HockeyAllsvenskan odds 2019/2020 – spelschema & tabell

HockeyAllsvenskan odds 2019/2020 – spelschema & tabell

Match
1
X
2
19:00 15/10
Björklöven - Västervik HockeyAllsvenskan
1.62
4.75
5.45
19:00 16/10
Västerås - Kristianstad HockeyAllsvenskan
1.74
4.50
4.15
19:00 16/10
Mora - AIK HockeyAllsvenskan
2.30
4.10
3.00
19:00 16/10
KHK - Tingsryd HockeyAllsvenskan
2.05
4.20
3.20
19:00 16/10
Timrå - Almtuna HockeyAllsvenskan
1.50
4.90
5.65
19:00 16/10
Södertälje - Karlskoga HockeyAllsvenskan
3.00
4.10
2.65
19:00 16/10
MODO - Vita Hästen HockeyAllsvenskan
1.54
4.80
5.25
15:15 19/10
AIK - MODO HockeyAllsvenskan
1.60
4.75
3.75
19:00 23/10
Björklöven - Timrå HockeyAllsvenskan
3.00
4.45
2.00
17:30 27/10
Västervik - MODO HockeyAllsvenskan
2.30
4.10
2.50
19:00 30/10
Almtuna - AIK HockeyAllsvenskan
40.00
5.20
2.25
19:00 01/11
Karlskoga - Vita Hästen HockeyAllsvenskan
1.72
4.40
3.75
15:15 09/11
Västerås - Karlskoga HockeyAllsvenskan
1.90
4.40
3.40
18:00 09/11
MODO - Björklöven HockeyAllsvenskan
1.96
4.30
3.20
19:00 11/11
1.67
60.00
140.00

