Lindome GIF odds, spelschema, match

Tabell
Division 2 2024
Södra Götaland 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Hässleholms IF 6 4 2 0 11-2 14 6 2 1 3 5-8 7 12 6 3 3 16-10 21
2 Österlen FF 6 3 2 1 11-9 11 6 3 1 2 11-15 10 12 6 3 3 22-24 21
3 IFK Trelleborg 6 4 1 1 19-7 13 6 2 1 3 9-11 7 12 6 2 4 28-18 20
4 Kristianstads FC 6 3 3 0 14-5 12 6 2 2 2 10-10 8 12 5 5 2 24-15 20
5 IFK Karlshamn 6 4 0 2 12-7 12 6 2 2 2 8-11 8 12 6 2 4 20-18 20
6 FK Karlskrona 6 3 2 1 12-7 11 6 2 2 2 8-8 8 12 5 4 3 20-15 19
7 FBK Balkan 6 3 1 2 7-4 10 6 3 0 3 8-9 9 12 6 1 5 15-13 19
8 IFK Hässleholm 6 1 1 4 5-8 4 6 4 1 1 11-6 13 12 5 2 5 16-14 17
9 IFK Simrishamn 6 1 1 4 9-14 4 6 4 1 1 9-9 13 12 5 2 5 18-23 17
10 Räppe GOIF 6 2 1 3 6-10 7 6 2 3 1 6-5 9 12 4 4 4 12-15 16
11 IFK Berga 6 3 1 2 11-7 10 6 1 0 5 8-14 3 12 4 1 7 19-21 13
12 Högaborgs BK 6 2 0 4 8-8 6 6 2 0 4 8-16 6 12 4 0 8 16-24 12
13 IF Lödde 6 2 2 2 11-8 8 6 0 2 4 0-9 2 12 2 4 6 11-17 10
14 Nosaby IF 6 2 0 4 6-7 6 6 1 1 4 2-11 4 12 3 1 8 8-18 10
Division 2 2024
Västra Götaland 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Varbergs GIF 6 4 1 1 10-4 13 6 4 1 1 9-4 13 12 8 2 2 19-8 26
2 BK Astrio 6 4 1 1 11-4 13 6 3 1 2 13-7 10 12 7 2 3 24-11 23
3 Husqvarna FF 7 4 3 0 12-7 15 5 2 2 1 7-7 8 12 6 5 1 19-14 23
4 Landvetter IS 6 4 1 1 21-9 13 6 2 2 2 9-11 8 12 6 3 3 30-20 21
5 Västra Frölunda IF 6 3 1 2 14-6 10 6 2 3 1 12-9 9 12 5 4 3 26-15 19
6 Lindome GIF 6 1 3 2 13-14 6 6 4 1 1 16-9 13 12 5 4 3 29-23 19
7 Qviding FIF 5 2 2 1 11-7 8 7 3 1 3 15-16 10 12 5 3 4 26-23 18
8 Laholms FK 6 4 1 1 19-10 13 6 1 1 4 9-13 4 12 5 2 5 28-23 17
9 IK Tord 6 2 1 3 7-6 7 6 3 0 3 14-11 9 12 5 1 6 21-17 16
10 Bergdalens IK 6 2 1 3 12-15 7 6 1 2 3 11-15 5 12 3 3 6 23-30 12
11 Jonsereds IF 6 1 1 4 5-13 4 6 2 2 2 12-15 8 12 3 3 6 17-28 12
12 Sävedalens IF 6 1 2 3 8-17 5 6 2 1 3 4-15 7 12 3 3 6 12-32 12
13 Öckerö IF 6 2 1 3 10-12 7 6 0 2 4 7-15 2 12 2 3 7 17-27 9
14 Hittarps IK 6 1 1 4 8-15 4 6 0 1 5 1-14 1 12 1 2 9 9-29 5
Division 2 2024
Norra Götaland 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 IFK Skövde FK 6 4 2 0 19-8 14 6 5 0 1 10-4 15 12 9 2 1 29-12 29
2 IK Kongahälla 6 3 2 1 11-6 11 6 4 1 1 14-9 13 12 7 3 2 25-15 24
3 Grebbestads IF 6 3 2 1 14-8 11 6 3 1 2 13-12 10 12 6 3 3 27-20 21
4 Herrestads AIF 6 4 1 1 12-6 13 6 2 2 2 9-10 8 12 6 3 3 21-16 21
5 Lidköpings FK 6 3 2 1 9-5 11 6 2 3 1 9-8 9 12 5 5 2 18-13 20
6 Vänersborgs FK 6 1 2 3 10-12 5 6 4 0 2 15-9 12 12 5 2 5 25-21 17
7 Ahlafors IF 6 3 2 1 14-7 11 6 1 3 2 7-10 6 12 4 5 3 21-17 17
8 IFK Kumla 6 4 1 1 15-10 13 6 0 2 4 8-13 2 12 4 3 5 23-23 15
9 Stenungsunds IF 6 2 2 2 6-6 8 6 2 1 3 10-13 7 12 4 3 5 16-19 15
10 Vänersborgs IF 6 4 0 2 7-6 12 6 0 1 5 4-13 1 12 4 1 7 11-19 13
11 IK Gauthiod 6 2 1 3 10-16 7 6 1 2 3 6-10 5 12 3 3 6 16-26 12
