Syrianska odds, spelschema, live stream

Tabell
5 SenasteMaVOFGM-IMP
1 Varbergs BoIS FC 1494127-8311364319-142227158446-2253
2 Mjällby AIF 14101322-14311363417-142127164739-2852
3 Jönköpings Södra 1483323-12271363423-122127146746-2448
4 Brage 1372422-11231474325-172527146747-2848
5 Degerfors IF 1482423-17261353517-151827135940-3244
6 Örgryte 1374220-12251453618-201827127838-3243
7 Dalkurd FF 1491425-24281343616-1815271341041-4243
8 Norrby IF 1372418-17231436517-211527108935-3838
9 Halmstads BK 1463524-15211341810-1713271041334-3234
10 Trelleborgs FF 1446415-16181334617-2413277101032-4031
11 GAIS 133469-18131453613-171827871222-3531
12 Västerås SK FK 1335515-16141444619-191627791134-3530
13 IK Frej 1325618-26111443716-221527681334-4826
14 Syrianska 1434716-28131333713-241227671429-5225
15 Brommapojkarna 1324715-22101434718-231327581433-4523
16 Öster 1326510-16121425714-2511274111224-4123
Resultat
Match
Resultat
15:006/10
6/10 15:00
1 - 0
19:0030/9
30/9 19:00
2 - 0
19:0025/9
25/9 19:00
1 - 2
13:3021/9
21/9 13:30
5 - 0
16:0014/9
14/9 16:00
0 - 3
15:001/9
1/9 15:00
1 - 1
16:0024/8
24/8 16:00
Superettan
1 - 2
16:0017/8
17/8 16:00
4 - 4
19:0012/8
12/8 19:00
3 - 1
15:004/8
4/8 15:00
2 - 2
Spelschema
Omgång 1
Match
Resultat
17:3031/3
17:30 31/3
Superettan - 2019
1 - 4
Omgång 2
Match
Resultat
17:307/4
17:30 7/4
Superettan - 2019
0 - 3
Omgång 3
Match
Resultat
17:3014/4
17:30 14/4
Superettan - 2019
1 - 5
Omgång 4
Match
Resultat
17:3022/4
17:30 22/4
Superettan - 2019
2 - 2
Omgång 5
Match
Resultat
17:3028/4
17:30 28/4
Superettan - 2019
0 - 0
Omgång 6
Match
Resultat
19:006/5
19:00 6/5
Superettan - 2019
4 - 1
Omgång 7
Match
Resultat
17:3012/5
17:30 12/5
Superettan - 2019
1 - 2
Omgång 8
Match
Resultat
19:0016/5
19:00 16/5
Superettan - 2019
0 - 0
Omgång 9
Match
Resultat
19:0020/5
19:00 20/5
Superettan - 2019
1 - 0
Omgång 10
Match
Resultat
16:0025/5
16:00 25/5
Superettan - 2019
1 - 0
Omgång 11
Match
Resultat
19:004/6
19:00 4/6
Superettan - 2019
2 - 0
Omgång 12
Match
Resultat
19:0031/7
19:00 31/7
Superettan - 2019
1 - 1
Omgång 13
Match
Resultat
19:0014/6
19:00 14/6
2 - 1
Omgång 14
Match
Resultat
19:0024/6
19:00 24/6
Superettan - 2019
3 - 2
Omgång 15
Match
Resultat
16:0013/7
16:00 13/7
Superettan - 2019
1 - 2
Omgång 16
Match
Resultat
16:0020/7
16:00 20/7
Superettan - 2019
0 - 2
Omgång 17
Match
Resultat
16:0027/7
16:00 27/7
Superettan - 2019
0 - 1
Omgång 18
Match
Resultat
15:004/8
15:00 4/8
Superettan - 2019
2 - 2
Omgång 19
Match
Resultat
19:0012/8
19:00 12/8
3 - 1
Omgång 20
Match
Resultat
16:0017/8
16:00 17/8
Superettan - 2019
4 - 4
Omgång 21
Match
Resultat
16:0024/8
16:00 24/8
Superettan - 2019
1 - 2
Omgång 22
Match
Resultat
15:001/9
15:00 1/9
Superettan - 2019
1 - 1
Omgång 23
Match
Resultat
16:0014/9
16:00 14/9
Superettan - 2019
0 - 3
Omgång 24
Match
Resultat
13:3021/9
13:30 21/9
Superettan - 2019
5 - 0
Omgång 25
Match
Resultat
19:0025/9
19:00 25/9
Superettan - 2019
1 - 2
Omgång 26
Match
Resultat
19:0030/9
19:00 30/9
Superettan - 2019
2 - 0
Omgång 27
Match
Resultat
15:006/10
15:00 6/10
Superettan - 2019
1 - 0
Omgång 28
Match
Resultat
19:0021/10
19:00 21/10
Superettan - 2019
-
Omgång 29
Match
Resultat
19:0028/10
19:00 28/10
Superettan - 2019
-
Omgång 30
Match
Resultat
15:003/11
15:00 3/11
Superettan - 2019
-

Syrianska spelar sina hemmamatcher på Södertälje Fotbollsarena i Södertälje som har en publikkapacitet på 6710 personer.

Syrianska mötte Örgryte i den senaste omgången och vann med 1-0.

Syrianska möter Öster i nästa omgång på bortaplan, med avspark 19:00 den 21/10.

Hemmaarena: Södertälje Fotbollsarena
Kapacitet: 6710
Stad: Södertälje
Underlag: Konstgräs