Oddsen uppdaterades 2019-10-15 13:49:47. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Björklöven 431014-811540114-512971128-1323
2 Timrå 321011-68632120-1513953131-2121
3 BIK Karlskoga 541025-1113420214-136961239-2419
4 Karlskrona HK 512215-16743019-99942324-2516
5 MODO 431020-610511310-174942330-2314
6 Tingsryd 521215-148411213-145932428-2813
7 Västerås 530215-11941129-134941424-2413
8 Mora 52129-7841126-135932415-2013
9 Vita Hästen 520313-11642029-96940522-2012
10 Kristianstads IK 521212-127411210-124932422-2411
11 Södertälje 41128-84512210-175923418-259
12 AIK 41036-13352039-146930615-279
13 Almtuna 40137-141521210-137922517-278
14 Västerviks IK 511310-15440229-164913519-318
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
19:0020/9
19:00 20/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 5
19:0020/9
19:00 20/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 4
19:0020/9
19:00 20/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
1 - 5
19:0020/9
19:00 20/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 4 öt
19:0020/9
19:00 20/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 4 öt
19:0020/9
19:00 20/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
1 - 2 öt
19:0020/9
19:00 20/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
5 - 2
Omgång 2
Match
Resultat
15:0022/9
15:00 22/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 2 öt
15:0022/9
15:00 22/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
6 - 4
17:3022/9
17:30 22/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
0 - 1
19:0023/9
19:00 23/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
5 - 3
19:0023/9
19:00 23/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 2 öt
19:0023/9
19:00 23/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 2
19:0029/1
19:00 29/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 3
Match
Resultat
19:0025/9
19:00 25/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
1 - 2 öt
19:0025/9
19:00 25/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
4 - 0
19:0025/9
19:00 25/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
4 - 1
19:0025/9
19:00 25/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 0
19:0025/9
19:00 25/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
7 - 1
19:0025/9
19:00 25/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 3
19:0025/9
19:00 25/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 3
Omgång 4
Match
Resultat
19:0018/9
19:00 18/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
1 - 2
19:0027/9
19:00 27/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
5 - 3
19:0027/9
19:00 27/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 2
19:0027/9
19:00 27/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
1 - 2
19:0027/9
19:00 27/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
6 - 2
19:0027/9
19:00 27/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
0 - 2
15:003/11
15:00 3/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 5
Match
Resultat
15:0029/9
15:00 29/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 2
15:0029/9
15:00 29/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 1 öt
17:3029/9
17:30 29/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 3 öt
17:3029/9
17:30 29/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 1
19:0030/9
19:00 30/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
5 - 1
19:0030/9
19:00 30/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 0
15:006/10
15:00 6/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 1
Omgång 6
Match
Resultat
19:002/10
19:00 2/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
1 - 6
19:002/10
19:00 2/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 1
19:002/10
19:00 2/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
4 - 3 öt
19:002/10
19:00 2/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 2
19:002/10
19:00 2/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
1 - 2
19:002/10
19:00 2/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 2
19:002/10
19:00 2/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 5
Omgång 7
Match
Resultat
19:004/10
19:00 4/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 4
19:004/10
19:00 4/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
9 - 1
19:004/10
19:00 4/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
1 - 2
19:004/10
19:00 4/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 4
19:004/10
19:00 4/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
0 - 3
19:004/10
19:00 4/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 1
19:004/10
19:00 4/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
4 - 3
Omgång 8
Match
Resultat
19:008/10
19:00 8/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
4 - 3 öt
19:009/10
19:00 9/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
6 - 3
19:009/10
19:00 9/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
5 - 0
19:009/10
19:00 9/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
3 - 1
19:009/10
19:00 9/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
0 - 2
19:009/10
19:00 9/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
5 - 2
19:009/10
19:00 9/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 3
Omgång 9
Match
Resultat
19:0011/10
19:00 11/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
0 - 2
19:0011/10
19:00 11/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 3
19:0011/10
19:00 11/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 3
19:0011/10
19:00 11/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
4 - 3 öt
15:1512/10
15:15 12/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
4 - 1
18:0012/10
18:00 12/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 3 öt
19:0015/11
19:00 15/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 10
Match
Resultat
19:0015/10
19:00 15/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0016/10
19:00 16/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0016/10
19:00 16/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0016/10
19:00 16/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0016/10
19:00 16/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0016/10
19:00 16/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0016/10
19:00 16/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 11
Match
Resultat
19:0018/10
19:00 18/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/10
19:00 18/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/10
19:00 18/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/10
19:00 18/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/10
19:00 18/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1519/10
15:15 19/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0019/10
18:00 19/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 12
Match
Resultat
19:0023/10
19:00 23/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0023/10
19:00 23/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0023/10
19:00 23/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0023/10
19:00 23/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0023/10
19:00 23/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0023/10
19:00 23/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0026/12
