bet365

IFK Skövde FK odds, spelschema, match

Tabell
Division 2 2024
Södra Götaland 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Hässleholms IF 7 6 1 0 18-6 19 7 4 3 0 9-3 15 14 10 4 0 27-9 34
2 Österlen FF 7 5 2 0 15-8 17 7 4 0 3 16-18 12 14 9 2 3 31-26 29
3 Kristianstads FC 7 4 3 0 13-4 15 7 4 1 2 17-10 13 14 8 4 2 30-14 28
4 FK Karlskrona 8 5 2 1 21-10 17 6 3 2 1 11-8 11 14 8 4 2 32-18 28
5 IFK Karlshamn 7 4 1 2 15-10 13 7 3 2 2 10-12 11 14 7 3 4 25-22 24
6 IFK Trelleborg 6 3 1 2 18-9 10 8 2 3 3 13-15 9 14 5 4 5 31-24 19
7 FBK Balkan 7 3 1 3 8-7 10 7 3 0 4 9-11 9 14 6 1 7 17-18 19
8 IFK Simrishamn 7 1 1 5 10-16 4 7 4 2 1 10-10 14 14 5 3 6 20-26 18
9 IFK Berga 7 3 2 2 12-8 11 7 1 0 6 8-15 3 14 4 2 8 20-23 14
10 Högaborgs BK 7 3 1 3 10-8 10 7 1 0 6 7-16 3 14 4 1 9 17-24 13
11 Nosaby IF 7 3 0 4 8-8 9 7 1 1 5 4-14 4 14 4 1 9 12-22 13
12 Räppe GOIF 7 2 1 4 7-13 7 7 1 3 3 6-12 6 14 3 4 7 13-25 13
13 IFK Hässleholm 7 0 2 5 4-12 2 7 3 1 3 9-10 10 14 3 3 8 13-22 12
14 IF Lödde 7 2 2 3 11-12 8 7 0 2 5 2-16 2 14 2 4 8 13-28 10
Division 2 2024
Västra Götaland 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Varbergs GIF 7 5 1 1 17-5 16 7 4 1 2 9-7 13 14 9 2 3 26-12 29
2 BK Astrio 7 5 1 1 16-4 16 7 3 1 3 16-11 10 14 8 2 4 32-15 26
3 Husqvarna FF 8 5 3 0 13-7 18 6 2 2 2 7-12 8 14 7 5 2 20-19 26
4 Landvetter IS 7 4 1 2 22-12 13 7 3 2 2 11-12 11 14 7 3 4 33-24 24
5 Västra Frölunda IF 7 4 1 2 18-9 13 7 2 4 1 15-12 10 14 6 5 3 33-21 23
6 Lindome GIF 7 2 3 2 16-14 9 7 4 2 1 18-11 14 14 6 5 3 34-25 23
7 Qviding FIF 6 2 3 1 13-9 9 8 4 1 3 16-16 13 14 6 4 4 29-25 22
8 Laholms FK 7 4 2 1 22-13 14 7 2 1 4 11-13 7 14 6 3 5 33-26 21
9 IK Tord 7 2 1 4 7-7 7 7 4 0 3 17-12 12 14 6 1 7 24-19 19
10 Jonsereds IF 7 2 1 4 8-14 7 7 2 2 3 12-16 8 14 4 3 7 20-30 15
11 Sävedalens IF 7 2 2 3 13-19 8 7 2 1 4 5-18 7 14 4 3 7 18-37 15
12 Öckerö IF 7 2 1 4 11-14 7 7 1 2 4 8-15 5 14 3 3 8 19-29 12
13 Bergdalens IK 6 2 1 3 12-15 7 8 1 2 5 14-27 5 14 3 3 8 26-42 12
14 Hittarps IK 8 1 1 6 8-18 4 6 0 1 5 1-14 1 14 1 2 11 9-32 5
Division 2 2024
Norra Götaland 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 IFK Skövde FK 7 5 2 0 22-8 17 7 6 0 1 12-5 18 14 11 2 1 34-13 35
2 IK Kongahälla 7 4 2 1 14-6 14 7 5 1 1 17-11 16 14 9 3 2 31-17 30
3 Grebbestads IF 7 4 2 1 18-8 14 7 3 1 3 16-16 10 14 7 3 4 34-24 24
4 Ahlafors IF 8 5 2 1 22-11 17 6 1 3 2 7-10 6 14 6 5 3 29-21 23
5 Herrestads AIF 7 4 2 1 14-8 14 7 2 2 3 10-12 8 14 6 4 4 24-20 22
6 IFK Kumla 7 5 1 1 18-12 16 7 1 2 4 12-14 5 14 6 3 5 30-26 21
7 Lidköpings FK 6 3 2 1 9-5 11 8 2 4 2 13-13 10 14 5 6 3 22-18 21
8 Vänersborgs FK 7 2 2 3 12-13 8 7 4 0 3 15-12 12 14 6 2 6 27-25 20
9 Stenungsunds IF 7 2 2 3 8-9 8 7 2 2 3 11-14 8 14 4 4 6 19-23 16
10 Vänersborgs IF 7 4 1 2 8-7 13 7 0 1 6 4-17 1 14 4 2 8 12-24 14
11 Säffle FF 7 1 2 4 10-14 5 7 2 1 4 8-13 7 14 3 3 8 18-27 12
