- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
- Matchat spel upp till 1000 kr
- Minsta odds: 1.80
- Stort utbud av live streaming.
Oddsen uppdaterades 2026-08-07 14:54:02. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.
Så spelades IFK Stocksund – Gefle IF
Matchen som spelades i Division 1 mellan IFK Stocksund vs Gefle IF hade matchstart klockan 16:00, den 08-08-2026.
IFK Stocksund vann mötet mot Gefle IF
IFK Stocksund utgick med seger i mötet mot Gefle IF med 5 mål mot 0. IFK Stocksund plockar nya poäng i Division 1 efter vinsten mot Gefle IF. Förlusten för Gefle IFinnebär att de går poänglösa från mötet med IFK Stocksund.
Oddsen inför IFK Stocksund - Gefle IF
Inför mötet mellan IFK Stocksund - Gefle IF i Division 1 så talade spelbolagens odds för en seger till Gefle IF och Unibet gav då det bästa oddset till 2.12 gånger pengarna. Gefle IF var som sagt favorit inför detta möte och de 1 spelbolagen i vår oddsjämförelse gav ett snittodds på 2,70 gånger pengarna.
Spelbolagen trodde inte på IFK Stocksund som vinnare i matchen mot Gefle IF. Och inför detta möte så gav Unibet det högsta oddset på IFK Stocksund som vinnare till 2.70 gånger pengarna. Spelbolagen trodde som sagt inte på en vinst till IFK Stocksund och de 1 spelbolagen som du ser i oddsjämförelsen ovan gav i snitt oddset 2,12 på en seger till IFK Stocksund.
Hos spelbolaget Unibet så hittade du det högsta spelet på matchen mellan IFK Stocksund - Gefle IF i Champions League till 3.65 gånger pengarna. Ett oavgjort spel på IFK Stocksund - Gefle IF gav inför mötet i snitt oddset 3,65 gånger pengarna hos de 1 spelbolagen i listan ovan.
Poängfacit IFK Stocksund
På 10 spelade matcher har IFK Stocksund nu 0 insamlade poäng i event. Över de 10 spelade hemmamatcher har nu IFK Stocksund ett poängsnitt på 0 poäng per match.
Denna säsong har IFK Stocksund ett bortafacit med 4 poäng på 9 spelade matcher i event. Och detta gör att IFK Stocksund har ett poängsnitt på bortaplan med 0,44 poäng per spelad match.
På de totalt 19 matcher IFK Stocksund har spelat under säsongen i Division 1 så har laget kammat hem 4 poäng. Per match har IFK Stocksund ett snitt på 0,44 poäng.
Poängfacit Gefle IF
Gefle IF har denna säsongen i Division 1 tagit 0 poäng på de 9 matcher laget spelat på hemmaplan. Hemma har Gefle IF ett snitt på 0 inspelade poäng per match.
10 poäng har Gefle IF i bortafacit så här långt på de 10 matcher man spelat i Division 1. Gefle IF har med andra ord 1,00 inspelade poäng per bortamatch.
Gefle IF har i Division 1 ett facit på 10 poäng på 19 spelade matcher under säsongen. Laget har därmed i snitt, per spelad match, tagit 1,00 poäng.
| Norra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Stockholm Internazionale | 10 | 13 | 22 | 9 | 11 | 17 | 19 | 24 | 39 |
| 2 | Hammarby TFF | 10 | -91 | 14 | 9 | 22 | 24 | 19 | -69 | 38 |
| 3 | IF Karlstad Fotboll | 9 | 7 | 19 | 10 | 7 | 18 | 19 | 14 | 37 |
| 4 | FC Arlanda | 10 | 8 | 19 | 9 | 3 | 17 | 19 | 11 | 36 |
| 5 | Athletic Eskilstuna | 10 | -2 | 17 | 9 | 9 | 17 | 19 | 7 | 34 |
| 6 | FBK Karlstad | 10 | -3 | 17 | 9 | 3 | 14 | 19 | 0 | 31 |
| 7 | Assyriska | 9 | 0 | 11 | 10 | 100 | 18 | 19 | 100 | 29 |
| 8 | Enköping | 10 | -102 | 19 | 9 | -1 | 10 | 19 | -103 | 29 |
| 9 | Karlbergs BK | 9 | -4 | 11 | 10 | 4 | 14 | 19 | 0 | 25 |
| 10 | Gefle IF | 9 | -2 | 14 | 10 | -10 | 10 | 19 | -12 | 24 |
| 11 | Sollentuna FK | 9 | -6 | 9 | 10 | 96 | 14 | 19 | 90 | 23 |
| 12 | Vasalunds IF | 9 | 1 | 16 | 10 | -9 | 7 | 19 | -8 | 23 |
| 13 | Umeå FC | 10 | -3 | 12 | 9 | -5 | 8 | 19 | -8 | 20 |
| 14 | FC Järfälla | 9 | -14 | 6 | 10 | -4 | 9 | 19 | -18 | 15 |
| 15 | Piteå IF | 9 | -14 | 3 | 10 | -5 | 9 | 19 | -19 | 12 |
| 16 | IFK Stocksund | 10 | -6 | 7 | 9 | -3 | 4 | 19 | -9 | 11 |