19:00 26/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 13
Match
Resultat
15:0020/10
15:00 20/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0025/10
19:00 25/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0025/10
19:00 25/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0025/10
19:00 25/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0025/10
19:00 25/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0025/10
19:00 25/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0025/10
19:00 25/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 14
Match
Resultat
15:0027/10
15:00 27/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0027/10
15:00 27/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0027/10
15:00 27/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0027/10
15:00 27/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0027/10
15:00 27/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
17:3027/10
17:30 27/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
17:3027/10
17:30 27/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 15
Match
Resultat
19:0030/10
19:00 30/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0030/10
19:00 30/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0030/10
19:00 30/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0030/10
19:00 30/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0030/10
19:00 30/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0030/10
19:00 30/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:009/11
18:00 9/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 16
Match
Resultat
19:001/11
19:00 1/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:001/11
19:00 1/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:001/11
19:00 1/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:001/11
19:00 1/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:001/11
19:00 1/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:001/11
19:00 1/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:001/11
19:00 1/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 17
Match
Resultat
19:0027/9
19:00 27/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 4
17:3020/10
17:30 20/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:003/11
15:00 3/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:003/11
15:00 3/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
17:303/11
17:30 3/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
17:303/11
17:30 3/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
17:303/11
17:30 3/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 18
Match
Resultat
15:0024/11
15:00 24/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0024/11
15:00 24/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0024/11
15:00 24/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0024/11
15:00 24/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0024/11
15:00 24/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
17:3024/11
17:30 24/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
17:3024/11
17:30 24/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 19
Match
Resultat
19:0011/11
19:00 11/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/11
19:00 11/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/11
19:00 11/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/11
19:00 11/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/11
19:00 11/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/11
19:00 11/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0029/12
15:00 29/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 20
Match
Resultat
19:0013/11
19:00 13/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0013/11
19:00 13/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0013/11
19:00 13/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0013/11
19:00 13/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0013/11
19:00 13/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0013/11
19:00 13/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1528/12
15:15 28/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 21
Match
Resultat
19:0011/10
19:00 11/10
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 5
18:0015/11
18:00 15/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0015/11
19:00 15/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0015/11
19:00 15/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1516/11
15:15 16/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0016/11
18:00 16/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0017/11
15:00 17/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 22
Match
Resultat
19:0020/11
19:00 20/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/11
19:00 20/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/11
19:00 20/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/11
19:00 20/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/11
19:00 20/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/11
19:00 20/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/11
19:00 20/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 23
Match
Resultat
15:159/11
15:15 9/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/11
19:00 22/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/11
19:00 22/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/11
19:00 22/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/11
19:00 22/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/11
19:00 22/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0015/1
19:00 15/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 24
Match
Resultat
19:0026/11
19:00 26/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0026/11
19:00 26/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0027/11
19:00 27/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0027/11
19:00 27/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0027/11
19:00 27/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0027/11
19:00 27/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0027/11
19:00 27/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 25
Match
Resultat
19:0029/11
19:00 29/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/11
19:00 29/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/11
19:00 29/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/11
19:00 29/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/11
19:00 29/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/11
19:00 29/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/11
19:00 29/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 26
Match
Resultat
15:001/12
15:00 1/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:001/12
15:00 1/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:001/12
15:00 1/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
17:301/12
17:30 1/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:002/12
19:00 2/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:002/12
19:00 2/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:002/12
19:00 2/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 27
Match
Resultat
19:003/12