12 Säffle FF 6 0 2 4 6-14 2 6 2 1 3 8-10 7 12 2 3 7 14-24 9
13 BK Forward 6 1 0 5 5-11 3 6 0 5 1 12-13 5 12 1 5 6 17-24 8
14 Motala AIF FK 6 1 4 1 15-16 7 6 0 1 5 6-19 1 12 1 5 6 21-35 8
Division 2 2024
Norra Svealand 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 FC Arlanda 6 4 2 0 21-10 14 6 5 1 0 16-7 16 12 9 3 0 37-17 30
2 Enköpings SK FK 5 5 0 0 18-4 15 7 4 2 1 14-8 14 12 9 2 1 32-12 29
3 IK Franke 6 2 1 3 9-12 7 6 5 1 0 17-3 16 12 7 2 3 26-15 23
4 FC Järfälla 6 3 0 3 11-9 9 6 4 0 2 9-7 12 12 7 0 5 20-16 21
5 IFK Österåkers FK 6 1 1 4 5-14 4 6 5 0 1 11-5 15 12 6 1 5 16-19 19
6 Hudiksvalls Förenade FF 6 2 2 2 6-8 8 6 2 3 1 11-9 9 12 4 5 3 17-17 17
7 Falu FK 6 1 2 3 6-9 5 6 3 2 1 10-7 11 12 4 4 4 16-16 16
8 FC Gute 5 2 1 2 8-9 7 7 2 1 4 14-13 7 12 4 2 6 22-22 14
9 Viggbyholms IK 6 2 3 1 6-4 9 6 1 2 3 8-10 5 12 3 5 4 14-14 14
10 FOC Farsta 6 2 1 3 12-14 7 6 1 4 1 11-11 7 12 3 5 4 23-25 14
11 Kungsängens IF 7 2 1 4 6-9 7 5 2 0 3 5-5 6 12 4 1 7 11-14 13
12 Skiljebo SK 6 1 2 3 5-11 5 6 2 0 4 7-11 6 12 3 2 7 12-22 11
13 Sandvikens AIK FK 6 2 1 3 10-11 7 6 0 2 4 5-13 2 12 2 3 7 15-24 9
14 Dalkurd FF 7 0 2 5 6-19 2 5 0 1 4 5-20 1 12 0 3 9 11-39 3
Division 2 2024
Södra Svealand 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 IFK Haninge 6 5 1 0 23-9 16 6 5 1 0 17-6 16 12 10 2 0 40-15 32
2 Arameiska-Syrianska IF 6 4 2 0 14-5 14 6 2 1 3 11-12 7 12 6 3 3 25-17 21
3 Nyköpings BIS 5 3 1 1 12-10 10 6 3 2 1 11-9 11 11 6 3 2 23-19 21
4 Åtvidabergs FF 5 3 2 0 8-2 11 6 3 0 3 13-12 9 11 6 2 3 21-14 20
5 Syrianska 7 2 3 2 8-9 9 5 3 1 1 11-9 10 12 5 4 3 19-18 19
6 IK Sleipner 6 3 1 2 10-7 10 7 2 3 2 7-10 9 13 5 4 4 17-17 19
7 IF Sylvia 6 4 1 1 16-5 13 6 1 2 3 6-12 5 12 5 3 4 22-17 18
8 BK Ljungsbro 6 2 3 1 13-10 9 6 1 2 3 8-14 5 12 3 5 4 21-24 14
9 Enskede IK 6 1 1 4 4-9 4 6 3 0 3 11-11 9 12 4 1 7 15-20 13
10 IFK Eskilstuna 6 1 2 3 11-15 5 6 2 2 2 9-16 8 12 3 4 5 20-31 13
11 FC Nacka Iliria 7 0 1 6 4-16 1 6 3 2 1 12-7 11 13 3 3 7 16-23 12
12 Huddinge IF 5 0 0 5 3-10 0 7 3 2 2 10-5 11 12 3 2 7 13-15 11
13 Smedby AIS 6 2 1 3 7-10 7 6 1 0 5 4-9 3 12 3 1 8 11-19 10
14 Mjölby AI FF 7 2 0 5 12-17 6 5 1 1 3 4-13 4 12 3 1 8 16-30 10
Division 2 2024
Norrland 5 Senaste Ma V O F GM-IM P
1 Bodens BK FF 6 5 0 1 10-4 15 6 4 2 0 14-7 14 12 9 2 1 24-11 29
2 Bergnäsets AIK 6 5 0 1 12-7 15 6 4 1 1 13-7 13 12 9 1 2 25-14 28
3 Team TG FF 6 4 1 1 29-7 13 6 4 1 1 10-5 13 12 8 2 2 39-12 26
4 Skellefteå FF 6 3 3 0 12-4 12 6 4 1 1 15-8 13 12 7 4 1 27-12 25
5 Ytterhogdals IK 6 4 0 2 12-10 12 6 2 2 2 9-5 8 12 6 2 4 21-15 20
6 IFK Luleå 6 3 1 2 11-10 10 6 3 1 2 8-9 10 12 6 2 4 19-19 20
7 IFK Östersund 6 3 2 1 13-8 11 6 2 0 4 10-13 6 12 5 2 5 23-21 17
8 Täfteå IK 7 4 0 3 14-9 12 5 0 1 4 5-14 1 12 4 1 7 19-23 13
9 Gottne IF 5 3 0 2 11-9 9 7 1 1 5 7-13 4 12 4 1 7 18-22 13