| Södra | Ma | +/- | P | |||||||
| 1 | Trelleborgs FF | 10 | 8 | 19 | 9 | 12 | 20 | 19 | 20 | 39 |
| 2 | Hässleholms IF | 9 | 7 | 16 | 10 | 8 | 20 | 19 | 15 | 36 |
| 3 | Åtvidabergs FF | 10 | 14 | 23 | 9 | -2 | 12 | 19 | 12 | 35 |
| 4 | Lunds BK | 8 | 11 | 18 | 11 | 3 | 15 | 19 | 14 | 33 |
| 5 | FC Rosengård | 9 | 2 | 14 | 10 | 5 | 17 | 19 | 7 | 31 |
| 6 | Ariana FC | 10 | -1 | 14 | 9 | 9 | 16 | 19 | 8 | 30 |
| 7 | Tvååkers IF | 10 | 1 | 15 | 9 | -2 | 14 | 19 | -1 | 29 |
| 8 | Jönköpings Södra | 9 | 13 | 20 | 10 | -7 | 6 | 19 | 6 | 26 |
| 9 | Eskilsminne IF | 10 | -1 | 15 | 9 | -2 | 10 | 19 | -3 | 25 |
| 10 | BK Olympic | 10 | 3 | 16 | 9 | -12 | 7 | 19 | -9 | 23 |
| 11 | Kristianstads FC | 10 | 2 | 14 | 9 | -7 | 8 | 19 | -5 | 22 |
| 12 | FC Trollhättan | 10 | -5 | 8 | 9 | -2 | 14 | 19 | -7 | 22 |
| 13 | Skövde AIK | 9 | 0 | 14 | 10 | -10 | 7 | 19 | -10 | 21 |
| 14 | Laholms FK | 9 | -5 | 9 | 10 | -4 | 9 | 19 | -9 | 18 |
| 15 | Ängelholms FF | 10 | -5 | 8 | 9 | -1 | 9 | 19 | -6 | 17 |
| 16 | Utsiktens BK | 9 | -13 | 2 | 10 | -19 | 5 | 19 | -32 | 7 |
| IFK Stocksund | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 10 | 9 | 19 |
| Vunna matcher | 1 | 1 | 2 |
| Oavgjorda matcher | 4 | 1 | 5 |
| Förlorade matcher | 5 | 7 | 12 |
| Gjorda mål | 24 | 14 | 38 |
| Gjorda mål per match | 2,40 | 1,56 | 4,22 |
| Insläppta mål | 30 | 17 | 47 |
| Insläppta mål per match | 3,00 | 1,89 | 5,22 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 5,40 | 3,44 | 4,47 |
| Gefle IF | Hemma | Borta | Totalt |
|---|---|---|---|
| Spelade matcher | 9 | 10 | 19 |
| Vunna matcher | 4 | 3 | 7 |
| Oavgjorda matcher | 2 | 1 | 3 |
| Förlorade matcher | 3 | 6 | 9 |
| Gjorda mål | 13 | 12 | 25 |
| Gjorda mål per match | 1,44 | 1,20 | 2,50 |
| Insläppta mål | 15 | 22 | 37 |
| Insläppta mål per match | 1,67 | 2,20 | 3,70 |
| Insläppta och gjorda mål per match | 3,11 | 3,40 | 3,26 |
Poängstatistik för IFK Stocksund - Gefle IF
IFK Stocksund har vunnit 1, kryssat 0 och förlorat 4 av sina fem senast spelade matcher, med vinsten mot Gefle IF inräknat. Förlusten för Gefle IF innebär att man på de 5 senaste matcherna har vunnit 3, spelat 0 oavgjorda och förlorat 2 matcher.
Nya poäng tilldelas IFK Stocksund efter vinsten, vilket innebär att de på sina 5 senaste matcher har spelat in 3 av totalt möjliga poäng. Förlusten innebär poängtapp för Gefle IF, som på sina fem senaste matcher har tagit 9 poäng av möjliga.
Målstatistik för IFK Stocksund och Gefle IF
Räknar vi antalet gjorda mål per hemmamatch i Division 1 så har IFK Stocksund ett genomsnitt på 2,40 per match, på totalt 10 matcher. IFK Stocksund har totalt släppt in 30 mål på hemmaplan under säsongen som har gått i Division 1. På de 10 hemmamatcherna så har IFK Stocksund därmed ett snitt på 3,00 insläppta mål per match.
Under denna säsongen i Division 1 har IFK Stocksund gjort totalt 38 mål på 19 matcher man spelat, vilket ger ett målsnitt på 4,22 mål per match. Under den gångna säsongen har IFK Stocksund ett facit med 47 insläppta mål på de 19 matcher som spelats i ligan. I snitt har IFK Stocksund släppt in 5,22 mål per match.
Under säsongen i Division 1 har Gefle IF gjort 12 mål på de 10 bortamatcher man spelat. Gefle IF har på bortaplan släppt in 22 mål i Division 1. På de 10 bortamatcher som Gefle IF spelat så har man ett genomsnitt på 2,20 insläppta mål.
Gefle IF har ett facit denna säsongen i Division 1 med 25 gjorda mål. På de 19 matcher som Gefle IF har spelat så har man ett snitt på 2,50 producerade mål framåt per match. Under den gångna säsongen i ligan så har Gefle IF släppt in totalt 37 mål. Detta innebär att Gefle IF har ett målsnitt på 3,70 insläppta mål totalt under de 19 matcher som spelats under säsongen i Division 1.