19:00 3/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/12
19:00 4/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/12
19:00 4/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/12
19:00 4/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/12
19:00 4/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/12
19:00 4/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/12
19:00 4/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 28
Match
Resultat
19:006/12
19:00 6/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:006/12
19:00 6/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:006/12
19:00 6/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:157/12
15:15 7/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:007/12
18:00 7/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:008/12
15:00 8/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:009/12
19:00 9/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 29
Match
Resultat
17:308/12
17:30 8/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/12
19:00 11/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/12
19:00 11/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/12
19:00 11/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/12
19:00 11/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/12
19:00 11/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0011/12
19:00 11/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 30
Match
Resultat
19:0013/12
19:00 13/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0013/12
19:00 13/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0013/12
19:00 13/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0013/12
19:00 13/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1514/12
15:15 14/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0014/12
18:00 14/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0016/12
19:00 16/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 31
Match
Resultat
19:0018/12
19:00 18/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/12
19:00 18/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/12
19:00 18/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/12
19:00 18/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/12
19:00 18/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/12
19:00 18/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0018/12
19:00 18/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 32
Match
Resultat
19:0020/12
19:00 20/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/12
19:00 20/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/12
19:00 20/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/12
19:00 20/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0020/12
19:00 20/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1521/12
15:15 21/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0021/12
18:00 21/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 33
Match
Resultat
19:0013/11
19:00 13/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0027/12
19:00 27/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0027/12
19:00 27/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0027/12
19:00 27/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1528/12
15:15 28/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1528/12
15:15 28/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1528/12
15:15 28/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 34
Match
Resultat
19:0030/12
19:00 30/12
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:003/1
19:00 3/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:003/1
19:00 3/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:003/1
19:00 3/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:154/1
15:15 4/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:154/1
15:15 4/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:004/1
18:00 4/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 35
Match
Resultat
19:007/1
19:00 7/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:008/1
19:00 8/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:008/1
19:00 8/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:008/1
19:00 8/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:008/1
19:00 8/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:008/1
19:00 8/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:008/1
19:00 8/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 36
Match
Resultat
19:0010/1
19:00 10/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0010/1
19:00 10/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0010/1
19:00 10/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1511/1
15:15 11/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1511/1
15:15 11/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0011/1
18:00 11/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:0012/1
15:00 12/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 37
Match
Resultat
19:0022/11
19:00 22/11
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0015/1
19:00 15/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0015/1
19:00 15/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0015/1
19:00 15/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0015/1
19:00 15/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0015/1
19:00 15/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0015/1
19:00 15/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 38
Match
Resultat
19:0017/1
19:00 17/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0017/1
19:00 17/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0017/1
19:00 17/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0017/1
19:00 17/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0017/1
19:00 17/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1518/1
15:15 18/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0018/1
18:00 18/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 39
Match
Resultat
19:0022/1
19:00 22/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/1
19:00 22/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/1
19:00 22/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/1
19:00 22/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/1
19:00 22/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/1
19:00 22/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0022/1
19:00 22/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 40
Match
Resultat
19:0024/1
19:00 24/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0024/1
19:00 24/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0024/1
19:00 24/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0024/1
19:00 24/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1525/1
15:15 25/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0025/1
18:00 25/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0025/1
18:00 25/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 41
Match
Resultat
17:0022/9
17:00 22/9
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
2 - 3
19:0029/1
19:00 29/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/1
19:00 29/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/1
19:00 29/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/1