10 Umeå FC Akademi 6 3 0 3 11-7 9 6 1 1 4 6-18 4 12 4 1 7 17-25 13
11 Lucksta IF 6 3 2 1 12-7 11 6 0 1 5 6-22 1 12 3 3 6 18-29 12
12 Kiruna FF 6 1 2 3 3-7 5 6 2 0 4 6-13 6 12 3 2 7 9-20 11
13 Frösö IF 6 2 0 4 12-13 6 6 0 1 5 4-19 1 12 2 1 9 16-32 7
14 IF Älgarna 6 1 2 3 9-18 5 6 0 0 6 7-18 0 12 1 2 9 16-36 5
Resultat
Match
Resultat
19:00 14/6
Division 2 - Västra Götaland
2 - 2
19:30 7/6
Division 2 - Västra Götaland
3 - 3
13:00 2/6
Division 2 - Västra Götaland
2 - 3
17:00 26/5
Division 2 - Västra Götaland
1 - 2
19:00 17/5
Division 2 - Västra Götaland
3 - 3
19:00 10/5
Division 2 - Västra Götaland
1 - 3
13:00 5/5
Division 2 - Västra Götaland
0 - 0
14:00 27/4
Division 2 - Västra Götaland
2 - 3
19:00 19/4
Division 2 - Västra Götaland
3 - 1
14:00 13/4
Division 2 - Västra Götaland
3 - 0
Spelschema
Omgång 1
14:00 31/3
Division 2 2024 - Västra Götaland
0 - 6
Omgång 2
19:00 5/4
Division 2 2024 - Västra Götaland
2 - 4
Omgång 3
14:00 13/4
Division 2 2024 - Västra Götaland
3 - 0
Omgång 4
19:00 19/4
Division 2 2024 - Västra Götaland
3 - 1
Omgång 5
14:00 27/4
Division 2 2024 - Västra Götaland
2 - 3
Omgång 6
13:00 5/5
Division 2 2024 - Västra Götaland
0 - 0
Omgång 7
19:00 10/5
Division 2 2024 - Västra Götaland
1 - 3
Omgång 8
19:00 17/5
Division 2 2024 - Västra Götaland
3 - 3
Omgång 9
17:00 26/5
Division 2 2024 - Västra Götaland
1 - 2
Omgång 10
13:00 2/6
Division 2 2024 - Västra Götaland
2 - 3
Omgång 11
19:30 7/6
Division 2 2024 - Västra Götaland
3 - 3
Omgång 12
19:00 14/6
Division 2 2024 - Västra Götaland
2 - 2
Omgång 13
19:00 20/6
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 14
19:30 27/6
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 15
13:00 3/8
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 16
15:00 10/8
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 17
15:00 18/8
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 18
15:00 25/8
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 19
15:00 1/9
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 20
15:00 7/9
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 21
15:00 14/9
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 22
15:00 21/9
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 23
15:00 29/9
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 24
15:00 5/10
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 25
15:00 12/10
Division 2 2024 - Västra Götaland
-
Omgång 26
14:00 19/10
Division 2 2024 - Västra Götaland
-

Lindome GIF

Lindome GIF spelar sina hemmamatcher på Åbyvallen i Lindome som har en publikkapacitet på 1500 personer.

Lindome GIF mötte Sävedalens IF senast i Division 2 och matchen slutade oavgjort 2-2.

Lindome GIF möter Varbergs GIF härnäst på hemmaplan i Division 2, med avspark 19:00 den 20/6.

Hemmaarena: Åbyvallen

Kapacitet: 1500

Stad: Lindome

Underlag: Konstgräs