Kungsängens IF odds, spelschema, match

Matchodds
Match
1
X
2
20:00 10/08
2.70
4.25
2.24

Oddsen uppdaterades 2020-08-07 12:14:02. Vi reserverar oss för eventuella avvikelser.

Tabell
Division 2 2020 - Norrland
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Stöde IF 1 1 0 0 5-3 3 1 1 0 0 3-0 3 2 2 0 0 8-3 6
2 Friska Viljor FC 1 1 0 0 5-1 3 1 1 0 0 1-0 3 2 2 0 0 6-1 6
3 IFK Östersund 1 1 0 0 3-1 3 1 1 0 0 3-2 3 2 2 0 0 6-3 6
4 Piteå IF 1 1 0 0 2-1 3 1 1 0 0 3-2 3 2 2 0 0 5-3 6
5 Bodens BK FF 1 1 0 0 3-1 3 1 0 0 1 0-1 0 2 1 0 1 3-2 3
6 Ytterhogdals IK 1 0 0 1 2-3 0 1 1 0 0 1-0 3 2 1 0 1 3-3 3
7 Morön BK 1 1 0 0 2-0 3 1 0 0 1 1-3 0 2 1 0 1 3-3 3
8 Gottne IF 1 1 0 0 1-0 3 1 0 0 1 1-2 0 2 1 0 1 2-2 3
9 Notvikens IK 1 1 0 0 3-0 3 1 0 0 1 1-5 0 2 1 0 1 4-5 3
10 Skellefteå FF 1 0 1 0 1-1 1 1 0 0 1 0-3 0 2 0 1 1 1-4 1
11 Täfteå IK 1 0 0 1 0-3 0 1 0 1 0 1-1 1 2 0 1 1 1-4 1
12 IFK Umeå 1 0 0 1 2-3 0 1 0 0 1 3-5 0 2 0 0 2 5-8 0
13 Umeå FC Akademi 1 0 0 1 0-1 0 1 0 0 1 1-3 0 2 0 0 2 1-4 0
14 Sandviks IK 1 0 0 1 0-1 0 1 0 0 1 0-2 0 2 0 0 2 0-3 0
Division 2 2020 - Södra Svealand
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Tyresö FF 1 1 0 0 3-2 3 1 1 0 0 4-1 3 2 2 0 0 7-3 6
2 Assyriska 1 1 0 0 4-1 3 1 0 1 0 0-0 1 2 1 1 0 4-1 4
3 Trosa Vagnhärads SK 1 1 0 0 2-0 3 1 0 1 0 1-1 1 2 1 1 0 3-1 4
4 BK Forward 1 1 0 0 4-3 3 1 0 1 0 1-1 1 2 1 1 0 5-4 4
5 IFK Eskilstuna 1 0 1 0 1-1 1 1 1 0 0 2-1 3 2 1 1 0 3-2 4
6 Arameiska-Syrianska IF 1 0 1 0 1-1 1 1 1 0 0 2-1 3 2 1 1 0 3-2 4
7 Åtvidabergs FF 1 1 0 0 4-1 3 1 0 0 1 1-4 0 2 1 0 1 5-5 3
8 Värmbols FC 1 0 0 1 1-2 0 1 1 0 0 3-2 3 2 1 0 1 4-4 3
9 Assyriska IF 1 1 0 0 1-0 3 1 0 0 1 0-2 0 2 1 0 1 1-2 3
10 IFK Kumla 1 1 0 0 2-1 3 1 0 0 1 1-4 0 2 1 0 1 3-5 3
11 Newroz FC 1 0 1 0 0-0 1 1 0 0 1 3-4 0 2 0 1 1 3-4 1
12 Huddinge IF 1 0 0 1 2-3 0 1 0 0 1 2-3 0 2 0 0 2 4-6 0
13 FC Gute 1 0 0 1 1-2 0 1 0 0 1 1-2 0 2 0 0 2 2-4 0
14 Rynninge IK 1 0 0 1 1-4 0 1 0 0 1 0-1 0 2 0 0 2 1-5 0
Division 2 2020 - Norra Svealand
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Karlbergs BK 1 1 0 0 5-0 3 1 1 0 0 2-0 3 2 2 0 0 7-0 6
2 Hudiksvalls Förenade FF 1 1 0 0 3-2 3 1 1 0 0 2-1 3 2 2 0 0 5-3 6
3 FC Stockholm Internazionale 1 0 1 0 1-1 1 1 1 0 0 4-1 3 2 1 1 0 5-2 4
4 Enköpings SK FK 1 0 1 0 2-2 1 1 1 0 0 2-1 3 2 1 1 0 4-3 4
5 IFK Lidingö FK 1 1 0 0 4-2 3 1 0 0 1 2-3 0 2 1 0 1 6-5 3
6 IFK Österåkers FK 1 0 0 1 1-4 0 1 1 0 0 4-0 3 2 1 0 1 5-4 3
7 Skiljebo SK 1 1 0 0 3-1 3 1 0 0 1 2-4 0 2 1 0 1 5-5 3
8 Fanna BK 1 0 0 1 1-2 0 1 1 0 0 1-0 3 2 1 0 1 2-2 3
9 Kvarnsvedens IK 1 0 1 0 1-1 1 1 0 1 0 1-1 1 2 0 2 0 2-2 2
10 Kungsängens IF 1 0 0 1 1-2 0 1 0 1 0 1-1 1 2 0 1 1 2-3 1
11 Gamla Upsala SK 1 0 0 1 0-1 0 1 0 1 0 1-1 1 2 0 1 1 1-2 1
12 IFK Stocksund 1 0 1 0 1-1 1 1 0 0 1 1-3 0 2 0 1 1 2-4 1