19:00 29/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/1
19:00 29/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0029/1
19:00 29/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 42
Match
Resultat
19:0031/1
19:00 31/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0031/1
19:00 31/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0031/1
19:00 31/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0031/1
19:00 31/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0031/1
19:00 31/1
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:151/2
15:15 1/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:001/2
18:00 1/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 43
Match
Resultat
15:002/2
15:00 2/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:005/2
19:00 5/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:005/2
19:00 5/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:005/2
19:00 5/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:005/2
19:00 5/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:005/2
19:00 5/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:005/2
19:00 5/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 44
Match
Resultat
19:007/2
19:00 7/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:007/2
19:00 7/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:158/2
15:15 8/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:008/2
18:00 8/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0010/2
19:00 10/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0010/2
19:00 10/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0010/2
19:00 10/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 45
Match
Resultat
19:0012/2
19:00 12/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0012/2
19:00 12/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0012/2
19:00 12/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0012/2
19:00 12/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0012/2
19:00 12/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0012/2
19:00 12/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0012/2
19:00 12/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 46
Match
Resultat
19:0014/2
19:00 14/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0014/2
19:00 14/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0014/2
19:00 14/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0014/2
19:00 14/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0014/2
19:00 14/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1515/2
15:15 15/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0015/2
18:00 15/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 47
Match
Resultat
19:0019/2
19:00 19/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0019/2
19:00 19/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0019/2
19:00 19/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0019/2
19:00 19/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0019/2
19:00 19/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0019/2
19:00 19/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0019/2
19:00 19/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 48
Match
Resultat
19:0021/2
19:00 21/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0021/2
19:00 21/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0021/2
19:00 21/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0021/2
19:00 21/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0021/2
19:00 21/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
15:1522/2
15:15 22/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
18:0022/2
18:00 22/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 49
Match
Resultat
15:0023/2
15:00 23/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0025/2
19:00 25/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0026/2
19:00 26/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0026/2
19:00 26/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0026/2
19:00 26/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0026/2
19:00 26/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0026/2
19:00 26/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 50
Match
Resultat
19:0028/2
19:00 28/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0028/2
19:00 28/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0028/2
19:00 28/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0028/2
19:00 28/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0028/2
19:00 28/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0028/2
19:00 28/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:0028/2
19:00 28/2
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 51
Match
Resultat
19:004/3
19:00 4/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/3
19:00 4/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/3
19:00 4/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/3
19:00 4/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/3
19:00 4/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/3
19:00 4/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:004/3
19:00 4/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Omgång 52
Match
Resultat
19:006/3
19:00 6/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:006/3
19:00 6/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:006/3
19:00 6/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:006/3
19:00 6/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:006/3
19:00 6/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:006/3
19:00 6/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
19:006/3
19:00 6/3
HockeyAllsvenskan 2019/20 - Grundserien
-
Resultat
Match
Resultat
18:0012/10
12/10 18:00
HockeyAllsvenskan
2 - 3 öt
15:1512/10
12/10 15:15
HockeyAllsvenskan
4 - 1
19:0011/10
11/10 19:00
HockeyAllsvenskan
4 - 3 öt
19:0011/10
11/10 19:00
HockeyAllsvenskan
2 - 3
19:0011/10
11/10 19:00
HockeyAllsvenskan
2 - 5
19:0011/10
11/10 19:00
HockeyAllsvenskan
2 - 3
19:0011/10
11/10 19:00
HockeyAllsvenskan
0 - 2
19:009/10
9/10 19:00
HockeyAllsvenskan
3 - 1
19:009/10
9/10 19:00
HockeyAllsvenskan
6 - 3
19:009/10
9/10 19:00
HockeyAllsvenskan
2 - 3
Formtabell 5 senaste matcher i HockeyAllsvenskan
MaVOFGM-IMMSP
1 Björklöven 540114-6812
2 Mora 531111-9211
3 BIK Karlskoga 531124-121210
4 Timrå 522117-12510
5 Karlskrona HK 522116-15110
6 MODO 530216-979
7 Tingsryd 521213-1308
8 Västerås 521213-15-27
9 Almtuna 521210-14-47
10 Vita Hästen 52039-906
11 AIK 52039-16-76
12 Kristianstads IK 511312-15-34
13 Södertälje 51138-14-64
14 Västerviks IK 501410-23-131
Lagens målform i HockeyAllsvenskan
OffensivtGjorda mål/match
1BIK Karlskoga4.3333
2Timrå3.4444
3MODO3.3333
4Björklöven3.1111
5Tingsryd3.1111
6Karlskrona HK2.6667
7Västerås2.6667
8Kristianstads IK2.4444
9Vita Hästen2.4444
10Västerviks IK2.1111
11Södertälje2.0000
12Almtuna1.8889
13AIK1.6667
14Mora1.6667
DefensivtGjorda mål/match
1Björklöven 1.4444
2Mora 2.2222
3Vita Hästen 2.2222
4Timrå 2.3333
5MODO 2.5556
6BIK Karlskoga 2.6667
7Kristianstads IK 2.6667
8Västerås 2.6667
9Karlskrona HK 2.7778
10Södertälje 2.7778
11AIK 3.0000
12Almtuna 3.0000
13Tingsryd 3.1111
14Västerviks IK 3.4444