12 IK Gauthiod 7 2 1 4 11-20 7 7 1 2 4 7-13 5 14 3 3 8 18-33 12
13 Motala AIF FK 7 2 4 1 18-17 10 7 0 1 6 6-23 1 14 2 5 7 24-40 11
14 BK Forward 7 1 0 6 6-13 3 7 0 5 2 13-17 5 14 1 5 8 19-30 8
Division 2 2024
Norra Svealand 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 FC Arlanda 7 5 2 0 24-10 17 7 5 1 1 16-9 16 14 10 3 1 40-19 33
2 Enköpings SK FK 6 6 0 0 20-4 18 8 4 2 2 15-10 14 14 10 2 2 35-14 32
3 IK Franke 7 2 2 3 10-13 8 7 5 1 1 17-6 16 14 7 3 4 27-19 24
4 FC Järfälla 7 4 0 3 13-10 12 7 4 0 3 9-11 12 14 8 0 6 22-21 24
5 IFK Österåkers FK 7 1 2 4 8-17 5 7 5 1 1 12-6 16 14 6 3 5 20-23 21
6 FC Gute 7 4 1 2 12-10 13 7 2 1 4 14-13 7 14 6 2 6 26-23 20
7 Hudiksvalls Förenade FF 7 3 2 2 7-8 11 7 2 3 2 12-11 9 14 5 5 4 19-19 20
8 Kungsängens IF 8 3 1 4 9-9 10 6 3 0 3 6-5 9 14 6 1 7 15-14 19
9 Viggbyholms IK 7 3 3 1 8-4 12 7 1 3 3 11-13 6 14 4 6 4 19-17 18
10 Falu FK 7 1 2 4 6-10 5 7 3 3 1 13-10 12 14 4 5 5 19-20 17
11 FOC Farsta 7 2 2 3 13-15 8 7 1 4 2 11-13 7 14 3 6 5 24-28 15
12 Skiljebo SK 7 2 2 3 9-11 8 7 2 1 4 8-12 7 14 4 3 7 17-23 15
13 Sandvikens AIK FK 7 2 2 3 13-14 8 7 0 2 5 5-15 2 14 2 4 8 18-29 10
14 Dalkurd FF 7 0 2 5 6-19 2 7 0 1 6 5-24 1 14 0 3 11 11-43 3
Division 2 2024
Södra Svealand 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 IFK Haninge 7 6 1 0 28-10 19 7 6 1 0 19-6 19 14 12 2 0 47-16 38
2 Nyköpings BIS 7 4 2 1 15-12 14 7 4 2 1 14-10 14 14 8 4 2 29-22 28
3 Arameiska-Syrianska IF 7 5 2 0 17-6 17 7 2 2 3 14-15 8 14 7 4 3 31-21 25
4 IF Sylvia 7 5 1 1 19-7 16 7 1 3 3 7-13 6 14 6 4 4 26-20 22
5 Åtvidabergs FF 6 3 3 0 9-3 12 8 3 1 4 15-15 10 14 6 4 4 24-18 22
6 IK Sleipner 7 4 1 2 12-8 13 7 2 3 2 7-10 9 14 6 4 4 19-18 22
7 Syrianska 7 2 3 2 8-9 9 7 4 1 2 15-15 13 14 6 4 4 23-24 22
8 Enskede IK 7 2 1 4 9-11 7 7 3 0 4 12-13 9 14 5 1 8 21-24 16
9 Huddinge IF 7 1 0 6 6-14 3 7 3 2 2 10-5 11 14 4 2 8 16-19 14
10 BK Ljungsbro 7 2 3 2 13-12 9 7 1 2 4 9-18 5 14 3 5 6 22-30 14
11 IFK Eskilstuna 7 1 3 3 14-18 6 7 2 2 3 11-21 8 14 3 5 6 25-39 14
12 Smedby AIS 7 3 1 3 11-11 10 7 1 0 6 6-12 3 14 4 1 9 17-23 13
13 FC Nacka Iliria 7 0 1 6 4-16 1 7 3 2 2 13-10 11 14 3 3 8 17-26 12
14 Mjölby AI FF 8 2 0 6 13-20 6 6 1 1 4 5-15 4 14 3 1 10 18-35 10
Division 2 2024
Norrland 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Bergnäsets AIK 7 6 0 1 15-8 18 7 5 1 1 18-10 16 14 11 1 2 33-18 34
2 Bodens BK FF 7 6 0 1 14-6 18 7 4 3 0 15-8 15 14 10 3 1 29-14 33
3 Team TG FF 7 5 1 1 33-8 16 7 5 1 1 13-7 16 14 10 2 2 46-15 32
4 Skellefteå FF 7 3 4 0 14-6 13 7 4 1 2 16-10 13 14 7 5 2 30-16 26
5 Ytterhogdals IK 7 5 0 2 14-11 15 7 2 3 2 11-7 9 14 7 3 4 25-18 24
6 IFK Östersund 7 4 2 1 17-8 14 7 3 0 4 13-13 9 14 7 2 5 30-21 23
7 IFK Luleå 7 3 2 2 12-11 11 7 3 1 3 10-13 10 14 6 3 5 22-24 21
8 Lucksta IF 7 4 2 1 15-8 14 7 1 1 5 10-22 4 14 5 3 6 25-30 18
9 Gottne IF 6 3 1 2 12-10 10 8 2 1 5 10-14 7 14 5 2 7 22-24 17
