Djurgården odds, spelschema, live stream

Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 FC Rosengård 1082034-10261054115-51920136149-1545
2 Kopparbergs Göteborg 1054119-7191062222-112020116341-1839
3 Vittsjö GIK 1072117-4231042413-81420114530-1237
4 Eskilstuna 1062214-6201042414-121420104628-1834
5 Kristianstad 1063124-9211033414-15122096538-2433
6 Linköping 1063118-4211023513-1592086631-1930
7 Piteå IF 1062215-1020101729-8102079424-1830
8 Örebro 105149-12161032513-14112083922-2627
9 Växjö DFF 1045116-1317102177-2472066823-3724
10 IF Limhamn Bunkeflo 1023510-189101276-23520351216-4114
11 Djurgården 1021711-2171020810-23620411521-4413
12 Kungsbacka DFF 101187-284100196-36120121713-645
Resultat
Match
Resultat
15:0012/10
12/10 15:00
3 - 0
19:0026/9
26/9 19:00
4 - 1
15:0021/9
21/9 15:00
1 - 3
15:0015/9
15/9 15:00
0 - 0
15:008/9
8/9 15:00
3 - 1
15:0025/8
25/8 15:00
2 - 0
19:0021/8
21/8 19:00
Damallsvenskan
1 - 4
19:0014/8
14/8 19:00
4 - 2
19:009/8
9/8 19:00
Damallsvenskan
2 - 1
19:005/8
5/8 19:00
0 - 3
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
15:0014/4
15:00 14/4
Damallsvenskan - 2019
1 - 0
Omgång 2
Match
Resultat
15:0022/4
15:00 22/4
Damallsvenskan - 2019
2 - 3
Omgång 3
Match
Resultat
15:0027/4
15:00 27/4
Damallsvenskan - 2019
1 - 2
Omgång 4
Match
Resultat
15:005/5
15:00 5/5
Damallsvenskan - 2019
0 - 2
Omgång 5
Match
Resultat
15:0011/5
15:00 11/5
3 - 1
Omgång 6
Match
Resultat
19:0015/5
19:00 15/5
Damallsvenskan - 2019
1 - 3
Omgång 7
Match
Resultat
19:0020/5
19:00 20/5
Damallsvenskan - 2019
3 - 0
Omgång 8
Match
Resultat
13:4520/7
13:45 20/7
Damallsvenskan - 2019
0 - 1
Omgång 9
Match
Resultat
18:0028/7
18:00 28/7
Damallsvenskan - 2019
0 - 3
Omgång 10
Match
Resultat
19:0031/7
19:00 31/7
Damallsvenskan - 2019
3 - 1
Omgång 11
Match
Resultat
19:005/8
19:00 5/8
Damallsvenskan - 2019
0 - 3
Omgång 12
Match
Resultat
19:009/8
19:00 9/8
Damallsvenskan - 2019
2 - 1
Omgång 13
Match
Resultat
19:0014/8
19:00 14/8
Damallsvenskan - 2019
4 - 2
Omgång 14
Match
Resultat
19:0021/8
19:00 21/8
Damallsvenskan - 2019
1 - 4
Omgång 15
Match
Resultat
15:0025/8
15:00 25/8
Damallsvenskan - 2019
2 - 0
Omgång 16
Match
Resultat
15:008/9
15:00 8/9
Damallsvenskan - 2019
3 - 1
Omgång 17
Match
Resultat
15:0015/9
15:00 15/9
Damallsvenskan - 2019
0 - 0
Omgång 18
Match
Resultat
15:0021/9
15:00 21/9
1 - 3
Omgång 19
Match
Resultat
19:0026/9
19:00 26/9
Damallsvenskan - 2019
4 - 1
Omgång 20
Match
Resultat
15:0012/10
15:00 12/10
Damallsvenskan - 2019
3 - 0
Omgång 21
Match
Resultat
13:0020/10
13:00 20/10
Damallsvenskan - 2019
-
Omgång 22
Match
Resultat
15:3026/10
15:30 26/10
Damallsvenskan - 2019
-

Djurgården mötte Kungsbacka DFF i den senaste omgången och vann med 3-0.

Djurgården möter Piteå IF i nästa omgång på hemmaplan, med avspark 13:00 den 20/10.