Hockeyallsvenskan 2019/2020Hockeyallsvenskan odds, schema och tabell

Det HockeyAllsvenska schemat är spikat och klart, och det är den 21 september du bör lägga på minnet! 14 lag är redo för en ny säsong, och hos oss på Oddsonline hittar du allt du behöver för en fantastisk hockeyserie! Du hittar alltid de bästa oddsen på alla matcherna, och med hjälp av vårt jämförelseverktyg kan du lätt hitta vilka spelbolag som erbjuder de bästa oddsen just nu.

Så slutar Hockeyallsvenskan 2019/2020 enligt spelbolagen

Ser man till oddsen hos spelbolagen inför Hockeyallsvenskan kan man få en uppfattning om hur serien förväntas sluta. Det är Leksand, som fick lämna SHL säsongen 2016/17, som tippas stå som vinnare. Som det ser ut just nu ger ett spel på Leksands IF 3,00 gånger pengarna hos Unibet – vilket är ett hett speltips!

På andra plats i spelbolagens vinnarodds hittar vi AIK till oddset 4,00. Tredjehandsfavoriterna hos spelbolagen är, något förvånande, MODO Hockey. Laget bjöd på en föga imponerade säsong förra året, och hamnade på plats 10 i tabellen. Det var dessutom på håret att laget slapp undan Kvalserien mot lagen från Hockeyettan. Men i år ligger de alltså i toppen när det kommer till vinnaroddsen, och betalar 6,00 gånger pengarna.

Vinnaroddsen Hockeyallsvenskan 2019/2020

Leksands IF 3,00
AIK 4,00
MODO Hockey 6,00
Karlskrona HK 12,00
Almtuna IS 15,00
IF Björklöven 16,00
Oskarshamn 18,00
Södertälje SK 18,00
IK Pantern 21,00
VIK Västerås HK 26,00
BIK Karlskoga 31,00
Tingsryds AIF 36,00
HC Vita hästen 51,00
Västerviks IK 51,00

Kolla in de senaste oddsen på Hockeyallsvenskan hos Unibet

Hockeyallsvenskans format

Hockeyallsvenskan är sedan säsongen 2005/2006 namnet på den näst högsta hockeyligan i Sverige. Sedan säsongen 2009/10 spelas Hockeyallsvenskan mellan 14 lag, till skillnad från tidigare 16. Dessa lag möte alla varandra fyra gånger, två gånger på hemmaplan och två gånger på bortaplan. Hockeyallsvenskan spelas med andra ord i 52 omgångar.

Final och play-off

När grundserien i hockeyallsvenskan är slut, och alla 52 omgångar har spelats, fortsätter turneringen i form av en Hockeyallsvensk final och en slutspelsserie. Den Hockeyallsvenska finalen spelas mellan de två lag som placerat sig bäst i tabellen efter grundserien. Dessa börjar spela på tabellvinnarens hemmais, och avgörs i bäst av 5 matcher.

Vinnaren av den allsvenska finaler går vidare till direktkvalet till SHL, och förloraren skickas vidare till Playoff. Där ställs det förlorande laget i finalen mot det lag som vunnit slutspelsserien, som spelas parallellt med finalen. Där möts de lag som placerat sig på plats 3-7 i grundserien. De tre högst placerade lagen i tabellen belönas med extrapoäng, 3, 2 respektive 1, som fördel i slutspelsserien. Denna spelas som en enkelserie över fem omgångar, där det bäst placerade laget sedan går vidare till Playoff.

Spela på vinnaroddsen inför Hoceyallsvenskan 2017!

Playoff och kval till SHL

I Allsvenskans Playoff möts alltså förloraren från den Hockeyallsvenska finalen och segraren i slutspelsserien. Playoffen avgörs i bäst av tre matcher. Segraren tar sig vidare till direktkvalet till SHL, och det förlorande laget får helt enkelt spela kvar i Hockeyallsvenskan även kommande säsong.

I direktkvalet till SHL spelar alltså det vinnande laget i den Hockeyallsvenska finalen, och det lag som vann Playoff. De Hockeyallsvenska mästarna får möta det lag som kom sist i tabellen i SHL, och det lag som tagit sig vidare via Playoff spelar mot laget som hamnade på plats 13 i SHL. De båda matcherna avgörs genom en serie om bäst av sju matcher. Det lag som vinner respektive match kommer få spela i SHL i nästkommande säsong, och de förlorande lagen kommer spela i Hockeyallsvenskan.

HockeyAllsvenskan internationellt

I internationella sammanhang är det inte ofta man får följa spelare från HockeyAllsvenskan. Men i bland annat JVM så får talanger från HockeyAllsvenskan chansen att visa upp sig. Sen är det spelare från mindre nationer som Frankrike, Norge, Danmark och Italien som tar ut spelare till turneringar som Ishockey-VM och Vinter-OS.