13 Enskede IK 1 0 0 1 0-2 0 1 0 1 0 2-2 1 2 0 1 1 2-4 1
14 Fagersta Södra IK 1 0 0 1 0-4 0 1 0 0 1 0-5 0 2 0 0 2 0-9 0
Division 2 2020 - Norra Götaland
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Grebbestads IF 1 1 0 0 3-0 3 2 1 1 0 2-1 4 3 2 1 0 5-1 7
2 IK Oddevold 1 1 0 0 3-1 3 1 1 0 0 1-0 3 2 2 0 0 4-1 6
3 Stenungsunds IF 1 0 1 0 3-3 1 1 1 0 0 2-1 3 2 1 1 0 5-4 4
4 IFK Tidaholm 1 0 1 0 2-2 1 1 1 0 0 2-1 3 2 1 1 0 4-3 4
5 Vänersborgs IF 1 1 0 0 2-1 3 1 0 1 0 2-2 1 2 1 1 0 4-3 4
6 Lidköpings FK 2 1 1 0 3-2 4 1 0 0 1 1-3 0 3 1 1 1 4-5 4
7 Vårgårda IK 2 0 0 2 1-3 0 1 1 0 0 2-1 3 3 1 0 2 3-4 3
8 IFK Åmål 1 1 0 0 2-1 3 1 0 0 1 0-3 0 2 1 0 1 2-4 3
9 Vänersborgs FK 1 0 1 0 2-2 1 2 0 1 1 4-5 1 3 0 2 1 6-7 2
10 Ahlafors IF 0 0 0 0 0-0 0 1 0 1 0 3-3 1 1 0 1 0 3-3 1
11 Sävedalens IF 1 0 1 0 3-3 1 1 0 0 1 1-2 0 2 0 1 1 4-5 1
12 Nordvärmland FF 1 0 0 1 0-1 0 1 0 1 0 2-2 1 2 0 1 1 2-3 1
13 IK Gauthiod 1 0 0 1 1-2 0 0 0 0 0 0-0 0 1 0 0 1 1-2 0
14 IF Karlstad Fotbollutveckling 1 0 0 1 1-2 0 1 0 0 1 1-2 0 2 0 0 2 2-4 0
Division 2 2020 - Västra Götaland
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Varbergs BoIS FC 2 2 0 0 6-2 6 0 0 0 0 0-0 0 2 2 0 0 6-2 6
2 Ängelholms FF 1 1 0 0 2-0 3 1 1 0 0 2-0 3 2 2 0 0 4-0 6
3 Ullareds IK 1 1 0 0 1-0 3 2 1 0 1 3-2 3 3 2 0 1 4-2 6
4 IF Limhamn Bunkeflo 1 1 0 0 4-0 3 1 0 0 1 0-2 0 2 1 0 1 4-2 3
5 BK Olympic 1 1 0 0 2-0 3 0 0 0 0 0-0 0 1 1 0 0 2-0 3
6 Assyriska 1 1 0 0 4-2 3 1 0 0 1 0-1 0 2 1 0 1 4-3 3
7 IS Halmia 1 0 0 1 0-2 0 1 1 0 0 3-0 3 2 1 0 1 3-2 3
8 IFK Malmö FK 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 0
9 Västra Frölunda IF 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 0
10 Vinbergs IF 0 0 0 0 0-0 0 1 0 0 1 2-4 0 1 0 0 1 2-4 0
11 FC Rosengård 0 0 0 0 0-0 0 1 0 0 1 0-2 0 1 0 0 1 0-2 0
12 Eslövs BK 0 0 0 0 0-0 0 1 0 0 1 1-4 0 1 0 0 1 1-4 0
13 KSF Prespa Birlik 1 0 0 1 0-3 0 0 0 0 0 0-0 0 1 0 0 1 0-3 0
14 Onsala BK 1 0 0 1 0-2 0 1 0 0 1 0-4 0 2 0 0 2 0-6 0
Division 2 2020 - Östra Götaland
5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Österlen FF 1 1 0 0 1-0 3 1 1 0 0 2-0 3 2 2 0 0 3-0 6
2 Dalstorps IF 1 1 0 0 2-1 3 1 1 0 0 1-0 3 2 2 0 0 3-1 6
3 Husqvarna FF 1 0 1 0 2-2 1 1 1 0 0 3-1 3 2 1 1 0 5-3 4
4 IFÖ Bromölla IF 1 0 0 1 0-2 0 1 1 0 0 4-0 3 2 1 0 1 4-2 3
5 Kristianstads FF 0 0 0 0 0-0 0 1 1 0 0 1-0 3 1 1 0 0 1-0 3
6 Asarums IF FK 1 0 0 1 0-1 0 1 1 0 0 3-2 3 2 1 0 1 3-3 3
7 FK Älmeboda/Linneryd 1 0 0 1 0-1 0 1 1 0 0 2-1 3 2 1 0 1 2-2 3
8 Syrianska 1 0 0 1 1-3 0 1 1 0 0 3-2 3 2 1 0 1 4-5 3
9 IFK Hässleholm 0 0 0 0 0-0 0 1 0 1 0 2-2 1 1 0 1 0 2-2 1
10 IK Tord 1 0 1 0 2-2 1 1 0 0 1 1-2 0 2 0 1 1 3-4 1
11 IFK Karlshamn 1 0 0 1 0-4 0 1 0 1 0 2-2 1 2 0 1 1 2-6 1
12 Hässleholms IF 1 0 0 1 2-3 0 0 0 0 0 0-0 0 1 0 0 1 2-3 0