10 Umeå FC Akademi 7 3 0 4 12-10 9 7 1 2 4 7-19 5 14 4 2 8 19-29 14
11 Täfteå IK 8 4 0 4 16-12 12 6 0 1 5 6-18 1 14 4 1 9 22-30 13
12 Kiruna FF 7 1 2 4 3-10 5 7 2 0 5 6-17 6 14 3 2 9 9-27 11
13 Frösö IF 7 2 0 5 15-18 6 7 0 1 6 5-22 1 14 2 1 11 20-40 7
14 IF Älgarna 7 1 2 4 9-22 5 7 0 0 7 8-21 0 14 1 2 11 17-43 5
Resultat
Match
Resultat
19:30 26/6
Division 2 - Norra Götaland
1 - 2
19:30 20/6
Division 2 - Norra Götaland
3 - 0
19:30 14/6
Division 2 - Norra Götaland
0 - 2
14:00 9/6
Division 2 - Norra Götaland
5 - 1
19:15 31/5
Division 2 - Norra Götaland
0 - 1
14:00 25/5
Division 2 - Norra Götaland
3 - 1
19:30 17/5
Division 2 - Norra Götaland
1 - 2
14:00 9/5
Division 2 - Norra Götaland
4 - 2
13:00 4/5
Division 2 - Norra Götaland
0 - 2
19:00 26/4
Division 2 - Norra Götaland
1 - 1
Spelschema
Omgång 1
19:15 28/3
Division 2 2024 - Norra Götaland
0 - 1
Omgång 2
14:00 6/4
Division 2 2024 - Norra Götaland
2 - 2
Omgång 3
19:30 12/4
Division 2 2024 - Norra Götaland
3 - 2
Omgång 4
19:00 19/4
Division 2 2024 - Norra Götaland
4 - 1
Omgång 5
19:00 26/4
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
19:00 26/4
Division 2 2024 - Norra Götaland
1 - 1
Omgång 6
13:00 4/5
Division 2 2024 - Norra Götaland
0 - 2
Omgång 7
14:00 9/5
Division 2 2024 - Norra Götaland
4 - 2
Omgång 8
19:30 17/5
Division 2 2024 - Norra Götaland
1 - 2
15:00 19/5
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 9
14:00 25/5
Division 2 2024 - Norra Götaland
3 - 1
Omgång 10
19:15 31/5
Division 2 2024 - Norra Götaland
0 - 1
Omgång 11
14:00 9/6
Division 2 2024 - Norra Götaland
5 - 1
Omgång 12
19:30 14/6
Division 2 2024 - Norra Götaland
0 - 2
Omgång 13
19:30 20/6
Division 2 2024 - Norra Götaland
3 - 0
Omgång 14
19:30 26/6
Division 2 2024 - Norra Götaland
1 - 2
Omgång 15
15:00 4/8
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 16
15:00 10/8
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 17
15:00 18/8
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 18
14:00 24/8
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
15:00 24/8
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 19
15:00 1/9
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 20
19:30 6/9
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 21
14:00 14/9
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
15:00 14/9
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 22
15:00 22/9
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 23
15:00 28/9
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 24
15:00 5/10
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 25
15:00 13/10
Division 2 2024 - Norra Götaland
-
Omgång 26
14:00 20/10
Division 2 2024 - Norra Götaland
-

IFK Skövde FK

IFK Skövde FK mötte BK Forward senaste i Division 2 och vann med 2-1.

IFK Skövde FK möter Vänersborgs IF härnäst på hemmaplan i Division 2, med avspark 15:00 den 4/8.