| Gjorda mål per match | 1,59 | 1,24 | 2,82 |
| Insläppta mål | 29 | 33 | 62 |
| Insläppta mål per match | 1,71 | 1,94 | 3,65 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,29 | 3,18 | 3,24 |
| Nashville | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 17 | 17 | 34 |
| Vunna matcher | 15 | 8 | 23 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 6 | 8 |
| Förlorade matcher | 0 | 3 | 3 |
| Gjorda mål | 48 | 23 | 71 |
| Gjorda mål per match | 2,82 | 1,35 | 4,18 |
| Insläppta mål | 14 | 11 | 25 |
| Insläppta mål per match | 0,82 | 0,65 | 1,47 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,65 | 2,00 | 2,82 |
Poängstatistik för New York Red Bulls - Nashville
Vinsten mot New York Red Bulls innebär att Nashville har ett facit av 3 vinster, 0 förluster och 2 oavgjorda matcher på sina fem senaste matcher. New York Red Bulls har efter förlusten ett facit av 2 vinster, 3 förluster och 0 oavgjorda resultat på sina fem senaste matcher.
På sina fem senast spelade matcher har Nashville efter sin vinst mot New York Red Bulls plockat 11 poäng av möjliga. Förlusten innebär att New York Red Bulls inte tilldelas några nya poäng, och poängtappet innebär att de av möjliga har spelat in 6 poäng på sina fem senaste matcher.
Målstatistik för New York Red Bulls och Nashville
New York Red Bulls har gjort 27 mål totalt hemma denna säsong i MLS, ett snitt på 1,59 mål/match. New York Red Bulls har totalt släppt in 29 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i MLS. På de 17 hemmamatcherna så har New York Red Bulls därmed ett snitt på 1,71 insläppta mål per match.
Totalt har New York Red Bulls producerat 48 mål i MLS under säsongen som har gått. På de 34 matcher laget spelat så har New York Red Bulls ett snitt på 2,82 gjorda mål per match. Under den gångna säsongen har New York Red Bulls ett facit med 62 insläppta mål på de 34 matcher som spelats i ligan. I snitt har New York Red Bulls släppt in 3,65 mål per match.
Ser vi till antalet gjorda mål på bortaplan så har Nashville 23 gjorda mål sammanlagt i de 17 bortamatcher man spelat. Nashville har i genomsnitt släppt in 0,65 mål per bortamatch i MLS.
Per match har Nashville i snitt producerat 4,18 mål framåt på de 34 matcher som spelats i MLS. Under den gångna säsongen i ligan så har Nashville släppt in totalt 25 mål. Detta innebär att Nashville har ett målsnitt på 1,47 insläppta mål totalt under de 34 matcher som spelats under säsongen i MLS.