13 Räppe GOIF 1 0 0 1 2-3 0 0 0 0 0 0-0 0 1 0 0 1 2-3 0
14 Nosaby IF 1 0 0 1 1-2 0 1 0 0 1 0-1 0 2 0 0 2 1-3 0
Resultat
Match
Resultat
14:00 27/6
27/6 14:00
1 - 2
18:00 14/6
14/6 18:00
1 - 1
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
14:00 4/4
14:00 4/4
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 2
Match
Resultat
14:00 13/4
14:00 13/4
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 3
Match
Resultat
15:00 18/4
15:00 18/4
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 4
Match
Resultat
14:00 26/4
14:00 26/4
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 5
Match
Resultat
14:00 2/5
14:00 2/5
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 6
Match
Resultat
19:30 8/5
19:30 8/5
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 7
Match
Resultat
14:00 16/5
14:00 16/5
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 8
Match
Resultat
16:00 23/5
16:00 23/5
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 9
Match
Resultat
16:30 30/5
16:30 30/5
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 10
Match
Resultat
14:00 6/6
14:00 6/6
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 11
Match
Resultat
16:00 13/6
16:00 13/6
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 12
Match
Resultat
14:00 21/6
14:00 21/6
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 13
Match
Resultat
16:00 27/6
16:00 27/6
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 14
Match
Resultat
18:00 14/6
18:00 14/6
Division 2 2020 - Norra Svealand
1 - 1
Omgång 15
Match
Resultat
14:00 27/6
14:00 27/6
Division 2 2020 - Norra Svealand
1 - 2
Omgång 16
Match
Resultat
20:00 10/8
20:00 10/8
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 17
Match
Resultat
14:00 15/8
14:00 15/8
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 18
Match
Resultat
14:00 22/8
14:00 22/8
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 19
Match
Resultat
16:00 29/8
16:00 29/8
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 20
Match
Resultat
14:00 5/9
14:00 5/9
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 21
Match
Resultat
16:00 12/9
16:00 12/9
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 22
Match
Resultat
14:30 19/9
14:30 19/9
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 23
Match
Resultat
14:00 26/9
14:00 26/9
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 24
Match
Resultat
14:00 3/10
14:00 3/10
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 25
Match
Resultat
14:00 11/10
14:00 11/10
Division 2 2020 - Norra Svealand
-
Omgång 26
Match
Resultat
14:00 18/10
14:00 18/10
Division 2 2020 - Norra Svealand
-

Kungsängens IF mötte Enköpings SK FK i den senaste omgången och förlorade med 1-2.

Kungsängens IF möter Skiljebo SK i nästa omgång på hemmaplan, med avspark 20:00 den 10/8.